10 kasım ve benim en büyük yasım....

lila_ela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2011
143
5
Herkes yada bazıları yaşıyor aynı acıları ama yürek bu nasıl dayansın,nasıl yaralarını iyi etmeye başlasın.10 kasımda 26 haftalık oğlumu erken doğumla dünyaya getirdim ve kuvese alındı...Bulunduğumuz ilde acile gittiğimizde kadın doğumcu denilen reziller(ki mevlam onlara da bu aczliği yaşatsın) lütfedip gelmedi bile ve apar topar en yakın başka bir ile gittik , doktor doğum başlamış ama durdurmaya çalışacaaz dedi.İğneler serumlar ve 5 gün ertelenen o an...Başlamıştı kan atıyordu adeta ve apar topar ameliyata alındım .Oğlumu yavrumu kendi sesiyle ilk kez ve son kez o an gördüm.5 gün yaşayabildi yavrum sonra beni bıraktı kuzum.Onu bulabilmek için o kadar çok uğraştıkki çünkü eşimde morfolojık bozukluk vardı ve bebeğimiz micro enjeksiyonla 2 denemede tutmuştu.Herşey yolunda gidiyordu testlerimiz,konntroller vs ama ta o ana kadar...Bir annenin kuzusuna doyamadığı o an ve yangının yüreğe düştüğü ömür...
Ne denir bilmiyorum güçlü olmaya çalışıyorum allahıma hamd ediyorum,beterin beterinden korusun diyorum ,aklımda başımda fikrimde ama güce bezediğim zayıf yanlarım hüngür hüngür devreye giriyor ,saatlerce hıçkıra hıçkıra ağlıyor,kuzumun cansız bedenini götürdüğüm memleket toprağı acımı hafifletmiyor...
Rabbime sığınıyorum bize ve cümlesine acıların sonuncusunu yaşatmış olmasını diliyorum ve dualarınızı bekliyorum.İçimden geçenleri yazmak ,gözyaşımı bilgisayarın tuşlarında aynı acıları yaşayan bedenlerle paylaşmak hafifletirmi yüreği bilemem ama ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah.

Ahh buna ne denir kikelimeler yetersiz kalır acını hafifletmez ama çokk çok üzüldüm canım.Yavrun öbür dünyada sana ışık olacak inşallah.Tevekkülü elden bırakma.Rabbim neylerse güzel eyler.Dualarım seninle.Allah yar ve yardımcın olsuna güzelim

Allah sabır versin canım eminim seni anca böyle bir acıyı yaşayan bir insan tam manasıyla anlayabilir.. Allah her şeyi gönlüne göre versin ne diyeyim sabır versin kuvvet versin.. inşaallah hayırlı bir evlat da versin.. biraz olsun teselli eder inşaallah ama dünya ya gelip yani bir kaç dakika dahi yaşayıp ölen bebekler ahiret de annelerine şefaat edeceklermiş onunla beraber cennete girmesi için.. inşaallah cennet de buluşursun evladınla.. Allah'ü Teala bu acını mutluluğa çevirir inşaallah...

Allah yardımcınız olsun canım. İmtahan dünyası diyecek başka birşey bulamıyorum. Rabbim hepimizi farklı farklı sınıyor. Yavrun Allahın izniyle ahirette hep seninle olacak. Umarım en kısa zamanda hayırlısıyla tekrar evlat sahibi olursunuz. Yüce mevlam herşeyi gönlünüze göre versin inşallah..

canım yaa. ne desek ne söylesek bilmiyorum. acını hafifletmez. sabret. bu dünya geçici. ahirette bebeğinle sonsuz bir kavuşma olacak buna eminim. cennette seni bekliyordur. İnşallah sana şefaaatçi olacak. Rabbimiz bizi böyle sıkıntıları sabırla karşılayanlardan eylesin. Allah birdaha böyle bir acı yaşatmasın. Amiiin.

Cevaplarınız ve desteğinize saolun arkadaşlar.Allahım hepimize güzel ve sağlık dolu yarınlar nasip etsin inşallah ama bu kriz dönemleri ve bir çocuğu annesinin elinden tutarken görmek içimi acıtıyor .Bebeğim şefaatçimiz olur inşallah.Allah sağlıkla tüm anneleri ve evlatlarını korusun ve biizim ,bizim durumumuzda olan herkesin yangınını söndürür ve yitiğimi bana geri verir inşallah...
Sağlıcakla kalın dualarınızda beni de anın ...

şu an tüylerım diken diken oldu ve gözlerim dolu dolu....allah sana sabırlarr versınnnn ne denır kı baska soyleyecek söz yok...dılerım en kısa zamanda bır meleğin daha olur:KK14:

İnşallah ömürlüsünden sağlıklı bir meleğimiz isteyen herkesle birlikte bizimde olsun....İNŞALLAH...

canım başın sağolsun allah sabır versin ve tekrarını yaşatmasın inşallah.çok özür dileyerek neden böle olmuş sebebini sorabilirmiyim?

Neden konusunda bize aydınlatıcı bilgi verilmedi çünkü kontrollerimi sıkı tutuyordum ve herşey yolunda dediğimiz haftanın sonunda böle bişi yaşadık.Erken doğum anlık ve nedeni çoğu zaman herşey olabilen birşey dediler bana özgü şundan diyecekeleri birşey olmadı....Kader demekten başka ne gelir elden.Dilerim yaşadığımız son acı bu olur.Bana ve yangını olan hepimize dau edin inşallh...

allahın takdiri böyleymiş demekten başka bişey gelmiyor elden....
rabbim en kısa zamanda ikinci çocuğunuzu sağlıkla verir kucağınıza inşallah...

X