Evlat Edinme Biyolojik Anne Olamayanlar

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
ne bilim arkadaşım ileriye bakmadan yaşamayı severim hiç bişi olmaz çok cesaretli bir bayanım kimseye gendimi ezdirmem kimseye bişey sormam hatta eşime bile sormadan aldım bebmi.. ben karar verdim eşime bile danışmadım.. oo şimdi canı ciyeri oğlu.. amam öle bişi alallım edelim deseydim asla cesaret edemezdi..eltimin eşine bile sormadım direk bizde biti olay dedim eltime ii karar ver dedim daha 25 li yaşlardayım eltim 19 lu yaşlarda
ve şu an daha olgunuz ve çok rahatız mutluyuz hiç bişeyden korkmuyorum.. ey derdim senden büyük rabbim var demişler.. hahaha insanlardanmı korkacam ...oğlumu eltimin yanına her zamn yolladım.. o ban vermiş ben ondanmı kıskanacam..diğer kardeşlerinden hiç ayırmadım olurmu öle şey hiç kıskançlık yapmadım oda bi anne belki üzülür belki ben günah ederim ne gerk varr.. ama eltim benim çocuma hiç sahip çıkmadı .. karnındayken bile derdi hep ben bu çocu hissetmim bi sevgi yok içimde sanki bi emanette onu taşim hisi var derdi.. bende derdim kucana alınca illaki olur derdim.. ama yok o doğurduğuna başkasının gözğüü ile baktı ve hala da öle inanın ki..ama ayrılamasa ayrılamazdı olurya ben hak verridim kolaymı.. ama rabbim yol açtımı açıyo işte ve şu an gene istesem gene verir.. kendisi çokta görgülü sosyetik okumuş bir bayan ..bende ilk okul mezunuyum ama bilmedim yok kendini yetiştirince insan okumuş olmasına gerek yok cahillerden korkacan :) biraz usun oldu umarım sıkmamışımdır.. sabaha kadar anlatsam bitmez benim haytım..iyi geceler arkadaşım

canım ben yargılamıyorum kötü birşeyde demiyorum ama demek istediğim şu adam 40 yaşında halen ağlıyor benim suçum neydi diye neden hep arada kaldım diye kendi öz babasını 3yaşındaymış kaybettiğinde ben hangisine baba dicem ölünce diyor neler çektim neden ben benim kimsem yok diye ağlıyorsa saatlerce 40 yılın bedeli acı olduysa ben diyecek söz bulamıyorum.bir diğeride bayan 35 yaşında kendi öz annesinle konuşmuyor bile soğuk davranıyor hep ben fazlalıkmıydım düşüncesi var neden verdiler beni düşüncesi var miras kaldığında bile kabul etmiyor kendi çocukları anneanne demiyorda onlarda yenge diyor sizce bu nasıl bir durum ben söyleyeyim içler acısı..veren anne baba bin pişman perişan annesiz babasız yengede amcada büyüyen psikolojisi bozuk bir ebeveyn alan yenge amca hep ben zorla almadım vermeselerdi modunda..bunun görgüyle sosyetiklikle yüksek okul mezunluğuyla ilkokul mezunluğuyla hiç ilgisi yok arkadaşım ben size hem bayan hemde erkek olarak bu durumu yaşayanlara yani şahidim ve gördükçe dinledikçe içim parçalanıyor diyorum içim!!!akrabalar arasında yapılmasın böyle birşey diyorum yurtlarda onca çocuk varken annesiz babasız sevgiye muhtaç,anneli babalı olanlardan koparılmasın çocuklar diyorum...

kusura bakmayın ama bence akrabadan çocuğunu almak çok korkunç bişey ya
o çocuğun psikolojisini düşündünüz mü?ilerde bi gün öğrendiğinde kime anne baba kime amca yenge diyecek zavallı.. düşünecek neden annem beni verdi ki sonradan bi kardeşi daha olmuş neden ben dicek belki hayatı boyunca psikolojik sorunlar yaşayacak..
yuvalarda bir sürü kimsesiz çocuklar varken annesi babası olan bi çocuğu almak bence çok mantıksız..

yani ben kimseye açıklama yapmak zorunda değilim amasölim içiniz rahatlasın... oğlum 7 yaşında ve kimin karnından çıktığını biliyo yavaş yavaş bunun bilincinde ve gerçek annesine diyo olmayanlara vermek lazım diyo ve büyük kardeşide öle diyo ..oda 10 yaşında aferin annem diyo herkesin evined bebk olsun diyo... ulan çocuklar bile sizden merhametli :) tamm ya siz vermeyin kimseye... amam rabbim vermiş cömer cömert .. isteyen vferri isteyen vermez bu sizin sorununuz...çevreden böle diyenler çok oldu sizin gibi.. ama eltim onlara dediki bunu büyütsün gene verecem demezmi ay bende şok oldum.. milletin azını böle tuttu o eltim değil benim can yoldaşım bacım bitanem..ALLAH RAZI OLSUN

canım ben yargılamıyorum kötü birşeyde demiyorum ama demek istediğim şu adam 40 yaşında halen ağlıyor benim suçum neydi diye neden hep arada kaldım diye kendi öz babasını 3yaşındaymış kaybettiğinde ben hangisine baba dicem ölünce diyor neler çektim neden ben benim kimsem yok diye ağlıyorsa saatlerce 40 yılın bedeli acı olduysa ben diyecek söz bulamıyorum.bir diğeride bayan 35 yaşında kendi öz annesinle konuşmuyor bile soğuk davranıyor hep ben fazlalıkmıydım düşüncesi var neden verdiler beni düşüncesi var miras kaldığında bile kabul etmiyor kendi çocukları anneanne demiyorda onlarda yenge diyor sizce bu nasıl bir durum ben söyleyeyim içler acısı..veren anne baba bin pişman perişan annesiz babasız yengede amcada büyüyen psikolojisi bozuk bir ebeveyn alan yenge amca hep ben zorla almadım vermeselerdi modunda..bunun görgüyle sosyetiklikle yüksek okul mezunluğuyla ilkokul mezunluğuyla hiç ilgisi yok arkadaşım ben size hem bayan hemde erkek olarak bu durumu yaşayanlara yani şahidim ve gördükçe dinledikçe içim parçalanıyor diyorum içim!!!akrabalar arasında yapılmasın böyle birşey diyorum yurtlarda onca çocuk varken annesiz babasız sevgiye muhtaç,anneli babalı olanlardan koparılmasın çocuklar diyorum...

HANFENDİ DORU SÖLÜYOSUNUZ ..OLMAZMI CANIMCIM BURALARDA O ÖRNEKLERDEN ÇOK geröekten o örnekler akrabalardad var kaynanamın bacısıda evlatlıkta evli yaşı 58 torun torba sahibi ve bi çok var gene tanıdım .. hepsini aynı değerlendirmeyin .. hiç bişey olmaz eminim buna rabbim oğlumu bana nasip etti ve benden hayırşlı görmedi oğlumun olacanı rüyamda bile gördüm ve kendimi hamile kalacak derken.. eltim hamileyim hazırlını yapdedi bu çocu senin için düşündüm dedi...bu nasip işi diyorum.. ve hiç bişey olmicanada eminim.. eğer ölmesem ömrüm olursa hep burdayım bi on sene sorada bu topik açık olursada gene görüşelim.. çünkü ben rabbime sığınıyorum... o ban yardım edecen eminim... bu yedi senede nasıl rabbim yardım ettise ilerdede yardım edecek mevlam...çünkü benim ellerim hep duada ...alnım hep secdede..ve eltilerimde öle..4 eltiyiz ve aynı apartmanda oturuyoz hatta keselerde bir işlerde bir tanınmış esnaflardanız.. ve hep bir bacıyız herkes kıpdeylen bakar bize tam 17 senedir böleyiz.. inşallah sürdürdüğümüz yere kadar sürdüreceyiz.. rabbimin izni ile .. sevgiler arkadaşım ..rabbim size sizin için hayırlı olanı nasip etsin arkadaşım :)amin

(lacrima ) sevgili arkadaşım ben kimseden evladını kopparmak istemem asla bende yuvadan almak istedim ama eltim ben varken yuvadan alma dedi beni güvendirdi bende o yüzden çabuk verde bari bende gençlimde büyütim dedim öle yani durum.. aileye başka çocuk sokmayalım dedi illa ben verecem dedi bende okey dedim arkadaşım:))

ne bilim arkadaşım ileriye bakmadan yaşamayı severim hiç bişi olmaz çok cesaretli bir bayanım kimseye gendimi ezdirmem kimseye bişey sormam hatta eşime bile sormadan aldım bebmi.. ben karar verdim eşime bile danışmadım.. oo şimdi canı ciyeri oğlu.. amam öle bişi alallım edelim deseydim asla cesaret edemezdi..eltimin eşine bile sormadım direk bizde biti olay dedim eltime ii karar ver dedim daha 25 li yaşlardayım eltim 19 lu yaşlarda
ve şu an daha olgunuz ve çok rahatız mutluyuz hiç bişeyden korkmuyorum.. ey derdim senden büyük rabbim var demişler.. hahaha insanlardanmı korkacam ...oğlumu eltimin yanına her zamn yolladım.. o ban vermiş ben ondanmı kıskanacam..diğer kardeşlerinden hiç ayırmadım olurmu öle şey hiç kıskançlık yapmadım oda bi anne belki üzülür belki ben günah ederim ne gerk varr.. ama eltim benim çocuma hiç sahip çıkmadı .. karnındayken bile derdi hep ben bu çocu hissetmim bi sevgi yok içimde sanki bi emanette onu taşim hisi var derdi.. bende derdim kucana alınca illaki olur derdim.. ama yok o doğurduğuna başkasının gözğüü ile baktı ve hala da öle inanın ki..ama ayrılamasa ayrılamazdı olurya ben hak verridim kolaymı.. ama rabbim yol açtımı açıyo işte ve şu an gene istesem gene verir.. kendisi çokta görgülü sosyetik okumuş bir bayan ..bende ilk okul mezunuyum ama bilmedim yok kendini yetiştirince insan okumuş olmasına gerek yok cahillerden korkacan :) biraz usun oldu umarım sıkmamışımdır.. sabaha kadar anlatsam bitmez benim haytım..iyi geceler arkadaşım

bence de sizin bu yaptığınız asla kabul edilebilir birşey değil tamamen bencillik..bunun tek tanımlaması bu.eltinizi de hiç anlayamadım nasıl bir düşünce tarzıdır bu insan nasıl 9 ay karnında büyüttüğü yavrusunu bir başkasına verebilir yahu? insan kanıyla canıyla beslediği doğurduğu bir yavruya nasıl analık duyguları hissetmemeyi başarır?benim 10 tane de çocuğum olsa birini bile veremem.kardeşime bile veremem.çok yanlış bu yapılanlar.siz o çocuğun yerine kendinizi hiç koydunuz mu acaba?er ya da geç gerçeği birilerinden duyacak kendini istenmeyen,itilmiş ve şanssız hissetmezmi?kuzen diye bildiklerinin kardeşleri olduğunu öğrenecek.babasını amca annesini yengemi bilecek?bu sizin yaptığınız günah günah..hiç bunu araştırdınız mı?psikologlara,din alimlerine danıştınızmı? gençliğin ve delice bebek sahibi olmak istemenin verdiği şuursuz ve bencilce hislerle bir insanın hayatıyla oynamaya hakkınız yok.bari çocuğa aklı ermeye başladığı zaman (heralde şu an 3 yaşlarındadır) gerçeği söyleyin de sonra depresyona girmesin.
inanın ben anlayışlı ve empati yapabilen,at gözlükleriyle yaşamayan bir kadınım ve yaş olarak ta sizden büyüğüm,fakat hayatta müsamağa gösterilemeyecek bazı haller vardır ve sizin yaptığınız da bu hallerden biri.ben tamamen o yavrunun penceresinden bakıyorum ve bunu kabullenemiyorum.buna hakkınız yoktu.gerçi siz insanların tenkitlerine çoktaaan kulaklarınızı tıkayıp farklı bir boyuta geçiş yapmışsınız ve gayet te mutlusunuz anladığım kadarıyla.ama şunu bilin ki Allah u Teala herkese ayrı yazgılar yazar.kimini işiyle imtihan eder,kimini eşiyle,kimini sağlığıyla..kimi fakirlikten,kimi zenginlikten sınanır.kimine de çocuk vermez bakalım kulum sabredecekmi der.bazısına da dolu çocuk verir hiç haketmese de..bu işler böyle.kurban olduğum Rabbimin işine akıl sır ermez.demem o ki bence bazen insan kaderine razı gelmeli hakkımda böylesi hayırlıymış deyip boyun eğmeli.sizin yaptığınız gibi emeline ulaşmak için bencilce hareket etmemeli.gidip annesi babası olmayan bir yavru alaydınız olmazmıydı?ama tabi eltiden çocuk alma daha kolay oldu dimi?mutlaka..acaba etrafınızda size akıl verecek büyüğünüz de mi yoktu..Allah sizi hidayet etsin beni de hidayet etsin..doğru yolu göstersin diyorum ne diyim..

aile kurmanın yollarindan biri de evlat edinmektir.ben bekar bir anne olacağım, evlenmedim, sosyal hizmetler'e bşvurdum, kabul edildim, şimdi de bebeğimi beklemekteyim,1-2 ay gibi bir sürem kaldı inşallah.ben böyle bir aile kurma yolunu seçtim, bebeğim ve ben. yaşım 38, annem babam kardeşlerim de bana destek, heyecanla bebeğimi bekliyoruz. ben de bir an bile sevap işleme, iyilik yapma,bir çocuğun hayatını kurtarma niyetiyle bu yola çıkmadım, ben hep çocuk istedim, hayat kader bana böyle bir yol çizdi ve bu aşamaya geldim. çalışıyorum, bebeğimi her çalışan anne gibi bakıcıya ve annemin gözetimine bırakacağım, bu içimi acıtsa yapmak zorundayım, bebeğim ve kendim için çalışmak zorundayım. bebeğimi içimde taşımış olmak dışında bir eksiğimiz olmayacak, ona en iyi hayatı vermekten başka bir şey istemiyorum. zamanı geldiğinde de bebeğim gerçeğimizi öğrenecek, ve bu süreci an az yarayla atlatmak için elimden gelenİ yapacağım. OKUL ÖNCESİ ÇAĞDA KENDİSİNE BUNU AÇIKLAMAK İSTİYORUM VE BUNU YAŞAMIŞ ATLATMIŞ ANNELERLE PAYLAŞIMLARDA BULUNMAK, BİLGİ ALMAK İSTİYORUM.

aile kurmanın yollarindan biri de evlat edinmektir.ben bekar bir anne olacağım, evlenmedim, sosyal hizmetler'e bşvurdum, kabul edildim, şimdi de bebeğimi beklemekteyim,1-2 ay gibi bir sürem kaldı inşallah.ben böyle bir aile kurma yolunu seçtim, bebeğim ve ben. yaşım 38, annem babam kardeşlerim de bana destek, heyecanla bebeğimi bekliyoruz. ben de bir an bile sevap işleme, iyilik yapma,bir çocuğun hayatını kurtarma niyetiyle bu yola çıkmadım, ben hep çocuk istedim, hayat kader bana böyle bir yol çizdi ve bu aşamaya geldim. çalışıyorum, bebeğimi her çalışan anne gibi bakıcıya ve annemin gözetimine bırakacağım, bu içimi acıtsa yapmak zorundayım, bebeğim ve kendim için çalışmak zorundayım. bebeğimi içimde taşımış olmak dışında bir eksiğimiz olmayacak, ona en iyi hayatı vermekten başka bir şey istemiyorum. zamanı geldiğinde de bebeğim gerçeğimizi öğrenecek, ve bu süreci an az yarayla atlatmak için elimden gelenİ yapacağım. OKUL ÖNCESİ ÇAĞDA KENDİSİNE BUNU AÇIKLAMAK İSTİYORUM VE BUNU YAŞAMIŞ ATLATMIŞ ANNELERLE PAYLAŞIMLARDA BULUNMAK, BİLGİ ALMAK İSTİYORUM.

Tebrikler ne kadar guzel bir davranis ....bu arada hosgeldin umarim minik aileni kalbinden gectigi gibi kurabilirsin....

(lacrima ) sevgili arkadaşım ben kimseden evladını kopparmak istemem asla bende yuvadan almak istedim ama eltim ben varken yuvadan alma dedi beni güvendirdi bende o yüzden çabuk verde bari bende gençlimde büyütim dedim öle yani durum.. aileye başka çocuk sokmayalım dedi illa ben verecem dedi bende okey dedim arkadaşım:))

kanım dondu resmen..bu nasıl birşey yaa...hadi siz neyse de veren nasıl verir bu nasıl bir anneliktir???inananmıyorum..bu devirde hala böyle birşey olurmu yaaa...maşallah size çok güzel yetiştirmişsiniz kendinizi....

bence de sizin bu yaptığınız asla kabul edilebilir birşey değil tamamen bencillik..bunun tek tanımlaması bu.eltinizi de hiç anlayamadım nasıl bir düşünce tarzıdır bu insan nasıl 9 ay karnında büyüttüğü yavrusunu bir başkasına verebilir yahu? insan kanıyla canıyla beslediği doğurduğu bir yavruya nasıl analık duyguları hissetmemeyi başarır?benim 10 tane de çocuğum olsa birini bile veremem.kardeşime bile veremem.çok yanlış bu yapılanlar.siz o çocuğun yerine kendinizi hiç koydunuz mu acaba?er ya da geç gerçeği birilerinden duyacak kendini istenmeyen,itilmiş ve şanssız hissetmezmi?kuzen diye bildiklerinin kardeşleri olduğunu öğrenecek.babasını amca annesini yengemi bilecek?bu sizin yaptığınız günah günah..hiç bunu araştırdınız mı?psikologlara,din alimlerine danıştınızmı? gençliğin ve delice bebek sahibi olmak istemenin verdiği şuursuz ve bencilce hislerle bir insanın hayatıyla oynamaya hakkınız yok.bari çocuğa aklı ermeye başladığı zaman (heralde şu an 3 yaşlarındadır) gerçeği söyleyin de sonra depresyona girmesin.
inanın ben anlayışlı ve empati yapabilen,at gözlükleriyle yaşamayan bir kadınım ve yaş olarak ta sizden büyüğüm,fakat hayatta müsamağa gösterilemeyecek bazı haller vardır ve sizin yaptığınız da bu hallerden biri.ben tamamen o yavrunun penceresinden bakıyorum ve bunu kabullenemiyorum.buna hakkınız yoktu.gerçi siz insanların tenkitlerine çoktaaan kulaklarınızı tıkayıp farklı bir boyuta geçiş yapmışsınız ve gayet te mutlusunuz anladığım kadarıyla.ama şunu bilin ki Allah u Teala herkese ayrı yazgılar yazar.kimini işiyle imtihan eder,kimini eşiyle,kimini sağlığıyla..kimi fakirlikten,kimi zenginlikten sınanır.kimine de çocuk vermez bakalım kulum sabredecekmi der.bazısına da dolu çocuk verir hiç haketmese de..bu işler böyle.kurban olduğum Rabbimin işine akıl sır ermez.demem o ki bence bazen insan kaderine razı gelmeli hakkımda böylesi hayırlıymış deyip boyun eğmeli.sizin yaptığınız gibi emeline ulaşmak için bencilce hareket etmemeli.gidip annesi babası olmayan bir yavru alaydınız olmazmıydı?ama tabi eltiden çocuk alma daha kolay oldu dimi?mutlaka..acaba etrafınızda size akıl verecek büyüğünüz de mi yoktu..Allah sizi hidayet etsin beni de hidayet etsin..doğru yolu göstersin diyorum ne diyim..

kim ne derse desin bu aile halinden memnun.al gülüm ver gülüm.bak senin için çocuk yaptım al,yok sen al,bi tane daha yap...

inanılır gibi değil..nerden yazıyorsunuz acaba çok merak ettim..birde kendini övüyor arkadaş,kendimi yetiştirdim diyor...şaka mı bu yaaa...???
aileye yabancı girmesinmiş..bu ne cahillik ya.verenin yaşı 19,alanın yaşı 25..millet eleştirincede suçlu olmuş herkes..senin yaşın 40-50 olsun da yaptığının nasılda utanç verici birşey olduğunu anlarsın..mal bölünmesin ondan sonra mal kavgası,namus kavgası her türlü şey oluyor görüyoruz.

YUVALARDA KUCAĞA,GECENİN 3 ÜNDE SICAK MAMAYA MUHTAÇ BEBEKLER VAR KARDEŞİM......ANASINDAN YAVRUYU ALMAK NEDİR?9 AY KARNINDA TAŞIDIĞINI ELTİNE OLSUN KOMŞUNA OLSUN VERMEK DEMEK NE DEMEK YAA.....YAZIK ÇOK YAZIK.....

merhaba arkadaşlar bende anne olamayanlar kervanındanım:) napalım kader demedim.... bende eltimden istedim sağolsun ikinci oğlunu bana verdi...ahhh anlatamm çok güzel bir duygu .. ve eltim gene çocuk etti bir oğlu daha oldu MAŞALLAH ve oğlum yedi yaşında..doktorlar bana olmaz dedi bende gençken büyütmek istedim.. hala bayılırım genç annelere.. bu arda benim yaşım şu an 32.. yani 25 li yaşlarda evlat edindim..ahh işte zamn ne çabuk geçiyo.. ve eltimlen hiç sorun yaşamadım hep sevyeliyiz bir birimize karşı sevyeli ve saygılı ALLAH RAZI olsun eltimden.. (NURFEZA ) arkadaşın dediği gibi millet beni çok yıprattı artık cahilliklerine veriyorum .. şimdi burda fark nerde onlarınkide evlat benimkide değişik olan ne bunların ilgilerini ne çekiyo.. gerçekten çok laflar yedim anlatamam kısaca nurfeza arkadaş açıklamış aynen öle..( MERHAMETLı ) arkadaşa da aferin diyorum hella olsun yuvasına renk getirmiş rabbim daima mutlu etsin .. ve rabbim çocuğu olmayanların yardımcısı olsun herkese nasip etsin anneliği artmasın kurban olduğum ALLAHIM amin ii akşamlar kızlar

size sözüm yok ama eltiniz nasıl verdi yavrusunu anlayamıyorum çok zor imkansız geliyor bana 10 tane olsa birini değil eltime kardeşime bile veremem tamamen

neden olmasın arkadaşlar aynı apartmanda hergün görecek kardeş gibi hissediyorlar birbirlerini sonuçta amca baba yarısı
tebrik ediyorum bu devirde hala böyle düşünen varsa.
eltiniz sizi anlamış kimsenin kolay yapamayacağı şeyi yapmış onu da ayrıca tebrik ettim.
Tek kafamı kurcalıyan eltinizin bu çocuğa birşey hissetmiyorum gibi sözleri ilginçç
Ama herşeye rağmen evlat sevgisini tatmışsınız dünyalara bedel...:KK42:

maalesef arkadaşlar insanların bakış açısı bu. herkes sevap işlediniz bir masumu evlat edinidiniz diyor. halbuki unuttukları bi şey var. o çocuğun anne ve babaya ihtiyacı olduğu kadar bizimde o çocuklara ihtiyacımız var. biz onları sevap kazanmak için değil aile olmak için düşünüyoruz. yoksa acıdığımız için almıyoruz. sevgili merhametli arkadaşım sen bu toplumda çooook cesur bir şey yapmışsın ama maalesef insanlarımız buna hazır değil. asıl sorun bebeği aldıktan sonra başlıyor. nedense insanlar seni "bebeğin anne ve babası belli mi?" "çocuğu gerçektende seviyor musunuz?" "evlatlık olduğunu söyleyecek misiniz" "sizlere öz olmaz ergenlikte sevemezsiniz biliyorsunuz değil mi?" "çocuk çok şanslıymış öyle değil mi?" "annesi kendi sütünü verdi mi?" vb. sorularla seni incitip duruyor. rabbim dayanma gücü versin. şunu anlatmak lazım BİZ ONLARA İHTİYACIMZ VAR DİYE ALDIK. bence onlar zaten bizim kısmetimizde var sadece aracı başkaları olmuş. onlar bizim çcuklarımız. biz onları gönlümüzde büyütüyoruz. arkadaşlar evlat edinme yolundayım bende. her ne kadar kendim gebelik yaşasamda tedavilere dayanamıyorum. rabbim bana anlayışlı insanlar arasında evlat sahibi olmayı nasip etsin.
Öyle güzel ve öyle anlamlı bir yazıki.Ben de 1 yıllık bir anneyim bu yolla.Dünyanın en güzel şeyi,kimseyi dinlemesinler,boş laflara aldırmasınlar.

Gerci 6 sene olmuş bu sohbetin üzerinden ama ben de bir şeyler yazmak istedim sizin gayet mutlu olduğunuz yazımızda belli oğlunuz da mutlu edebildiginiz sürece bence gayet hersey yolunda Size tepki gösteren arkadaşların bu abartılı tepkisi nedendir anlamadım bu olaylar gayet yaygın uzayda yaşamayan insanlarsaniz gayet anlayışla karsilamalisiniz arkadaslar
belki siz almasaydiniz eltiniz kendisi verecekti yuvaya en azından kanbağı da olmuş olur evlatsizlik çok zor bunu bilmeyenler sizlere göre hava hoş yaşamayan yorum yapmasın buna

Son düzenleme:
X