adet öncesi gebelik belirtileri

Perii7777

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2011
404
234
merhaba arkadaşlar.. ben dahil bütün gebelik düşünen tüm bayanlar bu merakı adet olmadan önce yaşıyor ve sabırsızlanıyor. hamile kalan arkadaşlarımız adet olmadan önceki gebelik belirtilerini yazarsa çoook ama çooook sevinicem. çok merak ediyorum hemen hemen adetime 1hafta/ 10 gün var. ama benim göğüslerimde ve kasıklarımda ağrı var başka net belirti yok kendimi psikolojik olarak etkilemek istemiyorum ama kendimi dinlemeye kalksam bütün belirtiler çıkacak sanırım. arkadaşlar lütfen kesin belirtilerinizi anlatın. bende hamile kalmak istiyorum:KK49: ... biraz da olsa umut bekliyorum.

canım kadınlar adet belirtileri ile hamilelik belirtileri birbirinin aynısı olunca farklı bir belirti yaşasalar bile farkına varmıyorlar. çünkü hamile olduklarını bilmiyorlar bilseler dikkat edecekler. ama kesin olmayınca adet belirtilerini hamilelik belirtisi zannediyorlar. ya da tam tersi oluyor. bence bir kadın hamile olup olmadığını ilk önce (kan testi yapmadıysa) adet gecikmesiyle farkediyor. sende İnşallah bebişine tez zamanda kavuşursun. bu arada adet olucak gibi sancın varsa sancı aşağıya vurur gibi olursa buna karşın gelen giden olmazsa büyük ihtimalle hamilesin.

katılıyorum, bende gebelik belirtilerini farklı farklı sitelerden sürekli okudum ama hiçbirini yaşamadan gebe olduğumu öğrendim. yaşadıklarım ise adet öncesi yaşadıklarımdan farksızdı. o yüzden başkalarının yaşadıklarını okuyarak olayı kafanızda bukadar çok büyütmeyin. oluruna bırakın.

adet sancım vardı yine.hatta adet olacağım ben yine diye çok üzülmüştüm..meşhur sivilcem çıkmıştı.her adet öncesi çıkıyordu..sadece adet olmama 3-5 gün kala hafif bi baş dönmem vardı o kadar..adet belirtilerinin aynısı..yani belirtilere takılma hiç canım..test yaptırmadan anlaşılmıyor maalesef..umarım sende bir an önce meleğine kavuşursun

bende hiç hamile kalmadım kalmak istiyorum ama zamanı var heralde daha...belirtilere gelince netten okuduğum çoğu hamilelik belirtisini hemen hemen her ay yaşadım ama sonuç yine tek çizgi:KK43:o yüzden herkesde farklılık gösterebiliyo demekki test yapmadan ve sabırla beklemeden sonuca varamayız

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. evet aynen o şekilde kasıklarımda ağrı oluyor alt kısıma vuruyor özellikle yorulduğum ya da ağır bişey kaldırdığım zaman uzun süre çok ağrıyor. bundan 5 gün önce falan iki kere uyuyakaldım gündüz ama bi daha uykusuzluk yaşamadım. göğüslerimde aşırı olmasada ağrıyor. baş dönmesi çok hissetmiyorum mide bulantısı da yok.yaa bi de önceden bu kadar hiç gaz sıkıntısı yaşamamıştım bu ay çok gaz oldu karnımda şişlik var. canım sürekli yemek yemek istiyor.
bi de bişey sorcam arkadaşlar gözlerin beyaz olan kısımları hamilelikte daha beyaz ve daha parlak olduğu doğrumu. eşimle yan yana gelip aynaya bakınca benim gözlerim bembeyaz hatta onunkiler krem rengi kalıyor :nazar: acaba bu da bir belirti olabilirmi. off beklemek canımı çok sıkıyor. tam olarak ne zaman adet olcam bilmiyorum bundan 3 ay önce düşük yaptım adetimin düzeni bozuldu. geçen ay 22 sinde oldum ondan önceki ay 28 inde. bu ay da daha öncemi yoksa 28 e yakınmı 22 demi olcam bilmiyom :KK25: bu gidile beklemeden kafayı yicem heralde. dua edin arkadaşlar hepimiz bu ay hmile kalalım inş. kırmızıları görmeyizzzz aminnnnnnnnnnnn

hamilelik belirtisimi bilmiyorum. bazı kadınlar kirpiklerinin karıştığından bahsediyor. çapraz çapraz oluyormuş. kardeşim şu an hamile oda bana kaşlarının hep düzgün olduğunu ama bu ay uçlarının aşağıya doğru baktıklarını söyledi. hamile olabileceğini bu şekilde farketmiş. tabii bu bir hamilelik belirtisimi bilmiyorum.

merhaba arkadaşlar.. ben dahil bütün gebelik düşünen tüm bayanlar bu merakı adet olmadan önce yaşıyor ve sabırsızlanıyor. hamile kalan arkadaşlarımız adet olmadan önceki gebelik belirtilerini yazarsa çoook ama çooook sevinicem. çok merak ediyorum hemen hemen adetime 1hafta/ 10 gün var. ama benim göğüslerimde ve kasıklarımda ağrı var başka net belirti yok kendimi psikolojik olarak etkilemek istemiyorum ama kendimi dinlemeye kalksam bütün belirtiler çıkacak sanırım. arkadaşlar lütfen kesin belirtilerinizi anlatın. bende hamile kalmak istiyorum:KK49: ... biraz da olsa umut bekliyorum.

Bende 3 yıldır hamile kalmaya çabalıyorum.Her ay adet günü gelmeden kendimi dinliyorum ister istemez belirtilere takılıyorum.Ama keşke elimizden gelsede adet günü öncesinde kendimizi dinlemesek ve belirtilere takılmasak çünkü sonu hüsran olunca kötü oluyor.Bu 3 yıl içinde kesin hamileyim diyebileceğim her belirtiyi yaşadım mide bulnatısı, kasık ağrısı, akıntı, sık idrara çıkma, baş dönemesi, Adet gününden bir kaç gün önce kahve rengi akıntı hepsini yaşadım ama hiç hamile kalamadım belirtiler biz hamöile kalmayı çok istediğimiz için psikolojik diye düşünüyorum...

arkadaşlar çok endişeliyim. şuan kahverengi akıntım var. bu ay hamile olduğumu hissediyordum ama kahverengi akıntıyı ve kasık ağrısını hissedice korkmaya başladım. önceki gibi düşük yapmaktan çok korkuyorum. adet olmuş olsam neredeyse 5 saat oldu şimdiye çoktan kan gelmesi gerekirdi ama sadece kahverengimsi kan geliyor adet gibi değik daha az. arkadaşlar yardım edin böyle bi durum yaşayan ya da şahit olan ve gebeliği devam eden vaar mı moral verin çok ihtiyaacım vaar..:KK50::KK43:

Merhaba Zeynep1990;
Adet oncesi gebelik belirtiler asiri gogus agrisi ve uclarda yanma.Bir de rahimde ara ara agri sanki agir bir seyi rahimde tasiyor gibi adet sancisi gibi sancilar agzinda bakirimsi bir tat ve farkli kasik agrilari adet agrisi disinda ama unutms adet sancisini debelenerek cekiyorsun ben her dakika wcye kosuyordum adet mi oldum diye.Gogus uclarinin koyulasmasi,mide bulantisi, halsizlik,bir de nasil oluyorsa kirpik karismasi gibi belirtiler cok sonraki belirtiler ya da gobek cizgisi falan bazi arkadaslar hamileligin 3.ayinda olmasi gereken belirtileri adet oncesi gibi yazmis ama dedigim gibi bunlar sonraki asamalar hayirli haberler ins.

açıkçası bende merak ediyorum, bizde bebek istiyoruz, ovulasyon tarihimi hesaplatıp buna göre ilişki yaşadık. psikolojik olarak da olabilir ama bazen acayip mide bulantısı oluyor. sürekli halsizim. adetime 10 gün var. şimdiden belirti olması imkansız deniliyor.

açıkçası bende merak ediyorum, bizde bebek istiyoruz, ovulasyon tarihimi hesaplatıp buna göre ilişki yaşadık. psikolojik olarak da olabilir ama bazen acayip mide bulantısı oluyor. sürekli halsizim. adetime 10 gün var. şimdiden belirti olması imkansız deniliyor.

Umarım sende bebeğini kucağına almak için gün sayıyorsundur.

Merhaba arkadaşlar bn uzun zamandır takip ediyorum sizi ama ilk kez yazıyorum ve aranıza yeni katıldım sizler gibi hamile kalmak için uğraşıp duruyorum:KK43: 2 yıllık evliyim evlendiğimden bu yana hiç korunmadım eşimde aynı şekilde ilk 6 ay dikkat etmemiştim baktım 6 ay sora hiç hamilelik belirtim yok takmaya başladım eski usul yöntemler denedim sora doktora gittim bi sorun yok dedi çok yeni bir ay önce eşimle gittik sorun eşimde çıktı sperm sayısı az ve şekli bozuk denildi bir aydır tedavi görüyor ama bu ay hamile olduğumu düşünmeye başladım artık psikolojik mi bilmiorum ama her adetten en az bir ay önce gögsümde inanılmaz bir şişlik olur nerdeyse bir beden büyür ama adetim bugün yarn olması gerekiyorken halan gögsümde bi ağrı bi şişlik yok ve halsizim uyku modundayıp bir haftadır dün dayanamadım test aldım ama negatif acaba erkenmi yaptım yada ilk kez gögsüm şişmeden mi adet görücem bilmiorum birileri içimi ferahlatsın :KK43:

arkadaşlar çok endişeliyim. şuan kahverengi akıntım var. bu ay hamile olduğumu hissediyordum ama kahverengi akıntıyı ve kasık ağrısını hissedice korkmaya başladım. önceki gibi düşük yapmaktan çok korkuyorum. adet olmuş olsam neredeyse 5 saat oldu şimdiye çoktan kan gelmesi gerekirdi ama sadece kahverengimsi kan geliyor adet gibi değik daha az. arkadaşlar yardım edin böyle bi durum yaşayan ya da şahit olan ve gebeliği devam eden vaar mı moral verin çok ihtiyaacım vaar..:KK50::KK43:

Cn
Cnm kave rengi akinti az ise gebe ola bilirsin ama adet kanaman gibi geliyorsa dikkat et doktora gittmen gereke bilir

Cnm
Bende 3 yıldır hamile kalmaya çabalıyorum.Her ay adet günü gelmeden kendimi dinliyorum ister istemez belirtilere takılıyorum.Ama keşke elimizden gelsede adet günü öncesinde kendimizi dinlemesek ve belirtilere takılmasak çünkü sonu hüsran olunca kötü oluyor.Bu 3 yıl içinde kesin hamileyim diyebileceğim her belirtiyi yaşadım mide bulnatısı, kasık ağrısı, akıntı, sık idrara çıkma, baş dönemesi, Adet gününden bir kaç gün önce kahve rengi akıntı hepsini yaşadım ama hiç hamile kalamadım belirtiler biz hamöile kalmayı çok istediğimiz için psikolojik diye düşünüyorum...
Belirtilerin hepsini yasaman pskolaji kendini esin yaninda rahat birak kendini cok sıkma benimde adet gunume uc dort gun var dorduncu olacak eyer gebeysem ama ayni adet donemi gogus agrim kasik agirisi var hemile olmak istiyorum yine sıtım buyukk :KK43: ikinci evlik yaptimm gebe kalmak istiyorumm ama nasip istee hic beli olmuyor adet guneme dort gun var ama bugun test yaptim merak etgim icin ama negatif ciktii :KK43:

Merhaba arkadaslar... adetime 1 hafta kala kasik agrisi yasadim, ve ayni tarihlerden itinaren adet agrisi gibi agri cekiyorum. Surekli wcye kosuyorum adet oldum diye ama akinti geliyor. Akintim cok fazla, karnimda sislik var, kendimi cok halsiz hissediyorum ve ilk kez yuzumde sivilceler cikti. Adetime 3 gun var adet belirtisi gibi ama oyle olsun istemiyorum. Bi fikriniz var mi hamile olabilirmiyim?

Merhaba arkadaslar... adetime 1 hafta kala kasik agrisi yasadim, ve ayni tarihlerden itinaren adet agrisi gibi agri cekiyorum. Surekli wcye kosuyorum adet oldum diye ama akinti geliyor. Akintim cok fazla, karnimda sislik var, kendimi cok halsiz hissediyorum ve ilk kez yuzumde sivilceler cikti. Adetime 3 gun var adet belirtisi gibi ama oyle olsun istemiyorum. Bi fikriniz var mi hamile olabilirmiyim?
Aynı durumları bende yaşıyorum adet sancısı gibi sancı var açıkçası benim pek umudum yok. Çatlatma iğnesi sonrası sağ tarafımda sürekli bir ağrı vardı yumurtam sağda gelişti bu ay. O olunca umutlanmıştım ama yok Sanki hasta olacağım hatta kendimi hazırladım ve çantama bir ped bile koydum. 3 gün var adet olmama hamilelik belirtisi adına hiçbirşey yok. Bu ayda yapılan yumurta takibi + çatlatma boşa gitti. Adet olunca 2. aşılamamı deneyeceğim beklemekten yoruldum. Allah hepimize yardım etsin.

Aynı durumları bende yaşıyorum adet sancısı gibi sancı var açıkçası benim pek umudum yok. Çatlatma iğnesi sonrası sağ tarafımda sürekli bir ağrı vardı yumurtam sağda gelişti bu ay. O olunca umutlanmıştım ama yok Sanki hasta olacağım hatta kendimi hazırladım ve çantama bir ped bile koydum. 3 gün var adet olmama hamilelik belirtisi adına hiçbirşey yok. Bu ayda yapılan yumurta takibi + çatlatma boşa gitti. Adet olunca 2. aşılamamı deneyeceğim beklemekten yoruldum. Allah hepimize yardım etsin.
Ben 6 haftalık hamileyim şuanda ama gerçekten adet belirtisinden hiç bir farkı yok. Adet günü idrar ve kan testi yaptırdm sonuç pozitif. Allah isteyen herkese tez zamanda nasip etsin inşallahh

X