23 haftalık hamileyim bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum :(

lagrima

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2009
6.132
88
38
merhaba arkadaşlar 23 haftalık hamileyim oğlumuz olacak Allah kısmet ederse ama ben hemen hemen hiç hareket falan hissetmiyorum..
nadiren seğirme gibi anlık hareketler hissediyorum ama dediğim gibi çok nadir.
hissedebilenler var mı daha net. ? bendeki problem mi? neden hareket etmiyor olabilir ? çikolata falan yiyorum ama hareket etmiyor işte :KK43::KK43::KK43: :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
millet 20 21 haftalıkken hissedebiliyorlarmış. görüyorlarmış gerindiğini falan.. ne bileyim.. çok üzüldüm kafama takıldı sorun ne olabilir?

merhaba arkadaşlar 23 haftalık hamileyim oğlumuz olacak Allah kısmet ederse ama ben hemen hemen hiç hareket falan hissetmiyorum..
hissedebilenler var mı daha net. ? bendeki problem mi? neden hareket etmiyor olabilir ? çikolata falan yiyorum ama hareket etmiyor işte :KK43::KK43::KK43: :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
millet 20 21 haftalıkken hissedebiliyorlarmış. görüyorlarmış gerindiğini falan.. ne bileyim.. çok üzüldüm kafama takıldı sorun ne olabilir?

ben 20 haftalıktan daha erken hissetmiştim...mesela bigün ben çok hareket ettiysem ertesi gün hiç kıpırdama olmuyodu.sanki içimde hiçbişey yokmuş gibi geliyodu.bazı bebeklerin anne karnında ilk başlarda çokta hareket etmediğini duymuştum.bende olan bişeyi anlatıyım.kontrollerden birinde bebeğin hareketsiz olduğunu gördü dr.yaklaşık yarım saat uğraştı ve hiçbi kıpırdama olmadı.sabah gitmiştim kontrole.bişey yiyip içtiğimi sordu.aç karnına olduğum için hareket etmiyomuş.git çabuk şekerli bişeyler ye dedi.ben apat topar bişeyler yedim.yaklaşık 1 saat sonra haraket etmeye başladı.üzüleceğin bişey olduğunu sanmıyorum ama yinede dr a danış istersen...

doktoruma anca sabah sorabilirim ama içime kurt şimdi düştü
ya belki normaldir?? doktoruna bir sor

işteherkes öyle söylüyor ben su zaman hissetmiştim falan diye. aklım karıştı ben hissetmiyorumm hiç bir şey.. yemek ya da sekerlişeyler yediğimde de hareket hissetmiyorum. hissettiğim saatler sabaha karsıydı. bir kaç kere hissettim işte. seyirme gibiydi..
ben 20 haftalıktan daha erken hissetmiştim...mesela bigün ben çok hareket ettiysem ertesi gün hiç kıpırdama olmuyodu.sanki içimde hiçbişey yokmuş gibi geliyodu.bazı bebeklerin anne karnında ilk başlarda çokta hareket etmediğini duymuştum.bende olan bişeyi anlatıyım.kontrollerden birinde bebeğin hareketsiz olduğunu gördü dr.yaklaşık yarım saat uğraştı ve hiçbi kıpırdama olmadı.sabah gitmiştim kontrole.bişey yiyip içtiğimi sordu.aç karnına olduğum için hareket etmiyomuş.git çabuk şekerli bişeyler ye dedi.ben apat topar bişeyler yedim.yaklaşık 1 saat sonra haraket etmeye başladı.üzüleceğin bişey olduğunu sanmıyorum ama yinede dr a danış istersen...

erkek çocuğu çok hareketli olmaz derler.bide sen farketmiyor olabilirsin.bende farketmiyordum.bugün 20.hafta bitti 2 haftadır oynadığını hissediyorum hele son bir haftadır deli gibi dönüyor içimde heralde:) gece o oynuo diye heyecandan uyuyamıyorum.sizinkide 1 2 hafta içinde daha çok oynicaktır.

20 hafta bitti oynadıgını hissedebiliyorsun 23 hafta oldum ama hissetmiyorum.
erkek çocuğu çok hareketli olmaz derler.bide sen farketmiyor olabilirsin.bende farketmiyordum.bugün 20.hafta bitti 2 haftadır oynadığını hissediyorum hele son bir haftadır deli gibi dönüyor içimde heralde:) gece o oynuo diye heyecandan uyuyamıyorum.sizinkide 1 2 hafta içinde daha çok oynicaktır.

Ben de çok geç hissetmiştim.Endişelenme herkesin bir değil.O seğirmelerde hareket aslında.Ama daha bebeğin minicik biraz daha büyüsün kuvvetlensin o zaman dışarıdan bile göreceksin.Hatta kafası poposu nerde onu da hissedeceksin.Çok değil 1-2 hafta sonra başlar iyice hareketlenmeye.Çikolata benim oğlumu da pek etkilemezdi :)) yine de için rahat değilse doktoruna danış ama o da biraz sabret diyecektir.

teşekkür ederim hanımalr doktoruma sordum normalmiş bu durum. 24. haftaan sonra yavas yavas hissetmeye başlarsın dedi.. bir daha bu insanları dinlememe kararı aldım.. her bünye aynı olmak zorunda değil ama demi.. neyse tekrar sağolun..

:KK6: bende 22 haftalik hamileyiminsallah kizim olucak,hamileligimin 19 .20 nci haftalarinda hissediyordum bir seyler,ama kestiremiyordum gaz mi yoksa bebek haareketmi ediyor diye,halata kestirmis degilim ama 21-22 haftamda yani bu siralara inanilmaz hissediyorum,bazen aklima geliyor bu cocuk hicmi uyumuyor diye,ve benim takildigim nokta ben bebegimi genelde cok assalarda hatta kasiklaraimda hissediyorum bu acaba normalmi????nadiren göbegimin oralarinda hisseidoyum,burda takindim var bir tek.
bebeisini hissetmeyen arkadasimada cocugunun erkek olma ihtimalini söylebilirim cünkü erkek bebekler kitlesel veya yumruksal degilde baliklama hissedilirmis diye dyumsutum,yani cok hissedilmezmis,ama korkma kötü bir sey yoktur,arkadasimin 6nci ayindan sonra hissettigini bilioyorum onunda erkekti,ve bir basladi sürekli tekmeledei senin de öyle olur sanirim, rabbim herkezin cocugunu kucagina almayi ve uzun ömürler vermesini hepimiz icin diliyorum..

39+2 hamileyim. Benim de oğlum çok sakin. Belli saatlerde hareket ediyor, babası bile tam şahit olamadı tekmelerine. Hatta tekme attığından bile şüpheliyim. Genelde dönme, ani bir kayma hareketleri yapıyor.

Ama normal bir günkü gibi değilse, tatlı şeyler veya gayet sıcak bir duş yapın. Yorgun olunca da bebek çok hareketsizleşiyor.

Her bebek de hareketli değildir her anne de bebeği hissedemez fiziğinden dolayı. Hele ki ilk gebelikse karıştırıyorsun gazla gıdıklanmayla hatta benim gibi nabızla. Sadece sağlam tekme atarsa hı hareket etti diyorsun.
Benim başıma geldi sonra halime çok güldüm. Bende çok hissedemiyordum arada sırada. Allahtan doktor uyardı bunun stresini yapma etrafa sakın ha kulak asma 26. haftaya kadar sen ayırtedemeyebilirsin dedi.
Birgüm işyerinde çok oturdum. Kilot izimin üstü durup durup ritmik atıyor. Kalp atışı gibi. Artık iyice ağrıyacak hale geldi. Korktum eve geldim dinlenmeye. Kesildi bir süre sonra. Tabi bir süre sonra benim nabız zannettiğim bu hareketin, sıkışan oğluşumun "kalk artık o koltuktan sıkışıyorum anne" talimatı olduğunu çözdüm.

Zamanla hissedemiyorum dediğin hareketleri, öyle bir hissedeceksin ki çocuğa ricacı olacaksın az yavaş diye. Telaşlanma.
Bir de ye şekerini çkolatanı..Her türlü tuvalet ihtiyacını gider.Bağırsakların dolu olunca zor ayırtediyorsun. Sola dön yat . Elini karnının yanına koy. Okşayıp ufak dürtmelerde deneyebilirsin. Olmadı yüksek sesle müzik dinlet. Sese çok tepki veriyorlar. Sinemada çıldırıyorlar adeta.

Son düzenleme:
enim hissetmemem normal gibi görünüyor.çok nadir de olsa hissediyorum gerçi.. birde çok yoruluyorum ondan da olailir dediğin doğru..
39+2 hamileyim. Benim de oğlum çok sakin. Belli saatlerde hareket ediyor, babası bile tam şahit olamadı tekmelerine. Hatta tekme attığından bile şüpheliyim. Genelde dönme, ani bir kayma hareketleri yapıyor.

Ama normal bir günkü gibi değilse, tatlı şeyler veya gayet sıcak bir duş yapın. Yorgun olunca da bebek çok hareketsizleşiyor.

waww süper birşey sıkışıyorum anne kalk :KK9: bayıldımmmm heeee :KK9: şeker rçikolata yiyorum ama cok ve sık değil midemi acayipyakıyor cünkü. hıı bagırsaklarım hep dolu çünkü hep bişiler yiyorum :KK9::KK9::KK9: bugün sinemaya gittim ama tepkiyoktu:KK9: inssallah doğdugunda da böyle sessiz sakin olur.. aminnn:KK1:
Her bebek de hareketli değildir her anne de bebeği hissedemez fiziğinden dolayı. Hele ki ilk gebelikse karıştırıyorsun gazla gıdıklanmayla hatta benim gibi nabızla. Sadece sağlam tekme atarsa hı hareket etti diyorsun.
Benim başıma geldi sonra halime çok güldüm. Bende çok hissedemiyordum arada sırada. Allahtan doktor uyardı bunun stresini yapma etrafa sakın ha kulak asma 26. haftaya kadar sen ayırtedemeyebilirsin dedi.
Birgüm işyerinde çok oturdum. Kilot izimin üstü durup durup ritmik atıyor. Kalp atışı gibi. Artık iyice ağrıyacak hale geldi. Korktum eve geldim dinlenmeye. Kesildi bir süre sonra. Tabi bir süre sonra benim nabız zannettiğim bu hareketin, sıkışan oğluşumun "kalk artık o koltuktan sıkışıyorum anne" talimatı olduğunu çözdüm.

Zamanla hissedemiyorum dediğin hareketleri, öyle bir hissedeceksin ki çocuğa ricacı olacaksın az yavaş diye. Telaşlanma.
Bir de ye şekerini çkolatanı..Her türlü tuvalet ihtiyacını gider.Bağırsakların dolu olunca zor ayırtediyorsun. Sola dön yat . Elini karnının yanına koy. Okşayıp ufak dürtmelerde deneyebilirsin. Olmadı yüksek sesle müzik dinlet. Sese çok tepki veriyorlar. Sinemada çıldırıyorlar adeta.

Ben 23+5 günlük hamileyim. Seyirme şeklinde hissediyorum kızımın hareketlerini. Genelde geceleri pek hareketli. Ama bazen de pek sakin oluyor, konuşsamda karnıma hafifçe vursamda hareket etmiyor. Bende endişeleniyorum arada ama biliyorum ki endişelenmemek lazım, gönlümüzü hep ferah tutalım... Allah tüm anne adaylarına bebeklerini sağlıkla kucaklarına almak nasip etsin inşallah...

Canim hareket ettigini, ciddi ciddi oynadigini hissettikten sonra hareket etmezse tehlikeliymis ama senin durumun farkli. Bana dr bazilari son aya kadar hissetmiyor ne yazik ki dedi. Ama sen yine de sor bir.

Bende 23 haftalik hamileyim insalh kizim olacak bende nadir hissediyorum hatta dunden beri azicik hissettim neden bilmiyorum normalmi

Ben de o haftalarda tam olarak hissetmiyordum ilk 19.haftada hissettim ama oyle her an degil 2 gune 1 falan hissediyordum. Son 2 haftadir falan cok fazla hissediyorum yalnız cok yogun olduğum zamanlarda hissetmiyorum. Bir sure sessiz bir ortamda uzanin elinizi karniniza koyun tekme olarak hissetmeseniz de kipirtisini hissedebilirsiniz belki.
merhaba bende bugün 23 haftaya girdim ve bende hisettmiyorum :KK43:

X