Ne yapmalıyım?Depresyondayım?

susena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2011
52
3
7 yıllık öğretmenim, çok küçük bir ilçede görev yapıyorum.Normalde büyük bir şehirde doğdum,büyüdüm,bunun etkisi midir bilmiyorum ama artık burda olmak beni çok fazla

yıpratıyor.Normalde gezip tozmayı seven,insanlarla sürekli iletişim halinde olan bir insan değilim.Ancak son zamanlarda artık hiç kimseyle konuşmak istemiyorum,konuşsam da

mecburiyetten,hiç kimsenin gelmesini yada bir yere gitmeyi istemiyorum,gitsem bile hemen eve geri dönmek istiyorum.En ufak bir sorun benim için çok büyük olabiliyor.Herşey bana angarya

gelmeye başladı,yapmak zorunda olduğum şeyleri bile zorla yapıyorum.İçimde hep bir sıkıntı var.Bazen sınıfta bile duramıyorum,en ufak bir şey bile beni sinirlendiriyor, tahammül

edemiyorum.Eve gelince hemen yatıp uyumak istiyorum,eşimi bile istemiyorum bazen...Aslında bu durum kızımım doğumundan sonra daha da arttı,erken doğum yaptım ve bu durum beni çok

sarstı,o günleri hatırlamak bile beni çok üzüyor.

Lütfen bana bir yol gösterin...Teşekkürler...

7 yıllık öğretmenim, çok küçük bir ilçede görev yapıyorum.Normalde büyük bir şehirde doğdum,büyüdüm,bunun etkisi midir bilmiyorum ama artık burda olmak beni çok fazla yıpratıyor.Normalde gezip tozmayı seven,insanlarla sürekli iletişim halinde olan bir insan değilim.Ancak son zamanlarda artık hiç kimseyle konuşmak istemiyorum,konuşsam da mecburiyetten,hiç kimsenin gelmesini yada bir yere gitmeyi istemiyorum,gitsem bile hemen eve geri dönmek istiyorum.En ufak bir sorun benim için çok büyük olabiliyor.Herşey bana angarya gelmeye başladı,yapmak zorunda olduğum şeyleri bile zorla yapıyorum.İçimde hep bir sıkıntı var.Bazen sınıfta bile duramıyorum,en ufak bir şey bile beni sinirlendiriyor, tahammül
edemiyorum.Eve gelince hemen yatıp uyumak istiyorum,eşimi bile istemiyorum bazen...Aslında bu durum kızımım doğumundan sonra daha da arttı,erken doğum yaptım ve bu durum beni çok sarstı,o günleri hatırlamak bile beni çok üzüyor. Lütfen bana bir yol gösterin...Teşekkürler...

Susena, çevremizdeki bu kadar kuvvetli değişimin bizi deprese etmesi şaşırtıcı değil. Bu kuvvetli değişimin olumludan olumsuza olmasının yanısıra, yeni durumda gerekli doyumların da eksik olduğu görülebiliyor. Üstüne bir de erken doğum, anne olmak gibi zorluklar eklenince, kendinizi böyle hissetmeniz şaşırtıcı değil. Şimdi yapmanız gereken yakınınızda bulunan bir psikiyatra başvurarak gerekli ilaç tedavinizi başlatmak. İlaç tedavinizin başlamasının akabinde de bir psikologa başvurarak bir süre psikoterapi almanız sıkıntılarınızı aşmanızı sağlayacaktır.

Son düzenleme:
X