Butik açmak istiyorum :(

naughty_girl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2008
181
1
36
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var küçük şirin bir butik açmak istiyorum hem tesettür hem açık bayanlara yönelik.. Ama gelin görin ki nerelerden mal alacağım hakkında hiçbir fikrim yok.. Bilgisi olan var mı nasıl nerelerden mal alımı yapabilirim??

butiklere gidip sahipleriyle diyalog içine gir.sor bakalım nereden alıyorlar,işin incelikleri neler,piyasa nasıl?benim ablam da bujiteri açacaktı en az 50 esnafla konuşmuştur böyle.önce bir saha araştırması yap bakalım.

iyi birşeyler satayım dersen osmanbeyden alabilirsin:KK34:

canım ben bir yıl butikte çalıştım... bizim patron merter,osmanbey,yeşildirekten falan alıyordu... osmanbeyde daha çok kısalı uzunlu abiyeler var.. merter daha günlük şeyler yeşildirekte kapalı bayanlar için seçenek çok... mesela orta yaştaki anneler ve bayanlar için tito markalı şık bluzler var.. onlar en çok giden marka ve parça. Büyük beden çok gidiyor en fazla satışı ordan yaparısn özellikle pantolonlar.. miss poem markasına bakabilirsin merterde bu dediğim yer. Sonra.. şuan aklıma gelmiyor ama mesela muhacırlarda uygun deri ceket ve montla olur. Bunun için laleliye falanda bakabilirsin.. Diğer arkadaşların dediği gibi piyasa araştırması yapman gerekli En Büyük TÜRKİYE

merter, osmanbey, ayakkabı için gedikpaşa.... internetten de toptancı ilanları var. bir ara sanal mağazam vardı çinden tedarik ediyordum ama astarı yüzünü geçiyor yerli üretim daha iyi. pendikte de bir araştırabilirsin. ya da bir model bulursun çok tutan bir şey, kendin yaptırtırsın. bir iki çeşit var zaten türkiyenin her yerinde hemen hemen aynı ürünler butiklerde. kadıköyde gördüğümü, samsunda da gördüm, ümraniyede de.....

canım ben bir yıl butikte çalıştım... bizim patron merter,osmanbey,yeşildirekten falan alıyordu... osmanbeyde daha çok kısalı uzunlu abiyeler var.. merter daha günlük şeyler yeşildirekte kapalı bayanlar için seçenek çok... mesela orta yaştaki anneler ve bayanlar için tito markalı şık bluzler var.. onlar en çok giden marka ve parça. Büyük beden çok gidiyor en fazla satışı ordan yaparısn özellikle pantolonlar.. miss poem markasına bakabilirsin merterde bu dediğim yer. Sonra.. şuan aklıma gelmiyor ama mesela muhacırlarda uygun deri ceket ve montla olur. Bunun için laleliye falanda bakabilirsin.. Diğer arkadaşların dediği gibi piyasa araştırması yapman gerekli En Büyük TÜRKİYE
evet merter ve zeytinburnu dediler banada. ama neresi .merter kocaman yer.emek çarşısı diyorlar.bende araştırma yapıyorum birde bu dükkan için askılar sepet dükkan için gerekli ekipmanları ucuz nereden bulabilirim

Canım fizibilite çok önemli bilen biriyle bunu yapmalısın yapmadan iş kurmaya kalkarsan zararla dükkanı kapatma olasılığın %90

evet merter ve zeytinburnu dediler banada. ama neresi .merter kocaman yer.emek çarşısı diyorlar.bende araştırma yapıyorum birde bu dükkan için askılar sepet dükkan için gerekli ekipmanları ucuz nereden bulabilirim

Merhaba dükkanını açtın mı? bende Muglada bir butik açmak istiyorum. eğer açtıysan bana yardımcı olurmusun ne kadar sermaye gerekli? ilk etapta ne kadar malı nereden almalıyım?Alınan malın ödemesi nasıl yapılıyor? Lütfen yardımcı olurmusun.

Merhaba dükkanını açtın mı? bende Muglada bir butik açmak istiyorum. eğer açtıysan bana yardımcı olurmusun ne kadar sermaye gerekli? ilk etapta ne kadar malı nereden almalıyım?Alınan malın ödemesi nasıl yapılıyor? Lütfen yardımcı olurmusun.

merhaba Dükkan çok cesaret yok. araştırdım mal alınacak yerler güngören zeytinburnu.o değil önemli olan. dükkan iş yaparmı yapmazmı. bulduğum dükkan işlek bir yerde cadde üstü değil ama merkez diyelim kirası 700 .bağkur 300. vergi muhasebe elektrik su ettimi1500 bilmiyorum kafam karışık sen ne tür düşünorsun

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var küçük şirin bir butik açmak istiyorum hem tesettür hem açık bayanlara yönelik.. Ama gelin görin ki nerelerden mal alacağım hakkında hiçbir fikrim yok.. Bilgisi olan var mı nasıl nerelerden mal alımı yapabilirim??

slm cnm bende öyle bir iş düşünüyoruf tesadüf yazını gördüm ne yaptın açabildinmi

B'nde istiyorum samsunda açmak banada yardımcı olun

Kizlarr slmm isyeri acanlar hayirli olsun simdiden Bende kayseriden yaziyorum butik tarzi biyer acmak istoyorum aslinda yillardir aklimda ama cesaret edemedim simdi ise cok hevesleniyorum nasil maliyet karlar veya ne kadar butce ayridiniz bu is icin yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkuler

Benimde aklıma öyle bir fikir geldi bir bakınayım dedim kadınlar klubü olunca topik okudum hemen, ablalar kardeşler anladım heveslenmişsiniz ne güzel ama bu iş bana da yardımcı oluncla olur mu sizce? Bilgisayarın başına güzelce oturun güzel bir tarama yapın kim ne yazmış.Sonra güzel bir liste çıkarın başıklarınız neler?
Atıyorum: 1)Hangi sektörde iş yapmak istiyorum?
2)Alınması gereken izinler var mı?
3)Temel ihtiyaçlarım neler olacak?
4)Kişi kadrosu için ne düşünüyorum?(iş burda şekillenmeye başlıyor artık)
5)Bana yardım edebilecek gidip soru sorabileceğim bu işin için kontaklarım var mı? (İnternette forumla olmaz bu iş:))
6)İşletme konusunda ne biliyorum?Bir işletme nasıl yönetilir?(Hemen bir kitap satın alalım)
7)Bütün bu verilerden sonra ben bu işi yapmayı hala istiyor muyum?Aile yapım buna uygun mu?
muhakkak daha milyon kalem vardır ama en azından birkaç madde olsun elinizde.Ben işim gereği her gün bambaşka bişey öğrenmek durumunda olduğum için az aşina oldum süreçlere.Kalın sağlıcakla.

X