Doğal Saç Bakım Kürleri Saç kabarması ve elektriklenmesini önleyen formul

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

hitler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2011
12
2
kızlar bugün yeni birşey denedim ve inanamadım. saçım çok kıvırcık ama güzel bi kıvırcık değil. kabarık , elektriklenen kuruyunca bonus gibi olan bi saça sahibim. aşağıda vericeğim tarif bu kabarmayı ve elektriklenmeyi mucizevi şekilde önlüyo.

-üzüm sirkesi
-anzer balı(yoksa normal balda olur)
-7,8 damla tatlı badem yağı
-5,6 damla limon

Bunları bi tasa koyun , içine sıcak su ekleyinki bal erisin . saçınızı yıkadıktan sonra bu karışımı diplere masaj yaparak 15-20dk bekletin. ılık suyla İYİCE durulayın yoksa saçlarınız badem yağından dolayı yağlı gibi gözükebilir. duştan çıkınca saçınızı öne atıp havluyla kurulayın. bidaha havluya sarmadan serbest bırakın. yanlız saçınızı taramayın. zaten bu karışım yumuşacık yapıyo. illa tarıyacaksanızda duşta tarayın.
hadi bakalım deneyenlerin yorumlarını bekliyorumm öptüm siziiiiii :)

badem yagı katmasam fark edermı?
koydeyım ve badem yagı alamam. ılcede de olacagını hıc sanmıyorum

Saçlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra kabarıyor ve şekil almamak için direniyor mu? Söz dinleyen saçlara sahip olmak için önerilerimizi uygulayın!

Saçlarınızı yıkamadan önce geniş dişli bir tarakla tarayıp, havalandırın. Saç türünüze uygun şampuanı seçip, ıslak saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Şampuan köpürtme işlemi sırasında, saçlarınızın birbirine karışmasını önlemek için parmak uçlarınızla yumuşak hareket edin. Ilık suyla, saçlarınızı iyice durulayın.

Saçlarda elektriklenme ve kabarmaya yol açan en önemli etken, saçların nemsiz kalmasıdır. Saçlarınızı şampuanla temizledikten sonra saçınızın ihtiyaç duyduğu nemi karşılamak için 2 dakikada etkili yoğun pürüzsüzleştirici saç bakım maskesini kullanın. Bu sayede saçlarınızın şekil alması ve taranması da kolaylaşacaktır.

Yüksek ısıyla, hiç nem kalmayacak şekilde saçları kurutmak, saçlarının kabarmasına neden oluyor. Saç kurutma makinenizi orta ayarda çalıştırmaya, eğer varsa vigo ucuyla kurutmaya dikkat etmelisiniz. Saç kurutmanın son adımında, saç kurutma makinesini soğuk ayarda çalıştırarak daha parlak ve pürüzsüz olmalarını sağlayabilirsiniz.

İnce telli saçlara sahipseniz; yumuşak uçlu fırça kullanın. Kalın telli saçlara sahipseniz; sert uçlu fırçalar tercih edin. Saçlarınızı kuruturken, fırçayı hep aynı tutarak kullanın; bu sayede saç foliküllerinin sabitleşmesini sağlayabilirsiniz.

Arkadaşlar, Saçlarınız için Evin Ampul(Eski adı Evigen Ampul) bugün eczanelere verilmeye başlanmış,daha önce üretim bir süreliğine durmuştu, Firma tekrar üretmeye ve satmaya başlamış, mutlaka deneyin, inanılmaz bir şekilde saçlarınız bakımlı şekle giren, saç dökülmesi yaşamayacak hale gelecek ve yenilenecek. Ben çok memnun kaldım. (Hem 5 TL gibi bütçenizi sarsmayacak bir rakama.)

Herşey ilk denemede işe yarıyor gibi geliyor sonra yine inatçı elektriklenen saçlar:KK43:

yoğurdun saç nemlendirici, yumusatıcı ve parlatıcı olarak kullanıldığını biliyor muydunuz? eskiden çok kabarık kupkuru saçlarım vardı.. yoğurt sayesinde bundan kurtuldum.. duşa girmeden önce yoğurdu tüm saçıma yediriyorum.. 40 dk sonra yıkıyorum... kabarmayan,parlak yumuşacık saçlara kavuşuyorum.. :KK47:

X