Aile Planlaması GİNERA doğum kontrol hapı???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

VENUS_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
459
5
Arkadaşlar, ginera doğum kontrol hapı kullanan var mı aranızda... ? Benim bir sorum olacak..
Bir arkadaşım ginera'nın kilo aldırdığını söyledi..Onun yerine YASMİN kullanmamı söyledi..Nasıl olsa ikiside aynı etkiye sahip..ama gineranın yan etkisi kilo aldırmak mış:KK43:(

Bana doktorum bunu önerdi, kendi kafama göre Yasmin kullansam kötü bişeymi yapmış olurum acaba?... fisfisfis

Ben doktoruma bunu söyledim.. Bilirsiniz hemen tepki gösterirler HAYIR KİLO ALDIRMAZ...dedi.. eee ama İŞTAH açarsa napçaz... ayrıca prospektüste de yazıyor ...en belirgin yan etkisi KİLO ALDIRMAK diye... hangisine inanıcaz şimdi.. ?:uhm: Bir de yaşanan tecrübeler var dimi..gözardı etmemek lazım...

Ginera ve Yasmin kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim..

canım çok fazla kilo aldırdığı söğlenemez ben 3 ay kullandım 20 kg aldım ve hemen bıraktım
yasakkelime kullanma derim ama çok zayıf insanlara pek bir şey yapmıyor kullanan çok zayıf bir arkadaşım var o hiç almadı kilo almaya meyilliysen alma ihtimalin yüksek

Bende 5 senedir ginera kullanıyorum. Kilom sabit değişmedi. Ayrıca yasmin kullanan arkadaşımda var oda kilo aldırmıyor ama göğüsleri büyütüyor.

Teşekkür ederim.. ginerayı deneyeyim ben en iyisi.. sorun olursa doktoruma danışıp başka bir ilaç alırım..

Öncelikle şunu söylemeliyim ki 10 yıldır neredeyse çocukluğumdan beri doğum kontrol hapı kullanan ve 1 yıl önce bırakmış biri olarak neden sadece kiloyu dert ediyorsun bu ilacı ne sebeple aldığını bilemem ama ben alma derim çünkü bütün değerleri alt üst ediyor... kısırlık ve erken menapoz sorunları ile boğuşuyorum ve belki hiç çocuğum olmama ihtimali var çünkü adetlerim bikaç aya bitebilir menepoza girebilirim ve bana denilen bu ilaçların yan etkisi bunlar fsh değerlerini etkiliyor bu haplar.Korunmak için ise başka yolları denemeni tavsiye ederim. Başka işlemler için kullanacaksan onlar içinde yardımcı olabilirim ama evet hepsi kilo aldırır en ikisinide uzun süreli kullandım nedeni hormon dengeni vucuttaki eksikleri tamamlıyor mutlaka kilo aldırma etkisi var.Bunun yanında evvet göğüsleride büyütüyor kesinlikle hemde.Ama çocuğunun olmasını isteyen kimse bu ilaçları kullanmasın dr lar hemen bu ilaçları verirler ama benim şimdi yaşadıklarımın bedelini kimse ödeyemiyor.Kisti olanlara da kullanmayın derim kendiliğinden ilaçsız küçülmesini izleyin eğer çok komplikasyon olur 4 cm in üstüne çıkarsa o zaman kullanın ama dr a bunları ve endişelerinizi paylaşın.Beni 27 yaşında menepoza sokmak üzere ve çocuğum olmama ihtimali yüksekken herkesi uyarmayı o kadar çok istiyorum ki kendinize bunu yapmayın lütfen.

Birşey daha ekliyim hormonları etkileyen ilaçları o aldırdı bu aldırdı diye düşünme herkesin bünyesinde farklı etki yapar hepsi kilo aldırır sadece dozajları farklıdır jasmın ginera dan daha ağırdır ginera dozaj olarak daha hafif bir ilaçtır ama ikisi de aynı etkileri yapar...öyle belirgin farklar yok.

benim bi arkadaşım kullanıyor doktor bunu tavsiye etmiş çokta memnun bende onu kullanmayı düşünüyorum

slm venus, ben de 8 senedir Ginera kullanıyorum.hapa bağlı bir kilo almam hiç olmadı.hatta 3-4 sene önce hayatımda hiç olmadığım kadar zayıfladım.şimdi o zamana göre 4-5 kilo aldım ama yine de kilolu değilim.bence bu tip hapların her bünyeye etkisi farklı oluyor.bi ara hormon testi yapıp ona göre doğum kontrol hapı veriyolar diye bişi duymuştum.öyle bişi varsa en doğru sonucu verir sanırım.

bende 1 ay ginera kullandım yan etkisini görmedim doktorun tavsiye ettiği ilaçtan başkasını kullanma derim ben.

venüs..
öncelikle ben de uzun süre dkh, hem ginera hem yasmin kullandım, kilo falan da almadım, başka bi yan etki de görmedim, aksine cildimi güzelleştirdi diyebilirim..
bizler burda naçizane deneyimlerimizi ve kendi fikirlerimizi söylüyoruz.tabi ki drun ne dediyse ona uyman lazım.........ama tereddütlerin varsa başka bir dra gitmen daha doğru olur bence

bende ginera kullandım ama cok pısman oldum 17 kılo aldım sımdı yasmıne basladım bunu denıotum arkadasım 4 kılo wermıs bı baska arkadasımda 2 kılo wermıs eczacıya sorduumda wucuttan su atıo dedı bakalım bende denıcem gorucem ama gınera benım kabusum oldu

arkadaşlar merhaba bende ginera kullanıyorum ama ilacı kullandım kullanalı bi sinir küpü halindeyim..2.kutum yeni bitti..eşim hastalanda rahatla artık diyo...dünyada bi tek sen mi çekiosun bu sıkıntıyı diyo..adama tak dedi artık..herşeye sinirlenir oldum..
ayrıca sürekli şişkinlik ve gögüslerimde acaip acı var..üzerine yatamıyorum..
bide miğdem bulanıyo...
sizce yasmine geçsem mi?

Bence Sen Mutlaka Doktorunu Dinle.ben 4 Aydir Ginera Kullaniyorum.hiçbir Yan Etkisini Görmedim.ginerayi Kadin Doğum Doktorumda Kullaniyormuş Ben 49 Kiloydum Kullanmaya Başladiğimda Hala 49 Kiloyum.bu Bünye Meselesi Zaten Kilo Almaya Meilli Insanlar Suçu Doğumkontrol Haplarina Ativeriyorlar.bence Doktoru Dinle Ve Gineraya Başla Eye Yan Etkisi Görmeye Başlarsan Hemen Doktora Git Ve Belirt.o En Doğru Karari Verir çünkü Işin Uzmani O.benim Doktorumkilomu Ve Detayli Jinekolojik Muaynesini Yaptiktan Sonra Ginerayi Verdi Ben çok Memnunum.

selam bende ginerayı 4 ay kullandım hiç kilomda değişme olmadı ve üstelik çok memnundum.Adetlerim düzenli ve ağrısız oluyordu.

Valla Bilemiyorum Kaç Kiloydun Kaç Kilo Aldin.ben çok Sakinim.eskiden Adet Dönemim Daha Gergindi.şimdi Daha Rahat Ve Ağrisiz Geçiyor.vücudumdaki Tek Değişiklik Göğüslerimde Oldu.süper Oldular.büyüyüp Dolgunlaşti.onun Haricinde Herşey Ayni

ben ısrarla ki lo almadığımı ve şişkinlik hissettiğimi,gögüslerimin acıdığını söylüyorum ....

KİLO dan bahsetmiyorum....
stresten şişlikten acıdan bahsediyorum...

aynı şişkinlik ve kendimi 100 kilo hissediyom adet olana kadar.sinirli asabi oluyom.artık tak etti canıma bırakıcam bilmiyom napıcam artık...

X