Evlat Edinme Biyolojik Anne Olamayanlar

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

merhametli

Guru
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2007
327
5
:1hug:SELAM ARKADAŞLAR BİLİYORUMKİ ANNE OLMAYI ÇOK İSTEDİĞİ HALDE BİR TÜRLÜ GEBE KALAMAYAN ARKADAŞLARIMIZ VAR.BENDE SİZLERDENDİM BİR ZAMANLAR AMA ARTIK GEBELİK GİBİ BİR TUTKUM YOK,ÇÜNKÜ EVLAT EDİNDİK,ÖYLE HUZURLU ÖYLE MUTLUYUZKİ......BEN DİYORUMKİ,EĞER DOKTORLARIN ÜMİT KESTİĞİ KİBARCA KAPIYI GÖSTERDİĞİ ANNE ADAYLARINDANSINIZ HİÇ DURMAYIN HEMEN ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNA BAŞVURUN ,İNANIN BANA ÇOK İYİ BİR ŞEY YAPMIŞ OLACAKSINIZ.BENİMLE BU KONUDA DERTLEŞMEK İSTEYEN TÜM ARKADAŞLARIMA MANEVİ DESTEĞİMİ SONUNA KADAR GÖSTECEĞİME SÖZ VERİYORUM...ALLAH KİMSENİN KUCAĞINI EVİNİ BOŞ BIRAKMASIN ESEN KALIN......:teselli:

Canım ne kadar güzel birşey yapmışsınız çok yüce birşey bu yaptığınız yavrunuzla ömür boyu mutluluklar diliyorum

gerçekten çok çok güzel birşey. tebrik ederim. umarım ömrünüz boyunca yavrunuzla mutlu olursunuz.

çok tebrik ederim belki allah o yüzden nasip etmiyodur bizlere bir çocuğun yarasını sarabilmek için çok sevindim bizimde olmassa aynı yöntemi yapma isterim

Harika birşey yapmışsınız gerçekten. Allah hakkımızda hayırlısını versin, ve büyük sevaba da girmişsiniz gerçekten. Ömür boyu mutluluklar dilerim.

Sen ve eşinden Allah razı olsun. Ne kadar güzel bi şey yapmışsınız.Sağlıkla evladınızla huzurlu, güzel günler geçirmeniz dileklerimle:emir_bebek:

gerçekten tebrik ediyorum.umarım yavrunuzla nice sağlıklı güzel günler görür ve çokkkk mutlu olursunuz.

maalesef arkadaşlar insanların bakış açısı bu. herkes sevap işlediniz bir masumu evlat edinidiniz diyor. halbuki unuttukları bi şey var. o çocuğun anne ve babaya ihtiyacı olduğu kadar bizimde o çocuklara ihtiyacımız var. biz onları sevap kazanmak için değil aile olmak için düşünüyoruz. yoksa acıdığımız için almıyoruz. sevgili merhametli arkadaşım sen bu toplumda çooook cesur bir şey yapmışsın ama maalesef insanlarımız buna hazır değil. asıl sorun bebeği aldıktan sonra başlıyor. nedense insanlar seni "bebeğin anne ve babası belli mi?" "çocuğu gerçektende seviyor musunuz?" "evlatlık olduğunu söyleyecek misiniz" "sizlere öz olmaz ergenlikte sevemezsiniz biliyorsunuz değil mi?" "çocuk çok şanslıymış öyle değil mi?" "annesi kendi sütünü verdi mi?" vb. sorularla seni incitip duruyor. rabbim dayanma gücü versin. şunu anlatmak lazım BİZ ONLARA İHTİYACIMZ VAR DİYE ALDIK. bence onlar zaten bizim kısmetimizde var sadece aracı başkaları olmuş. onlar bizim çcuklarımız. biz onları gönlümüzde büyütüyoruz. arkadaşlar evlat edinme yolundayım bende. her ne kadar kendim gebelik yaşasamda tedavilere dayanamıyorum. rabbim bana anlayışlı insanlar arasında evlat sahibi olmayı nasip etsin.

maalesef arkadaşlar insanların bakış açısı bu. herkes sevap işlediniz bir masumu evlat edinidiniz diyor. halbuki unuttukları bi şey var. o çocuğun anne ve babaya ihtiyacı olduğu kadar bizimde o çocuklara ihtiyacımız var. biz onları sevap kazanmak için değil aile olmak için düşünüyoruz. yoksa acıdığımız için almıyoruz. sevgili merhametli arkadaşım sen bu toplumda çooook cesur bir şey yapmışsın ama maalesef insanlarımız buna hazır değil. asıl sorun bebeği aldıktan sonra başlıyor. nedense insanlar seni "bebeğin anne ve babası belli mi?" "çocuğu gerçektende seviyor musunuz?" "evlatlık olduğunu söyleyecek misiniz" "sizlere öz olmaz ergenlikte sevemezsiniz biliyorsunuz değil mi?" "çocuk çok şanslıymış öyle değil mi?" "annesi kendi sütünü verdi mi?" vb. sorularla seni incitip duruyor. rabbim dayanma gücü versin. şunu anlatmak lazım BİZ ONLARA İHTİYACIMZ VAR DİYE ALDIK. bence onlar zaten bizim kısmetimizde var sadece aracı başkaları olmuş. onlar bizim çcuklarımız. biz onları gönlümüzde büyütüyoruz. arkadaşlar evlat edinme yolundayım bende. her ne kadar kendim gebelik yaşasamda tedavilere dayanamıyorum. rabbim bana anlayışlı insanlar arasında evlat sahibi olmayı nasip etsin.

Çok güzel ifade etmişsiniz... Rabbim tez zamanda güzel gönlünüze göre versin
Sağlıcakla kalın a.s.

merhaba arkadaşlar bende anne olamayanlar kervanındanım:) napalım kader demedim.... bende eltimden istedim sağolsun ikinci oğlunu bana verdi...ahhh anlatamm çok güzel bir duygu .. ve eltim gene çocuk etti bir oğlu daha oldu MAŞALLAH ve oğlum yedi yaşında..doktorlar bana olmaz dedi bende gençken büyütmek istedim.. hala bayılırım genç annelere.. bu arda benim yaşım şu an 32.. yani 25 li yaşlarda evlat edindim..ahh işte zamn ne çabuk geçiyo.. ve eltimlen hiç sorun yaşamadım hep sevyeliyiz bir birimize karşı sevyeli ve saygılı ALLAH RAZI olsun eltimden.. (NURFEZA ) arkadaşın dediği gibi millet beni çok yıprattı artık cahilliklerine veriyorum .. şimdi burda fark nerde onlarınkide evlat benimkide değişik olan ne bunların ilgilerini ne çekiyo.. gerçekten çok laflar yedim anlatamam kısaca nurfeza arkadaş açıklamış aynen öle..( MERHAMETLı ) arkadaşa da aferin diyorum hella olsun yuvasına renk getirmiş rabbim daima mutlu etsin .. ve rabbim çocuğu olmayanların yardımcısı olsun herkese nasip etsin anneliği artmasın kurban olduğum ALLAHIM amin ii akşamlar kızlar

merhaba arkadaşlar ben de sizdenim yani biyolojik anne olamayacaklardanım. evlat edinmeyi ben de çok istiyorum ama 30 yaşını aşmayınca ya da 5 yıllık evli olmayınca evlat edinilemiyor. biz de eşimle zamanın geçmesini bekliyoruz.
bilge gökçen arkadaşım prosedürler çok uzun sürüyor mu en çok bunu merak ediyorum ve sosyal hizmetler kurumundan sizi ziyarete geldiklerinde nelere dikkat ediyorlar. bu işin bütün ayrıntılarını merak ediyorum.

merhaba ( samsak )arkadaş evladını yuvadanmı almayı düşünisun yoksa benim gibi yakın akrabandanmı arkadşım merak ettim .. umarım senin için hayırlı olur mutlu olursun çok güzel bişey ..ben oğlumu daha yeni geçirdim üstüme yani nüfüskağıdı yeni değişti çünkü yaşım tutmuyodu 30a basınca değişti mahkeme kararı ile ...

merhaba arkadaşlar bende anne olamayanlar kervanındanım:) napalım kader demedim.... bende eltimden istedim sağolsun ikinci oğlunu bana verdi...ahhh anlatamm çok güzel bir duygu .. ve eltim gene çocuk etti bir oğlu daha oldu MAŞALLAH ve oğlum yedi yaşında..doktorlar bana olmaz dedi bende gençken büyütmek istedim.. hala bayılırım genç annelere.. bu arda benim yaşım şu an 32.. yani 25 li yaşlarda evlat edindim..ahh işte zamn ne çabuk geçiyo.. ve eltimlen hiç sorun yaşamadım hep sevyeliyiz bir birimize karşı sevyeli ve saygılı ALLAH RAZI olsun eltimden.. (NURFEZA ) arkadaşın dediği gibi millet beni çok yıprattı artık cahilliklerine veriyorum .. şimdi burda fark nerde onlarınkide evlat benimkide değişik olan ne bunların ilgilerini ne çekiyo.. gerçekten çok laflar yedim anlatamam kısaca nurfeza arkadaş açıklamış aynen öle..( MERHAMETLİ ) arkadaşa da aferin diyorum hella olsun yuvasına renk getirmiş rabbim daima mutlu etsin .. ve rabbim çocuğu olmayanların yardımcısı olsun herkese nasip etsin anneliği artmasın kurban olduğum ALLAHIM amin ii akşamlar kızlar

yakın akrabadan almışsınız ama umarım büyüdüğünde sorun yaşamazsınız ben 2 kez şahit oldum umarım seviyenizi korursunuz ama benim düşüncem akrabadan alınmaması iki tarafta çok üzülüyor yıpranıyor karşı karşıya geliniyor vs. neyse mutluluklar

merhaba ( samsak )arkadaş evladını yuvadanmı almayı düşünisun yoksa benim gibi yakın akrabandanmı arkadşım merak ettim .. umarım senin için hayırlı olur mutlu olursun çok güzel bişey ..ben oğlumu daha yeni geçirdim üstüme yani nüfüskağıdı yeni değişti çünkü yaşım tutmuyodu 30a basınca değişti mahkeme kararı ile ...

ben yuvadan edinicem. ama nasıl olur hiç bilmiyorum eşim seneye 30 yaşında oluyor acaba bu yeterli mi yoksa benim de 30 yaşımaa gelmeyi beklemem mi lazım hiç bilmiyorum. hakkımızda hayırlısı olsun. rabbim evladınla mutluluk versin canım

merhaba (samsak) arkadaşım herşeyin hayırlısı olsun caım.. ewt bu arda seninde yaşının 30 olması lazım başkka olmuyo kanunlar böle imiş.. ben yıllarca bekledim yani 4 sene aldığım .. yani eltimin üstüneydi .. yani vardı nüfüs kağıdı ben 30 yaşıma basınca mahkeme kararı ile nüfüs kağıdı çıkardım..ben bebğim doğunca çıkarmak istedim ahkimlen konuştum .. ve hakim ban dediki sen al çocunu büyüt dedi yaşın tutunca çıkartırsın dedi nüfüs kağıdını.. ben çok sevindim öle yaptım yani farkeden bişi olmadı sadece nüfüs kağıdında benim adım yazıyo anne adı ... rabbim herşeyin hayırlısını versin.. napalım rabbim benden hayırlı görmemiş.. benim için hayırlısı böleymiş.. umarım senin için hayırlı olanı verir rabbim(samsak)arkadşım...inşallah bişeye gerk kalmazda direk kurban oldum mevlam verir sana ..:)

yakın akrabadan almışsınız ama umarım büyüdüğünde sorun yaşamazsınız ben 2 kez şahit oldum umarım seviyenizi korursunuz ama benim düşüncem akrabadan alınmaması iki tarafta çok üzülüyor yıpranıyor karşı karşıya geliniyor vs. neyse mutluluklar

ne bilim arkadaşım ileriye bakmadan yaşamayı severim hiç bişi olmaz çok cesaretli bir bayanım kimseye gendimi ezdirmem kimseye bişey sormam hatta eşime bile sormadan aldım bebmi.. ben karar verdim eşime bile danışmadım.. oo şimdi canı ciyeri oğlu.. amam öle bişi alallım edelim deseydim asla cesaret edemezdi..eltimin eşine bile sormadım direk bizde biti olay dedim eltime ii karar ver dedim daha 25 li yaşlardayım eltim 19 lu yaşlarda
ve şu an daha olgunuz ve çok rahatız mutluyuz hiç bişeyden korkmuyorum.. ey derdim senden büyük rabbim var demişler.. hahaha insanlardanmı korkacam ...oğlumu eltimin yanına her zamn yolladım.. o ban vermiş ben ondanmı kıskanacam..diğer kardeşlerinden hiç ayırmadım olurmu öle şey hiç kıskançlık yapmadım oda bi anne belki üzülür belki ben günah ederim ne gerk varr.. ama eltim benim çocuma hiç sahip çıkmadı .. karnındayken bile derdi hep ben bu çocu hissetmim bi sevgi yok içimde sanki bi emanette onu taşim hisi var derdi.. bende derdim kucana alınca illaki olur derdim.. ama yok o doğurduğuna başkasının gözğüü ile baktı ve hala da öle inanın ki..ama ayrılamasa ayrılamazdı olurya ben hak verridim kolaymı.. ama rabbim yol açtımı açıyo işte ve şu an gene istesem gene verir.. kendisi çokta görgülü sosyetik okumuş bir bayan ..bende ilk okul mezunuyum ama bilmedim yok kendini yetiştirince insan okumuş olmasına gerek yok cahillerden korkacan :) biraz usun oldu umarım sıkmamışımdır.. sabaha kadar anlatsam bitmez benim haytım..iyi geceler arkadaşım

kusura bakmayın ama bence akrabadan çocuğunu almak çok korkunç bişey ya
o çocuğun psikolojisini düşündünüz mü?ilerde bi gün öğrendiğinde kime anne baba kime amca yenge diyecek zavallı.. düşünecek neden annem beni verdi ki sonradan bi kardeşi daha olmuş neden ben dicek belki hayatı boyunca psikolojik sorunlar yaşayacak..
yuvalarda bir sürü kimsesiz çocuklar varken annesi babası olan bi çocuğu almak bence çok mantıksız..

ay ben evladımı kimseye veremem ya arkadaş haklı keşke yuvadanalsaydınız görücem onu eltimde yok içim rahat etmezzz sevap işlemişsiniz ok ama keşke dışardan olsaydı

X