Anne Olmak Isteyenler 3

E

EU1

Ziyaretçi
Anatomik bozukluğu olmayanların sorunu tıbbi bir mesele değil. Hormonal dengesizlik ve üreme sistemindeki işlev dengesizlikleri. Bu çok hassas bir mekanizma arkadaşlar. Biz köydeki kadınlar gibi bir hayata sahip değiliz. Onlar doğduktan itibaren yaşam amaçları evlenmek ve çocuk yapmak. Bu o kadar doğal ki onlar için, sanki bir kadın bu dünyaya evlenip çocuk yapmaya gelirmiş gibi. O sebepten onlar daha kolay buna sahip oluyor. Ama biz de başka şeylere onlardan daha kolay sahip oluyoruz değil mi? Eşimizden saygı-sevgi, para (çoğu zaman), kariyer ve kendimiz için hakkaten bir işe yarama duygusu vb.vb. Diğer taraftan bu işi başardığınızda, hayatta bşaramayacağımız başka hiçbirşey olmadığını hissedeceksiniz. Ben öyle hissediyorum şu an. Çünkü diğer herşey sanki daha çok bizim elimizde gibidir. Ne bileyim para kazanmak, işimizde yükselmek filan. Hatta iyi bir eş bulmak bile çocuk yapmaya uğraşmaktan daha kolay değil mi? Ne dersiniz? Çocuk olması daha çok Allah'a kalmış gibi. Daha çok bilinmeyenli çünkü. Ama tabii bizim için artık öyle değil, değil mi? Evet dediğinizi duyayım.

Ve böyle annelere sahip olan çocukların nasıl yetişeceğini bir düşünün. Bizim 30'lu yaşlarımızda keşfettiğimiz hayat ilkelerini onlar doğuştan itibaren bizden öğrenecek. Müthiş birşey. Şanslı keratalar!!

Ben diyorum ki buradaki herkes önce şu doğru düşünce konusunu bir halletsin. Diğer yapılacaklar çok daha kolay. Onları da yakında konuşmaya başlarız. Çünkü etkilerini maksimize etmek ve hızlandırmak böyle mümkün olacak.

Size bir önerim var: Gelecek seneki veya en geç 2009'daki anneler gününüzü şimdiden planlamaya başlayın. O günü eşiniz ve çocuğunuzla ya da çocuklarınızla nasıl geçirmek istersiniz? Bu kadar zamandır beklenen böyle bir günü hayal etmeye planlamaya başlayın. Ailenizdeki herkes için çok özel birgün olacağından eminim. Tüm kayın akrabalar için de, anneniz babanız kardeşleriniz. Düşünsenize.

Küçük bir not defteri edinin. Oraya yazın. Hayatımın 2008'deki görüntüsü:
1- Hamile kalmışım
2- Sorunsuz bir hamlelikten sonra sağlıklı bir doğumla anne olmuşum
3- Eşim de baba olmuş..

Gerisini siz yazın...

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

:) bencede çok güzel olur. Beklenin gelmesi .....
çocuk özlemi çok farklı bir duyguymuş ne yari ne anne babayı özlemek gibi. En azından biz onları diğer anne babalardan 1 kat daha fazla seveceğiz çünkü gelmeden hasretlerini buram buram çekiyoruz.

acaba anneler gununu bende yasayabilecekmiyim bugun anneler gunu bu gun benim gunum saka gibi

allah nasip kısmet ettiyse evet canım gerisini biz bilemiyoruz temenni ediyoruz sadece

Yazdıklarında çok haklısın. Ben de çekim yasısını hayatıma uyarlamış bir kişi olarak sana katılıyorum. Ayrıca müzik olarak bir de özellikle Bach dinleyin. İnsan fizyolojisi üzerine katkıları çok. Klasik müziği hayatınızdan eksik etmeyin. İlk dinlemede tuhaf hissedebilirsiniz kendinizi ama sonra o bütünün bir parçası oluyorsunuz. Duygularınız ve düşüncelerinizdeki değişim daha çabuk ilerliyor.

Evet Canim Haklisin Tamma Dediğini Yapacagim Ben De O Parçayi Dinleyecegim Haklisin Klasik Muzik Güzel Aslinda Insani Dinlendiriyor

sevgili ebulut valla birisi dese ki klasik müzik dinleyince hamile kalıyorsun yemin ederim hemen onu da yapıcam artık.. Herşey Allah'ın takdiri ama insan o hale geliyor ki herşeyden medet ummaya çalışıyor...

sevgili ebulut valla birisi dese ki klasik müzik dinleyince hamile kalıyorsun yemin ederim hemen onu da yapıcam artık.. Herşey Allah'ın takdiri ama insan o hale geliyor ki herşeyden medet ummaya çalışıyor...

seni merak ettm nerelerdesin xcanım bnm

saolasın şekercim, uzun bir süredir bakmıyorum buralara biraz elimi eteğimi çekeyim dedim kafaya çok takmamak için anacım ama olmuyor ki takmadan sanki inadına çevremde herkes hamile kalıyor doğum yapıyor falan yine delleniyorum.. ama içim rahat bu aralar çünkü yaklaşık dört beş aydır hiçbir şey yapmadık ve önümüzdeki aylarda artık istanbulun yolunu tutup tüp olayına gireceğim. öncesinde biraz uzak durayım dedim muhabbetten strese girmeyim diye ama dayanamadım yine geldim.. sen neler yaptın bir gelişme var mı???

canım bnm bnd ebebk yok hala kist vaqrdı küçülmesini bekllyoruz o kadar bakalım neler olacak canım aradkaşım

hayırlısı güzelim Allah'tan hep hayırlısını, sağlıklısını dilemek lazım.. Aslına bakarsa biraz da halimize şükretmek lazım.. Allah'a şükür çok ciddi problemlerimiz yok.. Aslında biraz sabretmeyi öğrenebilsek hiç böyle olmayacak. hele senin yaşında genç daha çok stres yapıyorsun sanki.. cnm kendine çok iyi bak inşallah bizim de yüzümüz gülecek..

arkadaslar bende cuma günü tranfer yaptırdım.8,7,6 hücre sayılı3 embriyo transfer edildi.alman hastanesinde tedavi görüyorum.ilk denememdi.biraz stresliyim deneyimlerinize ihtiyacım var tesekkürler

arkadaslar bende cuma günü tranfer yaptırdım.8,7,6 hücre sayılı3 embriyo transfer edildi.alman hastanesinde tedavi görüyorum.ilk denememdi.biraz stresliyim deneyimlerinize ihtiyacım var tesekkürler
Hayırlı haberlerle gelirsin umarım şekerim :1hug:

kızlar ınsallah bebgınız olur hepınızın sızın ıcın dua edıcem

sevgili esma,
maşallah ne kadar güzel bi oğlun var, allah bağışlasın..

merhaba zeynepmina

inşallah tutunurlar. banada 1temmuzda 3 embriyo transfer edilmişti. ama ben çok stres yaptım hergün ağladım. ve 1 hafta sürekli yaptım. ama olmadı. sen kafanı boşalt. seni yormayan ama oyalayan şeylerle uğraş. benim gibi yattığın yerden kocanın hayatını zehir etme. ben bide kocam beni aldatıyo diye bişey uydurmuştm sakın ha böyle aptal düşüncelere kapılma. doktor herşeyin çok güzel olduğunu hatta üçüz olma şansının yüksek olduğunu söylemişti ama parnoyalarım yüzünden 3 değil birini bile içimde tutamadım. sakın böyle aptallıklar yapma sen.

stres yapmamak mümkün olmuyo bazen.evet hepimiz biliyoruz stres yasak ama ben daha üç aydır takvim yöntemiyle hamile kalmaya çalıştığım halde ve üstelik aman aman bir çocuk özlemim olmamasına rağmen her ay düzenli adet olan ben ilk ay 10gün geçiktim 2.ay 5gün erken oldum.buay gonopen kullandım 5günlük ve ade olmama 8gün kalasancılarım var.hepsi stresten yani
üstelik küçük bebek bir kedi yavrusunu ölümden kurtarıp eve getirdik onunla haşır neşir olduğum halde bazen müthiş stres yapıyorum.ve şimdiden ümit kestim.ve ağırıma gidiyor uğaşıp bişey becerememek.of yaaaaaaa rahatladım

kızlar stres yapmayın desemde elınızde degıl bılıyorum allah yardımcınız olsun tatlıslar

X