Anksiyete yaşayanlar hadi gelin dertleşelim...

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
aman nazar değmesin bu aralar çok iyiyim :nazar: 5 dakika bile kendimi dinlemeye fırsatım olmuyor
hafta sonuda Yalova termal kaplıcalarına gittim kocamla:KK19::KK19: ohhhh pazar günüde istanbulda yeni açılan fetih müzesine gittim kocacımla :KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48: bol bol gezdim cumartesi ve pazar günü birde müzeden çok güzel tablo aldım hemencecik astım
pazartesi günüde akşama kadar dinlendim:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
sen neden kötüsün bakiyim iyileşmek için çaba sarfetmiyorsun kızıyorum ama :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:
şimdi hemen kendine gel bakiyim hı silkelen çabuk :KK4::KK4:

nazar değmesin canım maşallah. gez gezebildiğin kadar gezmek harika bişi yeni yerler görmek.
ben kendimi bi boşlukta hissediyorum belki de ilaçlardan bilmiyorum. ama şuna emin olabilirsin ki hastalığın benimkinin yanında bişi değil ilaç kullanmadan yaşamayı becerebiliyorsan
inan herşey çok güzel demektir.

insan başına gelmeden bilemez tabi ben kendinizi dinlemeye vaktiniz olmasın diyorum. yani kendimce tavsiye işte. ruhan bir aktifliğim sosyal çevrem yok demişsin. seni çok iyi anlıyorum. bunu düşenerek ağlamıştım zamanında. ama iş çıkışı spora gidebilirsn. yada pazr günleri. yanı kendini içine kapatma diye dans kursuna yazılabılırsın yada nebilim işte seni oyalıcak bir şey. Allah yardımcımız olsun. .

merhaba canım teşekkür ederim tavsiyelerin için. son 2 kış spora gittim 3 er ay. ama yazın geç çıktığım için işten gitmem mümkün değil. hafta sonlarıda genelde ailemleyim. yaşadığım yer zaten küçük dans kursu falan hiç duymadım. hayırlısı yaşayarak görücem rabbim yardımcımız olsun.

ruhancım şekerim sen yine arızaya bağlamışsın ama iyileşmek istemiyorsun gibi algıladım
canım asker yolu beklemek ilk başlarda eziyet bilirim yaşayamam gibi hissediyorsun onsuz .ama insan oğlu her şeye alışıyor sana verdiğim dua ları okumuyorsun galiba sürekli oku bak ne güzel çalışıyorsun iyileşmen için büyük bişey bu lütfen bak Rafet el roman yeni bir şarkı çıkarmış süperrrr lütfen dinle bak iyi gelecek sana :KK54::KK54::KK54::KK54:

Merhabalar Kızlar

Bu da Prof. Dr. İbrahim Saraçoğluna attığım mailin cevabı ...

Merhaba,

Depresyon,panik atak,anksiyete için önerimiz maydanoz ıspanak teredir.Kullanacağınız tere ve maydanozun sararmamış olmasına dikkat ediniz.Sararmış olanları kullanmayınız.
Kullanılacak olan bitkiler maydanoz,ıspanak ve tereotudur.Sabah,maydanoz-ıspanak,akşam ise, ıspanak-tereotu karışımı kullanılır.Kısaca:

Sabah (maydanoz + ıspanak) karışımı uygulanır.
Akşam (tereotu + ıspanak) karışımı uygulanır.

Saplarıyla birlikte beş-altı yaprak ıspanak ve on-oniki tane maydanoz saplı olarak kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika yavaş yavaş haşlanır.Soğumaya bırakılır.Soğuduktan sonra suyu içilir.Her gün sabah taze olarak hazırlanır.Aynı günün akşamı ise ıspanak ile tere karışımı hazırlanır.Kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine beş-altı adet saplarıyla birlikte ıspanak ve dokuz-on tane tere (saplarıyla beraber) atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika haşlanır.Ilıdıktan sonra suyu içilir.Sabah ve akşam için ayrı ayrı hazırlanan bu karışımlar bir hafta boyunca her gün uygulanır.Bir hafta her gün uygulandıktan sonra ikinci haftada iki günde bir uygulanırken üçüncü haftada üç günde bir uygulanır.Ondan sonraki haftalarda haftada bir olmak üzre iki ay boyunca uygulanır ve kür tamamlanmış olur.İhtiyaca göre bu kür altı ayda bir tekrarlanabilir. Her iki karışımda yemekten yarım saat önce veya yemekten en az bir saat sonra içilir.

Sağlıklı günler dilerim.

Merhabalar Kızlar

Bu da Prof. Dr. İbrahim Saraçoğluna attığım mailin cevabı ...

Merhaba,

Depresyon,panik atak,anksiyete için önerimiz maydanoz ıspanak teredir.Kullanacağınız tere ve maydanozun sararmamış olmasına dikkat ediniz.Sararmış olanları kullanmayınız.
Kullanılacak olan bitkiler maydanoz,ıspanak ve tereotudur.Sabah,maydanoz-ıspanak,akşam ise, ıspanak-tereotu karışımı kullanılır.Kısaca:

Sabah (maydanoz + ıspanak) karışımı uygulanır.
Akşam (tereotu + ıspanak) karışımı uygulanır.

Saplarıyla birlikte beş-altı yaprak ıspanak ve on-oniki tane maydanoz saplı olarak kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika yavaş yavaş haşlanır.Soğumaya bırakılır.Soğuduktan sonra suyu içilir.Her gün sabah taze olarak hazırlanır.Aynı günün akşamı ise ıspanak ile tere karışımı hazırlanır.Kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine beş-altı adet saplarıyla birlikte ıspanak ve dokuz-on tane tere (saplarıyla beraber) atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika haşlanır.Ilıdıktan sonra suyu içilir.Sabah ve akşam için ayrı ayrı hazırlanan bu karışımlar bir hafta boyunca her gün uygulanır.Bir hafta her gün uygulandıktan sonra ikinci haftada iki günde bir uygulanırken üçüncü haftada üç günde bir uygulanır.Ondan sonraki haftalarda haftada bir olmak üzre iki ay boyunca uygulanır ve kür tamamlanmış olur.İhtiyaca göre bu kür altı ayda bir tekrarlanabilir. Her iki karışımda yemekten yarım saat önce veya yemekten en az bir saat sonra içilir.

Sağlıklı günler dilerim.

Çok teşekkürler hemen kaydettim uygulucam inş işe yarar Rabbim bizim gibi ankseyite hastalarına sağlık versin

ruhan kaç gündür yoksun. mail de attım sana. nerdesin bişi mi oldu merak ettim. pazartesi doktora gitcektin ne dedi doktor? çabuk yaz merakta bırakma bizi :44:

ruhan kaç gündür yoksun. mail de attım sana. nerdesin bişi mi oldu merak ettim. pazartesi doktora gitcektin ne dedi doktor? çabuk yaz merakta bırakma bizi :44:

didemcim sana mail attım canım. sen nasılsın canım nasıl gidiyor. umarım herşey yolundadır

slm kızlar nasılsınız?ben hala iyi değilim iş başvurum oldu bir hafta sonranetleşecek.ben bu sıralar baya kötüyüm.çok heyecanlıyım yürepğim yerinden çıkacak gibi.burdaki kantaron otunu öneren arkadaşa teşekkür ederim.bende kullanmaya başladım.bu kürü de yeni gördüm onuda uygulayacağım.tekrar teşekkürler. herkse sağlıklı huzurlu günler diliyorum.

selam kızlar yazdıklarınız takip ediyordum ama yazmıyordum, günlerdir kimse uğramamış.
2 gündür bende çok kötüyüm, sabahları 2-3 saat kötü oluyorum öğlene doğru iyileşiyorum.
kullandığım ilaç ağızda kuruluk terleme sırt ve kasık ağrısı yapıyor. kullansam bir türlü kullanmasam bir türlü yarın gidicem hapı değiştirecek doktor.

melisa çayı iyi geliyormu kızlar deneyen oldumu.....????????

selam kızlar yazdıklarınız takip ediyordum ama yazmıyordum, günlerdir kimse uğramamış.
2 gündür bende çok kötüyüm, sabahları 2-3 saat kötü oluyorum öğlene doğru iyileşiyorum.
kullandığım ilaç ağızda kuruluk terleme sırt ve kasık ağrısı yapıyor. kullansam bir türlü kullanmasam bir türlü yarın gidicem hapı değiştirecek doktor.

melisa çayı iyi geliyormu kızlar deneyen oldumu.....????????

geçmiş olsun canım. hangi ilacı kullanıyorsun prozac demiştin daha önce ki konuşmamızda. antalyaya bi profesöre gidicem demiştin bide.
ne yaptın gidebildin mi bu dr. a? ilacını değiştirdi mi?

kızlar neden hiç biriniz uğramamışsınız gerçekten?
unutmayalım birbirimizi. nerelerdesiniz:KK74:

geçmiş olsun canım. hangi ilacı kullanıyorsun prozac demiştin daha önce ki konuşmamızda. antalyaya bi profesöre gidicem demiştin bide.
ne yaptın gidebildin mi bu dr. a? ilacını değiştirdi mi?

saol canım, antalyada benim oğlan hastalandı eşimin toplantıları falan derken bana vakit kalmadı buradaki doktoruma gittim ilacı değiştirdi şimdi efex..or kullanıyorum ama 1 yeri yaparken 10 yeri ykıyor, adetim bile 1 hafta önce geldi nasıl bir hap anlayamadım, doktoru aradım yine hapı değiştiricez cumaya tekrar gidicem eğer bu haptanda bi sonuç alamassamm tıp fakültesine gidicem.

sen hap kullanıyormuydun canım....

Yazılarınızın genelini okudum, çok hoş bi ortam olmuş gerçekten :)

Beni de alır mısınız aranızaa?? :)

18 yaşındayım. yaklaşık 6-7 ay önce anksiyete bozukluğu tehşisi konuldu. banada prozac verilmişti ama daha hiç kullanmadım sınavlara hazırlandığım için kullanmamı önermediler. var mıdır aranızda prozac kullanan etkileri yan etkileri?

öncelikle geçmiş olsun tam 4 yıldır anksiyeteyle baş etmeye çalışıyorum psikoloğa gittim olmadı psikiyatırlara gittim ilaç yazdılar hayır kullanmıycam ilaçsız yapabilirim dedim ama yok olmadı 4 yıl geçti anksiyeteme bir de depresyon eklendi şimdi bugün yine doktora gittim bi üniversite hastanesinde çok yakın arkadaşım çalışıyor onun sayesinde doktorlarla uzun uzun sohbet etme imkanı buluyorum söyledikleri şey ortak anksiyeteyle mücadele çok zordur beyinde ki bazı hormonların eksilmesi sonucu çeşitli sorunlar ortaya çıkıyor ve bunları geri kazanmak için ilaç şart aksi halde sorun daha da büyür ben de olduğu gibi ilaçların yan etkilerinden korkuyoruz ama her ilcın yan etkisi var bana doktor prozac yazdı bugün yarın kullanmaya başlıycam çevremde bu ilacı kullanan yakınım olan 3 kişi var ilaçtan fayda gördüler yan etkisi de başlangıçta olsa da alışma evresinden sonra geçti hepsi doktor tavsiyesiyle kullandı tabi hiç bi şekilde doktor yazmadan kullanılmamalı yazdıysa da benim gibi tedaviyi ertelemek ve sorunu büyütmek yerine düzenli kullanılmalı sonuçta beyinde bi organımız midemiz rahatsızlandığında nasıl ilaçları kullanıyorsak bu ilaçları da kullanmalıyız dedi bugün doktorum

saol canım, antalyada benim oğlan hastalandı eşimin toplantıları falan derken bana vakit kalmadı buradaki doktoruma gittim ilacı değiştirdi şimdi efex..or kullanıyorum ama 1 yeri yaparken 10 yeri ykıyor, adetim bile 1 hafta önce geldi nasıl bir hap anlayamadım, doktoru aradım yine hapı değiştiricez cumaya tekrar gidicem eğer bu haptanda bi sonuç alamassamm tıp fakültesine gidicem.

sen hap kullanıyormuydun canım....

anladım canım ne zaman kullanmaya başladın bu ilacı? bu ilacın 150 mg ve 75 mg var sen kaçlık kullanıyorsun? yeni başlayanlarda yan etki görülmesi normal. daha sonra vücut alışıyor tepkiler git gide azalıyor. iyileşme 1 ay ya da 1 buçuk aydan sonra başlıyor. senin 1 buçuk ay oldu mu bilmiyorum ama olduysa hala yan etkileri aynı şiddette devam ediyorsa iyileşme de görülmediyse hiç değiştirir zaten dr. ama daha yeniyse hemen değiştirme derim bence.

bende 1 buçuk ay bi ilaç kullandım yan etki görmedim ama hiç bi faydasını da göremedim hastalığım sanki ağırlaştı. sonra dr um değiştirdi ilacımı. bi hafta oldu artık eskisi kadar kötü değilim faydası olucak sanki. zamana bıraktım.

ruhancım nasılsın tatlım unuturmyuz hiçççç :KK19::KK19: nasıl gidiyor herşey yolunda mı..iyi misin bakıyım:KK8:

merhaba bitanem çok şükür biraz toparladım diyebilirim. geliyorum kimse yok bende başka moddayım zaten yazmadan geri çıkıyorum. ama özledim sizleri gerçekten.
işler yoğunlaştı eczanede biraz. bi yandan iyi geliyor bi yandan da sakin sessiz bir ortam arıyorum, yoruluyorum. bakalım yazı nasıl geçiricem.

sen nasılsın canım? neler yapıyosun? asıl sen söle toparlanıyorsun demi hatta toparlanmış bile olabilirsin. hayat devam ediyor bizi beklemeden. ama bizler gelecek güzel günleri hep bekliycez demi kuşum

öncelikle geçmiş olsun tam 4 yıldır anksiyeteyle baş etmeye çalışıyorum psikoloğa gittim olmadı psikiyatırlara gittim ilaç yazdılar hayır kullanmıycam ilaçsız yapabilirim dedim ama yok olmadı 4 yıl geçti anksiyeteme bir de depresyon eklendi şimdi bugün yine doktora gittim bi üniversite hastanesinde çok yakın arkadaşım çalışıyor onun sayesinde doktorlarla uzun uzun sohbet etme imkanı buluyorum söyledikleri şey ortak anksiyeteyle mücadele çok zordur beyinde ki bazı hormonların eksilmesi sonucu çeşitli sorunlar ortaya çıkıyor ve bunları geri kazanmak için ilaç şart aksi halde sorun daha da büyür ben de olduğu gibi ilaçların yan etkilerinden korkuyoruz ama her ilcın yan etkisi var bana doktor prozac yazdı bugün yarın kullanmaya başlıycam çevremde bu ilacı kullanan yakınım olan 3 kişi var ilaçtan fayda gördüler yan etkisi de başlangıçta olsa da alışma evresinden sonra geçti hepsi doktor tavsiyesiyle kullandı tabi hiç bi şekilde doktor yazmadan kullanılmamalı yazdıysa da benim gibi tedaviyi ertelemek ve sorunu büyütmek yerine düzenli kullanılmalı sonuçta beyinde bi organımız midemiz rahatsızlandığında nasıl ilaçları kullanıyorsak bu ilaçları da kullanmalıyız dedi bugün doktorum[/QU

merhaba çok geçmiş olsun canım. 4 yıl ilaç kullanmadan yapabildiğine göre anksiyetenin şiddeti normal insanların ki gibi seyrediyordu sende de. bir çok kişi anksiyeteyi ilaçsız yenebiliceklerini düşünüyor. aslında ilaçsız yapanlar gerçekten bunu yaşamıyorlar sadece yaşadıklarını sanıyorlar. bende ilaçsız atlatabilirim dedim ben başetmeye çalışırken gitgide dipsiz bi kuyuya indim. sonra depresyona girdim senin gibi. dr unun yazdığı ilaç yan etkileri en az olan ilaçlardan. yan etkileride zaten ilerleyen zamanlarda ortadan kalkıyor. ilacın faydası 1 ay sonra başlıyor genelde. neler yaşadın anksiyetede ve depresyonda bilmiyorum ama ben hayatım elllerimin arasından gitti diyordum çok zor çok kötü günler geçirdim. şimdi yeni yeni dünyaya dönüyorum sanki. yaşamayan bilemez rabbim kimseye vermesin. ilaçlar hakkında düşündüklerine çok katılıyorum. gerektiğinde dr kontrolünde önyargılarımızı ve endişelerimizi bi kenara bırakarak tedavi olmak zorundayız. daha kötü sonuçlar doğurmadan. inşallah ilaçların faydasını görürsün canım sende

Yazılarınızın genelini okudum, çok hoş bi ortam olmuş gerçekten :)

Beni de alır mısınız aranızaa?? :)

18 yaşındayım. yaklaşık 6-7 ay önce anksiyete bozukluğu tehşisi konuldu. banada prozac verilmişti ama daha hiç kullanmadım sınavlara hazırlandığım için kullanmamı önermediler. var mıdır aranızda prozac kullanan etkileri yan etkileri?

merhaba canım senide alırız herkesi alırız tabi aramıza. canın sıkıldıkca gel yaz burdan sana yazan mutlaka olur.
prozac yan etkileri en az olan ilaçlardan biri. zaten yan etki görürsende ilerki zamanlarda vücut alışıyor sonra geçiyor. geçmezsede ilacı değiştirir dr un zaten canım.
nasıl yaşıyorsun anksiyeteyi şiddetli mi

merhaba canım senide alırız herkesi alırız tabi aramıza. canın sıkıldıkca gel yaz burdan sana yazan mutlaka olur.
prozac yan etkileri en az olan ilaçlardan biri. zaten yan etki görürsende ilerki zamanlarda vücut alışıyor sonra geçiyor. geçmezsede ilacı değiştirir dr un zaten canım.
nasıl yaşıyorsun anksiyeteyi şiddetli mi

çok şiddetli malesef :/
sizlerde ne oluyor nasıl oluyor tam olarak başlığı inceleyemedim ama bi anda hiç bişey yokken durup dururken kötü şeyler düşünmeye başlıyorum. aklımdan bi türlü atamıyorum paranoyak gibi bişey oldum resmen herşeyin altında başka bişey arıyorum en ufak bişeyde kendimi suçlu hissediyorum. bir de son zamanlarda aşırı yalnızlık hissi başladı .s

Migrenim de olduğu için direk başıma vuruyor böyle olaylar. Bi yandan sinirsel bozukluklar bi yandan baş ağrısı öyle yaşamaya çalışıyoruz bakalım :/ :)

2-3 ay sonra anksiyete için ilaç tedavisine başlayacağım bende

X