ikiz ve üçüz anneleri kaçıncı haftadasınız bebişleriniz kaç kilo ?

melitta

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2011
2.814
11
arkadaşlar merhaba 26+5 ikizlerime gebeyim.bana yardımcı olur musunuz ?

gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız ve bebişleriniz kaç gr yada kaç kilo ?
nasıl besleniyorsunuz ? dr. unuz beslenme ve bebeklerin kilo alması konusunda size bilgi verdi mi ?

bebeklerim bir ay öncesine kadar bir hafta ilerideydi şimdi ise bi hafta geride.

kan değerleriniz nasıl ?kötü alışkanlıklarınız var mı ? nelerdir ?

sizler kaç kilo aldınız ?

şimdiden değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
canım sakin ol önce bir
sorularını okurken bir panik havası sezdim sanki
vallahi canım ben daha 14.haftadayım bizim bebeişler geçen hafta kontrolüm vardı 90 gr felandı bizimki daha çok küçük
ben ise gebelik öncesinde 46 kiloydum şimdi 49 lardayım.
benim hiçbi kötü alışkanlığım yok(alkol sigara asitli içecekler )
doktorum bir öneride bulunmadı yani daha önceki hamileliğimden tecrübeliyim diyedir sanırım
sık sık az az yiyorum ben
ceviz ,pekmez,kuru üzüm bunları sürekli tüketiyorum
onun dışında normal öğün ve yemekler meyveler vs yani ben sınır koymadım herşeyi yiyorum

sıkma canını herşey sağlıcakla gelişir
sağlıcakla kavuiuruz bebeklerimize inşallah

ben bu başlığı sen söylemesen hiç görmemiştim.iyi olmuş açtığın.haftasını da yazalım kiloları söyleyken bu arada.ben en son 21+3 te gitmiştim doktora biri 500 gr diğeri 530 gr çıktı canım.doktor iyi olduğunu söyledi bir hafta önden gidiyorlarmış.cumartesi yine gideceğim inşalah büyümüşlerdir. bu kadar yemeye inşallah büyümüşlerdir.bakalım hayırlısı.senin kanından dolayı belkide pek gelişmemiş olabilir.ama o zaman iki tane ilaç veriliyor canım.tabi kan çok önemli.ondandır büyük ihtimalle fazla gelişmemeleri.kanın düzelirse yine gelişeceklerdir takma kafana üzme kendini.
benimde yok kötü alışkanlığım hiç hayatımda kullanmadım zaten.
ben hergün bir portakal bir elma bir muz bir tanede havuç yiyorum.mevsim meyveleri yani.yarım litre ballı süt içiyorum.marketlerde satılıyor günlük süt ondan.öğlen ve akşam mutlaka kendi mayaladığım yoğurttan yiyorum.bir haftada 5 kilo yoğurdu bitiriyoruz eşimle beraber. :26: yoğurt canavarıyım resmen.yoğurtta sütten daha çok kalsiyum varmış.3 4 kaşık keçiboynu pekmezi içiyorum hergün.4 tene ceviz 6 7 tane bedem yiyorum.bir tane maden suyu içiyorum.haftada bir mutlaka et ve fırında balık yiyorum.balığı kızartmıyorum.tavuğu hiç canım istemiyor niyeyse.kahvaltıda herkesin yediği şeyler hergün bir yumurta peynir zeytin tahinli pekmez yeşillik yani tere, marul, semiz otu,maydonoz bir tabak yıkıyorum onu yiyorum.yemeklerde genelde sebze ve salata oluyor.pırasa ıspanak karnıbahar yemeğiyapıyorum .haftada bir baklagil yani fasulye yada nohut yemeği yapıyorum.bu arada birde yeşil mercimek kana çok faydalıymış.yeşil mercimek ye mutlaka haftada birde olsa.salatada marul havuç turp mor lahana oluyor.ıspanağı da pişirmeden yemek çok faydalıymış sadece yıkayıp yemek daha iyiymiş.artık o şekilde yiyim diyorum pek alışkın olmadığımız bişey ama.pişirince vitamini kaçıyor.bu aralarda 5 6 tane hurma yiyorum oda çok faydalıymış..yani anlıycağın akşama kadar hiç boş kalmıyorum.çok şişmanlıycam biliyorum ama bebekler iki tane olunca çok daha iyi beslenmek gerekiyor.

merhaba canım,ben 28+5im en son bebeklerimi 27 haftalıkken gördüm kan değerlerim normal şeker yüklememde de bir sorun çıkmadı maşşallah,bebeklerim 27 haftalıkken oğlum 1100gr , kızım 1000 gr dı.bende 59 ile hamile kaldım şimdi 72 kiloyum boyum 171 bebeklerimde normale göre çok uzunlar maşşallah.ben her sabah 2 yumurta 1 bardak süt ve yeşillik yiyorum. öğleyin normal bi sebze yemeği akşamüstü de muhakkak meyve yiyorum içinde mtlaka havuç oluyo gecede kocaman bir bardak süt içiyorum.öyle özellikle pişirdiğim bir yemek yok sadece canım ne isterse elime ne geçerse onu yiyorum .ama bol su içiyorum .yumurta, patates,süt ve havuç bebeğe çok kilo aldırıyo canımçok yemene gerek yok düzenli ye yeter ayrıca hamurişi ve şerbetli tatlılardanda uzak durmaya çalış çünkü hamurlu gıdaların bebeğe hiçbir katkısı yokmuş sadece sana kalıyo canım kilo olarak bide elevit ve demir hapı kullanıyorum .sigara hiç kullanmadım ve ortamındada blunmadım.inşallah yardımcı olmuşumdur canım tabi bunlar bünyeye göre değişir ama doktoruma göre her bebeği yumurta süt patates ve yeşillik besliyomuş bilgin olsun.....

ben 29. haftamdayım. 25.haftamda bebekler ortalama 800 gr demişti doktor. gebeliğin başından beri 10 kio aldım.
doktorumun beslenmeyle ilgili hiç bir önerisi olmadı bana. gebelik öncesinde düzensiz beslenmezdim yani sebzeme, balığıma dikkat ederdim zaten gebeliğin başından beri de süt, yoğurdu arttırdım sadece. ama buradaki arkadaşları okuyunca kendimi biraz dikkatsiz hissettim beslenme konusunda :26:

melittacığım başlık süper olmuş
ben 26 haftalıkken gittim en son doktora 760 gr dedi normal dedi ama bana da az gibi geldi
bu başlık süper olmuş ellerine sağlık canım

24+3 haftalıkken bebeklerimin biri 1100 diğeri 900 gr dı bu ayın 15 de gidicem kontrole çok merak ediyorum kaç kilo oldular diye birde şöyle bişey var benim bebeklerim 15 gün önden gidiyor demişti iri bebek olacaklarmıl doktor amcamız öyle demişti birde nst ye giricekmişim hayırlısı bakalım kocaman bir göbekle dolaşıyorum :)))

24+3 haftalıkken bebeklerimin biri 1100 diğeri 900 gr dı bu ayın 15 de gidicem kontrole çok merak ediyorum kaç kilo oldular diye birde şöyle bişey var benim bebeklerim 15 gün önden gidiyor demişti iri bebek olacaklarmıl doktor amcamız öyle demişti birde nst ye giricekmişim hayırlısı bakalım kocaman bir göbekle dolaşıyorum :)))

maşallah diyelim kiloları çok güzel...ne yiyip ne içiyosun:)

melitta canım öncelikle her şey yolunda olacak Rabbimin izniyle
benim kötü alışkanlığım yok 19.haftam yeni bitti o zaman bebişlerim 250 - 260 grdı
ilk 3,5 ay zaten doğru dürüst beslenemedim kusmalardan dolayı artık dikkat etmeye çalışıyorum ama kalsiyum yine tüketemiyorum haftada bi kez ıspanak yemeye çalışıcam tabi haşlanmış patates ve yumurta yemeye çalışıcam inşallah burdaki beslenme şekillerinden öğrendiğim kadarıyla besliycem bebişlerimi
hamileliğin başında 65 kiloydum sonra kusmalardan 62 oldum şimdi 63-64 civarı oldum
herşey güzel olur inşallah
bu arada canım filorinda nasılsın

maşşallah bebeklerine ben 1100gr a anca 27. haftada ulaştım gerçekten biraz iri olucaklar heralde:)))

gerçekten baya tosuncuklarmış senin bebişler canım.gelişimleri hep bu şekilde devam eder inşallah.sen ve eşinin bebeklilk kiloları nasıldı acaba biraz ırsi olabilir.

maşallah diyelim kiloları çok güzel...ne yiyip ne içiyosun:)
özel yediğim bişey yok önüme ne gelirse onu yiyorum :)
maşşallah bebeklerine ben 1100gr a anca 27. haftada ulaştım gerçekten biraz iri olucaklar heralde:)))
evet biraz iri olacaklar galiba erkek bebeği nede olsa
gerçekten baya tosuncuklarmış senin bebişler canım.gelişimleri hep bu şekilde devam eder inşallah.sen ve eşinin bebeklilk kiloları nasıldı acaba biraz ırsi olabilir.

valla tosun herhalde doktorun yalancısıyım :)) inşallah böyle devam eder ben ve eşimin doğum kiloları normalmiş ama ben ve eşimde boyluyuz ondan herhalde

kızlar belinizle beraber göbek çevrenizi ölçüp yazarmısınız...

şimdi yemek yemeden ölçtüm mezroyla 102 çıktı benimki seninki kaç?
bu arada benim göbeğim inanılmaz derecede çatladı.hiç bir krem sürmemiştim ondanmı oldu acaba offffff.

Son düzenleme:
Merhabalar ,
Az önce kontrolden geldim. 24+6 haftalığız.
Kızım arayı biraz fazla açmış 801gr.
Oğlum da 724gr :44:

Muz, patates vs . taktiklerinizi uygulamaya başlıyorum yarından itibaren:) Çok şükür şeker problemi de çıkmadı:))

Tabi bu arada ben de 64.8 kg olmuşum:KK53:

merhabalar ben 25+3 gittiğimde kız 750lerde, erkek 850lerde idi.ben 59.5'la hamile kaldım,şimdi 64.5 kilo falanım.boyum 170. fiziğim değişmedi.ama karnımda çatlaklar başladı,badem yağı sürüyorum gece yatmadan,karnım kocaman.beslenme konusunda,kahvaltıda yumurta peynir az reçel.öğle yemeği yemiyorum çünkü kahvaltıyı geç yapıyorum.öğlen bol bol meyve yiyorum 1 portakal,1elma,2mandaiılna.. sonra akşama kadar götürüyor beni ama son zamanlarda 4 gibi acıkıyorum erken yiyorum.akşam yemeğindede ne varsa işte.birde çok önemli ekmeğin içini yemiyorum kilo yapıyormuş (diyetisyen demişti) günde 2 lt su içmeye çalışıyorum.gece yatmadan başıma su koyuyorum gece susayınca içiyorum.kötü alışkanlığım yok şükür

Burayı hep takip edelim arkadaşlar,kilo alışveriş kontoller sağlıkları biribirimizin tecrübelerinden faydalanalım

canım sakin ol önce bir
sorularını okurken bir panik havası sezdim sanki
vallahi canım ben daha 14.haftadayım bizim bebeişler geçen hafta kontrolüm vardı 90 gr felandı bizimki daha çok küçük
ben ise gebelik öncesinde 46 kiloydum şimdi 49 lardayım.
benim hiçbi kötü alışkanlığım yok(alkol sigara asitli içecekler )
doktorum bir öneride bulunmadı yani daha önceki hamileliğimden tecrübeliyim diyedir sanırım
sık sık az az yiyorum ben
ceviz ,pekmez,kuru üzüm bunları sürekli tüketiyorum
onun dışında normal öğün ve yemekler meyveler vs yani ben sınır koymadım herşeyi yiyorum

sıkma canını herşey sağlıcakla gelişir
sağlıcakla kavuiuruz bebeklerimize inşallah

evet biraz panikledim :KK43: o kadar güzel beslenmeme rağmen bebişlerim çokta kilo almamış.sanırım kan değerlerimden.inşallah gideceğim dr. önlemini alır.yoksa bebişlerim iyi beslenemez diye korkuyorum :KK43:

ben bu başlığı sen söylemesen hiç görmemiştim.iyi olmuş açtığın.haftasını da yazalım kiloları söyleyken bu arada.ben en son 21+3 te gitmiştim doktora biri 500 gr diğeri 530 gr çıktı canım.doktor iyi olduğunu söyledi bir hafta önden gidiyorlarmış.cumartesi yine gideceğim inşalah büyümüşlerdir. bu kadar yemeye inşallah büyümüşlerdir.bakalım hayırlısı.senin kanından dolayı belkide pek gelişmemiş olabilir.ama o zaman iki tane ilaç veriliyor canım.tabi kan çok önemli.ondandır büyük ihtimalle fazla gelişmemeleri.kanın düzelirse yine gelişeceklerdir takma kafana üzme kendini.
benimde yok kötü alışkanlığım hiç hayatımda kullanmadım zaten.
ben hergün bir portakal bir elma bir muz bir tanede havuç yiyorum.mevsim meyveleri yani.yarım litre ballı süt içiyorum.marketlerde satılıyor günlük süt ondan.öğlen ve akşam mutlaka kendi mayaladığım yoğurttan yiyorum.bir haftada 5 kilo yoğurdu bitiriyoruz eşimle beraber. :26: yoğurt canavarıyım resmen.yoğurtta sütten daha çok kalsiyum varmış.3 4 kaşık keçiboynu pekmezi içiyorum hergün.4 tene ceviz 6 7 tane bedem yiyorum.bir tane maden suyu içiyorum.haftada bir mutlaka et ve fırında balık yiyorum.balığı kızartmıyorum.tavuğu hiç canım istemiyor niyeyse.kahvaltıda herkesin yediği şeyler hergün bir yumurta peynir zeytin tahinli pekmez yeşillik yani tere, marul, semiz otu,maydonoz bir tabak yıkıyorum onu yiyorum.yemeklerde genelde sebze ve salata oluyor.pırasa ıspanak karnıbahar yemeğiyapıyorum .haftada bir baklagil yani fasulye yada nohut yemeği yapıyorum.bu arada birde yeşil mercimek kana çok faydalıymış.yeşil mercimek ye mutlaka haftada birde olsa.salatada marul havuç turp mor lahana oluyor.ıspanağı da pişirmeden yemek çok faydalıymış sadece yıkayıp yemek daha iyiymiş.artık o şekilde yiyim diyorum pek alışkın olmadığımız bişey ama.pişirince vitamini kaçıyor.bu aralarda 5 6 tane hurma yiyorum oda çok faydalıymış..yani anlıycağın akşama kadar hiç boş kalmıyorum.çok şişmanlıycam biliyorum ama bebekler iki tane olunca çok daha iyi beslenmek gerekiyor.

merhaba zeynep benimde o haftalarda bebişlerim ogrlardaydı ama oğluşum 50 gr almış 630 olmuş kızım ise 750 gr olmuş.dr. normal desede baya bi endişelendim.bahsettiğin yeşillikleri yiyorumm yemeğini de yapıyorum havuç yiyordum ama havuç u günlük olarak yemeyi deneyeceğim.hatta şu anda önerin üzerine yiyorum :)

merhaba canım,ben 28+5im en son bebeklerimi 27 haftalıkken gördüm kan değerlerim normal şeker yüklememde de bir sorun çıkmadı maşşallah,bebeklerim 27 haftalıkken oğlum 1100gr , kızım 1000 gr dı.bende 59 ile hamile kaldım şimdi 72 kiloyum boyum 171 bebeklerimde normale göre çok uzunlar maşşallah.ben her sabah 2 yumurta 1 bardak süt ve yeşillik yiyorum. öğleyin normal bi sebze yemeği akşamüstü de muhakkak meyve yiyorum içinde mtlaka havuç oluyo gecede kocaman bir bardak süt içiyorum.öyle özellikle pişirdiğim bir yemek yok sadece canım ne isterse elime ne geçerse onu yiyorum .ama bol su içiyorum .yumurta, patates,süt ve havuç bebeğe çok kilo aldırıyo canımçok yemene gerek yok düzenli ye yeter ayrıca hamurişi ve şerbetli tatlılardanda uzak durmaya çalış çünkü hamurlu gıdaların bebeğe hiçbir katkısı yokmuş sadece sana kalıyo canım kilo olarak bide elevit ve demir hapı kullanıyorum .sigara hiç kullanmadım ve ortamındada blunmadım.inşallah yardımcı olmuşumdur canım tabi bunlar bünyeye göre değişir ama doktoruma göre her bebeği yumurta süt patates ve yeşillik besliyomuş bilgin olsun.....

merhaba acidem maşallah ya ben şimdi 27 haftalık oldum.benim bebişlerim bi hafta da 300 gr almaları zor :KK43: listeme patatesi de ekledim haşlayıp yiyeceğim.
hamur işleri yemiyorum ama çok nadir misafirliğe gittiğimde bir yada iki tane yiyorum aşırıya kaçmadan.onun dışında yemiyorum.bende ferrevit kullanıyorum balık yağı hapı kullanıyorum kan hapı kullanıyordum ama kan değerlerim düşünce dr. küçük şişeciklerdeki kan şurubundan verdi kana daha çabuk karışsın diye ama malesef yine düşmüş.türkiyeye geldiğimde hastaneye yatış yapabilir dr. ama hemen mi yapar yoksa gene tahlil yapar da mı yatırır bilemiyorum ama yatırırsa hiç hayır demicem bebeklerim için kan değerlerimin düşmesine bağlıyorum bebişlerimin kilolarını :KK43:

ben 29. haftamdayım. 25.haftamda bebekler ortalama 800 gr demişti doktor. gebeliğin başından beri 10 kio aldım.
doktorumun beslenmeyle ilgili hiç bir önerisi olmadı bana. gebelik öncesinde düzensiz beslenmezdim yani sebzeme, balığıma dikkat ederdim zaten gebeliğin başından beri de süt, yoğurdu arttırdım sadece. ama buradaki arkadaşları okuyunca kendimi biraz dikkatsiz hissettim beslenme konusunda :26:

fnk maşallah 25 hafta da 800 gr. çok iyi dikkatsiz olduğun halde maşallah bu gr. dalar dikkatli olsan bebişlerinin kilolarını düşünemiyorum.

melittacığım başlık süper olmuş
ben 26 haftalıkken gittim en son doktora 760 gr dedi normal dedi ama bana da az gibi geldi
bu başlık süper olmuş ellerine sağlık canım

oyelken çok teşekkür ederim arkadaşım.sorma bebişlerim artık bi hafta geriden geliyor kan değerlerim düştüğünden beri.şu anda senin bebişlerin benim bebişlere göre çok iyi.maşallah.bu başlığı açma sebebim bütün ikiz gebeler haftalarımıza göre bebişlerimiz kaç gr. takip edelim bilgi edinelim beslenme şekillerimize göre hareket edelim diye açtım.bizden sonraki çoğul gebeler de faydalansınlar diye.bi nevi miras olucak bizden sonraki gebelere.

filorinda maşallah hayranım zaten .sana beslenmeni de yazar mısın ? kötü alışkanlıkların var mı ?nelere dikkat ediyorsun beslenirken ?

melitta canım öncelikle her şey yolunda olacak Rabbimin izniyle
benim kötü alışkanlığım yok 19.haftam yeni bitti o zaman bebişlerim 250 - 260 grdı
ilk 3,5 ay zaten doğru dürüst beslenemedim kusmalardan dolayı artık dikkat etmeye çalışıyorum ama kalsiyum yine tüketemiyorum haftada bi kez ıspanak yemeye çalışıcam tabi haşlanmış patates ve yumurta yemeye çalışıcam inşallah burdaki beslenme şekillerinden öğrendiğim kadarıyla besliycem bebişlerimi
hamileliğin başında 65 kiloydum sonra kusmalardan 62 oldum şimdi 63-64 civarı oldum
herşey güzel olur inşallah
bu arada canım filorinda nasılsın

amin serapcım inşallah rabbimden herşey yoluna girer.bebişlerin çok iyi maşallah haftalarına göre.benim beslenmem o kadar güzel ki nasıl böyle oldular hala anlamış değilim.hayretler içindeyim.inşallah herşey yoluna girer bebeklerim normal kilolarına ulaşırlar.özellikle oğluşum.

Son düzenleme:
X