Aile Planlaması GİNERA doğum kontrol hapı???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
arkadaşlar ben ginera kulanıyorum fakar bu ay unuttum içmeyi 4. gün oldu içmedim bu ay içmesem sorun olurmu böyle bir sorunla karşılaşan varmı aranızda

o sorun bendede var 3 den 5 e çıktı ben en yakın zamanda doktorumla görüşücem haber veririm

arkadaşlar benim bir sorunum var ! ! ! neredeyse 2 yıldır ginera kullanıyourm fakat yaklaşık 5 aydır adetlerimde gözle görülür decede azalma var ve ilaç bittikten 3 gün sonra regli oluyordum şimdi 5 gün geçiyor sonra oluyourm ve oda 2-3 günden daha fazla sürmüyor
doğum kontrol hapları genel olarak adet kanamalarını azaltıyo zaten bu kötü birşey değil. Bir keresinde jinekoloğum adet kanamasında 1 kaşık kan gelse bile o adet kanamasıdır demişti. Ne güzel bence buna sevinmelisin bile. Benim bazen o kadar çok geliyodu ki evden çıkamıyordum.

Bende haziran ayında evleneceğim. Geçen hafta doktora gittim bana da GıNERA verdi.
En az hormonsal etki bu ilaçta dedi. Burda yazanları okuyunca korktum vallahi. Düğüne akdar kilo alırsam napcam :KK43:

bende 4 yıldır kullanıyorum.hap bitince 7 gün ara veriyoruzya o 7 günde adetim geliyor ama hap almaya son 2 gün kala geliyor önceden 3 gün kalaydı yani gitgide günler kayıyor :uhm:yakın zamanda o 7 günde hiç gelmeyip diğer kutuya geçince gelecek sanırım.benim gibi olan varmı?bide 1 ay z geldiyse 1 ay çok geliyo o nedendir bilemedim.

arkadaşlar adetime henüz iki hafta var fakat eşimle bugün ilişkiye girdik ve ben bişey sormak istiyorum, eşim korundu ben de yarın ginera alıcam ve yani yaklaşık 20 saat sonra alıcam ilacı.. eşim seyahate gideceği için bir ay kadar birlikte olamıycaz, bu süre içinde ginerayı ne kadar kullanırsam koruma etkisi yapar acaba*? kutuyu bitirmelimiyim?

günaydın kızlar benim acil bir sorum var bilgilerinize ihtiyacım var 2 yıldır ginera kullanıyordum ancak son 3 aydır kullanmıyorum tabi sürede hiç ilişkiye girmeik ama geçen hafta geri çekilme yöntemi denedim fakat çekildikten 1 saniye sonra su gibi şeffaf bir sıvı geldi sonra sperm geldi sizceinş. hamile değilimdir sice hamilemiyim yardım

günaydın kızlar benim acil bir sorum var bilgilerinize ihtiyacım var 2 yıldır ginera kullanıyordum ancak son 3 aydır kullanmıyorum tabi sürede hiç ilişkiye girmeik ama geçen hafta geri çekilme yöntemi denedim fakat çekildikten 1 saniye sonra su gibi şeffaf bir sıvı geldi sonra sperm geldi sizceinş. hamile değilimdir sice hamilemiyim yardım

hamile olabilirsinde olmayabilirsınde, bunu ancak adetin gecikirse test yaparak öğrenebilirsin.

arkadaşlar 3 gündür ilaç kullanıyorum ve inanılmaz şişlik var bende sizce normalmı bu kadar kısa sürede ve ateşim çok çıkıyor kist için doktor önerisiyle başladım ama çok rahatsız oldum aynı şeyleri yaşadınızmı..

bayanlar merhaba.. ben 18 yaşındayım adet duzensızlıgınden doktora gıttım sag overde pürkistik over kıstı çıktı hormon testi yaptı fsh 3.9 lh 9.7 çıktı yani hormonlarım tamtersi çalışıyor fsh nın yuksek olması yerıne lh yuksek ginera draje dogum kontrol hapını verdı 6 ay kullanıcaksın dedi..yan etkılerını falan okuyunca korktum bıraz..daha önce doktora gıttıgımde başka bir hap vermıştı ama dogum kontrol hapı deıldı ben şimdı başka bı doktora daha mı gıdeyım yoksa gınerayı kullanayım mı ?

arkadaşlar mrb... yazdıklarınızı okudum çok etkilendim ve korktum... 31 ocakta bebeğimde problem olduğu için kürdaj oldum ama kanamalarım adetlerim hiç bitmiodu doktora gittim ve rahim duvarımın inceldiğini söledi ve bana 3 ay kullanmam için ginera verdi ama ya ilerde birdaha hamile kalamazsam 3 ay kullanmak kısa bi süremi sizce lütfen yardımcı olun ....

slm arkadaslar ben 21yasındayım ve evli değilim.. zayıflıgımdan dolayı doktora cıktım ve adet düzenimi sordu asırı olmasından dolayı hormon testi yaptrmamı söyledi. lh hormonum maksimum 11,4 olması gerekirken 16,40 cıktı.ve bu yuzden ginera yı kullanmamı önerdi. suan adetim ve hapı kullanmaya baslayalı 2.günüm.ama bana zararı olmasından korkuyorum.bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz.? hormonlarımda problem yaratırmı yani ilerde cocugumun olmasına karsı zararı olurmu? evli olmayanlarda bu tur haplar kullanabilirmi? bu yuzden yan etkisi olurmu? geniş bilgiye sahip olanlardan yardm istyrm ?

herkese selam ..

bende yaklasık 34 gun sonra evlenıyorum ve doktorum banada gınera verdı ama cevremdekı herkes yasmın'den yana.bende yasmın aldım ancak 3 gundur kullanıyorum ınanılmaz kasıntı ve yanma var.hangısıne kullanacagıma karar veremedım

ne dersınız :44:

neredeyse 1 yıldır kimse bişi yazmamış ama ben okuyan olursa diye kendi tecrübemi yazayım
burada bi kaç bekar arkadaş doğum kontrol hapının ileride problem olacağı ile ilgili tereddütlerinden bahsetmiş
2001 yılında (16 yaşında ve tabii ki bekarım) devamlı adet olmamdan dolayı 3 ay boyunca ginera kullandım adetim
mükemmel bi şekilde düzene girdi senelerce hangi gün adet olacağımı hep bilirdim ve çok kilo aldırmıştı
doğurmaya gelince 2011 yılında ilk korunmasız ilişkide hamile kaldım şimdi 9,5 aylık gözümün nuru bir oğluşum var
tabii ben sadece tecrübemi yazdım doğurganlığa bir etki etmediğini ispatlamak açısından ama başka yan etkisi varmı bilemem
son olarak çok zor kilo alan bir yapım olmasına rağmen yarmagül gibi olmutşum ama çabuk vermiştim kiloları

merhaba arkadaşlar konu eski baya ama okuyan olur belki, ben de 8 aydır ginera kullanıyorum ve bir problem yaşamadım. kilo alımı vs. olmadı yani. ancak geçen ay normalde 5 gün süren adetim 3 buçuk gün sürdü. bu normal midir? adet miktarım normalden biraz daha azdı sanki, ama kanlıydı, yani akıntı şeklinde değil de normal adet gibi. ama ben panik yaptım :KK43:

Son düzenleme:
X