Aile Planlaması GİNERA doğum kontrol hapı???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
arkadaşlar bende bu ay doğum kontrol hapı kullanmaya başlayacağım ginera dan başlasam yan etki yaparsa bırakırım diye düşünüyorum, fakat hamile kalırmıyım eşim korunsa bile?lütfen yardımınızı bekliyorum tşk

slm venüs. bende ginera kullanıyorum ama ayda 1 kilo kaybım oluyor. yaklaşık 1 sene oldu kimi zaman 1 kilo verdiriyor kimi zaman olduğu yerde duruyor . bu bünyeden bünyeye değişir. bende vega ya katılıyorum kullanmadan bilemezsin hatta bir yandan pisikolojik olarak bile etkilenirsin. neyse benden bu kadar kendine cici bak.

ginera yı yumurtalıklarımda kist olduğu zaman kullandım ve HİÇBİR yan etkisini görmedim bence dene problem olması halinde doktora değiştirilmesi için danışırsın BENCE :):sm_confused:

merhaba kızlar bende yeni ginera kullanmaya başladım adetin ilk günü başladım ama kanamam kesildi gibi 5 gündür damla damla geliyor 7 gün sürüyor normalde vede böle olmazdı normaldi sornsuzdu regl dönemim.Kafam karıştı şimdi ilk günü başlayınca bölemi olması gerekiyor? lütfen cvp bekliyorum

cnm bende diane 35 2 ayda 8 kilo asldırdı ama jasmin kilo verdirdi kişiden kişiye değişiyor bencede etkisi

kızlar gineraya başladıktan on gün sonra evlensem etkisi olurmu süre açısından korurmu?

bende cnm ginera kullanıyom 2 aydır benimde adetimde azalma oldu ama bana doktorum demişti zaten adetlerinde azalma olcak sakın korkma diye ama karnımda bir ağrı yok onu istersen bir doktora sor

kızlar gineraya başladıktan on gün sonra evlensem etkisi olurmu süre açısından korurmu?
bende evlenmeden 10 gün önce başladım hapı içmeye doktorum oyle baslatti korur dedi 2 aydırda korunuyom bir sorun yok aylar önecsinden öyle hapa baslamaya gerek yokmus korumaya baslarmıs 10 gunde

bende geçen yaz döneminde ginera kullandım adet görmem gereken zaman aralığında çok az adet görüyordum 10 yıldır hap kullanıyorum hiç kilo almadım.biraz bünye meselesi sanırım.

arkadaşlar merhaba bana doktor kist icin ginera verdi..Kullanmaya yeni basladım size bazı sorularım olucak=)) 1.si şimdi 21.ilac bittigi gun pazartesi dielim, haftaya pazartesi yeni hapımı alıyoruz yoksa salı gunumu alıyoruz? cok kafam karıstı..2.side bu kilo aldırdıgı dogrumu gercekten bide stres yapıyomus??

kızlar eski bir konuymuş bu ama benim bir sorum olacak bende doktor tavsiyesi ile ginera kullanıyorum ama eşim prof. dr. sormuş ginerayı kanser yapmak riski oluğunu ve tüpleri kapatabileceğini söylemiş bilgisi olan varsa yarım edebilirmi kafam çok karıştı.

merhaba arkadaslar bende dogum kontrol hapı kullandım 4 sene haplar hormonal oldugu için yüzümde kahverengi lekeler olustu cilt doktorum bırakmamı önerdi aynı şey iğneler içinde gecerliymiş çünkü onlarda hormon içeriyormus boyle yan etkileride var bilgi vermek istedım hoşçakalın.

:çok üzgünüm:meraba sanırım herkesin derdi hemen hemen aynı bende 4ay kullandım.kilo için birşey diyemem ama adet düzensizliğim oldu.doktora gittim hormon testi istedi.ama yaptırmadım şimdi 2aydır kullanmıyorum.galiba ben ilacı yanlış kullandım buay tekrar başlıycam.

selam arkadaşlar benim bir sorum olacak ginerayı bir kaç ay kullanıp bır ay kullanmasan sonra tekrar başlasam bana bir zararı olurmu

:1no2:
Selamm doktorum çikolata kistim olduğu için ginera hapını önerdi 1 yıl boyunca kullandım çok sancım oluyordu bi nebze olsun sancılarımı kesmişti ama ben çok kg aldığımdan dolayı bırakmak zorunda kaldım ayrıca gögüslerde büyümede yapmıştı 7 ay oldu bırakalı ve eski kg geri döndüm gögüslerimde eskisi gibi ama hapı sadece kist için kullandım...

X