Çocuk Hastalıkları Monovit D3

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

nebis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2010
178
25
Doktorumuz monovit D3 verdi. Fakat emzirdikten yarım saat sonra mı dedi öncemi dedi hatırlamıyorum.Bu konuda bilgisi olan var mı?:2:

Doktorumuz monovit D3 verdi. Fakat emzirdikten yarım saat sonra mı dedi öncemi dedi hatırlamıyorum.Bu konuda bilgisi olan var mı?:2:
merhaba arkadasım sakın bebegıne monovıt verme benım babamın arkadası cocuk doktoru yenı bebegımız oldugunu ogrenınce sakın monovıt vermeyın demıs ıvınde bha varmıs yardımcı maddeler bolumunde sakın MONOVIT vermeyın yavrularınıza beyın gelısımını cınsel gelısımız fızıksel gelısımını cok etkılıyormus monovıt . bırde aldıgınız ılaclara bakın yardımcı maddeler bolumunde bha olursa almayınnn benden sıze bır tavsıye yavrularımızı saglıklı buyutelım ınsss aeo

merhaba arkadasım sakın bebegıne monovıt verme benım babamın arkadası cocuk doktoru yenı bebegımız oldugunu ogrenınce sakın monovıt vermeyın demıs ıvınde bha varmıs yardımcı maddeler bolumunde sakın MONOVIT vermeyın yavrularınıza beyın gelısımını cınsel gelısımız fızıksel gelısımını cok etkılıyormus monovıt . bırde aldıgınız ılaclara bakın yardımcı maddeler bolumunde bha olursa almayınnn benden sıze bır tavsıye yavrularımızı saglıklı buyutelım ınsss aeo

bi forumda da aynılarını söylemiştiniz ve ben etrafımdaki bütün çocuk doktorlarına sorduğumda hayır böyle bi etkisi yok olsa sağlık bakanlığı dağıtırmı şeklinde bi cvp aldım bence bi doktordan duyduğunuz bişeyi herkese kesinmiş gibi söylememelisiniz

Dr. Erhan Ateş'in kitabından alıntı: " D vitamininin görevi gıdalarla alınan kalsiyumun kemiklerin içine geçmesini sağlamaktır. Vücudumuzda yeterince D vitamini yoksa gıdalarla istediğimiz kadar kalsiyum alalım bu kalsiyumlar kemiklerin içerisine giremeyecektir.D vitamini eksikliğinde raşitizm denen bir hastalık oluşur çocuklarda. Erişkinlerden farklı olarak çocuklar sürekli büyümektedirler. Özellikle de kemikler uzamakta ve çocuk boy atmaktadır. Büyüyen kemiklerin içerisine yeterince kalsiyum giremezse raşitizm hastalığı oluşur ve bunun sebebi de D vitamini eksikliğidir. Raşitik çocuklarda özellikle bacak kemikleri eğri şekillenir ve bu kemik eğriliği ömür boyu sürer. Dahası D vitamini eksikliği bıngıldağın geç kapanmasına, alında öne doğru çıkıklık, kaburgalar üzerinde çıkıntılar, el ve ayak bileklerinde gereksiz genişlemeler, kalıcı dişlerin çıkmasında gecikme, omurgada eğrilikler, özellikle baş bölgesinde yoğun terleme gibi bulgulara yol açabilir......
D vitamininin vücutta birktiği unutulmamalıdır, hiçbir bebek ya da çocuk gereğinden fazla D vitamini almamalıdır. Fazlaca D vitamini, vücutta fazlaca kalsiyum birikimi demektir, bu da böbrekleri zorlar. Böbrekler, gereğinden fazla kalsiyumun vücutta tutulması durumunda kalsiyum bombardımanına maruz kalacak, böbreklerde taş oluşabilecektir. Bu nedenle bebeğe verilecek D vitamini miktarını bebeğin hekimi titizlikle belirleyecektir.

olurmu öyle şey bebek hiçbiyerden d vitamini alamıyor. ek olarak 14.günden itibaren kullandırıyorlar. sağlık ocakları ücretsiz veriyor mecburi. bende kullanıyorum bebeğime sağlık bakanlığının zorunlu çıkardığı bişey bu zannetmiyorum vitaminin bi zararı olsun. ben günde 3 damla veriyorum aç tok farketmiyor bzen aç bazen tok veriyorum gerçi beni kız ep emdiği için aç zamanına denk gelmemiştir :KK23:

olurmu öyle şey bebek hiçbiyerden d vitamini alamıyor. ek olarak 14.günden itibaren kullandırıyorlar. sağlık ocakları ücretsiz veriyor mecburi. bende kullanıyorum bebeğime sağlık bakanlığının zorunlu çıkardığı bişey bu zannetmiyorum vitaminin bi zararı olsun. ben günde 3 damla veriyorum aç tok farketmiyor bzen aç bazen tok veriyorum gerçi beni kız ep emdiği için aç zamanına denk gelmemiştir :KK23:

d vıtamını alınmamalı demıyor kı fazla tuketılmemelı dıyor

d vıtamını alınmamalı demıyor kı fazla tuketılmemelı dıyor

yorum yukarıda sakın bebeğine monovit verme diyor :KK19:

dumur oldum resmen bende unuttugum günlerde kendimi çok kötü hissediyordum şimdi verirkende kendimi kötü hissedecem öyle bir konu ki insan es gecemiyor

öncelikle burada bunu yazdıgın için gerçekten çok teşekkürler burada bunu okumasam hayatta aklıma gelmezdi dr.umuz deca tabs a c d e vitamin takviyesi verdi ben biraz geç kalmısım baslamaya 3. ayda başlanan vitamine ben 5 bucuk ayda baslamıs oldum burada yazılanı okuyunca prespektüsünü okudum ki içinde aynen şu yazıyor "deca tabs multivitamili damlanın A ve D vitamini içeren diğer ürünler ile birlikte kullanımı önerilmemektedir.çünkü böyle bir uygulama,A ve D vitaminine bağlı hipervitaminoz belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olabilir."
şimdi ben bir anne olarak çocuguma iyilik yerine kötülük yapıyrmusum allahtan burdAn arkadas yazmısta dikkat ettim birde geç baslamıstım... şimdi bu dr.lar bu vitaminler satılsın diye bize bu ilaçları yazıyor bizde almasak vicdan yapıyoruz bildiği olmasa verir mi diyoruz al işte hiçbir şey açıklamadan verdiği vitamini tek basına kullanılmasını söylemedi bile.. ben dr.umuzdan cok cok memnunken bunu atlamasına üzüldüm yarın sabah hemen arayıp bildirecem dr kontrolumuz 15 gün sonra hayatta sabredemem
aman kızlar dikkat edin sizde bebeklerimize iyi bakalım..

öncelikle burada bunu yazdıgın için gerçekten çok teşekkürler burada bunu okumasam hayatta aklıma gelmezdi dr.umuz deca tabs a c d e vitamin takviyesi verdi ben biraz geç kalmısım baslamaya 3. ayda başlanan vitamine ben 5 bucuk ayda baslamıs oldum burada yazılanı okuyunca prespektüsünü okudum ki içinde aynen şu yazıyor "deca tabs multivitamili damlanın A ve D vitamini içeren diğer ürünler ile birlikte kullanımı önerilmemektedir.çünkü böyle bir uygulama,A ve D vitaminine bağlı hipervitaminoz belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olabilir."
şimdi ben bir anne olarak çocuguma iyilik yerine kötülük yapıyrmusum allahtan burdAn arkadas yazmısta dikkat ettim birde geç baslamıstım... şimdi bu dr.lar bu vitaminler satılsın diye bize bu ilaçları yazıyor bizde almasak vicdan yapıyoruz bildiği olmasa verir mi diyoruz al işte hiçbir şey açıklamadan verdiği vitamini tek basına kullanılmasını söylemedi bile.. ben dr.umuzdan cok cok memnunken bunu atlamasına üzüldüm yarın sabah hemen arayıp bildirecem dr kontrolumuz 15 gün sonra hayatta sabredemem
aman kızlar dikkat edin sizde bebeklerimize iyi bakalım..

bu vitamin sayesinde türkiyede raşitizm hastalığı alt seviyeye çekildi eskiden çocuklar 6 ay oturtulmazdı zararlı diye asıl kemiklerdeki yamukluğun nedeni d vitamini eksikliği. üstelik bakanlık bunu bedava dağıtıyor bu hastalığı engellemek için. parayla satılsa hadi bu işte bi iş var derim ama hiç sanmıyorum.

senin ilacındaki uyarıdan anladığıma göre zaten kullandığın vitaminde a ve d vitamini var 2. bir d vitamini alman zararlı olur.

çok ilginç 1 haftadr verıyorum ben bılsem vermezdım

Hhahahaha aklima sey geldi benim oglumda 3 aylik :KK19: Ben kafa gelisimi icin verdigi monovit i bebegimin saclarina dökmüştüm 1 hafta felan cocugun saclari kazik gibi kalip hergun birde banyo yaptiriyordum.Taa ki hemsire gorup neden kafasi boyle diye sorana kadar.Bisey mi suruyosun saclarina birmelek? Evet monovit verdiniz ya !:süslü: :KK70:

Hhahahaha aklima sey geldi benim oglumda 3 aylik :KK19: Ben kafa gelisimi icin verdigi monovit i bebegimin saclarina dökmüştüm 1 hafta felan cocugun saclari kazik gibi kalip hergun birde banyo yaptiriyordum.Taa ki hemsire gorup neden kafasi boyle diye sorana kadar.Bisey mi suruyosun saclarina birmelek? Evet monovit verdiniz ya !:süslü: :KK70:
hemsire iptal olmuştur. :KK70:.bilgilendirmeyi eksik yapıp kestrip atmışlar.

X