İlköğretim Yorum ve Soruları Ilkokul Kaydi

selena

araştırmacı
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2007
304
3
44
Arkadaşlar Bu Yil Ilkokula Başlayacak çocuğu Olan Varmi ?ve Kayit Ettiren Bu Konuda Paylaşimlarinizi Bekliyorum.

SELENA BU SENE KAYIT İÇİN OKULLARA GİDİLECEK.ÇÜNKÜ SAYIM TAMAMLANMAMIŞ.EĞER TAMAMLANSAYDI,OKULLARA GİDİLMEDEN İNTERNETİN MEB SİTESİNDEN ÇOCUKLARIMIZI KAYIT ETTİRECEKTİK..

selene gerekli bilgiler burada yazıyor.

DUYURU : 2007-2008 Öğretim Yılı e-kayıt iş ve işlemlerini içeren 2007/45 nolu Genelge yayımlanmıştır.

2007-2008 Öğretim Yılı e-kayıt iş ve işlemlerini içeren 2007/45 nolu Genelge yayımlanmıştır.

2006–2007 öğretim yılı kayıt döneminde 5 İlde (Adana, Ankara, Eskişehir, İstanbul, İzmir) pilot uygulaması yapılan e-kayıt sisteminin 2007–2008 öğretim yılında e-Okul sistemi içerisinde ülke genelinde uygulanması kararlaştırılmıştır.
İlköğretim okulları 1 inci sınıflara kayıtlar 01 Haziran 2007 tarihi itibariyle başlamıştır. Ancak e-Okul sisteminde yetki okul müdürlüklerine verildiğinden, kayıtlar okul müdürlüklerince yapılacaktır. Öğrenci velileri oturdukları yere en yakın okula bizzat başvurarak e-okul sistemi üzerinden kayıt yaptıracaklardır. Okullar dışındaki herhangi bir bilgisayardan Internet üzerinden kayıtlar alınmayacaktır.

:uhm:arkadaşlar ilginize teşekkür ederim, bize en yakın okula gittim müdürle konuştum çocuğumu okula kayıt edceklerini söyledilerde ,kırtasiyeden alınması gereken malzemeler varmış ,onları al ,ve birde bağış parası istiyo benden onu vermedim kayıtta henüz yapmadı parayı versem kaydı yapıyodu ve benimde moralim bozuldu biri bana söylermi bunun yasal mı yoksa bir gelenek mi olduğunu ben henüz acemi yimde bu işlerde.

hayır canım bağış kesinlikle yasal değil.gerekirse gidip milli eğitime şikayette bulunacağını söylersin.o kadarda söylüyorlar bağış alınmayacak diye ama kimse takmıyor:kızgın:

X