eşim boşanma davası açtı çok acı çekiyorum lütfen bana bir akıl verin....

eşimle 5 yıllık bir beraberliğin sonucu evlendik.. 1,5 yıllık evliyiz. Ilk evlendiğim günden itibaren kayınvalidem ve görümcelerim beni eşimden çok şiddetli bir biçimde kskandı.. Haftanın 3 yada 4 günü kayınvalidem ve görümcelerim bana yatıya geliyor gelmedikleri günlerde ise eşim akşam eve geldiğinde saatlerce annesiyle telefonda konuşuyordu. Evimde benim varlığım yokluğumun bile farkına varmadı eşim ... Sürekli annem geldi annem gitti annem aşağı annem yukarı... Bu durum beni rahatsız etmeye başlayınca eşimle kavgalarımız başladı ve eşim bana hakaretler küfürler ve şiddet uygulamaya başladı.. Ve hamile kaldım .. Birgün kayınvalidemle tartışmamız sonucunda kayınvalidem evine gitti ve giderken beni artık oğluna şikayet edeceğini ve bunların hesabını ödeteceğini söyledi nitekim öyle de oldu eşim benim babama dediki kızınızı alın götürün ve bebeğide aldırın.. Bunun üzerine babam beni hamile halimle kendi evine getirdi.. Ve ben bebeğimi düşürdüm.. Aile büyüklerim eşimin pişmanlığı üzerine tekrar birleşmemizi istedi ve birleştik.. Yalnız bu birleşme sadece 1,5 ay sürdü bu süre içinde eşim eve hep sabaha karşı geldi ve beni aldattı.. ( aldattığnı kabul etti ve bana dediki ben seni hep aldattım zaten aldatmaya da devam edeceğim bunların hepsiini annem için yaptım dedi )bana o kadar kötü muamele etttiki ve bende dayanamayıp annemin evine geldim tekrar. Bir süre sonra eşim evdeki tüm eşyalarımı toplayıp bana gönderdi ve bana boşanma davası açtı.. Ben ondan bir özür bekledim fakat ne özür nede pişmanlık duymadı..
şimdi ise çok acı çekiyorum ve eşimi halen çok sevdiğimi fark ettim.. Napmalıyım bilmiyorum sürekli ağlamaktan helak oldum.. Ama beni is5temeyen eşime nasıl geri dönücem ailemde izin vermiyor ...
Bana bir akıl verin çok ihtiyacım var...

canım nolur bana kızma ama allah seni kurtarmış işte sevinmen lazım. Bir de o bebek dünyaya gelseydi o günahsız da perişan olacaktı. Hiç bir anne baba çocuğunun kötülüğünü istemez. Aileni dinle ve o adamı sevgili annesine bırak...

tatlım bi an önce topla kendini kaç yaşındasın bilmiyorum ama hayat bu kadar basit değil bir kez geliyosun bu dünyaya ve zavallı bi adamdan hala medet umuyorsun.
gül gibi bi ailen var daha ne istiyosun
sakın hayatını bi daha o adamla zindana çevirme
:KK50:

Canim benim sakın kendini üzme böyle bir odun için. Adam acıkca yüzüne aldattım seni demiş sen hala seviyorum diyorsun. Yanlış yönlendirmek istemiyorum ama bence; kesinlikle taviz verme. Sende bir ananın evladısın. Kendini bu kadar ezdirme. Ne zannediyor bunlar kendini ya hayret birşey doğrusu. Bu gelinler ana kuzusu değilde ağac kovugundan cıktı sanki.. Canım benim kendine zaman tanı ve katiyen taviz verme. Bol şans..

zararın neresinden dönülse kardır...bence siz kıyısından dönmüşsünüz herşeyde bi hayır vardır bakın çocuğunuzda yokmuş...bence asla ve asla böle bi adam için üzülmeyin kurtulduğunuza sewinin...

senin karnında onun evladı varken aldır bunu demiş. şimdi sana soruyorum öz evladına acımayan adam sana acır mı? bir de hakikaten merak ediyorum sana bu kadar acı çektiren bir adamı nasıl sevebiliyorsun? yoksa sen acı çekmeyi mi seviyorsun?

Bir kere ne annesi ne de eşiniz bir insan evladı değil onlara insanca yaklaşmayın ,normal insanlarmış gibi de düşünmeyin .B öyle yaratıkların vicdan ve merhamet duyguları yok olmuşyur çünkü. Onu da daha fazla düşünmeyip bundan sonra kendinize yeni bir hayat kurup böyle bir aileden kurtulduğunuz içinse Allah'a şükredin.

Benim anlayamadığım şey, eşiniz sizi annesi için aldatmış derken annesinin oğlunu aldatmaya teşvik ettiğini mi söylüyorsunuz?
Eğer öyleyse bu insanların yatacak yerleri olacak mı çok merak ediyorum.Allah sabır versiin.Ayrıca mutlaka psikoloğa gidin, sevmeseniz de eşinizi hala sevdiğinizi zannedebilir, onu takıntı haline getirebilirsiniz, çünkü ortada hazmedilmeyecek bir durum var.Ve bu durum sizde duygu karmaşasına yol açıyor muhtemelen.
hayır annesi onu aldatmaya sevk etmiş değil... benim annesi ile anlaşamadığımı bildiği için bunun intikamını benden aldatarak almış...

yanlıs anlama kınamıyorum ama öyle bir insanı hala sevmen bir nevi hastalık bağımlılık hırs ...
1 - 2 aya ayrılıgı kabullenırsın merak etme hayatını normal bır sekılde surdurursun..Kendıne bir uğraş bulmanı tavsıye ederım işsizsen iş ara yada kursa gıt ne biliyim hobi edin.. ve kendi kendını yüreklendır öyle bir adamdan kurtuldugunu düşün...

senin karnında onun evladı varken aldır bunu demiş. şimdi sana soruyorum öz evladına acımayan adam sana acır mı? bir de hakikaten merak ediyorum sana bu kadar acı çektiren bir adamı nasıl sevebiliyorsun? yoksa sen acı çekmeyi mi seviyorsun?

bu nasıl bir anne takıntısıdır ki evladımızdan bile vazgebildi şaşkınlığım halen sürüyor..
nasıl sevebiliyorum sorusunu bende bilmiyorum ..mantığım ve kalbim ayrı ayrı konuşuyor...

hadi kendinden geçmişsin de dönüp bi de çocuk yapıp o çocuğa bu eziyetleri çektirmeye ne hakkın var kendin yetmedin ailen doğacak çocuğun seni seven ve çektiğin eziyetlere üzülen onca insana bunu yapmaya ne hakkın var

bence piskolojik yardım almalısın çünkü çok yardımı oluyor, test edip onaylandı. seni bu derece üzen ve istemeyn bir insanı sen hiç isteme. çünkü hayata bir kere geliyoruz ve kimse için heba edilemeyecek akdar kısa ve değerli. giden yıllarına sonra çok üzülürsün.

sana hakaretler etmiş
seni aldatmış
seni dövmüş
istemediğini söylemiş
boşanmak için dava açmış
ve en önemlisi o adam yüzünden bebeğini kaybetmişsin ve sen hala seviyorum mu diyorsun?!

belki ağır olacak kusura bakma ama yazmak zorundayım.arkadaşım sen bebeğinin katiliyle hala nasıl aynı evde yaşamak isteyebilirsin hala nasıl ona EŞİM dersin anlayamıyorum...inan eşinin yaptıklarına değilde senin düşüncelerine şaşırdım kaldım,şok içerisindeyim..eğer konu evladımsa akan sular durur benim için,gersi laf!iyi ki eşin sana boşanma davası açmış,en azından bu sayede kurtulabileceksin o insandan..Allah yüzüne bakmış,Şükret canım..kendini toparla ve güçlü ol.emin ol onsuz hayat çok daha güzel olacak.

öncelikle ondan hemen ayrılabileceğin için haline şükretmelisin.bu kadar olaydan sonra bu evlilik yürümez .ne kadar zor günlerin olsada iyi günlerinde olacaktır.bu kadar karamsar düşünme..2012yılının mutluluk getirmesini dilerim.

canım benım..

çok uzulmuşsun cok kırılmıssın..kolay deıl..bebegını kaybetmen zaten baslı basına bır yıkım..az cok anlayabılıorum senı..ne desem ne yazsam bos sana ıyı gelmeyecek bılorum..

ama cok ama cok ıyı bıldıgım yasadıgım bısey warkı, o ınsan!! zatı muhterem ınan bana cok kafasını duwarlara wuracak..kımsenın ahı kımsede kalamaz!!

zamanla gececek hersey ınan bana bıtanem..cok zor bılıorum ama malesef zaman...yeterkı sen su gecmesı gereken zamanı dogru sekılde gecır.ınan bana bak en fazla tas catlasın 5 ay verıorum sana.5 ay sonra hıc bısey hıssetmıceksın..sık dşini canım ve kesınlıkle boşan..

ayrıca senın onu sevdiğin falan yok..öyle sanıosun suanda..üzülme boşuna..yaşadıklarından dolayı öle sanıosun bnce..içinde bulunduğun bosluktan bunları hıssedıosun..beynının oyunu bunlar canım..saglıklı dusunemıo yasadıkalrından dolayı..

bı ozr dılemeyıp ustune bosanma davası acması gururunu kırmıs..ama bana ınan arayıp ozur dıleseydı sen afettmıcektın onu..affedemıcektın..ben buna butun kalbımle ınanıyorum..

bundan sonrakı hayatın ınan bana cok guzel gececek ve sen bu gunlerını hatrlamıcaksın bıle..senın degerını bılen senı sewen brıyle ewleneceksın..yeterkı su ınsandan kurtul..kurtul kı senı mutlu edecek ınsana kawusabılesın canım..:KK1::KK1::KK1:

canım çok üzüldüm senin adına.ah şu erkekler evlenince kendi eşiyle bi aile kurduğunu anlamiyorlar bitürlü ve anneye bağımlı olarak yaşıorlar.sen en başta şükretmelisin böyle bir insandan kurtulduğun için.herşeyde bir hayır var o böyle bir adım atmasa sen atamıcaktın belkide ve saygının sevgin olmadığı bir ortamda evliliğini kurtarmaya çalışıcaktın.hissettgn duygular kesinlikle sevgi değil sadece alışkanlık.kendini fazla üzme ve tek başınada ayakta dimdik durabileceğini herkese göster.ALLAH hakkında hayırlı şeyler yaşamanı nasip etsin canım

Cok uzuldum canim, ama kendini toparlaman lazim. Arkadaslar haklilar bir psikologa git, ne kadar iyi gelecek goreceksin. Su an diyelim ki seni aradi, tamam barisalim dedi. Evine geri doneceksin, ya sonra? O kayinvalide yine ayni seyleri yapacak, yine seni uzecekler. Esin yine seni aldatacak. Yine dovecek. Yine ayni sorunlar hakaretler. Iyice cokeceksin. Kendini dusun, ruhsal sagligini dusun, boyle insanlara kendini yem etme. Birak ne halleri varsa gorsun, esin baskasiyla evlense yine mutlu mu olacak saniyorsun oyle bir anne oldukca o adam asla mutlu olamaz.
Su an sen esini sevmiyorsun zaten, sadece aliskanlik ve yasanmisliklar var. Sevemezsen o adami. Hadi annesini, aldatmasini, dayagini gectim sevemezsin cunku bebegini kaybetmissin onun yuzunden. Psikolog seni ozune dondurecek sen merak etme. Bol dua et. Hersey guzel olacak de.

Bırak Üzülmeyi Kurtulduğuna Dua Etmelisin:KK57: Aşk Herşeyi Af Etmez Arkadaşım :KK20:

Kendine gel tatlim,
o adam senin bir damla yasina bile degmez.
Sen onu bu kadar masum bir sekilde severken,
o adam pisligin icinde bogulup gitmis.
Sen cok daha iyilerini hak ediyorsun.
Kendini bir an once toparlan,
Onsuzda hayatin devam ettigini,
hayatin ondan ibaret olmadigini goster.
Rabbim yardimcin olacaktir,
ve insallah seni hak eden, ve seni uzmeyen biriyle karsilasir
coooook ama coooook mutlu olursun.
O adamda pisliginin icinde bogulup gider ins..Allahindan bulsun.

Güzel arkadaşım,

Çektiğiniz acıyla sevgiyi karıştırmayın birbirine...
Şu an çok büyük bir acı çektiğinizden eminim.. ama bu sandığınız gibi ona olan sevginizden ileri gelmiyor...
Çünkü dönseniz.. Yine normal bir evlilik bekleyeceksiniz döndüğünüz yerde... Ve sonradan pişman olmuş, yaptıkları için özür dileyebilecek bir koca bekleyeceksiniz... Siz bu ihtimali seviyorsunuz.. Kişinin kendisini değil...
Yazmak kolay gelmiyor inanın.. Biliyorum, ilk bir hafta çok zor geçecektir... ilk bir ay da belki.. Ben size ancak dürüst davranabilirim...
Ancak bu aşamayı, babanızın evine kapanıp ağlamakla geçirmezseniz eğer... En fazla bir ay sürecektir, hepsi bu...
Dilerim hakettiklerini zaten bulacak olanlar, en yakın zamanda kaderleriyle yüzleşir.. Siz bundan sonra arkanıza bakmayın artık... Kişiliğinizi bu cendereden eşiniz değil, Allah kurtarmış... Her olanda bir hayır vardır.. Lütfen buna inanın..
İnşallah çok daha iyi bir insanla, parmakla gösterilecek bir evlilik yaparsınız.. İnşallah, sağlıklı bir çocuğu, sağlıklı bir yuvada dünyaya getirirsiniz..
Bu edindiğiniz kötü tecrübe, başka sorunlarınızı kuvvetle çözmekte size yardımcı olur umarım..
Şu an bu çaresiz acı inanın normal.. Bugün benim başıma gelse.. aynı şekilde hissederim...
Kendinizi bu açıdan yalnız hissetmeyin..
Sadece bunu çok fazla dillendirmeyin kendinize ne olur.. "Çok acı çekiyorum" dedikçe, o kaynananın yüzünü güldürürsünüz ancak.. ve yetişmemiş o evladının... "Şimdilik acı çekiyorum" deyiverin.. kelimeler sihirlidir.. Kendinizi "şimdilik" bir acı içinde hissedin.. ve herşeyin çok güzel olacağına inanın..
Sadece biraz fazla çaba gerekecek...
Bence siz istediğiniz bir hayatı elde etmek için çaba gösterecek kadar tecrübe edinmişsiniz, yaşadığınız o kişi ve ailesiyle...
Sadece eski dostlara, arkadaşlara bir dönüş yapın... çevrenizi kalabalık tutun.. ve mutlaka evde kalmayacağınız uğraş ve meşgaleler geliştirin...
Zamanla geçecek..
Ve inşallah burada başka şeyler yazacaksınız bizlere...

Selamlar

arkadaşım,sizi doğuran annenin başınızda geçirdiği uykusuz gecelere yazık,bu adamı hala seviyorum demekle o annenin emeklerine haksızlık ediyorsunuz.. kendinizi bu kadar değersiz görmeyin.esen yelden esirgeyerek büyüttü sizi de bir anne ,değer mi ya elin VirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsi için. açın davanızı donuna kadar alın tazminatınızı. hayatınıza bakın. değmez geçen zamanınıza acırsınız gün gelir. Allah yardımcınız olsun

X