Cilt Bakımı Ürünleri Bitki bölümü okudum cilt ile ilgili bildiklerimi sizinle paylaşabilirim :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
ilknury hanım banada yardımcı olun lütfen yüzümde küçük küçük sivilceler(sadece alın burun ve cene bolgemde çıkıyor)ve bunlardan kalma izler var bende bitkisel bir krem yapıp uygulamayı düsünüyorum içeriği ise söyle shea yağı limon yağı gül ağacı yağı lavanta yağı hindistan cevizi yağı sizce böyle bir karısım yapıp yüzüme sürsem sivilce ve sivilce lekelerine iyi gelirmi bide tuylenme yapar mı bu yağlar?:44: lutfen yardım edin birsuru sivilce kremi kullandım hiçbiri fayda etmedi sivilcelerimi kurutsa bile izi kaldı son umudum bu :KK50:

Merhaba

çok hassas; kılcal damarları iltihaplanmaya meyilli; çok kuru, çabuk hırpalanan

yatışmaya ihtiyacı olan citler için neler önerir siniz?

Teşekkürler

canım benimde bir sorum olcak bu forumda bir arkadaş sivilcelerimiz için hergün çuha çiçeği çayı içmemizi önermişti 1 ay sonra onda çok güzel etkiler göstermiş bu biki hakkında bilgi alabilirmiyim senden

merhaba kizlar tibbi ve aromatik bitkiler bolumu okudum bilmeyenler icin kisaca hani sabah programina cikan bitkiciler farya iste o bolumu okudum size yasadigim bir tecrubeyi anlatmak istiyorum ozellikle sivilce ve sivilce lekesi hususunda...

Universidedeki oda arkadasimin yuzu yagli ve sivilceli idi buna bagli olarak lekeleride vardi tabi...ben de okulda ogrendigim bilgilere dayanarak arkadasima bir sey yaptim ve iyi geldi...yaptigim sey suydu;okudugumuz yer sahillik bir yer oldugu icin biberiye bol bol yetisiyordu parkta bahcelerde arkadasimla bu biberiyeleri ciceklenme doneminde(mayis)ayinda topladik guzelcene yikadim sirkeli suda beklettim daha sonra bol suda duruladim demleme yontemi ile (cay gibi) demledim daha sonra sogumaya biraktim bunu buz kaliplarina koyup dondurduk her gun 1 buzú alip yuzunde gezdirdi okadar iyi geldikiii cildi harika olduuu
(bitkisel yontemlerin etkisini 2 haftada gorebilirsiniz ancak) 2-3 hafta yapti farkedenler oldu cildindeki degisimi inanilmazdi denenmis test edilmistir boylelikle buda benim ılk tedavım oldu:)

baska sormak istedig\kleriniz varsa bildigim kadariyla en dogru sekilde bilgilendirmek isterim sizi sevgileeeer...:26::KK76::KK36::KK37:
karnımda bacaklarımda kimi derin kimi normal çatlaklarım var çözüm önerebilirmisin

Malesef var diyen yalan soyluyor olusumunu engellersin ama olustugu zaman sadece o catlayan yerin rengini kendi derinin rengiyle esitliyorlar ama catlak yine orada kaliyor catlagin tedavisi yok malesef:KK43::KK50::KK50::KK50::KK50:
azalması için hangi yağlar azalytamazmıyız baska sorumda argan yağı aldım gitti gidiyordan vanilya gibi kokuyo ya gercek argan nasıl kokar olur sence

Meraba ben de okumak istiyorum ama örgün eğitim beni zorlar. Nasıl okudun tavsiyen nedir? önümüzdeki yıl sınava giricem inşallah kaç puan almam lazım bilgilendirirsen sevinirim

canm kızaran, kılcal damarları belirgin ve derisi incelmiş hasas cilt için ne önerirsin? Madecassol-bepanthen ve cilt bakım ampulleri kullanmaya başladım.. bitkisel olarak ne önerirsin? yalnız leke yapmayan bitkiler olsun canm.. patetes leke yapıyo mesela :KK1:

X