Doğuma Hazırlık Normal doğum acısı:(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

sevda28

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2010
181
5
Arkadaşlar normal doğumdan çok korkuyorum..kesikler yırtıklar dikişler derken iyice psikolojim bozuldu..sırf bu yüzden bebek sahibi olmayı erteledim..bu ay bazı belirtiler yaşıyorum ilk denememiz..eğer hamileysem bu seferde nasıl doğurucam diye stres yapacağımı çok iyi biliyorum..normal doğum yapmış yada epidural normal doğum yapmış arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim..banada bir cesaret gelir umarım..teşekkürler:KK17:

canım sencede erken degıl mı bunun sancısını yırtıgını dusunmek

size göre erken olabilir ama benim takıldığım konu erken olup olmaması değil sonuç...evet belki hiç çocuk sahibi olamicam Allah'ın takdiri..ama bu deneyimi yaşayan arkadaşlardan aldığım bilgilerle biraz olsun bakış açımı değiştirmek istiyorum ..çünkü gerçekten bu sebep dolayısı ile çocuk konusunu ileri attıkça attım..size göre saçma yada önemsiz gibi görünebilir ama bu kişisel bir şey sonuçta herkesin bazı konularda kafaya taktığı başkalarına abes gelen takıntıları yada korkuları var..benim eleştriye değil bu konuda deneyimlerini benimle paylaşabilecek kişilerle fikir alışverişine ihtiyacım var..

Son düzenleme:
canım benimde tecrübem yok bu konuda ve gayette tırsak biriyim.yani ben kan aldırmaktan korkan bi insandım.ama şimdi ona kavuşmak korkunun önüne geçti.insan bir an önce onu görmek istiyo.hamile kaldıktan sonra eminim korkularını yeneceksin.duyguların değişecek.şimdiden bunu kafana takma bence rahat ol ve hayırlısını dile sadece..

merhaba cnm.benim 6.5 aylık bi kızım var normal doğumla dünyaya geldi şimdi ise 5 haftalık hamileyim bu süpriz oldu şok oldum acaba napsam ne etsem derin düşüncelere daldım velhasıl kıyamadım karnımdaki yavruma ve doğurmaya karar verdim.ikinci çocuğu doğurmak istememdeki en büyük etkenlerden biride sancılarından ardından gelen o müthiş doğum anı ve sonrasında yaşadığın tarifi mümkün olmayan duygular umarım bişeyler anlatabilmişimdir sana tatlım:) acı çekmedimmi tabiyki çektim sancıların son saati dayanılmazdı doğum esnasında yırtığım oldu yaklaşık 20dak.dikişlerim sürdü ama hepsi fasa fisoydu o bana boncuk boncuk bakan kara gözler vardı sadece aklımda biran önce ordan kalkıp kızıma kavuşvak istiyordum.yani arkadaşım lafın kısası dayanılmaz bişey olsa ne ben bukadar kısa sürede 2.yinormal doğumla doğurmaya karar verebilirdim nede 2 3 doğum yapan dgr arkadaslar.bnm şahsi fikrim eger bi gereklilik yoksa her kadının normal doğum yaparak bu muhteşem duyguyu tatması.

ben sana sezeryanı öneriyorum ben epidural oldum ve hayatımda yaptığım en güzel şeydi hem doğum anını görüyorsun hemde hiç acı çekmiyorsun doğumdan 6 saat sonra yürümeye başlamıştım 6 aylık bi kızım var tekrar hamile kalsam yine aynı şekilde doğururum:21:

merhaba cnm.benim 6.5 aylık bi kızım var normal doğumla dünyaya geldi şimdi ise 5 haftalık hamileyim bu süpriz oldu şok oldum acaba napsam ne etsem derin düşüncelere daldım velhasıl kıyamadım karnımdaki yavruma ve doğurmaya karar verdim.ikinci çocuğu doğurmak istememdeki en büyük etkenlerden biride sancılarından ardından gelen o müthiş doğum anı ve sonrasında yaşadığın tarifi mümkün olmayan duygular umarım bişeyler anlatabilmişimdir sana tatlım:) acı çekmedimmi tabiyki çektim sancıların son saati dayanılmazdı doğum esnasında yırtığım oldu yaklaşık 20dak.dikişlerim sürdü ama hepsi fasa fisoydu o bana boncuk boncuk bakan kara gözler vardı sadece aklımda biran önce ordan kalkıp kızıma kavuşvak istiyordum.yani arkadaşım lafın kısası dayanılmaz bişey olsa ne ben bukadar kısa sürede 2.yinormal doğumla doğurmaya karar verebilirdim nede 2 3 doğum yapan dgr arkadaslar.bnm şahsi fikrim eger bi gereklilik yoksa her kadının normal doğum yaparak bu muhteşem duyguyu tatması.

zaten kendimi bu şekilde düşünerek motive etmeye çalışıyorum bebeğin annesi tarafından ilk görüldüğü an..bu duygu için herşeye razı olunur sanırım:)

Kesikler, dikişler, acılar sezaryende de var normal doğumda da. Birinin diğerinden hiç farkı yok. İlk hamileliğimde ben de çok korkmuştum nasıl doğuracağım diye ama sonuçta bir şekilde bir yerlerden çıkıyor bebişler. Doğum sancıları başlayınca sancıdan bayılayım da ameliyata alsınlar diye dua ettim hatta doktorlara yalvardım. Ama sonuçta normal doğdu miniğim ve hiç pişman değilim. Normal doğumun en büyük avantajı sezaryendeki gibi vücut bütünlüğün bozulmuyor ve bebek çıkar çıkmaz ağrı, sancı, acı hiçbir şeyin kalmıyor. Sanki o kadar sancıyı çeken, doğumu yapan sen değilmişsin gibi geliyor. Doğumhaneden gülümseyerek çıkmıştım ve beni öyle görünce annemin endişeli bakışları da hemen değişmiş ve o da gülümsemişti.

Arkadaşlar normal doğumdan çok korkuyorum..kesikler yırtıklar dikişler derken iyice psikolojim bozuldu..sırf bu yüzden bebek sahibi olmayı erteledim..bu ay bazı belirtiler yaşıyorum ilk denememiz..eğer hamileysem bu seferde nasıl doğurucam diye stres yapacağımı çok iyi biliyorum..normal doğum yapmış yada epidural normal doğum yapmış arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim..banada bir cesaret gelir umarım..teşekkürler:KK17:

canım ben de bundan iki ay önce çocuk yapmaya karar vermiştim bu sitede bir sürü kişiye danışmıştım normal doğum nassıl diye çünkü sezeryan kesinlikle istemiyorum, bir sürü sebebi var o başka bir konu. neyse sonra öğrendim ki hamileymişim zaten şimdi 2 aylık bebişime hamileyim ve inan hamile olduğumu hiç hissetmiyorum ama bu haberi aldığım andan itibaren doğuma ilişkin en ufak bir korkum kalmadı, o sağlıklı olsun da bir şekilde gelir zaten. Anneme de çekersem eğer 1 saatte hallolur doğum işi, ve gerçekten bu artık düşündüğüm son şey emin ol sen de böyle olacaksın. Sen bebek istiyorsan bunu hiç düşünme çünkü o içinde olduğu müddetçe doğum en son korkun oluyor. adı üzerinde normal doğum. normali varken anormalini de düşünme bence. ben hep dua ediyorum inşallah bir aksilik olmazda sezeryana gereke kalmaz diye.

doğum olayı benim de oldum olası endişelendiğim bi durumdur
30 haftalık hamileyim şimdi
vakit yaklaştıkça endşelerim de artıyor
doğum nasıl olur ne olur ne duymak ne de öğrenmek istiyorum
bilmeyeyim ne olacaksa o anda olsun bitsin diyorum
ama bi yandan da özellikle başlama evresinde bilgisizliğimden kaynaklanan bi problem yaşamaktan çok korkuyorum
Allah yardımcımız olsun
inşallah herşey yolunda gider

Eğer kolay doğum yapmak istiyorsanız kesinlikle Orjinal Yoga Sistemi uygulayın. Ben hamile kaldığımı öğrenmeden önce gitmeye başladım Yoga Academy'ye mucizemi yaşadım daha sonra da hamile yogası yapmaya başladım. Doğumum o kadar kolay oldu ki. Her iki doğumumu da normal yaptım ve ne doğru dürüst ağrı çektim ne de başka bir şey. Şu anda hala devam ediyorum Orijinal Yoga Sistemi ni uygulamaya. Bu seferde iki çocukla stresten kurtulmak için devam ediyorum ve inanılmaz iyi geliyor. Herkese tavsiye ederim.
Umarım doğumunuz kolay geçer. Normal doğum artık korkulu rüya değil bence.
Sevgileeerrr

Ben de normal doğum düşünüyorum ama;çevremde sezeryanın daha gözde olduğunu görüyorum ve şaşırıyorum.

2 yasinda kizim var ve 2. Kizima 35 haftalik hamileyim. İlkini suni sanciyla normal dogum yaptim Allah insallah bunuda normal dogurmami nasip eder hayirlisiyla. Bence sanci dogum anindan daha zor sanciyi cekebilirim dersen kesiymis yirtikmis bebek irdan nasil cikacakmis hepsi hikaye doktor beni 2 cm kesti inan o kesi sinek isirigi gibi hic ole abartilldigi gibi degil bebegimde 4. İkinmada cikti. Kendi adima soyliyim sezeryan olanlarida gordum karnindaki dikislerin agrisindan bbebegini ne gormek ne emzirmek istemeyenide gordum. Ama normal dogum oyle degil bebek ve esi ciksin hersey bitiyo dikislerinde cabuk iyilesiyo ve agrisi olmuyo mutlu mesut bebegini kucagina alip emziriyosun. Sezeryanda karin kaslarin kesildigi icin agrilari oradaki birviki santimlik kesiyle kiyaslanamaz. Eger sanciya katlanamam dersen epidural diye bisi var. Digum isini gozunde ne kadar buyutursen o kadar zor olur bunu doganin kanunuolarak gorur insanligin varligindan beridir kadinlarin normal dogum yaptigini dusunursen fazla zorlsnmazsin:)) dur hele sen ince bir bebeginin varliginin hayirli haberini al zaten annelik oyle mukemmel otesi bir duyguki bebeginin kokusu bakisi gulusu inan her aciyi cekmeye deger:) umarim yakin zamanda da bebeginin haberlerini aliriz

2 yasinda kizim var ve 2. Kizima 35 haftalik hamileyim. İlkini suni sanciyla normal dogum yaptim Allah insallah bunuda normal dogurmami nasip eder hayirlisiyla. Bence sanci dogum anindan daha zor sanciyi cekebilirim dersen kesiymis yirtikmis bebek irdan nasil cikacakmis hepsi hikaye doktor beni 2 cm kesti inan o kesi sinek isirigi gibi hic ole abartilldigi gibi degil bebegimde 4. İkinmada cikti. Kendi adima soyliyim sezeryan olanlarida gordum karnindaki dikislerin agrisindan bbebegini ne gormek ne emzirmek istemeyenide gordum. Ama normal dogum oyle degil bebek ve esi ciksin hersey bitiyo dikislerinde cabuk iyilesiyo ve agrisi olmuyo mutlu mesut bebegini kucagina alip emziriyosun. Sezeryanda karin kaslarin kesildigi icin agrilari oradaki birviki santimlik kesiyle kiyaslanamaz. Eger sanciya katlanamam dersen epidural diye bisi var. Digum isini gozunde ne kadar buyutursen o kadar zor olur bunu doganin kanunuolarak gorur insanligin varligindan beridir kadinlarin normal dogum yaptigini dusunursen fazla zorlsnmazsin:)) dur hele sen ince bir bebeginin varliginin hayirli haberini al zaten annelik oyle mukemmel otesi bir duyguki bebeginin kokusu bakisi gulusu inan her aciyi cekmeye deger:) umarim yakin zamanda da bebeginin haberlerini aliriz

Belki kıyaslamak yanlış ama;adet sancılarım o kadar sancılı geçiyorduki annem hep doğum sancısı gibi senin sancların derdi.Sancıyı çekebilirim gibi geliyor ama...Epiduralın dezavantajları ne acaba?Teşekkürler.

valla bnmde tecrübem yok ama arkadaşların onun bunun anlattığı o duyguyu hissetmek istiyorum Allah izin verirse..9 ay boyunca nasıl bişi olcak diye beklediğin o minik mucizeyi kucağında gördüğünde tenini hissettiğinde herşey yalan olurmuş gibime geliyo..o yüzden doğumu hiç düşünmüyorum..bnce snde düşünme..bide bn eskiden çok kabızlık sorunu çekerdim sinamekiyle çıkmaya çalışırdım oda inanılmaz bi sancı yapardı kaç kere bayıldım kafa göz dağıttım sancıdan inşallah ondan beter değildir diye düşünüyorum doğum sancısını :))) ama doğum sancısı unutulmasaydı kimse 2. 3 çocuğu doğurmazdı der annem..bide tabi o acı ve ağrının sonunda Allahın biz kadınlara lutfettiği anamızdan doğduğumuz gibi tertemiz günahsız olma olayı var boşuna değil o kdr acı :)))

son ana kadar oğlumda bi aksilik olmaz ise bende normal istiyorum çünkü normal doğum yapmış ve memnun insan çok duydum ama sezeryandan sonra hemen toparlanana çok az denk geldi bu sitede..belkide ameliyattan daha çok korktuğum için bana öyle geldi...inş sağ sağlim kavuşuruz canım evladımıza..önemli olan anneliği tadmak hakkını vermek...

bende 20 haftalık hamileyim ve her geçen gün oğluma kavuşacağım günü düşünüyorum... Bende acayip korkuyourum kan fobimde var benim kan alırlarken yaşadığımı bi Allah bi ben bilrim ama çok şükür ki bayılmadım önceden bayılıyodum bu kadar korkmama rağmen normal doğum istiyorum adı üstünde normal Rabbim herkese sağlıklı sıhhatli hayırlısıyla kolay doğumlar nasip etsin bebişlerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz......

canım ben de bundan iki ay önce çocuk yapmaya karar vermiştim bu sitede bir sürü kişiye danışmıştım normal doğum nassıl diye çünkü sezeryan kesinlikle istemiyorum, bir sürü sebebi var o başka bir konu. neyse sonra öğrendim ki hamileymişim zaten şimdi 2 aylık bebişime hamileyim ve inan hamile olduğumu hiç hissetmiyorum ama bu haberi aldığım andan itibaren doğuma ilişkin en ufak bir korkum kalmadı, o sağlıklı olsun da bir şekilde gelir zaten. Anneme de çekersem eğer 1 saatte hallolur doğum işi, ve gerçekten bu artık düşündüğüm son şey emin ol sen de böyle olacaksın. Sen bebek istiyorsan bunu hiç düşünme çünkü o içinde olduğu müddetçe doğum en son korkun oluyor. adı üzerinde normal doğum. normali varken anormalini de düşünme bence. ben hep dua ediyorum inşallah bir aksilik olmazda sezeryana gereke kalmaz diye.

arkadaşım çok güzel anlatmış insan hamile kaldıkttan sonra doğum anını değil sadece onun sağlıklı ve iyi olması için dua ediyorsun.acıda olsa zorda olsa doğum olayını atlatmadan anne olunmuyor bence çokta kafana takıp düşünme yoksa hamile kalsan bile bu stresle bu güzel duyguyu yaşıyamazsın:KK49:

bende yaşıyorum aynı korkuyu arkadaşım ama sonra küçük meleğime kavuşacağımı düşününce korkumun hafiflediğini hissediyorum sende bi dene isersen ben o doğum esnasındada bebeğimi düşüneceğim ve rahatlayacağım

Merhaba arkadaşlar.sizlerle hayatinin en zor ama bir okadarda mutlu günümü paylasacagim.13/06/2014 de gerçekleşti mucizem.Hamileliğim çok rahat geçmişti.37.haftada rutin kontrollerin için doktoruma gittim.çatı muayenesi yapacagini soyledi ve ben benden geçtim.Muayene sirasinda çok canim yandi ve doktorum 1 cm acikligim olduğunu doğuma daha zaman olduğunu söyledi ve eve gittim.kontrolden 5 gün sonra sabah saat 9 siralarinda kahvalti hazırlarken regl agrisi gibi bi agrim oldu ama ciddiye almadim.esimle beraber kahvaltimizi yaptik.pazar günüydü.benim yine ara ara gelen hafif agrilarim oluyordu.aksam saat 6 ya kadar surdu bu şekilde.daha sonra biraz daha artti ama ciddiye almiyodum yada almak istemiyordum.gece yatağa yatarken çok şiddetli bir sanci girdi lavaboya gittim ve nisanimin geldiğini gördüm.çok telaslandim ve korktum.eşime söyledim ve hemen doktora gidelim dedi ama ben inat ettim gitmedim.çünkü sanciyi hastanede çekmek istemiyordum.katlanabildigim kadar katlanacaktim.o şekilde yattim ama sancilarim çok artti ve beni uyutmaz hale getirdi.esimi uyandirdim belime masaj yaptirdim iyi geldi.bu arada saat gece 3.30 civariydi.sancilarim 7- 8 dk da bir şiddetli olarak giriyordu.doktorumu aradim ve durumunu anlattim.sakin olmami söyledi ve sancilarim 3 dk da bire düşünce hastaneye gitmemi ve kendisine haber vermemi soyledi.esinle dakika tutuyorduk.ilimizde fazlasıyla heycanli ve endiseliydik.saat 5 e kadar bu sekilde devam ettik. nihayet sancilarim 3 dakikada bire düştü ve biz esyalarimizi alip hastaneye gittik.beni acil müşahede odasina aldilar ve nst ye bagladilar.sancilarim yoğundu ve esim o sirada doktorumuzu aradi ve olanlari anlatti.saat 7.30 gibi geleceğini söyledi.beni cari muayenesi için hazirladilar ve muayenemi yaptıktan sonra 3 cm acikligim olduğunu söyledi ebe.ve bana sakin olmami sabaha doğum yapabileceğimi söyledi.Esim annemlere haber verdi ve onlarda geldiler.benim sancilarim okadar siklasmistiki artik bagiriyordum.zaten o anda insan yatamiyo ben sürekli ayaktaydim ve sancilarimi ayakta karsiladim.doktorum saat 7.15 gibi geldi ve cati muayenemi yapti ve ben bu sirada acidan bayilacaktim.acikligimin 5 cm olduğunu ve artik dogurabilecegimi soyledi.halbuki ben epidural istiyordum ve doktora söyledim anestezist geldi ve epidural iğnesini yapti ama bunu yapmasi icin oturmam gerekiyordu ama ben oturamiyordum sancidan çünkü artik dayanilcak gibi değildi.ve beni dogumhaneye aldilar. Ama vücudum epidurali kabul etmiyordu.uyusmuyordum.mecbur epiduralsiz yapacagimi söyledi doktorum. O kadar korkuyordumki çünkü ilk dogumumdu.ve eşimi yanimda istedim hemen geldi.doktorum son cati muayenemi yapti ve acikligimin 8 cm.olduğunu artik ikinmalara baslayacagimizi söyledi.ve beni doğum masasina yatirdilar.eşimin elini simsiki tutuyordum.doktorum kesiğe karsi olduğu için kesmedi ve ben öylece ikinmaya basladim.yapamayacagim dedim.Esim yapabilirsin az sonra oğlumuza kavusucaz dedi.ben tekrar ikindim ama artik bagirmaktan sesim kisildi.doktorun her seferinde bagirmamami söyledi ama nafile.o anda ölücem sandim.öyle bir acinin tarifi yok.beni o şekilde gorunce eşimin de agladiguni farkettim.çok kuvvetli ikindim ve basi cikar gibi oldu ama geri kacti.tekrar öyle ikindim ve doktor basini yakaladi.ve ben tekrar ikindim ve artik bayilacaktim.son kez ikindim ve oğlumuz doğdu.o ana dair sadece acilarim ve eşimin hickiriklari var. Bebeğimi temizledikten sonra yanima getirdiler ve o duygu tarif edilmez biseydi.sonra götürdüler.ve doğum sirasinda yirtilmalarim olmus.doktorun dikislerimi yapiyordu.acikcasi acimiyo diyemeyeceğim.allahtan kisa surdu benimki.3 dikişle kurtuldum.ve saat 8 de girdigim dogumhaneden saat 9.20 de ciktim.ve öğleden sonra 2 de hastaneden cikisimiz yapildi ve evimize geldik.normal doğumun en iyi yaninda bu olsa gerek.günlük hayata cabuk donuyosun.ama
ben bir daha normal doğum yapabileceğimi sanmiyorum. Birazuzun oldu hakkinizi helal edin

X