Ön çarpık dişlere tel mi?? yoksa zirkonyum mu?yardım lütfen

TubaKaya

Hayallerinin peşinde
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
83
1
34
ön dört dişim çarpık rahat gülemiyorum konuşamıyorum özellikle bi bayan için çok zor :KK43: tel taktırsam 2 yıl beklemem gerekiyo ben bu süre içinde nişanlanıcam evlenicem.. zirkonyum yaptırmayı düşünüyorum bu defada herkes yazık sağlam dişlerine yaptırma pişman olursun diyolar..doktorumda pek yanaşmıyo... ne yapıcam ben ne olur deneyimi olanlar fikir versin bana :26:

Son düzenleme:
Canım ben de çarpıklık problemi yüzünden zirkon yaptırdım aynı estetik kaygılarla. Çarpık dişlere sirkon yapılırken diş çekilebiliyor. Ben ön 6 dişime yaptırdım, çarpık olan 3 tane dişim çekildi mecburen. Hiç te yazık etmedim sapasağlam dişlerime. Sapasağlamdı ama hayatımı karartıyorlardı. Kaplamalarımla çook mutluyum seneler sonra topluluk iinde ağzımı kapatmadan kocaman gülebiliyorum. Yani çarpıklığın nasıldır bilmiyorum, hatta foto atabilirsen bir şeyler diyebilirim canım ama zirkona karşı çıkanlara pek kulak asma derim ben.

canım çok tşk ederim ya 1 hafta içinde karar vermem gerekiyor çünkü..her insan birşey diyor ama önemli olan deneyimli arkadaşların fikirleri benim için... Çok mutlu ettin beni walla ... dişlerim sağlam ama onun dışında resmen hayatımı karartıyorlar.. rahat rahat gülemedikten sonra napim sağlam dişi.. yan etkilerinide yazarmısın rica etsem ??

Son düzenleme:
Valla canım tek bir sıkıntı yaşadım ben sadece zirkon konusunda. O da eski çarpık dişlerim çook ufaktı. Miniminnacıklardı. Yeni dişlerimse daha büyük. O yüzden ilk 2 hafta konuşmada, gülümsemede zorluk çektim biraz. Doktorum sadece "ağzında bir protez olduğunu kafandan at" dedi. Şuanda gayet kendi dişlerim gibi hiç bir sıkıntı çekmiyorum. Bir de porselen dişler gerçek diş kadar keskin olmuyor. O yüzden mesela bir elmayı bütün halinde ısırmak yerine dilimlere ayırıp yiyorum. Bunlar benim için sorun mu? Asla..
Tedavi de acısız. Benim gibi dişçiden ödüm ödüm korkan birisi bile "acısız" yorumuyla kalktıysa ordan emin ol çıkan sonuca göre çok acısız bir işlemdir :KK1:
Tedavi bittikten sonra, senelerce toplum içinde gülememenin acısını, o harika dişlerle ağzımı kocaman açarak gülmekse paha biçilemez :KK1:
Sen diş teli takanları da bir dinle istersen canım. Benim sana diyeceğim zirkonun telden olumlu yanlarıdır.. Hem 1-1buçuk haftada müthiş dişlerin oluyor, hemde çok daha ucuz bir yöntem.. Ama tabi diş hekimleri bilir senin için hangisi daha uygun :26:

Son düzenleme:
çok sevindim senin adına.. ailemde dahil kimse beni anlamıyor :KK43: benim dişlerim düzelsinde elmayıda elimle böler yerim diğer şeyleride..tek istediğim kısa sürede inci gibi düzgün dişler.. rahat gülebilmek konuşabilmek en büyük arzum.. bana verdiğin bu büyük destek için sana çok çok teşekkür ederim buna çok ihtiyacım vardı.. :13:

canım resim atsana bi bakalım dişlerine.ben 1 buçuk ay önce tel taktırdım öndeki dişlerim çarpıktı şu anda 1 buçuk ay olmasına rağmen ön dişlerim yavaş yavaş yerine oturuyo pişman değilim 24 yaşındayım 2-3 ay sonra nişanım var doktorum tellerimi 1 günlüğüne çıkartırım dedi nişanım için.telde zaten 1 buçuk yıl durucak çıkınca da kısmetse düğünüm olucak.bence düğününe daha varsa tel taktır hiç biri kendi dişin gibi olmaz

Valla canım tek bir sıkıntı yaşadım ben sadece zirkon konusunda. O da eski çarpık dişlerim çook ufaktı. Miniminnacıklardı. Yeni dişlerimse daha büyük. O yüzden ilk 2 hafta konuşmada, gülümsemede zorluk çektim biraz. Doktorum sadece "ağzında bir protez olduğunu kafandan at" dedi. Şuanda gayet kendi dişlerim gibi hiç bir sıkıntı çekmiyorum. Bir de porselen dişler gerçek diş kadar keskin olmuyor. O yüzden mesela bir elmayı bütün halinde ısırmak yerine dilimlere ayırıp yiyorum. Bunlar benim için sorun mu? Asla..
Tedavi de acısız. Benim gibi dişçiden ödüm ödüm korkan birisi bile "acısız" yorumuyla kalktıysa ordan emin ol çıkan sonuca göre çok acısız bir işlemdir :KK1:
Tedavi bittikten sonra, senelerce toplum içinde gülememenin acısını, o harika dişlerle ağzımı kocaman açarak gülmekse paha biçilemez :KK1:
Sen diş teli takanları da bir dinle istersen canım. Benim sana diyeceğim zirkonun telden olumlu yanlarıdır.. Hem 1-1buçuk haftada müthiş dişlerin oluyor, hemde çok daha ucuz bir yöntem.. Ama tabi diş hekimleri bilir senin için hangisi daha uygun :26:

Canım 10 numara olmuş ya harika yemin ediyorum bayıldım süper yapmış doktor, çok doğal duruyo.. :nazar: inan senin adına çok çok sevindim darısı benim başıma :KK31: bu farkı gördüm ya kesin karar verdim tüm direnişlere rağmen yaptırıcam :128: tekrar çok tşk ederim :80: özelden msj atamıyorum o yüzden buraya yazdım :KK34:

canım resim atsana bi bakalım dişlerine.ben 1 buçuk ay önce tel taktırdım öndeki dişlerim çarpıktı şu anda 1 buçuk ay olmasına rağmen ön dişlerim yavaş yavaş yerine oturuyo pişman değilim 24 yaşındayım 2-3 ay sonra nişanım var doktorum tellerimi 1 günlüğüne çıkartırım dedi nişanım için.telde zaten 1 buçuk yıl durucak çıkınca da kısmetse düğünüm olucak.bence düğününe daha varsa tel taktır hiç biri kendi dişin gibi olmaz

resim atmak istemiyorum canım ya :KK17: bende 21 yaşındayım ve çok kararsızm bu konuda en son aldığım kararı yazıcam buraya :26:

dislerin carpikligina bagli, tel taktir bence,
ozel gunlerinde cikartirirsin ayrica nerdeyse gorunmeyen tellerde var.

yarın doktoro gidicem onun kararı çok önemli inş en yisi olur benim için :18:

Bende merak ettim gerçekten neye karar verdiğine.
Doktorun tel takmayı tavsiye edecektir sana, çünkü hiçbir doktor çapraşıkta olsa sağlam dişi çekmek istemez.
Dişlerinde ki çapraşıklık boyutunu tam olarak bilemiyorum o yüzden kaplamaya karar verirsen, tavsiye edebilirim.
Bende çapraşıklık değil ama çürükten dolayı ön 4 dişimi lamina (yaprak porselen) yaptırdım.
Ve çok mutluyum dişlerimle çokta memnunum, kendi dişlerimden farksızlar.
İnanırmısın çevremdeki insanlar bile bilmeden dişlerimin çok güzel olduğunu söylüyorlar..

Benim dişlerimde çarpıklık yok ama acayip aralıklar sırf bu yüzden zirkonyum kaplama yaptırılır mı diyor etrafımda herkes ana dişin gibi olmaz diyorlar ama kafam karışık benim de.

Bende merak ettim gerçekten neye karar verdiğine.
Doktorun tel takmayı tavsiye edecektir sana, çünkü hiçbir doktor çapraşıkta olsa sağlam dişi çekmek istemez.
Dişlerinde ki çapraşıklık boyutunu tam olarak bilemiyorum o yüzden kaplamaya karar verirsen, tavsiye edebilirim.
Bende çapraşıklık değil ama çürükten dolayı ön 4 dişimi lamina (yaprak porselen) yaptırdım.
Ve çok mutluyum dişlerimle çokta memnunum, kendi dişlerimden farksızlar.
İnanırmısın çevremdeki insanlar bile bilmeden dişlerimin çok güzel olduğunu söylüyorlar..

ne güzel..inanki her kfadan bir ses çıkıyor doktorlarda dahil buna.. ben kaplama yaptıran üç dört kişiyle konuştum çok memnunlar.. o yüzden daha cazip geliyo bana..yarın kendi doktoruma tekrar gidicem yazıcam buraya sonucu

Benim dişlerimde çarpıklık yok ama acayip aralıklar sırf bu yüzden zirkonyum kaplama yaptırılır mı diyor etrafımda herkes ana dişin gibi olmaz diyorlar ama kafam karışık benim de.

Eğer ki seni rahatsız ediyorsa tabiki yaptırılır neden yaptırılmasın..
Yaprak porselen yaptırabilirsin onlar kendi dişini çekmeden ve en az zarar vererek yapılıyor, işin ehli bir doktor bulduktan sonra sonuç mükemmel olur diye düşünüyorum..

doktorum tel taktırmamda çok ısrarcı bende kabul ettim. önerdiği ortodontiste gittim moralimi yerine getirdi bayan doktor 5 -6 ay içinde düzeleceğini söyledi..yakında başlıcam inş tedavime. 2000 tl fiyatında şefffaf braket takılacak ön 6 dişime.inş umduğum gibi olur. fikirlerini benimle paylaşan tüm arkadaşlarıma sonsuz tşkler :KK54:

anneminde dişlerinde aralıklar var. doktor tel ile dişlerin doğal bir şekilde bir araya geleceğini söyledi annemde taktıracak tel..sende bi ortodontistde git istersen canım.

doktorum tel taktırmamda çok ısrarcı bende kabul ettim. önerdiği ortodontiste gittim moralimi yerine getirdi bayan doktor 5 -6 ay içinde düzeleceğini söyledi..yakında başlıcam inş tedavime. 2000 tl fiyatında şefffaf braket takılacak ön 6 dişime.inş umduğum gibi olur. fikirlerini benimle paylaşan tüm arkadaşlarıma sonsuz tşkler :KK54:

tel en doğru çözüm canım çoğu kişi tel taktırmanı söylemiştir zaten.benimde ön dişim çarpışık 1 buçuk ayda yana yana dizildiler doktor 1 buçuk yıl duracak dedi ama ön dişlerim düzeldi bile.inş.dişlerimiz güzel olur iyi ki taktırmışım şu anda çıkartsam bile düzeldiği kadarı bile yetecek bana :KK70:

kızlar benimde dişlerim problemli... ön üst dişlerimin arası çürük simsiyah belli oluyo onların yanlarındakiler ise hem yamuk hem içte duruyo. haliyle azıcık gülümseyince tavşan dişli gibi oluyom :KK53: en sonunda cesaretimi topladım dün dişçiye gittim ön dişlerimi baya bi inceltti, çürük olan yeri temizledi, geri kalan bütün dişlerimi temizledi.. sonra aynaya bi baktım........ anam ne göreyim gitmiş dişler kocakarı gibi olmuşum :KK50: eşşekler kadar pişman oldum konuşamıyorum "s" harfini cıkaramıyorum resmen piskolojim bozuldu yaaa.... eşim görünce irkildi. yeni dişlerin takılıncaya kadar mümkünse gülme dedi.. :26: bende maske taktım ağzıma 3 gün sonra porselen kaplama yapılcak yaa ben napcam o güne kadar kafayı yemek üzereyim

aynı sorun malesef bendede önden 4dişim aşırı ayrık ve öne dogru insan istedgı gıbı gulemıyor sosyal hayatı okadar çok etkılıyorkı..bende bgn 4 doktora gttım izmirde yaşıyorum ..bana tel tedavısıne 4500 istedıler normal zırkonyuma 2 dr 2500 1 doktor 3500 istedi ..sizce nasıl fıyatlar pahalımı uygunmu daha araştrayımmı..telmı zırkonyummu yaptrayım kaam çok karışık bu arada yaşım 18

X