Bebek Beslenmesi 6 aylık kızım halaa dönmedi:((

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

insirah3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2011
354
2
6 aylık kızım var hala dönmedi ama tepkileri normal gibi gelio seslenen tarafa tüm vücuduyla dönüo normalmidir bi bilgi verin arkadaşlar...

Tatlim kafana takma her cocuk bir degil kimisi hizli döner kimisi kendini guvende hissedene kadar dönmez.Benim en yakin arkadasimin bebegi 7-8 aylikdi döndügünde ondada ciglik cigliga aglardi emeklemesi 1 yasini buldu yurumeside 16 aylikti ama simdi canavarin önde gideni oda cok stres yapmisti hatta bazilari sorun olarak görmüstü türlü yakistirmalarda bulunmuslardi her cocuk bir degil TEMKINLI bir bebegin var demekki.

Birde sirt üstü yatan asla yuz üstü yatmayi sevmiyen bebekler gec döner bunuda unutma cünkü ic güdüsel birsey bu

benim kızım da 5 aylık ve dönüyor desem yalan olur. bazen sadece bir yöne dönüyor, hepsi bu.ben de stres yapıyorum hem bu konuda hem de ek gıdaları sevmediği için. sonra da diyorum ki, en zor şartlarda ve en ilkel kabilelerdeki bebekler bile bi gün yemek yiyor, yürüyor...vs

ama ben de senin gibiyim, elimde değil stres yapıyorum. zamanı gelince herpsi yoluna girecek bunu biliyorum :KK66:

her bebeğin gelişimi farklıdır. benim oğlım 5.5 aylıkken döndü, arkadaşımın bebeği 5.5 aylıkken oturuyordu. yani kaza bakıp saç yolma :KK9:

canım benım yaa takdıgın seye bak benımki 6 bucuk aylık 3 gündür
dönmeye basladı ben yere battanıye serıyorum yatıyorum
öyle döndü yoksa dönecegi yokdu ee cocuk yatıyo oturuyo nerde dönmeyi ögrensin dimi
yere bişler ser yatır bak nası dönuyo
benım ki simdi döne döne odayı turluyo gecen gün koltugun katına elini sokmus cır cır bagırıyodu :)

tatlım uzmanların en çok söylediği şey komşunun çocuğuyla kendi çocuğunuzu karşılaştırmayın :)) her bebek farklı gelişim gösteriyo kendini çok kasma yere battaniyeye yatır önce kandin oyun oynaya oynaya döndür sonra yavaş yavaş başlar sabret ben öyle yaptım 4,5 aylık ama 1 hafta içinde çok değişti önceden pestil gibi döndürdüğüm yerde durup duruyodu şimdi kendide zorluyo dönmeye yavaş yavaşda dönücek inş. :) daha önümüzde çok aşama var şimdiden kendini yorma :))))

artık biraz daha ferahladım komşunun torunu 8 aylık dönmüş demek herkesde degişio saolun cevaplarınız için

Arkadaşım sıkma canını bebim kızım 8,5 aylık hala dönmüyor. o kadar tembel ki. ne yaptıysam döndüremedim:)) yorumlardan birinde yüz üstü yatmayı sevmeyen bebek geç döner demişler ilk defa duydum ve doğru geldi bana kızım yüz üstü yatmaktan hiç hoşlanmıyor. bizim dişimiz bile çıkmadı daha sağlık olsun. sağlığı yerinde olsun da geç olsun herşeyi ne yapalım....

X