Sinirlere hakim olamamak..

december90

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
16.975
248
Merhaba kızlar,

Ben sinirlendiğimde kendime hakim olamıyorum.Mesela evde olduğumda sinirleneyim bağırıp çağırıyorum,sinirim hiç geçmiyor.
Bugünde işyerinde birine sinir oldum ,ona konuşurken elim,ayağım titremeye başladı,bu uzun süre geçmiyor malesef.

Hani insan karşı tarafa söyleyince rahatlar ya,ben söylesemde rahatlayamıyorum..

Sinirlendiğimde sakin olmak için ,Elim ,ayağım titrememesi için ne yapmalıyım?

İllaki benim gibi böyle yaşayanlar vardır.Yardımlarınızı,önerilerinizi bekliyorum..

bende öyleyim, yapacak birşey yok, yapı meselesi
ben küçükkende böyleydim

Son düzenleme:
bende sinirlendiğimde zor tutarım kendimi ama tutarım o ruh haliyle bişeyler söyleyip sonra da özür dilemekten nefret ediyorum çünkü
sonunu düşünerek zaptediyorum kendimi
sakinliğimi korumaya çalışıyorum
kızdığım kişiyle konuşunca daha da sinirlendiğimden konuşmamaya çalışıyorum
hatta o sinirle kimseye çatmamak için hiçkimseyle konuşmamaya çalışıyorum
kendi kabuğumu çekiliyorum kafamı dağıtacak şeylerle ilgileniyorum
çok şükür sinirli halimle sonradan pişman olacağım ne bi davranış ne bi sözüm olmadı da
:KK16:

Merhaba kızlar,

Ben sinirlendiğimde kendime hakim olamıyorum.Mesela evde olduğumda sinirleneyim bağırıp çağırıyorum,sinirim hiç geçmiyor.
Bugünde işyerinde birine sinir oldum ,ona konuşurken elim,ayağım titremeye başladı,bu uzun süre geçmiyor malesef.

Hani insan karşı tarafa söyleyince rahatlar ya,ben söylesemde rahatlayamıyorum..

Sinirlendiğimde sakin olmak için ,Elim ,ayağım titrememesi için ne yapmalıyım?

İllaki benim gibi böyle yaşayanlar vardır.Yardımlarınızı,önerilerinizi bekliyorum..

Bu durumdan bu kadar muzdaripseniz yaşadığınız şehir neresi bilmiyorum ama, öfkeyi sağlıklı yöne kanalize etme, uygun çatışma çözme yöntemleri, öfkeyle başa çıkmaya yönelik eğitimler, çalışmalar var onlara katılabilirsiniz....

Bunun dışında sizi sinirlendiren şeyden uzak durun yani ne bileyim, arkadaşınızla kavga mı ettiniz, odayı terk edin, mekandan dışarı çıkın, ayaktaysanız oturun, oturuyorsanız başka koltuğa geçin, içinizden sayın, yani kaanızı o olaydan uzaklaştırın, derin ve sakin nefesler alın, yüzünüzü yıkayın....

Bunlar basit öneriler, sinirlendiğiniz şeylerden uzaklaşmanız için onun dışında, elinizden geldiğince düşüncelerinizi sakin aktaramya bakın, hızlı konuşmak bile varolan öfkenizi pekiştirebilir...

peki sizdee el ,ayak titremesi oluyor mu?zıngır <ıngır titriyorum ,hiçbişey yapamıyorum o haldeyken ayaklarım kesiliyor..

çok sinirlendiysem ağlarım..
bir keresinde işyerinde sorun olmuştu ,çok sinirlerim bozulduydu ağlayarak müdürün odasına gitmiştim ama müdür o sinirle dediğimden pek bişey anlamamıştı,sonra sakinleştim anlattım .acaba sizdede oluyor mu?

doktora mı gitsem diye düşünüyorum da,eğerki sizlerdede böyle birşey varssa gitmeyeceğim.

Bu durumdan bu kadar muzdaripseniz yaşadığınız şehir neresi bilmiyorum ama, öfkeyi sağlıklı yöne kanalize etme, uygun çatışma çözme yöntemleri, öfkeyle başa çıkmaya yönelik eğitimler, çalışmalar var onlara katılabilirsiniz....

Bunun dışında sizi sinirlendiren şeyden uzak durun yani ne bileyim, arkadaşınızla kavga mı ettiniz, odayı terk edin, mekandan dışarı çıkın, ayaktaysanız oturun, oturuyorsanız başka koltuğa geçin, içinizden sayın, yani kaanızı o olaydan uzaklaştırın, derin ve sakin nefesler alın, yüzünüzü yıkayın....

Bunlar basit öneriler, sinirlendiğiniz şeylerden uzaklaşmanız için onun dışında, elinizden geldiğince düşüncelerinizi sakin aktaramya bakın, hızlı konuşmak bile varolan öfkenizi pekiştirebilir...

istanbulda yaşıyorum..
aslında haklısınız ama bende öyle birşey varki o insanı gördükçe yaptığı aklıma geliyor,ve o olayı unutamıyorum malesef..

aynı problem bende de var.sinirlndiğimde hiçbirşeyi gözum görmuyor.söyledim kelimeleri yaptığım davranışları bilmiyorum.sanırım öfke kontrolum yok.bardak çanak ne bulursam indiriyorum.bnmki hastalık boyutunda sanırım.ama sonradan pişman oluyorum.keşke yapmasaydm die.aslında kendi kndinmi yıpratıyorm biliyorum ama o an elimde olmuyor hiç bişrşey gözum kararıyor sinirden.

Bende de var titreme rahatlayamama son 1 yıldır var bu...Cok streslı zamanlar gecırıyorum ve öfkemın hırsını kımseden alamadığım için de fiziksel olarak cok yıpranıyorum..Son olarak bıleklerımde gittikce artan uyusmalar basladı bunun etkısıyle olduğunu düsünüyorum..Öyle kı ellerimle birşeyi ittiremez taşıyamaz hale geldım.Bir bardak cayı ıcerken bıle ellerımın güçsüzlüğünü hissedebiliyorum sankı sıkı sıkı tutmasam düsüverıcek..Doktora gittim kasların zayıflamıs olabılır dedı 2 ay sonra randevum var o zaman bellı olcak nedeni!
Başa cıkabılıyormuyum cıkamıyorum..Böyle sürüp gidiyo hala sinir stres günlük yasamımın altını üstüne getırıyor böylelıkle..