ikiz ve üçüz anneleri kaçıncı haftadasınız bebişleriniz kaç kilo ?

kızlar belinizle beraber göbek çevrenizi ölçüp yazarmısınız...

ölçüp yazayım ölçeceğim birşey bulursam.merak etim şimdi :)

Merhabalar ,
Az önce kontrolden geldim. 24+6 haftalığız.
Kızım arayı biraz fazla açmış 801gr.
Oğlum da 724gr :44:

Muz, patates vs . taktiklerinizi uygulamaya başlıyorum yarından itibaren:) Çok şükür şeker problemi de çıkmadı:))

Tabi bu arada ben de 64.8 kg olmuşum:KK53:

maşallah berrna ya çok iyiler ben 26. haftada kızım 750 oğlum 630 :KK43: :KK14: bu arada cumartesi akşam geliyorum ıspartaya sen ne zaman gidiceksin ?

bende patatesi ve havucu deenemeye başlıyorum bugün

merhabalar ben 25+3 gittiğimde kız 750lerde, erkek 850lerde idi.ben 59.5'la hamile kaldım,şimdi 64.5 kilo falanım.boyum 170. fiziğim değişmedi.ama karnımda çatlaklar başladı,badem yağı sürüyorum gece yatmadan,karnım kocaman.beslenme konusunda,kahvaltıda yumurta peynir az reçel.öğle yemeği yemiyorum çünkü kahvaltıyı geç yapıyorum.öğlen bol bol meyve yiyorum 1 portakal,1elma,2mandaiılna.. sonra akşama kadar götürüyor beni ama son zamanlarda 4 gibi acıkıyorum erken yiyorum.akşam yemeğindede ne varsa işte.birde çok önemli ekmeğin içini yemiyorum kilo yapıyormuş (diyetisyen demişti) günde 2 lt su içmeye çalışıyorum.gece yatmadan başıma su koyuyorum gece susayınca içiyorum.kötü alışkanlığım yok şükür

merhaba yeda maşallah bebeklerine gr.ları çok güzel.dr. um bana bi çatlak kremi yazmıştı çok güzel beyaz çatlaklarımı dahi yok etti. lıerac krem jel.şiddetle tavsiye ederim.badem yapı kıl köklerini kuvvetlendiriyomuş.

Burayı hep takip edelim arkadaşlar,kilo alışveriş kontoller sağlıkları biribirimizin tecrübelerinden faydalanalım

çok sevinirim arkadaşlar bizlere ve bizden sonraki gebelere bilgi olur bizim paylaşımlarımız.

şimdi yemek yemeden ölçtüm mezroyla 102 çıktı benimki seninki kaç?
bu arada benim göbeğim inanılmaz derecede çatladı.hiç bir krem sürmemiştim ondanmı oldu acaba offffff.

canım benim ölçüm 122 burdan belli herhalde iri oldukları hamile kalmadan önce göbek falan yoktu bende dümdüzdü

MELİTTA canım saol kötü alışkanlığım yok beslenmeye gelince özel bişey yemiyorum sebze agırlıklı besleniyorum meyvamı yiyorum bukadar takma kafana seninkilerde atağa geçiçek bak görürsün sen bile şaşırıcaksın göbek çevrenide ölç bakalım kaç benimki 122 cm ....

Melittacım haftaya Çarşamba ya da Perşembe gibi Ispartada olucam hayırlısıyla.

Benim belim de 99cm çıktı:) Yanlış verden ölçmediysem tabi..

Diyetisyen bir akrabamız gece sütünün çok önemli olduğunu söylemiş anneme. Dün gece itibariyle de geceleri koca 1 bardak süt içip yatmaya başladım.Havucu ben hamileyken çok sevdim zaten , baya yiyorum.Patates ve muzu burada duydum onlara da devam :)
Bazı sabahlar içim alırsa, yarım çay bardağı pekmez içiyorum.

Suyla sorunum var ciddi anlamda.Hiç sevmiyorum. Hatta midemi bulandırıyo desem yeridir:26:

melittaaa merhaba canımmm ben 25. haftamda gitmiştim en son kız 700 oğlanda 750 civarında falandı dr. gelişimleri iyi demişti ben çalıştığım için çok iyi beslendiğimide söyleyemem inanki akşam meyvemi bol yiyorum günlük yarım kilo süt içiyorum, yumurtamı sabah kahvaltımda mutlaka yiyorum haftada 1 kere balık yemeye çalışıyorum yaptıklarım bunlar kuruyemişten tiksindim hiç ağzıma almıyorum bunlar haricinde suyu çok içiyorum gece gündüz 3 litreyi geçiyo zaten.. ilaç olarakta demir ilacı vermişti dr. onu kullanıyorum ,vitamin ilacım var bu ay kullanmaya başladım bunlar haricinde calsiyum ve magnezyum var, benim tüp bebek oldugu için hamileleiğimin ilk başından beridir kan sulandırıcı iğnem var onu kullanıyorum başkada birşey yok kullandığım....
kötü alışkanlık demişsin tedaviye başlamadan önce sigara içiyodum tedaviyle birlikte bıraktım içmiyorum şimdi başkada yok yanii

Son düzenleme:
MELİTTA canım saol kötü alışkanlığım yok beslenmeye gelince özel bişey yemiyorum sebze agırlıklı besleniyorum meyvamı yiyorum bukadar takma kafana seninkilerde atağa geçiçek bak görürsün sen bile şaşırıcaksın göbek çevrenide ölç bakalım kaç benimki 122 cm ....

inşallah filorindacım rabbim inşallah hayırlısını verir herşeyin yavrularımızı inşallah sağlıklı bi şekilde kucağımıza alırız ( amin )

göbek çevrem 100 cm çıktı.

Melittacım haftaya Çarşamba ya da Perşembe gibi Ispartada olucam hayırlısıyla.

Benim belim de 99cm çıktı:) Yanlış verden ölçmediysem tabi..

Diyetisyen bir akrabamız gece sütünün çok önemli olduğunu söylemiş anneme. Dün gece itibariyle de geceleri koca 1 bardak süt içip yatmaya başladım.Havucu ben hamileyken çok sevdim zaten , baya yiyorum.Patates ve muzu burada duydum onlara da devam :)
Bazı sabahlar içim alırsa, yarım çay bardağı pekmez içiyorum.

Suyla sorunum var ciddi anlamda.Hiç sevmiyorum. Hatta midemi bulandırıyo desem yeridir:26:

şimdiden hayırlı yolculuklar inşallah karşılaşırız hastanede internete de girme fırsatı bulursam görüşürüz :)
evet gece sütü çok önemliymiş.havuca başladım bugünden itibaren.muz yiyiroum diğer meyvelerle beraber. ama patatesi bilmiyodum ona başlicam inşallah.pekmez içiyorum da yiiyorum da.tahinli pekmez de yiyorum çokta seviyorum.
beslenmem iyi ama inşallah filorinda nın da dediği gibi evlatlarım inşallah bi atağa geçer bende mutlu olurum.sonuçta sağlıklı olmaları için kilo da önemli diye düşünüyorum bilemiyorum.

bende zorla içiyorum günde 8 bardak bile içsem kar diyorum iki lt içmeye çalışıyroum ama bazen de olmuyor 1,5 lt içiyorum ama onun yanında sıvı şeyler tüketiyorum mesela çay içeceksem aaappaçık çay içiyorum su gibi.öyle işte 500 ml su doldurup içiyorum o bitince bi daha dolduruyorum arada bir iki bardak içiyorum.öyle aram yok sayılır hatta zorla içiyorum :KK43:

günaydın nasılsın serap memlekette hava nasıl?kıbrısta hava yağmurluydu şimdi güneş açıp kapıyor :)

canım biraz geç yazıyorum ama iş biraz yoğun hava da kapalı uykum geliyo sürekli yemek yedim geldim şimdide pırasa vardı pek sevmem ama yine yemeye çalıştım sen de geliyormuşsun şimdiden hayırlı yolculuklar

Melittacım sana bir mesaj yolladım , geldi mi ?
Ben emin olamadım , sanki gitmedi gibi oldu..

melittaaa merhaba canımmm ben 25. haftamda gitmiştim en son kız 700 oğlanda 750 civarında falandı dr. gelişimleri iyi demişti ben çalıştığım için çok iyi beslendiğimide söyleyemem inanki akşam meyvemi bol yiyorum günlük yarım kilo süt içiyorum, yumurtamı sabah kahvaltımda mutlaka yiyorum haftada 1 kere balık yemeye çalışıyorum yaptıklarım bunlar kuruyemişten tiksindim hiç ağzıma almıyorum bunlar haricinde suyu çok içiyorum gece gündüz 3 litreyi geçiyo zaten.. ilaç olarakta demir ilacı vermişti dr. onu kullanıyorum ,vitamin ilacım var bu ay kullanmaya başladım bunlar haricinde calsiyum ve magnezyum var, benim tüp bebek oldugu için hamileleiğimin ilk başından beridir kan sulandırıcı iğnem var onu kullanıyorum başkada birşey yok kullandığım....
kötü alışkanlık demişsin tedaviye başlamadan önce sigara içiyodum tedaviyle birlikte bıraktım içmiyorum şimdi başkada yok yanii

maşallah çok iyilermiş.benim 22.hafta da 500 grlardı.bir anda gerilediler kansızlıktan artık bundan kesin emin oldum.allaha şükür bende sigarayı bırakmıştım ama malesef arada eşimden içiyorum.zaten türkiyeye geldiğimde bırakırım çünkü içen birileri olmicak.canımda çekmicek inşallah.
bende kalsium ilacı ,demir şurubu , multivitamin balkıyapı hapı kullanıyorum.düzenli besleniyorum kuruyemiş olarak muhakkak ceviz ,bazende badem fındık yiyorum.magnezyum ilacı da kullanıyorum.meyvemi de ara öğün olarak kahvaltı öğle arası , öğle yemeği ile akşam arası , akşam yemeğinden sonra üç öğün de o şekilde yiyiroum.kansızlıktan kuzucuklarım gelişemediler artık net eminim.birde demir bebeğe kilo aldırırmış bunu da bir önce öğrenmiştim.kanda demir eksikliğim var . :KK43: inşallah ısparta nın havası yarar :KK43:

canım biraz geç yazıyorum ama iş biraz yoğun hava da kapalı uykum geliyo sürekli yemek yedim geldim şimdide pırasa vardı pek sevmem ama yine yemeye çalıştım sen de geliyormuşsun şimdiden hayırlı yolculuklar

önemli değil.burada da bi yağmur bi güneş ama hava ılık.teşekkür ederim.inşallah orada internet bulursam gelişmeleri yazmaya devam ederim.irtibatı mümkün mertebe koparmamaya çalışıcam.

Melittacım sana bir mesaj yolladım , geldi mi ?
Ben emin olamadım , sanki gitmedi gibi oldu..

berrnacım geldi bende msj attım aldın mı?bazen oluyor öyle benimde öyle oluyor sayfa yenile diyorum gittiyse gidiyor gitmediyse ekran aynı görünüyor.

slm arkadaşlar..rabbim hepimize hayırlısıyla evlatlarımızı kucağımıza almayı nasip etsin...bende ikiz gebeyim şu an 27 haftalık...doktora geçen hafta gitmiştim çok şükür gayet iii demişti...arkadaşlar bebeklerin hareketleri konusunda bazen kıpır kıpır oluyorlar bazende gün içerisinde az oluyor bazen korkuyorum panik oluyorum sizlerin nasıl...

slm arkadaşlar..rabbim hepimize hayırlısıyla evlatlarımızı kucağımıza almayı nasip etsin...bende ikiz gebeyim şu an 27 haftalık...doktora geçen hafta gitmiştim çok şükür gayet iii demişti...arkadaşlar bebeklerin hareketleri konusunda bazen kıpır kıpır oluyorlar bazende gün içerisinde az oluyor bazen korkuyorum panik oluyorum sizlerin nasıl...

selam seminya amin hareketleri çok normal bazen uyuyorlar bazen uyanıyorlar ama uyuyrlarken de dönerken azcık bi kıpır oluyor endişelenme :)

melittam konuyu açman süper olmuş...gerçekten en çok merak edilen konuyu ele almışşsın...
29+4 te gittiğim kontrolde 1500-1600 gr.lardı.kendi kilom 80di...dr.um 15 gün sonra 1 kilo alda gel...çok kilo alıyoruz demişti..halbuki aldığım kilo bana hep normal geldi...64 kilodan 80'e ulaştım..yani 16 kilocuk aldım...
2 gün önceki kontrolde ise bebişler 1915-2075 olmuşlar...kendimde hala 80 kiloyum...bence geçen sefer biraz sıkışık ve kalın giyindiğim için 80 çıkmıştım..
sana gelince güzel arkadaşım canı gönülden inanıyorum...ıspartaya gidince bebişlerinin iyi olan kiloları daha da iyi olacak...sende bebişlerin hızla kilo aldığın döneme girdin...tek yapman gereken kansızlığına dikkat etmen..kan yapıcı şeyler yemeye devam....özellikle kırmızı et...sendeki kan değerlerinin düşmesinin sebeplerinden biri bebekler ihtiyacı olanı senden alıp seni yedikleri için olabilir...duymuşsundur mesela kalsiyumu çeken bebekler annelerini dişsiz,annenin kemikleri incelmiş bırakabiliyorlar...
zararlı alışkanlık yani yapmasam dediğim kola,çay,kahve içmek gibi şeyler var...

kızlar ben yapmadım ama sizinle paylaşmak istedim...arkadaşım her kontrolden sonra dr.un verdiği ultrason kağıdının boş olan yerine bebeğinin kilo ve boyunu yazmış...daha sonra takip etmek için faydalı olabilir...mesela ben unutuyorum...arkadaşım tüm hamileliği boyunca yazmış...özendim ona...faydalı olabilir..

kızlar ben yapmadım ama sizinle paylaşmak istedim...arkadaşım her kontrolden sonra dr.un verdiği ultrason kağıdının boş olan yerine bebeğinin kilo ve boyunu yazmış...daha sonra takip etmek için faydalı olabilir...mesela ben unutuyorum...arkadaşım tüm hamileliği boyunca yazmış...özendim ona...faydalı olabilir..

canım o ultrasyon kağıtlarında zaten kiloları yazıyor bebişlerin boylarınıda benim her gittiğimde dr. söylemedi zaten ama ben günlük tutuyorum her gittiğimde dr. dönüşünde mutlaka yazıyorum ilerde bebişlerime bırakırım yazdıklarımı

merhaba kızlar, bizde bugün gittik doktorumuza 31+3 teyiz. ben 17 kg aldım ve kızlarım 1800 gr olmuşlar.

merhaba seminya hemen hemen aynı haftalardayız seninle. ben 2 gün önce hareketlerde azalma var diye bi panik halinde doktora gitmiştim. ama bi sorun yokmuş şükür. belki yer değiştiriyorladır, sen ona bağlı az hissediyorsundur. içini rahat tut bişey yoktur inşallah. ben doktora sordum günde en az 10 kere hareketlerini hissetmen lazım dedi. eğer uzun süre hiç hissetmedim dersen bekleme hemen gel dedi. inşallah kimsenin başına öyle bişey gelmez tabi..

canım o ultrasyon kağıtlarında zaten kiloları yazıyor bebişlerin boylarınıda benim her gittiğimde dr. söylemedi zaten ama ben günlük tutuyorum her gittiğimde dr. dönüşünde mutlaka yazıyorum ilerde bebişlerime bırakırım yazdıklarımı

benimkilerde yazmıyo...benim hiç aklıma gelmedi yazmak ve çok pişmanım..boylarını benim dr.umda sormadan söylemiyo..bikaç kere sordum o da alıştı ve söylüyo şimdi ama neye fayda ben aklımda tutamayıp bir yere not etmedikten sonra...süper yapmışsın günlük tutmakla..çok güzel bir hatıra olacak...ben ayrıca ara ara fotoğraf çektirmediğim için üzülüyorum...her kontrole giderken keşke bir fotoğrafım olsaymış...

merhaba kızlar, bizde bugün gittik doktorumuza 31+3 teyiz. ben 17 kg aldım ve kızlarım 1800 gr olmuşlar.
doğuma az kalmış...ve kiloları da gayet iyi... dr.un doğumla ilgili bi şeyler söyledi mi?kaçıncı haftada alırız falan diye...

arkadaslar dün doktorda üçüz hamile oldugumu ögrendim ve doktor bizi çok korkuttu riskler mi dersin birini almak mı dersin aklımız allak bullak oldu ve suan inanılmaz derece gerginim.bu ara 6 haftalıgım ve üçününde kalp atısını aldım arkadaslar üçüz annesi varsa lütfen bana akıl versin nolur tesekürler

arkadaslar dün doktorda üçüz hamile oldugumu ögrendim ve doktor bizi çok korkuttu riskler mi dersin birini almak mı dersin aklımız allak bullak oldu ve suan inanılmaz derece gerginim.bu ara 6 haftalıgım ve üçününde kalp atısını aldım arkadaslar üçüz annesi varsa lütfen bana akıl versin nolur tesekürler

Allah yardımcın olsun canım.tabi kolay değil ama burada birçok üçüz annesi gördüm doğumlarını yaptılar.herşeyde bir risk var.benimde ikiz olduğunu söyledi doktor ama bir sürü şey söyledi çok korkutmuştu beni.yiyecek ekmekleri varsa her şekilde doğarlar. normal yollardan mı üçüz hamile kaldın acaba.?

X