Bebek Beslenmesi 9 aylık bebeğim hala benimle uyuyor ne yapmalıyım???

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

makaka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2011
414
0
Merhaba arkadaşlar,sorunum;bebeğim 9 aylık ama hala benimle uyumak istiyor ve emerek gece boyu uyuyabiliyor..Nasıl beşiğine alıştırabilirim benzer sorunu olan var mı? yardımcı olabilir misiniz?

her insan çocuğu için en iyisini en mükemmelini ister... bende bu doğrultuda pekçok ismin pekçok yazısını makalesini takip ettim... en güveniliri ve en mükemmel doğru sonuç getiren ismi idolüm olarak görüyorum... bu sitede onun bilimsel çözümlerini aktardığımda eleştirilsemde Sabiha Paktuna bu konuda şöyle der... 0-3 yaş anneye bağlılık dönemi... şu an siz en güzelini en doğrusunu yapıyorsunuz beraber uyuyarak... beş duyusuyla annesini yanında hissetmek istermiş bebek... beraber uyumaktan çekiniyorsanız( uyuyorken, ya elim çarparda ezersem vs.. gibi korkular ) o zaman onun yatağını yatağınızın yanına koymalısınız.... bol şans.

merhaba benim oglumda 1yasinda ve beraber uyuyoruz ve bu durumdan hepimiz cok memnunuz 2yasina kadar uyumayi dusunuyorum bende cok kafama takiyodum baslarda ama artik rahatim onun mutlulugu daha onemli sende onun o mis bebek kokusunu icine ceke ceke uyu bence cunku bu gunler geri gelmiycek buyuduklerinde zaten kendileri istemicekler,oglum gayet sosyal girisken ve akilli bir cocuk vana bagimli falanda degil sende kimsenin lafina kulak asma burde kimseye soyleme cunku herkes 'ayy cok yanlis yapiyosun sana cok alisir alistirma yapma' diyecek hic bu laflari dinlememek icin bu sizin aranizda bir sir olsun bence.bol sanslar iyi aksamlar:)

merhaba benim oglumda 1yasinda ve beraber uyuyoruz ve bu durumdan hepimiz cok memnunuz 2yasina kadar uyumayi dusunuyorum bende cok kafama takiyodum baslarda ama artik rahatim onun mutlulugu daha onemli sende onun o mis bebek kokusunu icine ceke ceke uyu bence cunku bu gunler geri gelmiycek buyuduklerinde zaten kendileri istemicekler,oglum gayet sosyal girisken ve akilli bir cocuk vana bagimli falanda degil sende kimsenin lafina kulak asma burde kimseye soyleme cunku herkes 'ayy cok yanlis yapiyosun sana cok alisir alistirma yapma' diyecek hic bu laflari dinlememek icin bu sizin aranizda bir sir olsun bence.bol sanslar iyi aksamlar:)

Çok teşekkür ederim öncelikle,inanın çok rahatladım başta annem olmak üzere herkes korkak olur,tek başına bir şey yapamaz diyolar,ama oğlum bana çok bağımlı hep kucsğımda iş yaptırmıyor,bende korkuyorum açıkcası bağımlı bir birey olur diye,sosyal olmaz diye çok teşekkürler gerçekten içim rahatladı..

her insan çocuğu için en iyisini en mükemmelini ister... bende bu doğrultuda pekçok ismin pekçok yazısını makalesini takip ettim... en güveniliri ve en mükemmel doğru sonuç getiren ismi idolüm olarak görüyorum... bu sitede onun bilimsel çözümlerini aktardığımda eleştirilsemde Sabiha Paktuna bu konuda şöyle der... 0-3 yaş anneye bağlılık dönemi... şu an siz en güzelini en doğr..usunu yapıyorsunuz beraber uyuyarak... beş duyusuyla annesini yanında hissetmek istermiş bebek... beraber uyumaktan çekiniyorsanız( uyuyorken, ya elim çarparda ezersem vs.. gibi korkular ) o zaman onun yatağını yatağınızın yanına koymalısınız.... bol şans.

Çok teşekkür ederim açıklamanız için gerçekten içim rahatladı Sabiha hanımı evet takip etmeye çalışıyorum çok güven veren bir uzman ama bu kulaktan dolma şeyler güvensiz biri olur sözleri çok kafamı bulandırdı doğrusu o yüzden yazma gereği duydum..Çok sağolun..

televizyonda izlemiştim doğrusu pek mantıklı gelmedi söyledikleri.Bi de bi kitabını okumuştum strese girdim okurken ben bu çocuğu nasıl yetiştireceğim diye. bence başka kaynaklardan da yararlanmayı deneyin. ben çoğu uzmanın çocuğun güven problemi olmaması için 1 yaşından sonra bırak aynı yatakta yatmayı odaları bile ayrılması gerektiğini söylediğini biliyorum. tabi ki her anne koynunda olmasını ister bütün gece çocuğunun. çünkü çok güzel bir duygu ona sarılmak, öpmek koklamak:) ama onlar için her zaman iyi olanı yapmak bizim işimiz. neyse sizin bileceğiniz iş ben sadece fikrimi söylüyorum. bu arada internette gezerken bi habere rastladım doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama bir bakın isterseniz...

nce roman sonra davalk oldu - Hrriyet

Başlığı okuyunca güldüm arkadaşım,benim oğlum iki yaşında,hala bizimle yatıyorbeşiğinin bir kenarındaki parmaklığı söktüm,karyolamıza yapıştırdım rahat rahat geniş geniş yatıyoruz.daha bu hafta doktorum programında dinledim,olması gereken buymuş,insan doğasında bu var ama yeni model anneler oda ayırmaya çalışıyor dediler.gece kabus görüp ağlayarak uyandığı oluyor,üstünü açtığı oluyor,yanımdayken içim çok rahat,kim ne derse desin her anın keyfini çıkarmak lazım,büyüyünce istesemde yanımda yatıramam.tadını çıkarıyorum.o daha süt kuzusu,onun yeri benim koynum.

Son düzenleme:
X