Abiye - Gece Elbisesi - Tuvaletler Abiyeye kol cözümleri

Efsun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2010
4.000
5
Kizlar kirik beyaz sifon strapless bir abiye aldim, üst kismi bunu andiriyor $ABIYE_KIYAFET_MODELLERI-1144.jpg .
Basim acik ama dekolte ve sifir kol giymeyen biriyim. dolayisiyla acik kalan kismi kapattirmam gerekiyor. Bunun icin ayni renk sifondan bir dikdörtgen sal istedim magazadan. gögüs kismi azcik büyük duruyor onu darlastirinca o kisimda bir kapatmaya gerek kalmayacak ama omuzlarimi örten ve kollarimda sallanan bir sekilde sifondan kol diktirmek istiyorum bir terziye ama mahvolsun istemiyorum bu yüzden resimlerle anlatmak isterim. Boleroyu pek sevmiyorum cogu zaman elbisenin modelini tamamen bozuyor, ki sifondan bolero olmaz zaten heralde. kollarin boyu tisört boyuyla dirsek arasinda bisey olmasi en güzeli, kol altlarimin görünmeyecegi kadar kapali ama yinede rahat olsun istiyorum. Fikirlerinizi, önerilerinizi -mümkünse örnek resimlerle- alabilir miyim ?

gamze özçelikin gelinliğinin kolu gibi yapabilirsin mesela şimdi aramaya üşendim fotosunu :)

canım ben okudumda anlayamadım sanırım bende bir sorun var:26:

belki de ben anlatamadim. simdi aldigim elbise bu elbisenin gögüs kismi gibi (strapless) hemen hemen. ama öyle giymiyorum ben bunun icin omuzlarimi ve kismen kollarimi kapatacak kadar bisey yaptirmam gerekiyor ama bunun neye benzeyecegine dair bir karar veremedim ve burdaki gibi anlatmakta zorlanirsam terziden de cok sey bekleyemem bu yüzden fikirlerinizi istedim. resim olursa tabi daha iyi.

gamze özçelikin gelinliğinin kolu gibi yapabilirsin mesela şimdi aramaya üşendim fotosunu :)

wow ben hic görmedim gelinligi ne güzelmis, saclari da. bunun gibi olabilir diyorsun yani ?

Eki Görüntüle 297183

Eki Görüntüle 297187

ama bu özel bir sifon/ tüle benziyor böyle bisey bulamam ki. normal düz sifondan yapilinca böyle durmaz dimi? gerci benimki gelinlik degil zaten, daha sade olmasi daha iyi olabilir :44: tesekkür ederim ilham oldu.

Kizlar kirik beyaz sifon strapless bir abiye aldim, üst kismi bunu andiriyor Eki Görüntüle 296522 .
Basim acik ama dekolte ve sifir kol giymeyen biriyim. dolayisiyla acik kalan kismi kapattirmam gerekiyor. Bunun icin ayni renk sifondan bir dikdörtgen sal istedim magazadan. gögüs kismi azcik büyük duruyor onu darlastirinca o kisimda bir kapatmaya gerek kalmayacak ama omuzlarimi örten ve kollarimda sallanan bir sekilde sifondan kol diktirmek istiyorum bir terziye ama mahvolsun istemiyorum bu yüzden resimlerle anlatmak isterim. Boleroyu pek sevmiyorum cogu zaman elbisenin modelini tamamen bozuyor, ki sifondan bolero olmaz zaten heralde. kollarin boyu tisört boyuyla dirsek arasinda bisey olmasi en güzeli, kol altlarimin görünmeyecegi kadar kapali ama yinede rahat olsun istiyorum. Fikirlerinizi, önerilerinizi -mümkünse örnek resimlerle- alabilir miyim ?

canım benim elbisemde straplezdi ama bende kapattım, istersen bu topikten bakabilirsin, resmimi koymuştum sünnet annesi diye başlık, şimdi buraya yüklenmedi tekrar denerim bakalım..

kaderim, cok tesekkür ederim. profilinden actigin konulara girip buldum. fikir cok güzel sana da yakismis, özellikle arkadan cekilen resimdeki halini cok begendim, elbiseye ayri bisey katmis. ama bu sekil benim aradigim cözümden biraz daha acik malesef. ama daha nli kumasla olabilir belki.

ben bu ara şu şekil gömleklere takığım...

elbiseye uygun şekliyle uyarlayabilirsin

strapleze uyarlamak için sine kısmını da kolda kullandığın şifon ile kapatman gerekebilir, bütünlük sağlanması açısından.boyun kısmına da ilk eklediğim gömlekteki gibi yaka hem modern hem şık olucaktırr

Son düzenleme:
ben bu ara şu şekil gömleklere takığım...

elbiseye uygun şekliyle uyarlayabilirsin

bu bubi (Türkiye´de "bebe"ydi dimi :)) yaka gömlekleri bende seviyorum. kollari güzel ama uzun kollu istemiyorum, daha rahat olmasi acisindan kisa kol tercihim. Son resimdeki kollardan olabilir bak, ama straplesse nasil uygulanir icinden mi giymek gerekir bilmiyorum :KK25:

Aslinda biraz daha sarkik seyleri seviyorum ben, aceleyle anca su resmi buldum pek iyi degil ama tarz olaral sevdigim bsiey $White-Batwing-Sleeves-Chiffon-Shirt-Top-34846-2.jpg .

Dün nette bunu buldum :

$k_k_22165471147165.jpg $k_k_22169211121169.jpg

icinden giysem olmaz mi ki ? Renk uyar mi o da tabi ayri mesele ama sifondan olan seyler cogu zaman sütbeyaz olmuyor..
Elbisenin resmini cekip bi ekliym de fikriniz olsun. Bu arada beyaza yakin bir elbise hic aklimda yoktu, bi aklim da diyor ki, boya sunu ama dikis ipleri beyaz kalirsa cok kötü olur :KK36: diye korkuyorum :26:

bu bubi (Türkiye´de "bebe"ydi dimi :)) yaka gömlekleri bende seviyorum. kollari güzel ama uzun kollu istemiyorum, daha rahat olmasi acisindan kisa kol tercihim. Son resimdeki kollardan olabilir bak, ama straplesse nasil uygulanir icinden mi giymek gerekir bilmiyorum :KK25:

Aslinda biraz daha sarkik seyleri seviyorum ben, aceleyle anca su resmi buldum pek iyi degil ama tarz olaral sevdigim bsiey Eki Görüntüle 298622 .

Dün nette bunu buldum :

Eki Görüntüle 298627 Eki Görüntüle 298628

icinden giysem olmaz mi ki ? Renk uyar mi o da tabi ayri mesele ama sifondan olan seyler cogu zaman sütbeyaz olmuyor..
Elbisenin resmini cekip bi ekliym de fikriniz olsun. Bu arada beyaza yakin bir elbise hic aklimda yoktu, bi aklim da diyor ki, boya sunu ama dikis ipleri beyaz kalirsa cok kötü olur :KK36: diye korkuyorum :26:

strapleze uyarlamak için sine kısmını da kolda kullandığın şifon ile kapatman gerekebilir, bütünlük sağlanması açısından.boyun kısmına da ilk eklediğim gömlekteki gibi yaka hem modern hem şık olucaktırr

sorunun cevabını da yazmıştım:KK1:
kol uzunluğu problem değil,kısa da yaptırılabilir ama uçuşmalı bi şeyler istiyorsan bilemem tabi

efsuncum benimde aklima birkac birsey geldi

eger elbisenin icine giyinirim diyorsan böyle birsey deneye bilirsin ama iyimi olur kötümü bilemicem..elbisenin tarzini bilmedigim icin
$SH12-314µ111.0.jpg $Spitzen-Kleid-XD_221454.jpg

kelebek kol diktirsen fena durmaz gibi geliyor...bazi strapless gelinliklere dikiyorlar yaaa

$taft-ein-traeger-schmales-von-perlen-verziertes-korsett-und-a-linie-rock-mit-kapelleschleppe-201.jpg

bu tarzda birsey daha kalin olabilir kollari

aklima baska birseyde gelmiyor ne yazikki :44:

sorunun cevabını da yazmıştım:KK1:
kol uzunluğu problem değil,kısa da yaptırılabilir ama uçuşmalı bi şeyler istiyorsan bilemem tabi

hee ben onu farkli anladim ya. simdi anladim. evet olabilir aslinda öyle...

resimdeki bolero nasil olur sence ?

efsuncum benimde aklima birkac birsey geldi

eger elbisenin icine giyinirim diyorsan böyle birsey deneye bilirsin ama iyimi olur kötümü bilemicem..elbisenin tarzini bilmedigim icin
Eki Görüntüle 299168 Eki Görüntüle 299169

kelebek kol diktirsen fena durmaz gibi geliyor...bazi strapless gelinliklere dikiyorlar yaaa

Eki Görüntüle 299173

bu tarzda birsey daha kalin olabilir kollari

aklima baska birseyde gelmiyor ne yazikki :44:

canim fikirlerin icin cok tesekkür ederim :KK16: aslinda icinden giyilir mi emin degilim, ama bisey diktirmekten daha pratik olabilir diye düsündüm. danteli cok severim, ama o elbiseye gitmez gibi. varya ben resmi eklemeliyim heralde o zaman daha güzel anlasilir.

kelebek kol dedigin nasil canim ?

canim fikirlerin icin cok tesekkür ederim :KK16: aslinda icinden giyilir mi emin degilim, ama bisey diktirmekten daha pratik olabilir diye düsündüm. danteli cok severim, ama o elbiseye gitmez gibi. varya ben resmi eklemeliyim heralde o zaman daha güzel anlasilir.

kelebek kol dedigin nasil canim ?

elbisenin resmini eklesen daha iyi olur canim hic degilse aklimizda olanlarin uyup uymadigini görürüz... kelebekk kol dedigim böyle birsey...böyle birsey( istersen biraz daha kalin omuzlarini tam kapatacak sekilde) diktire bilirsin hem cok abartili olmaz hemde elbiseni modelini bozmaz diye düsünüyorum

$Yeni-Bayan-Atlet-Modelleri-Trendleri-Cesitleri-kadinlarkulubu-net-03.jpg

elbisenin resmini eklesen daha iyi olur canim hic degilse aklimizda olanlarin uyup uymadigini görürüz... kelebekk kol dedigim böyle birsey...böyle birsey( istersen biraz daha kalin omuzlarini tam kapatacak sekilde) diktire bilirsin hem cok abartili olmaz hemde elbiseni modelini bozmaz diye düsünüyorum

Eki Görüntüle 299286

böylesi güzelmis aslinda, ama cok daha genis olmali bende ...

elbisenin resmini cektim:

$elbise.jpg

ELbisen güzelmiş :)
Aslında üst bölümü sade olup biraz da dar olsa sana çok güzel bi tavsiyem olucaktı ama benim tavsiyem bu elbiseye uymayacak gibi

$Nikah Elbisem.jpg

Bu elbise 2 parçadan oluşuyor üstündeki şifon bölüm ayrı bir bluz :KK66:
belki sana yinede bir fikir olur

X