Kronik Vajinit Veya Servisit

lale77

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
393
5
Merhaba hanımlar,aranızda kronik vajinit yada servisit olan,geçiren varmı?
varsa nasıl tedavi oldunuz,neler yaşadınız?
ve en önemlisi tekrarladımı?
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.:KK34:

2,5 senelik evliyim 2-3 kez vajinit geçirmişimdir...

Dr fitil vermişti ve de krem o sayede ve elma sirkeli suyla temizleyerek,her gün çamaşır ütüleyip değişerek geçmiştir.

Ama çok lanet bişey kendimden iğreniyorum kaşındıkça...

iyi geceler niltt,evet çok rahatsız edici ve günlük hayatı olumsuz etkiliyor ben hala çekiyorum sürekli tekrarlıyor bıktım artık fitil vs kullanmaktan hijyene dikkat ederim beyaz pamuklu çamaşır kullanırım ütülerimde ama sorun bi türlü son bulmadı.
elma sirkesimi bunu ilkkez duydum nasıl kullandığını anlatırmısın lütfen?
dr mu tavsiye etti belki bi işe yarar.

Ya vajınıt nedır dıye baktım az evvel bendede bazı sorunlar varda acaba vajınıtmı dıye ıdrar yaparken cok canım yanıyorda ıdrar yolu enfeksıyonu sanıyordum acaba vajınıttemı varkı bende ya offffffffffff doktorada kackez gıttım anlamadı akıntı bırlesmede acı ve zaman zaman kan gelıyo evlendıgımden berı bole neler yaptım bıturlu gecmıyor son zamanlardada ıdrar yaparken cok yanma oluyor sıkısmısım gıbı ama aslında sıkısmadım kızlar banada bıcvp verın lutfen ıdrarda yanmanızda oluyomu nette ole bısey yazmıyodu ıdrar yanması dıye dıgerlerı mevcuttu ama

iyi geceler yasemin,idrarda yanma deyince hemen aklıma idraryolu enfeksiyonu geldi bende hamileliğimin son ayında aynen söylediklerini yaşadım yanma ve sıkışıkmış hissi birde kesik kesik idrar yapma dr söyledim idrar tahlili yaptı tit diye bi tahlil ve enfeksiyon olduğu anlaşıldı antibiyotik kullandım geçti.vajinit sürekli akıntı bazen koku filan bu biraz farklı bişey.ayrıca ilişki sonrası kanama iyi bişi değil dr gitmelisin aynı sorun bendede oldu dr gittim geçen hafta smeer testi yapıldı sonuçları bekliyorum bu türşeylerihmale gelmez sana en doğru bilgiyi dr verir canım en iyisi en yakın zamanda dr git.

iyi geceler yasemin,idrarda yanma deyince hemen aklıma idraryolu enfeksiyonu geldi bende hamileliğimin son ayında aynen söylediklerini yaşadım yanma ve sıkışıkmış hissi birde kesik kesik idrar yapma dr söyledim idrar tahlili yaptı tit diye bi tahlil ve enfeksiyon olduğu anlaşıldı antibiyotik kullandım geçti.vajinit sürekli akıntı bazen koku filan bu biraz farklı bişey.ayrıca ilişki sonrası kanama iyi bişi değil dr gitmelisin aynı sorun bendede oldu dr gittim geçen hafta smeer testi yapıldı sonuçları bekliyorum bu türşeylerihmale gelmez sana en doğru bilgiyi dr verir canım en iyisi en yakın zamanda dr git.

UROLOJI DOKTORUDA SISTIT OLDUGUNU SOLEDI 3TUR GIDIYOM BUGUN GENE SIZLAMALAR BASLADI KADIN HASTALIKLARINADA COK GITTIM BI SONUC ALAMADIM AMA GENE GITMEM GEREKIYO CUNKU ILISKI SIRASINDA ZAMAN ZAMAN KAN GELIYO VE CANIM YANIYO EVET GITMELIYIM MUTLAKA SAGOL CVP VERDIGIN ICIN UMARIM SENDE KISA ZAMANDA SAGLIGINA KAVUSURSUN CANIM IYI GECELER...

Canım o tahlıl sonucunu ben merak ettım sımdı bendede aynısı oldu ya ondan acaba nasıl bı sonuc cıkıcak kanama evet normal degıl

Bazı kadınlarda cinsel ilişkiden hemen sonra veya ertesi Günü hiç beklenmedik bir şekilde kanama görülebilmektedir. Bu durumun en muhtemel nedeni rahim ağzında klamidya adı verilen bakterinin ve diğer bazı etkenlerin yarattığı rahim ağzı enfeksiyonlarıdır.
Servisit olarak tanımlanan rahim ağzı enfeksiyonlarının tedavi edilmesi gereklidir. Tedavinin ihmali sonucunda rahim ağzı yaraları oluşmakta olup yaranın varlığı jinekolojik muayene ile kolayca tespit edilir.
Adet dönemine denk düşen günlerde ilişki sonrası fark edilen kanamanın sebebi aslında henüz başlamakta olan ve daha vajina dışına kanın akmamasından dolayı anlaşılamayan normal adet dönemi de olabilir. Bu nedenle bu dönemde ara kanamanın hemen ardından âdetin başlayıp başlamadığı takip edilmelidir.
Rahim ağzında Kanser öncüsü lezyonlar veya rahim ağzı kanseri ilişki sonrası kanama şeklinde belirti verebilirler. Bu nedenle ilişki sonrası kanama da ciddiye alınması gereken bir belirtidir.
İlişki sonrası kanama şikâyeti ile başvuran hastalarda göz ile yapılan jinekolojik muayenede rahim ağzı temiz görülse bile pap smear olarak adlandırılan rahim ağzı kanseri tarama testi mutlaka yapılmalıdır.
Menopoz döneminde östrojen hormonunun azalması vajina duvarında incelmeye ve kuruluğa neden olmaktadır. Vajinal atrofi olarak tanımlanan bu durum ilişki sonrasında görülen kanamaya yol açabilir. Atrofiye bağlı kanamalarda lokal östrojen tedavisi yeterli olmaktadır.
Servikal polip olarak tanımlanan rahim ağzı poliplerinin varlığında da ilişki sonrası kanama görülür. Polipler iyi huylu olup et beni olarak bilinirler. Basit bir müdahale ile polipin alınması problemi çözer.

CANIM SIMDI ICIME BIR KURT DUSTU BENIM BI BAKTIMDA BU YAZIYI BULDUM

Son düzenleme:
27yasemin,aynı düşünceleri paylaşıyoruz sanırım.
öncelikle yapmamız gereken kötü bişey olmadığını düşünüp olumlu düşünmek gerek (kötü kötüyü çağırır)
sonra da doktora gidip gereken ne ise yaptırıp verilen tedaviye uymak sende içini ferah tut.
ben ilaçlarımı kullanıyorum haftaya tekrar dr gidicem bakalım hayırlısı inşallah.
bu arada senin çocuğun varmı?ben yeni doğum yaptım doğum yapınca rahim temizlenir derler ya ama yinede şikayetlerim var.

iyi geceler niltt,evet çok rahatsız edici ve günlük hayatı olumsuz etkiliyor ben hala çekiyorum sürekli tekrarlıyor bıktım artık fitil vs kullanmaktan hijyene dikkat ederim beyaz pamuklu çamaşır kullanırım ütülerimde ama sorun bi türlü son bulmadı.
elma sirkesimi bunu ilkkez duydum nasıl kullandığını anlatırmısın lütfen?
dr mu tavsiye etti belki bi işe yarar.

Merhaba;

Elma sirkesini ılık suyla seyreltiyorum biraz wc ye çıktıktan sonra yıkıyorum.İşe yaradığını düşünüyorum.Benim vajinitimi de antibiyotikler tetikler genelde..

En son sistit için kullandığım antibiyotikler vajinite sebep oldu.Bu 2.kez başıma geliyor maalesef.Antibiyotiği kestikten sonra düzeldi çok şükür..

geçmiş olsun niltt elma sirkesini biçok yerde kullanırım ama bunu ilk kez duydum ve çok şaşırdım bi zararı olmasın.

geçmiş olsun niltt elma sirkesini biçok yerde kullanırım ama bunu ilk kez duydum ve çok şaşırdım bi zararı olmasın.

Size birşey söyleyeyim mi?!!

Geçen sistit olduğumda sancıdan,sızlamadan ve wc ye zırt pırt çıkmaktan dolayı dr a o an gidemedim ağlamaktan...
Allah düşmanıma vermesin...
Elma sirkesini kaynamış suyla seyreltip buharına oturdum 5-10 dk.inanılmaz rahatlattı anında.
Ve hemen rahatlar rahatlamaz dr a koştum.Yoksa günüm wc de geçecekti...

Elma sirkesi için mucizevi iksir de derler...Fazla abartmadan kullanılabilinir..Netten de araştırabilirsiniz..

Hanımlar bende de KRONİK VAGINIT VE SERVISIT var 5 yılldır çekiyorum , fitil antibiyotik çok kullandım, sürekli tekrar ediyor, nasıl baş edeceğimi bilmiyorum.
bende kaşıntı yok ama sürekli akıntı var, birde sorum olacaktı bu rahatsızlık hamile kalmayı engeller mi? tecrübeleyen var mı?

Hanımlar bende de KRONİK VAGINIT VE SERVISIT var 5 yılldır çekiyorum , fitil antibiyotik çok kullandım, sürekli tekrar ediyor, nasıl baş edeceğimi bilmiyorum.
bende kaşıntı yok ama sürekli akıntı var, birde sorum olacaktı bu rahatsızlık hamile kalmayı engeller mi? tecrübeleyen var mı?
hamile kalmayı engelleyeceğini sanmıyorum benim iki kızım var bu konuda sorun yaşamadım ama belki kişiden kişiye değişir.

Merhaba;

Elma sirkesini ılık suyla seyreltiyorum biraz wc ye çıktıktan sonra yıkıyorum.İşe yaradığını düşünüyorum.Benim vajinitimi de antibiyotikler tetikler genelde..

En son sistit için kullandığım antibiyotikler vajinite sebep oldu.Bu 2.kez başıma geliyor maalesef.Antibiyotiği kestikten sonra düzeldi çok şükür..

aynen canım ya geçen ben de sistit için antibiyotik kullandım ama kokulu akıntılar gelip durdu.bıraktım ama benim sürekli akıntım vardı zaten.jinekoloğada ne zaman gitsem çok az vajinit var der.normal akıntıdan nasıl ayırt edeceğiz.yani ben kendimi bildim bileli var bu akıntı bende.offf hiç bilmiyorum bu konuları.acaba üşütmeyle mi ilgili bişe.

Arkadaslar akut vajinit adet doneminde az akinti gelmesine sebeb olurr mu enfeksiyondan dolayi mi acaba kan gelmesi zorlaşıyor basina böyle birsey gelen var mi

bende son 4 aydır akıntı yanma kızarıklık ve şişlik var. Doktora gittim 4 kere muayene sonucunda hep vajinit olduğumu söyledi. 2 antibiyotik ve fitil verdi kullanıyorum geçiyor 1 hafta sonra tekrarlıyor bıktım artık önerisi olan varmı?

Ya valla herkez sorununa çözüm arıyorda bende ne kullansam şaşırdım dr a gittim bitarel ve çift olarak kullanılan hap kaşıntı için merhem ve fitil verdi fakat çözüm olmadı idrar yolları enf olsa 4 5 aydır sürmez diye düşünüyorum çünkü genelde sağlıklıyımdır olsam bile atlatırım hemen hem sarı akıntı dısında şikayetim yok tek rahatsızlık veren o birde afedersiniz ama ilişki sırasında kendi ıslaklıgım hariç akıntının verdiği içsel ıslaklıkta eklenince sanki çok genişlemiş gibi oluyorum buda her iki taraf için his kaybı oluyor ne yapsak ya olmadı bidaha para verip gidicem baska dr a

Ya valla herkez sorununa çözüm arıyorda bende ne kullansam şaşırdım dr a gittim bitarel ve çift olarak kullanılan hap kaşıntı için merhem ve fitil verdi fakat çözüm olmadı idrar yolları enf olsa 4 5 aydır sürmez diye düşünüyorum çünkü genelde sağlıklıyımdır olsam bile atlatırım hemen hem sarı akıntı dısında şikayetim yok tek rahatsızlık veren o birde afedersiniz ama ilişki sırasında kendi ıslaklıgım hariç akıntının verdiği içsel ıslaklıkta eklenince sanki çok genişlemiş gibi oluyorum buda her iki taraf için his kaybı oluyor ne yapsak ya olmadı bidaha para verip gidicem baska dr a
Merhaba şikayetleriniz den kurtuldunuz mu acaba

X