Anksiyete yaşayanlar hadi gelin dertleşelim...

merhaba kızlarr. bendede var rahatsızlık. ama ben tedavi olmadım. kendim yenmek isterim ama olmuyor.
bir gün iyiysem diğer gün değilim.
kafama çok takıyorum herşeyi. oluruna bırakamıyorum. herşeyin kontrolum altında olmasını istiyorum.
sürekli bir uyku halim var. bikin ve halsiz hissediyorum bugün.
iyii olmak isterdim.

aramıza hoş geldin :KK9::KK9::KK9::KK9:ama malesef tedavisiz olmuyor
bir süreliğinede olsa şart tedavi kendini toparlayana kadar birde arkadaş şart :KK3::nazar::nazar:

burasıda ynı şekilde her yer bembeyaz:) kar yağınca kendimi iyi hissediyorum nedense:KK9: sen nasılsın tatlım iyisindir inşAllah :)

iyiyim şekerim komşudan yeni geldim kocacıma:KK48: yemekler yapıyorum o bana sevgililer günü hediyesi almadı :KK14::KK14::KK14:ama ben ona yinede yemek yapıyorum :KK4::KK4:ondan acısını fena çıkarıcam :KK4:

:KK3: slm arkadaslar ... bende anksıyete ve depresyon hastasıyım ... 26 yasındayım ekım 22 evlendım ve 20 arlıkta bosandım... ve depresyonun zırvesınde anksıyetenın en tepesındeyım kotu bı evlılık denılemez ama ne yazıkkı gecırdım ve kurtuldum o sahıstan 20 aralıktan berı ablamda kalıyorum annem ve babam ank dan coruma tasınmamız ıcın ev bakmaya gıttıler bende suan burda herseyın yoluna gırmesı ıcın beklemekteyım ve bu rahatsızlıklaı zırvesınde yasıyorum ... sureklı kaygı bı olay oldugunda en kotusunu dusunmek uyuyamamak uyurken sankı uyanık mıs gıbı hıssetmek her olayın en kotusu aklıma gelmesı kaygı oturdugum yerde huzuesuzluk ... yanlızlık hıssı kımsesızlık hıssı bazen kımse ıle gorusmek ve calısmak ıstemıyorum suan evdeyım calısmıyorum sehır degısınce ısede gırıcem ama nasıl calısıcam bılemıyorum ALLAH YARDIMCIM OLSUN TABI SIZLERINDE OYLE kımse yasasın ıstemem bu hastalıgı yenı hayata baslamak guzel olacak ama bende bu kaygılar olumsuzluklar varken zor ıyı bısey dusunmezmı ınsan hıc dusunemıyorum işte hep en kotusu hep en kotusu ... ama artık yeter pozıtıf olmak ıstıyorum sızlerle bırlıkte el ele vermek ıyı gelıcek sevgıler ...:21:

Hepinize selamlar,
Ben 35 yaşındayım ve 10 yıldır antidepresan ilaç kullanıyorum. Yakın zamanda hamilelik için ilacı bıraktım ve hamile kaldım. Fakat hamile olduğumu öğrendikten 3-4 gün sonra bebekte bir sorun olacağına dair düşüncelere kapıldım. Günler geçtikçe endişelerim arttı ve başa çıkılamaz hale geldi. O günlerde artık yerimde oturamaz olmuştum oturmaya çalıştığımda aşırı huzursuzluk hissediyordum ve sürekli hareket etme isteğiyle dolanıp duruyordum, günde 1-2 saat uyuyabiliyordum (o da sürekli ayakta durmaktan bitkin düşüp sızdığım için). Doktora gittiğimde hamileliğin bu şekilde devam edemeyeceğini söyledi, bebeği aldılar ve hemen ilaçlara başladılar. Ama bebek alındıktan sonra herşey çok daha kötü oldu. İlaçlar işe yaramıyordu ben daha da korkunç hissediyordum ve artık kendimi öldürüp bu işkenceden kurtulmak istiyordum. Dünyayla iletişimim kesilmişti doktorum anneme başa çıkamayacak gibiyseniz hastaneye yatıralım dedi ama annem kabul etmedi. Neyse böyle çok zor geçen 1-2 aydan sonra şimdi daha iyiyim. Ekim-Kasım gibi yeniden hamile kalabilmek için doktor kontrolünde ilaçları bırakmayı düşünüyorum. Fakat ya yine aynı şeyleri yaşarsam diye de çok korkuyorum. Bir de yaşımdan dolayı yumurta rezervim azalmış durumda ve bir daha hamile kalamamaktan da korkuyorum. Bu illet hastalık yüzünden çocuğum olmuyo.
ASYA85 senden alıntı yaptım çünkü "oturduğum yerde huzursuzluk" hissettiğini yazmışsın, senin de benimki gibi oturamamak ve sürekli hareket etme isteği gibi bişey miydi? Ben bunca yıl bir çok kez anksiyete ve depresyon atakları geçirdim ama hiç bu seferki kadar kötü olmamıştı ve ilk kez oturamama, yerimde duramama olayını yaşadım ve en kötüsü buydu.

Hepinize sabırlar ve sevgiler...

cok tsk ederim canım onerılerın tam anlamıyla olması gereken seyler ılaç kullanmıyorum 1 kere pskologa gıttım 275 tl odedım ank guven hastanesınde doktorum ılaç verdı lustral dıye bı ılaç ve ben ıcmedım tekrarda gıdemedım maddı acıdan dolayı ne o doktora ne baska doktora cok uzuluyorum yanlız hıssedıyorumkendımı ıse yaramaz cabalıycam artık asmaya caalısıcam ama nası bılmıyorum soyledıklerıız doğru seyler yapmam gerek sızınle konususp okudukca yazdıklarınızı guc buluyorum sevgıler ...

Selam ASYA85,
Ben de Ankaradayım. SGK var mı sende? Eğer varsa Madalyon diye bi psikiyatri kliniği var SGK lılara 50 tl karşılığında bakıyo. Ama sanırım görüşme 20 dk oluyo. Özel olarak gidersen çok pahalı onun da seansı 50 dk sürüyo. Ben 10 yıllık hasta ve ilaç kullanan biri olarak dayanamadığın noktaya gelmedikçe ve aklından gerçek anlamda intihar düşünceleri geçmedikçe ilaç kullanma derim, sonra kurtulamayabiliyosun. Ama çok kötüysen, idare edemeyecek gibiysen ilaçtan başka çare yok tabii.
Ben de yalnız hissediyordum kendimi bu konuda. Çünkü yaşamayan anlayamaz böyle şeyleri. O yüzden hep grup terapi yapan bi yer arıyodum benimle benzer şeyleri yaşayanlarla konuşabilmek için. Sonra burayı buldum. Burası çok büyük bir grup terapi, konuyu açtığı için ruhana da ayrıca teşekkürler.

Sevgiler.

slm kızlarr :) benim en sevdiğim yemekte kuru biber ve patlıcan dolmasıdır..yaparsanız bende yemeye gelirim :KK9: bugün çok güzel kar yağıyordu..dışarı çıktım dolaştım çok güzel geldi..aksiyete iyiye gidiyor galiba:) maşalahh diyim kendime :nazar: :KK9::KK9: gerçi çok dengesizim bu günlerde bi gün iyiyim bi gün kötüyüm.ama düzelicek kızlar herşey güzel olucak inanıyorummmm :KK8:

bende severim dolmayı.ben antepte oturuyorum.burda çok güzel yapıyorlar.yemek konusunda ben pek becerikli değilim.:KK50::KK56:

Selam ASYA85,
Ben de Ankaradayım. SGK var mı sende? Eğer varsa Madalyon diye bi psikiyatri kliniği var SGK lılara 50 tl karşılığında bakıyo. Ama sanırım görüşme 20 dk oluyo. Özel olarak gidersen çok pahalı onun da seansı 50 dk sürüyo. Ben 10 yıllık hasta ve ilaç kullanan biri olarak dayanamadığın noktaya gelmedikçe ve aklından gerçek anlamda intihar düşünceleri geçmedikçe ilaç kullanma derim, sonra kurtulamayabiliyosun. Ama çok kötüysen, idare edemeyecek gibiysen ilaçtan başka çare yok tabii.
Ben de yalnız hissediyordum kendimi bu konuda. Çünkü yaşamayan anlayamaz böyle şeyleri. O yüzden hep grup terapi yapan bi yer arıyodum benimle benzer şeyleri yaşayanlarla konuşabilmek için. Sonra burayı buldum. Burası çok büyük bir grup terapi, konuyu açtığı için ruhana da ayrıca teşekkürler.

Sevgiler.

merhaba canm çok geçmiş olsun.benm bi oğlum var.Rabbim inş sana da nasip eder.ayrıca bi çocuk gerçekten çok güç veriyor.bizim gibi hastalara. bende bu hastalıktan kurtulmayı çok istiyorum.dr gidemiyorum.burası bana da iyi geldi.içimi dökebildiğim tek yer burası.arkadaşlarımla bunu paylaşamıyorum.zaten 2-3 arkadaşım anca var.onlar sıkılıyorlar gibi hissediyorum.onlarıda kaçırmak istemiyorum.
bu sıralar hastalığım nüksetti.işe girme durumum var ve ciddiye bindikçe heyecanm korkuya dönüşmeye başladı.kaç gündür uyku uyuyamıyorum.bugün özellikle boğuluyorum gibi hissediyorum.sürekli ağlıyyorum.kafamda karmakarışık hep düşünüyorum. oğlumda rahatsız oda hiç üstümden gitmiyor.işimle ilgili kendimi geliştirmem lazım ama bişey beni engelliyor.ne yapacağımı bilmiyorum.hiç bi olumlu düşünme beni iyileştirmiyor.eşim beni hiç yargılamıyor sağolsun ama beni anlamıyorda.bende teşekkür ediyorum sizlere.

iyi akşamlar kızlar herkese geçmiş olsun. zor günler geçiriyorsunuz aynı bende öyleyim belki fazla belki az demiyim diyorum ama dayanamıyorum kendimi iyiyim diye telkin etmekten bile yoruldum hiç iyi değilim

iyiyim şekerim komşudan yeni geldim kocacıma:KK48: yemekler yapıyorum o bana sevgililer günü hediyesi almadı :KK14::KK14::KK14:ama ben ona yinede yemek yapıyorum :KK4::KK4:ondan acısını fena çıkarıcam :KK4:

merhaba aslıcım çok şükür bildiğin gibi burda hava güneşli ama soğuk. kocacına güzel bi ceza ayarlıcam ben sen hiç merak etme?
sen nasılsın? kolu komşu gezion maşallah. ama fazla pasta börek yeme kg alırsın bak

merhaba canm çok geçmiş olsun.benm bi oğlum var.Rabbim inş sana da nasip eder.ayrıca bi çocuk gerçekten çok güç veriyor.bizim gibi hastalara. bende bu hastalıktan kurtulmayı çok istiyorum.dr gidemiyorum.burası bana da iyi geldi.içimi dökebildiğim tek yer burası.arkadaşlarımla bunu paylaşamıyorum.zaten 2-3 arkadaşım anca var.onlar sıkılıyorlar gibi hissediyorum.onlarıda kaçırmak istemiyorum.
bu sıralar hastalığım nüksetti.işe girme durumum var ve ciddiye bindikçe heyecanm korkuya dönüşmeye başladı.kaç gündür uyku uyuyamıyorum.bugün özellikle boğuluyorum gibi hissediyorum.sürekli ağlıyyorum.kafamda karmakarışık hep düşünüyorum. oğlumda rahatsız oda hiç üstümden gitmiyor.işimle ilgili kendimi geliştirmem lazım ama bişey beni engelliyor.ne yapacağımı bilmiyorum.hiç bi olumlu düşünme beni iyileştirmiyor.eşim beni hiç yargılamıyor sağolsun ama beni anlamıyorda.bende teşekkür ediyorum sizlere.

Merhaba mukeyyif,
Allah bağışlasın oğlunu canım. İyi dileklerin için çok teşekkürler. Yeni bir işe başlayacak olmak stres yaratabilir, haklısın ama başladıktan sonra herşey çorap söküğü gibi gelir merak etme. Alışınca herşey çok kolay olacak göreceksin. Kendini gelştiremiyorum diye suçluluk duyma bence çünkü işi işte öğrenirsin, hepimiz ilk işe başladığımızda napıcamızı bilmez oluyoruz ama yavaş yavaş işi yaptıkça öğreniyoruz. Şimdi tabii bunları söylüyorum da bazen söylenenlerin hiçbişey ifade etmediğini de çok iyi biliyorum, "hiç bi olumlu düşünme beni iyileştirmiyor" demişsin ya bunu çok iyi anlıyorum ama bu durumdayken napılır hiç bilemiyorum, yani ben sıkıntımın geçmesi için beklemekten başka bişey yapamıyodum. Oğlun için de geçmiş olsun Allah şifa versin.
Hepimize sabırlar diliyorum.
Sevgiler...

ne güzell :) Allah mutluluğunuzu daim etsin tatlım..erkeklerin hepsi aynı canım takma kafana :KK9: onlara böyle günler gereksiz geliyor.kırk yolda bir incelik yapacaklar onuda unutuyorlar işte :KK9::KK9::KK9:

iyi akşamlar kızlar herkese geçmiş olsun. zor günler geçiriyorsunuz aynı bende öyleyim belki fazla belki az demiyim diyorum ama dayanamıyorum kendimi iyiyim diye telkin etmekten bile yoruldum hiç iyi değilim

ruhancım tatlım ne oldu..bak sakın üzme kendini..kızarım bak :KK20::KK20: canlarım zor günler geçiriyoruz çok doğru ama bugünler geçecek.. Allah sınıyor ama merhametini de eksik etmeyecek bizden inanın buna...bugün bendede bi karamsarlık vardı..gözyaşım bile hazır aktı akacak:KK9: ama yinede tuttum kendimi..çünkü ağlamak beni umutsuzluğa sürüklüyor..tam o sırada açıyorum bi oyun havası :) geçip gidiyor..körler sağırlar birbirini ağırlar derler ya..bende kendi kendimi idare ediyorum :)

aramıza hoş geldin :KK9::KK9::KK9::KK9:ama malesef tedavisiz olmuyor
bir süreliğinede olsa şart tedavi kendini toparlayana kadar birde arkadaş şart :KK3::nazar::nazar:

hoşbuldukk canımm... :)
mesela şuan iyiyim. sabah kötüydüm ama sinirli ve tahammülsüzüm geneldee...

merhaba kızlarr. bendede var rahatsızlık. ama ben tedavi olmadım. kendim yenmek isterim ama olmuyor.
bir gün iyiysem diğer gün değilim.
kafama çok takıyorum herşeyi. oluruna bırakamıyorum. herşeyin kontrolum altında olmasını istiyorum.
sürekli bir uyku halim var. bikin ve halsiz hissediyorum bugün.
iyii olmak isterdim.

slm tatlım bende senin gibiyim..antidepresan kullanmıcam diye çok direndim hala direniyorum..başarılımıyım çoğu zaman evet..ama bazı anlar geliyor iç ilacı rahatla diyorum ama ilacı bıraktıktan sonrasını düşünüyorum...ömür boyu antidepresanda içilmez kii..istersen sende kendi kendine iyileşirsin sıkma canını..sonuçta bu hastalık bizde beynimizde başladı beynimizde de bitecek..olumlu düşünüp bu hastalığı yenicez inşAllah..

merhaba aslıcım çok şükür bildiğin gibi burda hava güneşli ama soğuk. kocacına güzel bi ceza ayarlıcam ben sen hiç merak etme?
sen nasılsın? kolu komşu gezion maşallah. ama fazla pasta börek yeme kg alırsın bak

ben bu aralar iyiyim
kızlar sizde biraz çabagösterin . ben okadar zor günler yaşadımki bilemezsiniz. 1yıl her an ölecekmiş gibi yaşadım her an her saniye ölüm korkusu gerçekten de feci bir durumdu. eşime hastaneye gidelimmi deyince artık yeter senin bişeyin yok diyordu ama ben anlamıyordum ki,bilirsiniz o hissi neyse sonra bir psikoloğa gitmeye karar verdim ve psikoloğa gittim ve ilk sözüm ne kadar para isterseniz vericem yeterki yalvarırım beni iyileştirin artık yoruldum beni iyileştirimiyecekseniz aklımdan kötü şeyler geçireceğim yeter bıktım dedim ve psikolog iyileşeceksin ama düzenli olarak her hafta geleceksin dedi ve her hafta aralıksız gittim 2ay sonra kendimdeki değişikliği gördüm. o kadar kendimi sıkmışımki 1 yıl. kelimeler bile yetmez anlatmaya yaşamak gerek neyse 3 ay sonunda iyileştim tam anlamıyla değil ama evde artık yanlız kalabiliyordum 2 kerede yanlız bakkala bile gittim bu benim için çok büyük birşey sonra ehliyet kusuna gittim. bir de benim her an kusacakmış gibi bir hastalığımda vardı açık, kapılı, kalabalık alan, boş alan farketmiyordu kapı dışarı çıkamıyordum insanın kendini hapis duygusu ile yaşaması tam bir çile çok kötü neyse fark ettimki kendime ben kötüyüm ben hastayım ben iyi değilim gibi olumsuz cümlelerle kendimi alttan alttan şartlıyormuşum farkında olmadan şimdi ise her zaman ben iyiyim benim bir şeyim yok aman bu da geçer diyorum ve geldiği gibi yolluyorum ankasiteyi panik atağı okb yi işte böyle farkında olmadan sizde kendinizi şartlıyorsunuz kızlar bir birimize destek verip iyileşeceğiz "yakın zamanda "hemde ben kalpten inanıyorum :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::KK9::KK9::KK9:

ne güzell :) Allah mutluluğunuzu daim etsin tatlım..erkeklerin hepsi aynı canım takma kafana :KK9: onlara böyle günler gereksiz geliyor.kırk yolda bir incelik yapacaklar onuda unutuyorlar işte :KK9::KK9::KK9:

aslında bu güne kadar banada gereksiz geliyordu hayatımda hiç kutlamadım sevgililer gününü ne biliyim kocam bu sene bana sevgililer günü hediyesi alırmısın dedim tamam dedi bende büyük bir hevesle bekledim :KK25::KK25::KK25:ama hediyem gelmedi ama o görür gününü bir kusuru bu
her sene doğum günümde 3 :21::21: yıl dönümümüzde 2 hediye alır sevgililer gününe alışmadı ki acaba ondan mu unuttu garibim :KK16::KK16::KK16::KK16:

slm tatlım bende senin gibiyim..antidepresan kullanmıcam diye çok direndim hala direniyorum..başarılımıyım çoğu zaman evet..ama bazı anlar geliyor iç ilacı rahatla diyorum ama ilacı bıraktıktan sonrasını düşünüyorum...ömür boyu antidepresanda içilmez kii..istersen sende kendi kendine iyileşirsin sıkma canını..sonuçta bu hastalık bizde beynimizde başladı beynimizde de bitecek..olumlu düşünüp bu hastalığı yenicez inşAllah..

evet canımm... öncelikle kendimizi böyle kabul etmekle işe başlıyalım.
beni olaylar tetikliyor açıkçası...
kitap okumak bana iyi geliyor keşfettim.
olaylardan uzaklaşmamı sağlıyor. inşallah iyi olucaz canımm...

neden bu kadar asabisin bakiyim
yüzümüze birazcık tebessün :KK34:daha güzel gözükürsün dimi

ayy ne biliyim canım hastalancam diyedir.
bi dee şu nişan düğün işlerinin içine girdim. benim kayınpeder sorunlu . herşeye muhalefet. onu takıntı yapıyorum bazen.
amann ne olcaksa olcak herşey olcağına varır demeyi öğrenmeliyim artıkk.

Anksiyete deyince bile kalbim sıkışmaya başlıyor :KK50:

Ne zehir günlerdi (yıllardı demeliyim).
Kurtulamadım etkisinden bir türlü.
Hatırlamamaya çalışıyorum.

Pms'nin etkisi sanırım, hassasım bugünlerde.
Eski günleri bir bir çıkarıyorum önüme.
Ataklarım aklıma gelince tekrar yaşayacakmışım gibi hissediyorum.
Nefesim daralıyor eskisi gibi.

Allah hepinizin yardımcısı olsun.

Anksiyete deyince bile kalbim sıkışmaya başlıyor :KK50:

Ne zehir günlerdi (yıllardı demeliyim).
Kurtulamadım etkisinden bir türlü.
Hatırlamamaya çalışıyorum.

Pms'nin etkisi sanırım, hassasım bugünlerde.
Eski günleri bir bir çıkarıyorum önüme.
Ataklarım aklıma gelince tekrar yaşayacakmışım gibi hissediyorum.
Nefesim daralıyor eskisi gibi.

Allah hepinizin yardımcısı olsun.

amin canımm...
umarım sen de bir daha eski günlere dönmessin. geriye bakma ileriye bakk.

X