Doğuma Hazırlık Normal doğum acısı:(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
tatlım bu doğum mevzusunu öncelikle bebişin belirliyor.. eğer normal yola girerse ve çatı darlığı gibi bir sıkıntın yoksa kesinlikle normal doğum yapmalısın..
inan 3-4 yaşında çocuğu olup sezaryenle doğum yapmış tanıdıklarım var hala kesi yerlerimiz acıyor diyor.. zisaryen sonrası kendimizle uğraşmaktan bebeğimizle uğraşamadık diyorlar..

rabbim her şeyi düşünmüş en güzeli normal doğum.. kaç tane normal doğum yapan kadın varsa birkaç saate ayağa kalkıyor ve birkaç güne dikiş mikiş izi de kalmıyor.. ayrıca çabuk kilo veriyorsun, sütün çabuk geliyor..hem normal doğumun bebek açısından da birçok avantajı var.. doğum kanalındaki faydalı bakteriler+ çıkarken akciğerlerin sıkışıp açılması sonucu normal hava almada kolaylık+ vakitli sancı ile geldiği için dışarıya uyum sağlamada kolaylık vb..

en basiti konktuğun doğum tipi hastaneden 1 günde taburcu ediliyorken sezaryen 2 günden önce taburcu edilmiyor... hangisinin daha riskli ve sıkıntılı olduğu kısmına burdan da kolayca ulaşabilirsin..

Merhabalar,
Ben normal doğum yaptım. Korkulacak birşey gerçekten yok. Herkes birbirini korkutuyor maalesef. Anlatılan hiçbir şey olmadı bende. Detaylar için bloguma bakabilirsiniz. http://mordakiyesil.blogspot.com.tr/
Nolun normal doğumdan korkmayın. Gerekirse tabii ki sezeryan olmalı ama körü körüne ameliyat masasına yatmayın arkadaşlar.
Sevgiler,

Henuz tecrube etmedim dogum olayini, az kaldi sayilir. Ayni korkular ezelden beri vardi bende de. Esimin doguma benimle girmek istemesi, doktorumun psikolojik olarak destegi, etrafimdaki cok kisinin normal dogumla ilgili olumlu konusmalari hepsi birlikte beni sakinlestirdi ve akisina biraktim. Onumuzdeki haftalarda dogum seklim belli olacak. Sezeryan icin soylenen, anormal bir durum oldugu takdirde basvurulmasi gereken bir yontem oldugu. Canlilarin her biri hayvanlar dahil bu dogal olayi yasiyor. Hayirlisiyla 1.5 ay sonra yasadigimda seninle paylasirim, tipki senin gibi korkulari olan biri olarak.

Harika @kayraas okurken.cok duygulandim bende 8 haftalik hamileyim kesinlikle normal istiyorum sezeryandan cok korkuyorum rabbim kolaylik.versin

Arkadaşlar normal doğumdan çok korkuyorum..kesikler yırtıklar dikişler derken iyice psikolojim bozuldu..sırf bu yüzden bebek sahibi olmayı erteledim..bu ay bazı belirtiler yaşıyorum ilk denememiz..eğer hamileysem bu seferde nasıl doğurucam diye stres yapacağımı çok iyi biliyorum..normal doğum yapmış yada epidural normal doğum yapmış arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim..banada bir cesaret gelir umarım..teşekkürler:KK17:
Normal doğumdan korkma kuzum çünkü bilimsel olarak şöyle bir etki var plesabo etkisi diye deneysel olarak kanıtlanmıştırda aynı şiddetteki acıya iyi düşünüyorsanız acı duymanız azalıyor tam tersi kötü düşüncelere dalıyorsanız çektiğiniz acı artıyor normal doguma karar vermişsen suda kolay doğum videoları var onları izle birde mutlu doğum hikayelerini oku ki korkuların hafiflesin hatta mutluluga dönüşsün birde şöyle düşün bu olay en fazla 1 saat içinde bitecek ve bebeğine kavuşacaksın sonsuza kadar sürmeyecek.Doğum olayı bebeğin bir kanaldan geçme süresi değimi üstelik o kanal çok kısa o şekilde düşün gözünde büyütmeden.Çok yazdım sanırımm. :)

ben sana sezeryanı öneriyorum ben epidural oldum ve hayatımda yaptığım en güzel şeydi hem doğum anını görüyorsun hemde hiç acı çekmiyorsun doğumdan 6 saat sonra yürümeye başlamıştım 6 aylık bi kızım var tekrar hamile kalsam yine aynı şekilde doğururum:KK70:

Mrb cnm.bnde 9 ayljk kizim var normal dogumda kizim gelmeyince sezeryana girdim ikinciyi bnde epidur istiyoum fakat belim is yaotgmda cok agryor bu bakmdan epidurale cok karsi ailem.ama bnde ole.istiyorum skınti yaparmi acaba ?

Slmlar buraya kimse ugramiyor galiba ...sanci baslayinca dus alicaz ya suyun sicakligi nasil olmali bilen varmu? Dayanabilecek kadar mi sicak olacak yoksa normalmi

X