Diyetisyen Dr.Ayça Kaya 1 Ayda 8 Kilo Zayıflatan Liste

Günaydın bayanlar :)

Kalori hesaplayan bir siteyi kullanarak kafama göre diyet yapıyordum. 83.2 ye inmişim. Güncelleme yapıyım dedim bugün tartıldımda. Dün itibariylede bu diyetteyim.
Arkadaşım bencede inanmak o işi yapabilmek için çok önemli. Önce inanmalıyız. Dün diyeti uyguladım. geç yattım gece açıktım biraz narla 200 ml light süt içtim. O kadar aşma olur herhalde.
Herkese kararlı az kalorili haftasonu diliyorum. Haftasonu daha teklikeli dikkat !

kızlar bende 100 kilodan beri diyetteyim bugün sabah itibariyle 73 oldum ve topiğinizi takipteyim...

bende kilo vermek istiyorum. şuan ailemin yanındayım. evime gidince başlıycam bu diyete. inşallah bu sefer devam edebilirim.. daha önce diyetisyene gittim sporla beraber bir ayda sadece 3 kilo verebildim:KK43: hala vermem gereken en az 10 kilom var. birde bişey sorucam ben makarnayı çook severim hiç yemeyecekmiyim???? :KK43: iki listede ne pilav var nede makarna:KK43:

selam herkese öncelikle:112: bi kaç sene önce doktor eşliğinde yaptığım diyetle güzel kilo vermiştim.. sonra depresyon ilaçları kullanmaya başlayınce çok kilo aldım.. haplar metobolizmamı bayağı etkilemiş olacakki eskisi gibi kilo veremiyorum bende bu diyete yarın itibariyle başlamaya karar verdim.. sayfaların hepsini okuyamadım ama elimdeki diyet defterimde yazan besin değişimlerini sizlerle paylaşmak istedim. örnek listenizde hangi besini yemiyorsanız yerine yazılan miktar kadar farklı besin seçebilirsiniz.DEĞİŞİM OLARAk NE YİYECEĞİ KONUSUNDA BİLGİSİ OLMAYAN ARKADAŞLARA FİKİR OLSUN DİYE YAZMAK İSTİYORUM. ölçülere uymak sizin elinizde:KK8: sebze yemekleri susuz olarak 4-5 yemek kaşığı.. çiğ sebzeyide istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

ayrıca bu lahana salatası insanı bayağı bi tok tutuyor tavsiye ederim.. yiyebileceğiniz kadar lahana yaprağı ben 2-3 yaprak kullanıyorum. 1 adet domates, 1 adet rendelenmiş havuç,limon ve tuz.

SÜT DEĞİŞİMİ
Süt - 1 su bardağı
yoğurt - 1 su bardağı -------> yemek istemediğiniz yoğurt yerine aynı ölçüde süt içebilirsiniz.

ET DEĞİŞİMİ ( 1 et değişimi- 1 köfte kadar et yerine geçenler)(ogün baget yemek istemezseniz yerine yiyebileceğiniz değişimler) 1 köfte kadar et, çiğ etten 1 yumurta büyüklüğündedir.
Köfte ----> 1 adet
Kıyma----> 1 köfte kadar
Kuşbaşı---->3-4 parça
Biftek---->1 orta büyüklükte
Balıklar (yağsız)----> 1 köfte kadar
Kümes hayvanları (derisiz)----> 1 köfte kadar
Beyaz peynir-----> 1 kibrit kutusu kadar
1 yumurta (haşlanmış)---->1 adet
az yağlı lor peyniri---->2-3 yemek kaşığı
sosis---->1 adet
kaşar peyniri---->2/3 kibrit kutusu kadar

YAĞ DEĞİŞİMLERİ ( 1 TATLI KAŞIĞI YAĞ YERİNE GEÇENLER)
SIVIYAĞ----> 1 tatlı kaşığı
ceviz---->1 yemek kaşığı (2 adet 1 yemek kaşığı ceviz yapıyor)
fındık fıstık---->6 adet
zeytin---->5 adet

EKMEK DEĞİŞİMLERİ( 1 DİLİM EKMEK YEMEDİĞİNİZ ZAMAN YERİNE YİYEBİLECEĞİNİZ BESİNLER)
Ekmek----> 1 parmak kalınlığında
Hamburger ekmeği(küçük)---->1/2 adet
Hamburger ekmeği(büyük)---->1/4 adet
kepekli ekmek---->1ince dilim(1 parmak kalınlığında)
sandviç ekmeği---->1/3 sandviç
çorbalar(mercimek,pirinç,tarhana,ezogelin vs)---> 1 kase
grisini---->2-3 adet
etimek---->2 adet
etiform---->3 adet
makarna çiğ----> 2 yemek kaşığı
pirinç çiğ---->2 yemek kaşığı
bulgur çiğ---->2 yemek kaşığı
kuskus çiğ---->3 yemek kaşığı
erişte çiğ---->3 yemek kaşığı
patates (haşlanmış)---->1 orta boy
kestane---->2 orta boy
haşlanmış mısır---->1/2 küçük boy
patlamış mısır(yağsız)---->1 su bardağı
leblebi----->4 yemek kaşığı
tuzlu bisküvi---->2 adet
simit---->1/4 adet
tarhana, irmik, nişasta----> 2 silme yemek kaşığı
yufka---->1/8 adet
yufka böreği----> 2 kibrit kutusu
çubuk kraker---->12-14 adet
Bazlama---->1/4 adet
kurubaklagiller(kurufasülye,nohut,barbunya,mercimek)---->4 yemek kaşığı

MEYVE DEĞİŞİMLERİ(mesela 1 mandalina veya elma vs. yerine geçenler)
ahududu- 1/2 su bardağı
ananas- 1 ince dilim
avokado-1/2 adet
ayva-1/4 ortaboy
böğürtlen- yarım su bardağı
çilek-12 adet
dut-8 adet
elma-1 küçük boy
greyfurt- yarım adet
kuru kayısı- 4 adet
karpuz- ince bir dilim
kavun- ince bir dilim
kayısı(yaş)- 3 adet
kırmızı erik- 5 adet
kiraz-12 adet
kivi- 1 adet
kuru erik- 5 adet
kuru incir- 1 adet
kuru üzüm- 1 yemek kaşığı dolusu
mandalina-1 büyük boy
muz- 1küçük boy
mürdüm eriği- 3-4 adet
nar- 1/2 küçük boy
portakal- 1 orta boy
şeftali- 1 orta boy
taze incir- 1adet
üzüm- 15 iri tane
vişne- 15 adet
yeni dünya- 6adet
yeşil erik- 10 adet
hurma- 5 adet
armut- 1 orta boy
limon- 1 orta boy

MEYVE SULARI- TAZE SIKILMIŞ 1 ÇAY BARDAĞI
umarım az da olsa işinizi görür :)

bende kilo vermek istiyorum. şuan ailemin yanındayım. evime gidince başlıycam bu diyete. inşallah bu sefer devam edebilirim.. daha önce diyetisyene gittim sporla beraber bir ayda sadece 3 kilo verebildim:KK43: hala vermem gereken en az 10 kilom var. birde bişey sorucam ben makarnayı çook severim hiç yemeyecekmiyim???? :KK43: iki listede ne pilav var nede makarna:KK43:

değişimleri yazdım canım 1 dilim ekmek yerine çiğ olarak 2 yemek kaşığı pişmişide 3-4 y.k eder sanırım yiyebilirsin:KK3:

bende yarın start vercem inşallah bakalım sonuç ne olacak kilom şuan 74 :KK31:

Son düzenleme:
bende yarın bu diyeti uygulamaya başlıcam kızlar destek olalım birbirimize

Bende yarın başlayacağım kilom çok fazla burdaki başarı hikayelerini okudukça çok hoşuma gidiyor ama iradem zayıf. Benim yaşımdaki arkadaşlarım incecik fıstık gibiler. Ama ben orta yaşlı gibi görünüyorum. İnşallah hep beraber yaza kilolarımızı verelim . yarın başlayacağım artık. yazın giyecek bişey bulamıyorum o sıcaklarda . yarından itibaren sizlerle paylaşacağım günlük olarak. boyum 1.64 kilom 92 yaş 33

Bu gün sabah tartıldım 93.4 kg geldim geçen haftayla bir değişiklik yok gibi görünüyor ama dan tam 93 gelmiştim aslında kaçamak da yapmadım neden böyle çıktı anlamadım reglim yakın belki ondandır

Günaydın Kızlar,
Haftasonu diyet biraz şaştı gibi.harfiyen uyamadım.iki küçük çocukla diyet falan olmuyor valla.cumartesi sabah 75.5 idim bugün sabah itibari ile 76,0 çıktım.bugün tekrar devam ediyorum bakalım nolcak.öyle hemen kilo alcaksak iyi değil ama.çünkü öyle hamurişi falanda yemedim yani.

iyi haftalar kızlar,
son 5 gündür kayıplardayım çünkü kum döküyomuşum.hastaneler,doktorlar derken perişan oldum.bu gün tekrar aranızdayım.ben şöööleeee bi geçmişi okuyup gelem :KK76::KK76:

kızlar bir tane ilaç varmış africa mango diye doktor özün önerdiği bir ilaç bilğiniz varmı

selam kızlarr bende ilk haftamı tamamladım
03/02/2012:62,400

09/01/2012: 61,00
1,400 gr gitmiş gibi görünüyor ama şu anda regl oldum o yüzdende 1 kilo fark eder diye umuyorum bugün 2. listeye başladım bu haftadan dahada umutluyum

gunaydin bajılarr
benim gecen hafta gume gitti. haftasonu kadınlar toplastı evımde. ben de abarttıkca abarttım :KK50:
eskiden 1-2 kere yemin etmistim artık son care olarak yine yemin ettim. bozamicam yani :KK53: bugunden itibaren 1 ay kacamak yok :KK24:
kahvaltı: 1 dlm ekmek,3 zeytin, peynir 1 bardak cay

bu arada minyaturcum sana da gecmis olsun

Son düzenleme:
Bende aranıza katılmak için geldim aslında geçen hafta gelmiştim ama çok misafir ağırlamak zorunda kaldığım için uygulayamadım şimdi ise yeniden başlıyorum ilk listeyle. İnşallah Rabbim yardım eder de bu sefer başarabilirim.Sizlere birde kitap önermek istiyorum ben iki günde bitirdim çok zevkliydi Simge Çıtak'ın Acil Kilo Veriyorum Takıntılı Bir Kadının Diyet Günlüğü inanın bir sürü diyet kitabı okudum hiç biri bu kadar ruhuma hitap etmemişti.Tavsiye ediyorum herkese..:KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Gecen sene Mehmet Özün önerdiği acai berry i kullandım 4 kg verdim. bu senede başka ilacı öneriyor. ama bence önemli olan sabırla diyeti uygulamak. hiç bir mucize ilaç yok. İrademizi kullanmamız gerekiyor. ama ben içine kabuk tarçın atılmış bitki çaylarını öneririm. Kan şekerinin düşmesini engelliyor. Başarılar dilerim Allah yardımcımız olsun .

selam hoş geldin amma makarna ve pilav şeker yerine keçer bi kes doktor konuşurken duymuşdum bi tabak pilav yedinizse aslında bir tabak şeker yemiş sayılırsınız bu yüzden en azından bir ay bekle kilo ver sonra kontrollu şekilde az-az yiyersin:KK49:

X