Ağda nasıl yapılır?Ağda yapanların paylaşım alanı

herkese merhaba..ben sitede yeniyim. çok hoşuma gitti site.bir isteğim olucak sizlerden daha önce hiç yapmadım ağda. ne önerirsiniz bana pek fazla bilgimde yok.özellikle bikini bölgem için düşünüyorum.en ince ayrıınıtısıyla beni aydınlatabilicek birisi var mı..ilgili bi başlığa bakındım ama bulamadım.en ince ayrıntıısına kadar öğrenmek istiyorum.hangisi en acısızıdır,nası uygulanır.acıyı en aza indirmek için neler yapılır gibisinden...?şimdiden teşekkür ettim ..

sesu ılık ağda veya el ağdası yani çam sakızı dediğimiz ağdaları kullanabilirsin. ılık ağda kullanıcaksan; kabın içine su koy ağdayı içine koy ocakta suyu kaynat su gibi erisin. karıştırarak soğut spatulayla ağda yapacağın yere tüylerin üzerine tüylerin çıkış yönüne doğru sür bezi yapıştır ve çıkış yönünün tersine çek. bu senin için en iyisi çam sakızı daha zor canım... çam sakızı alırsan onunda üzerinde yazıyo zaten kullanımı

ben birşey paylaşmak isterim,

5 senedir ağdayı heryerime yapıyorum, önceleri bikini paket bölgeye yapamazdım acıdan korkardım ve ağladığım bile oldu evlenirken yaptırmak zorunda kaldığım zaman

ama can acısını şöyle yendim,

ılık ağda, ocağa koyup ısıttım
küçücük bez parçaları hazırladım ( sanki 10-15 tüy çekecek kadar küçük)
yavaş yavaş az acıyan yerlerden çok acıyan yerlere geldim ve baktım ki bitmiş:)))))

şimdi böyle değilim tabi bez boyutları biraz daha büyüdü:))))

ama geçen gün, en alttan başlayıp yukarı doğru geldim pakette, o zaman daha temiz oldu sanki

naçizane yeni başlayana veya yapmak isteyene tavsiye
sevgiler

ne kadar hızlı çekersen o kadar az acıyor. dik değil mümkün olduğunca yatay çekmeye çalış. sür derin nefes al yapıştır çek sonra nefesi verr :sm_cool: :dance: her türlü acıyor canım

tamam da benim sorum acı değil acımıyo çok:lepi: ama bez hepsini çekmedi ağdanın bi sürü kalıntısı olduşakkıdı

merhabalar
carsamba gunu bıkını bolgeme sır agda yaptırdım kı ılk yaptırısım ve ılk defa yaptırdıgım bır yerde degıl
fakat yaptırdıktan sonra yanma boyutunu sıze anlatamam kırmızı bıber surmussun gıbı ve rengı patlıcan rengı gıbı oldu sabaha kadar öldum acıdan oturamadım yatamadım mahvoldum buzlar bepanthenler banamısın demedı ertsı gun yanması hafıfledı fakat bıcak yarası gıbı acıyodu ve rengı halen aynıydı bugunde acısı cok hafıf fakat rengı bıldıgınız gıbı degıl cok kotu ve derıde tuhaf ne oldu anlamadım 3 gundur cekıyorum burnumdan geldı hala bepanthen suruyorum fakat bu renk olayı canımı sıkmaya basladı boyle bısı yasıyan oldumu ?

tamam da benim sorum acı değil acımıyo çok:lepi: ama bez hepsini çekmedi ağdanın bi sürü kalıntısı olduşakkıdı

ağdayı çok ince sür kalın sürme bezi iyi yapıştır elinle bastır biraz yatay ve hızlı çek böyle yaparsan emin ol ağda kalmaz..

merhabalar
carsamba gunu bıkını bolgeme sır agda yaptırdım kı ılk yaptırısım ve ılk defa yaptırdıgım bır yerde degıl
fakat yaptırdıktan sonra yanma boyutunu sıze anlatamam kırmızı bıber surmussun gıbı ve rengı patlıcan rengı gıbı oldu sabaha kadar öldum acıdan oturamadım yatamadım mahvoldum buzlar bepanthenler banamısın demedı ertsı gun yanması hafıfledı fakat bıcak yarası gıbı acıyodu ve rengı halen aynıydı bugunde acısı cok hafıf fakat rengı bıldıgınız gıbı degıl cok kotu ve derıde tuhaf ne oldu anlamadım 3 gundur cekıyorum burnumdan geldı hala bepanthen suruyorum fakat bu renk olayı canımı sıkmaya basladı boyle bısı yasıyan oldumu ?

hiç böyle bişeyle karşılaşmadım yapan kişinin hatası olabilir mi... yada sir markası falan bu kadar yanması tuhaf..

hiç böyle bişeyle karşılaşmadım yapan kişinin hatası olabilir mi... yada sir markası falan bu kadar yanması tuhaf..

daha oncede aynı kısıye yaptırmıstım boyle bırsey olmadı tahammul edılemıcek boyutta bır acıydı daha pazartesı gunu gectı pazar gunu yanmıs derı gıbı soyuldu butun derıyı attı
ondan sonra normale dondu kurtuldum acıdan :)

b enim bi arkadasim var agdayla poposunun arasini bile alio sizde aliomusunuz daha acimazmi orasi

Valla gaza getirdiniz beni de :jeyyar: Ben neredeysen 10 senedir jiletten başka birşey kullanmadım.Öyle köklülerki şuan.Ağdayla nasıl alınır bilmem ama bu akşam denicem.Emla krem almıştım ama cesaret edememiştim.Bu akşam sürüp az az küçük bezlerle denicem bakalım.15-20 tane bikerede alsam kardır.İşim uzun sürecek ama şu kökleri inceltene kadar uuraşıcam napiim.

Valla gaza getirdiniz beni de :jeyyar: Ben neredeysen 10 senedir jiletten başka birşey kullanmadım.Öyle köklülerki şuan.Ağdayla nasıl alınır bilmem ama bu akşam denicem.Emla krem almıştım ama cesaret edememiştim.Bu akşam sürüp az az küçük bezlerle denicem bakalım.15-20 tane bikerede alsam kardır.İşim uzun sürecek ama şu kökleri inceltene kadar uuraşıcam napiim.

benim sorunumda aynıydı. ağaç gibi olmuştu kökleri. ilk almamda çok kanadı. şimdi üstler makine altlar jilet devam ediyorum. ağdaya cesaret edemiyorum.
arkadaşım denedikten sonra ne olduğunu yazar mısın?

arkadaşlar bende uzun zaman malum bölde için jilet kullanmıştım artık o kadar sertleşmişti ki o yüzden bırakmaya karar verdim ağda yapamadım epilatör felaket acıttı bir de tüyler sert olduğu için kanama yaptı ben çareyi şu bildiğimiz beyaz eldivenlerde buldum eczanelerde satılıyo hem çok da pratik ve temiz ağda gibi yapış yapış olmuyorsunuz hem zamanla azalttı da öneririm yani

benim sorunumda aynıydı. ağaç gibi olmuştu kökleri. ilk almamda çok kanadı. şimdi üstler makine altlar jilet devam ediyorum. ağdaya cesaret edemiyorum.
arkadaşım denedikten sonra ne olduğunu yazar mısın?

Canım ben önce emlayı sürdüm.Strechle kapattım beklerken uyuyakalmışım bi uyandım 2 saati geçiyoo mirmirmirmir Neyse dedim artık bakalım nekadar etkisi olacak.Ağdayı hazırladım kremi sildim.Üstten başladım ufak bi alanda ağdayı sürdüm üstüne bezi yapıştırdım gerdirip çektim.İnanırmısın acı yok denecek kadar azdı.Emla acıyı bayaa azalttı.Eşimde evde yoktu valla 1,5 saat uğraştım öyle az az. Ama artık altlara geldikçe acımaya başladı.Emlanın etkisi geçmeye başladı herhalde çünkü zaten çok beklettim bide 1,5 saat uğraşınca.. Altta çok az kaldı onlarıda şimdilik jiletle aldım bi emla daha üstüne sürmek istemedim belki alerji yapar diye.Ama bu hafta sonu tekrar yapıcam altları alıcam bundan sonrada hiç jilet vurmayı düşünmüyorum.Bence emlayla bi dene canım çok bişi kaybetmezsin yani.Benimde biraz kanadı aslında ama inat etmiştim yaptım :lepi::lepi:

sesunun sirli ağdasını kullanıyordum arkadaşım vivetin sir ağdasını tavsiye etti kuafördekilerden azaltıyor diye bnde yeni aldım yaptım çok güzel hiç tüy kalmıyor ama ellerim yapış yapış oldu çok gıcık oldum yaa yağıyla zorla çıkardım ben mi beceriksizim senağlamasenağlama:kızgın::kızgın:

kızlar ağda yaptıktan sonra yapış yapış oluyor nasıl temizliyorsunuz

su sabun çıkartmıyo ya..

pratik çözümü olan var mı
:uhm:

yaaa benim bacaklarıma sir yapınca mor mor oluyo çok hassas tenim var...kuaförde böle olmuyo ama...ne yapmam gerek..

sesunun sirli ağdasını kullanıyordum arkadaşım vivetin sir ağdasını tavsiye etti kuafördekilerden azaltıyor diye bnde yeni aldım yaptım çok güzel hiç tüy kalmıyor ama ellerim yapış yapış oldu çok gıcık oldum yaa yağıyla zorla çıkardım ben mi beceriksizim senağlamasenağlama:kızgın::kızgın:

yok canım bendede öle oldu napalım anca oluyo....
bebe yağıda olur ayrıca ayçiçek yağıda olur aklınız da bulunsun...

Benim Agda yapisim 3 oldu.Ve bu sorunlarla karsilastim:Kildönmesi ve Batiklar,Ve Killarim sankim daha bi sertlesti gibi önceden Epilasyonmakineyle Bikinbölgedeki killarimi aliyordum.Gerci Epilasyonmakineylede Kildönmelerim vardii onlarlan kurtulmak icin agdaya baslamistim ne bilim sankim onundan faydasini görmedim gibi :KK43:.BAna yardimci olurmusunuz bu Konuda yoksa agdayi yanlismi kullaniyorum.

ben bacaklarımı aldım fakat şimdi çıkmaya başladı tüylerim fakat kalın çıkıyo gibi bell bi şekilde oysaki inceydi çok şaşırdım oldkça bu konuda moralim bozuk.napıcam bilmiyorum sanırım yanlış yapıyorum ama ben kendi gittim yerle alılerken kaç yıl baktım aynen öyle aldım o şekilde ama kalın çıkmaya başladı:KK43:(((

ben bacaklarımı aldım fakat şimdi çıkmaya başladı tüylerim fakat kalın çıkıyo gibi bell bi şekilde oysaki inceydi çok şaşırdım oldkça bu konuda moralim bozuk.napıcam bilmiyorum sanırım yanlış yapıyorum ama ben kendi gittim yerle alılerken kaç yıl baktım aynen öyle aldım o şekilde ama kalın çıkmaya başladı:KK43:(((

Evet ayni sekildede bendede bende Bikinibölgemi almaya basladim önceden Epilasyonmakineyle aliyordum.SAnkim daha cok kalinlasti gibi.Bence Agda kökleri besliyor gibi geldi bana.benneyaptımki

X