Zyban sigarayı bırakma tableti kullanan varmı?

nehri...

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2007
4
0
ben kullanıyorum nerdeyse 30tane içtim hala bir faydasını görmedim kullananlar 9 günde bırakmış ben nerde yanlış yaptım.

çok teşekkürler dileklerin için işallah bırakıcam bende kulandım bant ve sakız hiçbir işe yaramadı irade herşeyden önce biliyorum ama malesef bende fazla yok rejim bile yapamıyorum hani bugün yiyeyim de yarın yemem gibi ümidimi kaybetmiycem işallah çok sagol canım..

eşim kullandı tabi kullanamadı.15 gün hapı ve sigarayı beraber kullanıyosun ya 15.gün sigarayı bırakıp hapa devam ediyosun ama benimki sigara yerine hapı bıraktı maalesef :KK43:

Bir arkadaşım kullandı. İşe yaramadı ve üstüne üstlük fazlasıyla sinir ve kilo kaybına neden oldu... Başka bir yolu deneyen ve başarılı olan varsa bana da söylesin...

arkadaşlar söyledikleriniz çok dogru irade irade başka yolu yok bir arkadaşım sinirsel olarak hafızasını kaybetti ailesini cocuklarını hiç kimseyi tanımadı ama sigara denen şu illeti unutmadı o halde bile içti unutmadıgı tek şey sigara oldu şimdi düşünüyorum da neden başladım başlamak kolay birakmak zor ben hala umudumu kaybetmedim sizlerden destek almakta çok güzel teşekkürler...

bende ısteyıpde bırakamayanlardanım ama artık destek olması ıcın bıorezonans la tedavı merkezıne gıtcem onumuzdekı hafta sonu onunlada bırlıkde ınsallahh ıcmem bıdaha

Canım ben kulanmadım ama duyduklarıma göre sigarayı bıraktırmak yerine ters etki yapıyormuş sigarayı artırıyormuşsun...başkalarının yalancısıyım kendim denemedim bilmiyorum

ben kullandım ve çok rahat bi şekilde sigarayı bırakmamı sağladı.
sonra tekrar başladım o ayrıııı...

bende kullandım ama başaramadım :KK43: ilk hapa başladığımıda dünya kadar para verdim bırakmam lazım dedim ancak yıl dayanabildim:KK43: hapın bir faydası yok kullanma derim parana vücuduna yazık çünkü yan etkisi var biliyorsundur kilo aldırıyooor aman dikkaaat

İlacın etken maddesi olan "Bupropiyon HCl" esasında bir antidepresandır. Sigara içmekte olan hastaların bu antidepresanı kullandığında, sigarayı bıraktığı gözlemlenince tedavinin bu yönüne odaklanılmış ve ilaç sigara bırakma terapilerinde yerini almıştır. Uzmana danışılarak alınmasında yarar vardır. Söz konusu olan gerek nikotin içeren yama tipi ürünler ve sakızlar, gerek bu ilaç olsun temel prensip kişinin sigarayı bırakmak istemesi, yaşam biçimini bu yönde değiştirmesidir, bu ilaçlar sadece tedavinin küçük bir parçası olup insan iradesi ve çabasının önüne geçemez.

Bende Zyban ile sigarayı bıraktım.Çok kararlıydım bırakmak için ve etkili de oldu.1,5 yıl sonra tekrar başladım sigaraya,zaten önemli olan bırakmak değil tekrar başlamamak...Yalnız Zyban basit bir ilaç değil,olumsuz etkileri sigaradan bile daha fazla...aslında doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaç...

Selamlar

Geçtiğimiz Haziran ayında sigarayı bıraktım. o güne kadar türlü yöntemler denemiştim .
kızlarım da bırakmam yönünde çok ısrarlıydılar.. okullar kapanıpta onlar yazlığa gittiklerinde bırakacağıma söz verdim.. çünkü onlara stress yaşatmak istemiyordum.. çok araştırdım en son biorezonans diye bir yöntemi buldum..
aynı iş yerinde bir başka arkadaşımındak bu şekilde bıraktığını duydum onunla görüştüm ve denedim..

nasıl oluyor

tek seans arkadaşlar.. tek seansta bıraktım .. yaklaşık 2 saat sürüyor.. komik bir yöntem gibi geliyor ama etkisini hemen hissediyorsunuz.. ücretide bir aylık sigara paranız kadar..

gerçekten bırakmak istiyorsanız bi araştırın derim

canım bu ilacı benim görümcem ve annem kullandı ilacı içtiğin sürece canın zaten sigara istemiyormuş onlar faydasını gördüler şimdi içmiyorlar.

ben kullanıyorum nerdeyse 30tane içtim hala bir faydasını görmedim kullananlar 9 günde bırakmış ben nerde yanlış yaptım.

canım böyle şeyler kullanıp hem cebini hem kendini sıkmıyormusun..herşey beyinde bitiyor..ben sigarayı kendi irademle bırakmayı başardım bunu sende yapabilirsin..inanki onsuz da bu hayat yaşanıyor.başarının verdiği keyfide unutmamak lazım..hayat senin ve iyi kullan .bırakırsan veya destek istersen mesajlasırız ok:teselli:

1 pakete yakın içiyordum hala da aynı miktarda devam ediyorum
iki kez bıraktım
ilk bırakmam çok sancılı oldu.
2.de zbay la bıraktım ve bende işe yaradı.
aslında antidepresan olarak üretilmiş bi hap.dolayısyla sigaranın yarattığı yıkımı hafifletiyor
bi dene istersen

X