Makyaj Ürünleri Eyeliner sürmenin püf noktaları

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Pariiss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
24
4
Eyeliner sürmesi oldukça meşakkatli bir iştir…
Eyeliner gözlerinizin daha büyük; kirpiklerinizin daha dolgun; bakışlarınızın daha etkileyici görünmesini sağlar.
Patik bir şekilde Eyeliner nasıl sürülür işte ipuçları..
Eyelinerı düzgün şekilde sürebilmek için göz kenarlarınızı alnınıza doğru kaldırın, kirpiklerinizin başlangıç noktasından sonuna kadar düz bir çizgi çekin.
Göz kapağınızın şakaklarınıza yakın kısmından dışarıya doğru açılı şekilde ince bir çizgi çekin.
Eyeliner sürmek ilk denemelerde zor görünebilir. Birkaç tekrardan sonra eliniz alışacaktır.
Püf Noktaları
Esmer tenliyseniz; siyah renkli gözlü kalemi ve eyeliner sizin için uygundur.
Kumral, sarışın ya da beyaz tenliyseniz; gri ve kahverengi tonlarında eyeliner ve göz kalemi sizin için uygundur.
Eyeliner makyajında doğal bir görünüm yaratmak istiyorsanız; eyeliner fırçasıyla hafif ve ince çizgiler çekmelisiniz.
Jel ve likit eyeliner; sıcağa ve suya dayanıklıdır. Bu özellikleri sayesinde yaz mevsiminde kullanıma en uygun makyaj malzemelerinden biridir.
Gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız; eyelinerı gözünüzün iç köşesinden dış köşesine kadar sürün.
Gözlerinizi küçük göstermek istiyorsanız; eyelinerı göz kapağının yarısına kadar sürün.
Gözlerinizin daha belirgin olmasını istiyorsanız; gözlerinizin iç köşesinde ince çizgi, dış köşesinde kalın çizgi tercih edin.

Küçük bir ipucu daha eğer eyeliner ı düzgün bir çizgi halinde süremiyorsanız. Önce göz kalemiyle ince bir çizgi çekin. Üzerinden eyeliner la geçin :)

Paylaşım için çok teşekkürlerr:KK9: Gerçekten meşakkatli bişey eyeliner sürebilmek:26:

Son düzenleme:
Neredeyse 10 yildir eyeliner kullaniyorum o benim vazgecilmezim, güzellik sirrim..:108:

Ben önceleri süremiyordum ondan göz kalemi kullanıyordum artık eyeliner sürebiliyorum :KK16: ve çok hoş duruyor :KK76:

O zaman düz bi çizgi şeklinde çek önce kuruduktan sonra kuyrugu eklemeyi dene tatlım bi seferde çekemiyorsan. Ben profsynl değilim ama ilk zamanlar bende öyle yapıyordum gayet güzel oluyordu :)

dün ayna karsısında yedim kendmi resmen yok yapamyrm :/ kuyruk biraz kalın oluyo acaba eyelinerinmn fırcasından mı kaynaklanıyo

gözlerim çekik görünsün diye sürmeyi biriki kere denedim ama mümkün değil ben eyeliner falan süremiyorum.. işin kötüsü kalemde süremiyorum.. ne beceriksizim yavvvv :KK43:

el alışkanlığıdır bence
ilk zamanlar bende hiç süremiyodum
şimdi 2 dk da sürüyorum
alt kirpik diplerime bile gayet düzgün sürüyorum

katılıyorum biraz pratik yapmak gerekiyor. zamanla insanın eli alışıyor. dört beş yıldır kullnırım ben de:))

bence püf noktası baştan başlamcaksın ortadan başlıcaksın sürmeyee
ilk sürdüğünde zaten kalın olucak biraz baş tarafın çok kalın olması hoş durmuyo o yüzden en rahat ve güzeli bu
ben böyle sürüyorum

bence püf noktası baştan başlamcaksın ortadan başlıcaksın sürmeyee
ilk sürdüğünde zaten kalın olucak biraz baş tarafın çok kalın olması hoş durmuyo o yüzden en rahat ve güzeli bu
ben böyle sürüyorum

Herkezin kendine kolay gelen sürme tarzı vardır. Zamanla da kolaylaşır.

X