Diyetisyen Dr.Ayça Kaya 1 Ayda 8 Kilo Zayıflatan Liste

kızlar bende aranıza katıldım..boyum 1.70 kılom suanda 59.9. ıkı haftada 61.5den dustum bu kıloya.bu rakam sıze ıyı gelıyo ama benım basen kalca sorunum var bıraz yaa..52 falan olmak ıstıyorum..kıst amelıyatından sonra cıktım bu kıloya.ve soyle bı mantıkla basladım yemek yemek sadece 3sanıyelık damak zevkıymıs bu yuzden ıstedıklerımı gıyemıycekmıyım yanii..ye ye ye nereye kadar dımı..asla kendımı dıyet psıkolajısıne sokmadan ve bır dıyete uymadan ne cok yıyosam azalttım..ekmegı sadece kahvaltıda yıyorum artık abur cubara son verdım cokk yıyordum cunku..kahvaltıda mutlaka haslanmıs yumurta yıyorum ve onun dısında olculu yedım 1haftada 1kılom gıtmıs..şubatın sonuna kadar 52olmayı planlıyorum cunku uzun surede verılen kılolar alınmazmış..ve kızlar sebze corbası benım kurtarıcım acıkınca hemen yıyorum..ıcınde lahana,pırasa,ıspanak,bıraz bulgur,kuru sogan,maydanoz,havuc,bulyon cok az tuz ve kımyon koyuyorum harıka oluyor..bence sebze sevenler mutlaka denemeli kolarısı az ve cok faydalı..LUTFEN HEP SUNU DUSUNUN 3 SANİYELİK yemek ZEVKİ İÇİN ŞİŞMAN OLMAYA MAHKUM OLMAYALIM BU PSIKOLOJIYLE EMIN OLINKİ YEMEZSINIZ .. ben bıle yapabılıyosam sızde yaparsınız..ve mutlaka PLATES YAPIN kızlar gercekten inceltıyor..hadı bakalım umarım basarıcaz arkadaslar

kızlar butun yorumlarınızı okudum tek tek..ben bu topıkle basarabılcegımıze ınanıyorum..hergun aksam yedıklerımızı yazarsak nekadar yedıgımızıde gormus oluruz..kacamaklarımızıda yazalımki bı daha yapmayalım:KK1: ve hepımız kac yasındayız kac kıloyuz boyumuz kac ve ne iş yapıyoruz bunları yazalımki cunku daha kılolular daha cok kılo verır dımı..hadi
_ sevacım,minyaturcum,hymarrycim,dermanablacım,ozzlycım,berresencim,edemircim,sinem64cum,lifecıtycım,ve neşecim:KK9: merak etmeyin ben unıversite mezunu işsizlerdenım her dadıka hepımızı takıp ederım burdan tabi sızlerde isterseniz HADİ BİRLİK OLALIM KIZLARR:KK48:

BEN BASLAYIM 25 YASINDAYIM,1.70 BOYUNDAYIM,61.5LE BASLADIM İKİ HAFTADA 59.9 OLDUM VE ÇALISMIYORUM OLDUMU HADİ SİZLERDE YAZIN

Son düzenleme:
arkadaşlar yarın sabah bende başlıyorum bana çok mantıklı geldi bu diyet....yarın sabaha baslangıç kilomu yazarım,ama birlik olmak motive olmak şart....benim yaklaşık 5-6 kilo fazlam var iğrenç duruyor;-((((( lütfen destek,bayanda yaşı gösteren tek şey kilo bence;-((((

pink ya sen o boyla o kilodan şikeyetçi isen biz ne yapalım senden baya bi kısayım ve aynı kilodayım kafayı yiycem az kaldı:-(((((

kızlar bende aranıza katıldım..boyum 1.70 kılom suanda 59.9. ıkı haftada 61.5den dustum bu kıloya.bu rakam sıze ıyı gelıyo ama benım basen kalca sorunum var bıraz yaa..52 falan olmak ıstıyorum..kıst amelıyatından sonra cıktım bu kıloya.ve soyle bı mantıkla basladım yemek yemek sadece 3sanıyelık damak zevkıymıs bu yuzden ıstedıklerımı gıyemıycekmıyım yanii..ye ye ye nereye kadar dımı..asla kendımı dıyet psıkolajısıne sokmadan ve bır dıyete uymadan ne cok yıyosam azalttım..ekmegı sadece kahvaltıda yıyorum artık abur cubara son verdım cokk yıyordum cunku..kahvaltıda mutlaka haslanmıs yumurta yıyorum ve onun dısında olculu yedım 1haftada 1kılom gıtmıs..şubatın sonuna kadar 52olmayı planlıyorum cunku uzun surede verılen kılolar alınmazmış..ve kızlar sebze corbası benım kurtarıcım acıkınca hemen yıyorum..ıcınde lahana,pırasa,ıspanak,bıraz bulgur,kuru sogan,maydanoz,havuc,bulyon cok az tuz ve kımyon koyuyorum harıka oluyor..bence sebze sevenler mutlaka denemeli kolarısı az ve cok faydalı..LUTFEN HEP SUNU DUSUNUN 3 SANİYELİK yemek ZEVKİ İÇİN ŞİŞMAN OLMAYA MAHKUM OLMAYALIM BU PSIKOLOJIYLE EMIN OLINKİ YEMEZSINIZ .. ben bıle yapabılıyosam sızde yaparsınız..ve mutlaka PLATES YAPIN kızlar gercekten inceltıyor..hadı bakalım umarım basarıcaz arkadaslar

Vallahi senin burda ne işin var diyesim geliyor benim boyum 1.78 ve şu anda 94.8 kiloyum 70 kilo olmak hayalim senin fazlalığın yok gibi yine de kendin bilirsin

kızlar butun yorumlarınızı okudum tek tek..ben bu topıkle basarabılcegımıze ınanıyorum..hergun aksam yedıklerımızı yazarsak nekadar yedıgımızıde gormus oluruz..kacamaklarımızıda yazalımki bı daha yapmayalım:KK1: ve hepımız kac yasındayız kac kıloyuz boyumuz kac ve ne iş yapıyoruz bunları yazalımki cunku daha kılolular daha cok kılo verır dımı..hadi
_ sevacım,minyaturcum,hymarrycim,dermanablacım,ozzlycım,berresencim,edemircim,sinem64cum,lifecıtycım,ve neşecim:KK9: merak etmeyin ben unıversite mezunu işsizlerdenım her dadıka hepımızı takıp ederım burdan tabi sızlerde isterseniz HADİ BİRLİK OLALIM KIZLARR:KK48:

BEN BASLAYIM 25 YASINDAYIM,1.70 BOYUNDAYIM,61.5LE BASLADIM İKİ HAFTADA 59.9 OLDUM VE ÇALISMIYORUM OLDUMU HADİ SİZLERDE YAZIN

hoş gelin Pink ciikkkk :))) :KK3:
bana görede senin kilon boyun iyi maaşallah.ama önemli olan senin kendini kaç kiloda görmek istediğin.dolayısıyla benden sana sonuna kadar destek :KK19:

ben 30 yaşındayım,memurum,1.62 boyundayım ve 67 kiloyum.hedefim 54 kg olmak...:KK9::KK9::KK9:

PİNK ÇOK İYİSİN CANIM,SENİN GİBİ ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLERE BU TOPİKLERDE ÇOK İHTİYAÇ VAR,MOTİVE ET BİZİ,GÜDÜLE BİZİ ARKADAŞIM:KK53:
gerçi ben de arkadaşlarım gibi senin burda ne işin var demek istiyorum ama herkes kendihikayesini,kendi geçmişini ve hayatını daha iyi bilir,tabi kii kendi bedenini de,bu yüzden ben de sana hoşgeldin diyorum,
yapabilirsek bir tablo falan bile yapabilirz aslında,

ben kendimi yazayım,
28 yaşındayım,
ikiz doğumum ve çok kıymetli polikistlerim var,
boyum 1.60,kilom bu sabah itibariyle 80.4 canım..
sanırım topiğin en kötüsü de benim bööööö :KK14:

bu arada midem kazındı,bir yeşil elma gönderiyorum fabrikaya,hoppaaa :130:

Sanırım bu topikdeki en kilolu benim hedefim bir an önce size yaklaşmak önümüzdeki pazartesi en az 1 kilo daha vermiş olmayı diliyorum tabi bunun için çok çabalıyorum da bu diyetin ikinci haftasını uygulamaya başladım birinci hafta pazartesi günü bitti sonuçtan çok memnunum umarım bu hafta da o kadar başarılı olurum öğlen yemeğimde 6 yemek kaşığı pırasa bol salata ve bir kase yoğurt yedim ara öğün vaktim yaklaşıyor 10 badem 1 bardak süt ve 4 kuru erik yiyeceğim fırsat buldukça yediklerimi yazarım bu gün 9.gün henüz hiç kaçamak yapmadım umarım bundan sonrada yapmam yaparsam paylaşırım sizinle yorumlarınızı bekliyorum

Bir ayda sekiz kilo vermeyi sağlayan bir diyeti önerne kişini diyetisyenliğinden şüphe ederim. Sağlıkla ilgili en ufak bir yazı okumamış mı bu insan?
DR ünvanını kullanması zaten ayrı bir skandal.-Diyetisyenler tıp doktoru değildir. Akademik anlamda DR ise de bunu ünvan olarak kullanmasını; insanların diyetisyen doktor olmadıkları ile ilgili olarak yeterince bilgi sahibi olamamasını kötü niyetli bir şekilde kullanmak olarak yorumluyorum.

Sanırım bu topikdeki en kilolu benim hedefim bir an önce size yaklaşmak önümüzdeki pazartesi en az 1 kilo daha vermiş olmayı diliyorum tabi bunun için çok çabalıyorum da bu diyetin ikinci haftasını uygulamaya başladım birinci hafta pazartesi günü bitti sonuçtan çok memnunum umarım bu hafta da o kadar başarılı olurum öğlen yemeğimde 6 yemek kaşığı pırasa bol salata ve bir kase yoğurt yedim ara öğün vaktim yaklaşıyor 10 badem 1 bardak süt ve 4 kuru erik yiyeceğim fırsat buldukça yediklerimi yazarım bu gün 9.gün henüz hiç kaçamak yapmadım umarım bundan sonrada yapmam yaparsam paylaşırım sizinle yorumlarınızı bekliyorum

9. günde 4 kilo verdiğini tickerdan al-nlıyorum,
bence hepimizden hızlı sen olacaksın ama:KK9:
Bir ayda sekiz kilo vermeyi sağlayan bir diyeti önerne kişini diyetisyenliğinden şüphe ederim. Sağlıkla ilgili en ufak bir yazı okumamış mı bu insan?
DR ünvanını kullanması zaten ayrı bir skandal.-Diyetisyenler tıp doktoru değildir. Akademik anlamda DR ise de bunu ünvan olarak kullanmasını; insanların diyetisyen doktor olmadıkları ile ilgili olarak yeterince bilgi sahibi olamamasını kötü niyetli bir şekilde kullanmak olarak yorumluyorum.

arkadaşım,bu kadar cesurca konuşmadan önce bir araştırsan keşke,doktorun adını yazman yeterli google da,
bu kadın Hacettepe mezunu,Dahiliyede ihtisas yapmış bir doktor öncelikle,

gelelim ikinciye,
eğer sen de 120 kilo olsan bu diyetle değil 8 kilo ayda 12 kilo bile verirsin,ne var bunda anlamadım..

lütfenng bilinçlenelimmm:KK9:

Son düzenleme:
9. günde 4 kilo verdiğini tickerdan al-nlıyorum,
bence hepimizden hızlı sen olacaksın ama:KK9:

arkadaşım,bu kadar cesurca konuşmadan önce bir araştırsan keşke,doktorun adını yazman yeterli google da,
bu kadın Hacettepe mezunu,Dahiliyede ihtisas yapmış bir doktor öncelikle,

gelelim ikinciye,
eğer sen de 120 kilo olsan bu diyetle değil 8 kilo ayda 12 kilo bile verirsin,ne var bunda anlamadım..

lütfenng bilinçlenelimmm:KK9:

Doktor ise diyetisyen değildir, diyetisyen ise doktor değildir. Ha süpersonik bir insan ise ve 6 yıl tıp eğitiminin üzerine bir de 5 yıl diyetisyenlik okuduysa bilemem. :)))
Evet 120 kilo iseniz ayda 8 kilo verisiniz, ama bir diyeti sanki herkese 8 kilo verdirecek gibi "Ayda 8 kilo verdiren diyet." diye lanse ederseniz insanların sağlığı ve psikolojisi ile oynarsınız. Hiçbir diyet reçete gibi herkese 3 kilo, herkese 5 kilo, herkese 8 kilo verdirmez. Ve son olarak ilk mesajda yer alan diyetin aklorisi çok düşük 120 kilo bir insanın o listeden en az 300-400 kalori daha fazl alması lazım. Bazal metabolizma hızına göre. Yani hiç kıpırdamadan durulduğunda, sadece nefes almak ve organların çalışması için gereken kaloriden bahsediyorum.
Bilinçliyim yani, merak etmeyin.

Bu Ayça Kaya'nın diyeti televizyonda doktorum programında çıktı bir kadın bu diyetle 27 kilo vermişti hemde sağılıklıydı zaten o kadını görünce ben karar verdim zayıflamaya tabiki amacım 3 ayda 27 kilo vermek değil ama ilk hafta bende 3.2 kilo verdim ama sanıyorum bunun çoğu ödem bundan sonraki haftalarda 1 er kilo vermeyi hedefliyorum bunu yapabilirsem benim için yeterli yaza istediğim kiloya yaklaşmış olurum

arkadaşım doktor isterse diyetisyen olabilir,
diyetisyen doktor olamaz..
ayrıca burda herkes 8 kilo verecek de demiyorrr..

selam canim 9 gunde mi verdin bu 3.9 kiloyu? oyleyse gayet guzel, tebrik ederim :)

arkadaşım doktor isterse diyetisyen olabilir,
diyetisyen doktor olamaz..
ayrıca burda herkes 8 kilo verecek de demiyorrr..

Valla ben başlıktan ve diyetin sunumunun yapıldığı ilk mesajdan direk onu anladım. "Ayda sekiz kilo verdiren diyet." Sizce kaç değişik şekilde anlaşılabilir.
Artı insanlara standart diyetler önermek çok sağlıksızdır. Bu insan doktorsa bu diyeti gizli şekeri olan ama bunun farkında olmayan biri uyguladığında direk şeker hastası olacağını bilmesi gerekir. Zatın sitesini çok iyi inceledim. Madem diyet denen şey bu kadar kolay ve standart nedne kendi jastalarına elli tane testten sonra sağlıklı diyetler yazıyor? Neden kendi hastalarında açlık kan şekerine bakıyor, nedne insülin direnci var mı diye araştırıyor? MAdem bu standart diyet çok sağlıklı her gelen hastasına bu listeyi versin yollasın.
Hem doktor diyetisyen olamaz, beslenme ve diyabetik uzmanı doktor olabilir. Onun adı da diyetisyen değildir.
Tek amacım insanları böyle standart herkese verilen listeler uygulamamaları konusunda uyarmaktı. Siz önemsemiyorsanız buyrun devam edin.

selam canim 9 gunde mi verdin bu 3.9 kiloyu? oyleyse gayet guzel, tebrik ederim :)

Hayır şöyle söyleyeyim ben zaten biraz yediklerimi azaltarak 700 gr vermiştim Aralığın 16 sıydı galiba bu Ayça Kayanın olduğu programı izledim orda bir kadın vardı izlediniz mi bilmiyorum kadın 120 kilodan 3 ayda 93 kiloya düşmüştü bundan çok etkilendim 19 Aralık pazartesi günü aynı diyeti uygulamaya başladım başladığımda tam 98 kilo idim geçtiğimiz pazartesi de 94.8 kiloydum yani 1 haftada 3.2 kilo verdim bu benim için çok motive edici oldu şimdi ikinci haftayı uyguluyorum pazartesileri tartılıyorum yani önümüzdeki pazartesi tartılıp kilomu yine yazacağım

Hayır şöyle söyleyeyim ben zaten biraz yediklerimi azaltarak 700 gr vermiştim Aralığın 16 sıydı galiba bu Ayça Kayanın olduğu programı izledim orda bir kadın vardı izlediniz mi bilmiyorum kadın 120 kilodan 3 ayda 93 kiloya düşmüştü bundan çok etkilendim 19 Aralık pazartesi günü aynı diyeti uygulamaya başladım başladığımda tam 98 kilo idim geçtiğimiz pazartesi de 94.8 kiloydum yani 1 haftada 3.2 kilo verdim bu benim için çok motive edici oldu şimdi ikinci haftayı uyguluyorum pazartesileri tartılıyorum yani önümüzdeki pazartesi tartılıp kilomu yine yazacağım

1 haftada cok iyi 3.2 kilo bravo.. ben de malesef 2 ay kilo verdikten sonra simdi duraklama (hatta biraz kilo alma) evresindeyim ipin ucu kacmadan beni yola getirecek bir diyet ariyordum bunu denemeyi dusunuyorum

PİNK ÇOK İYİSİN CANIM,SENİN GİBİ ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLERE BU TOPİKLERDE ÇOK İHTİYAÇ VAR,MOTİVE ET BİZİ,GÜDÜLE BİZİ ARKADAŞIM:KK53:
gerçi ben de arkadaşlarım gibi senin burda ne işin var demek istiyorum ama herkes kendihikayesini,kendi geçmişini ve hayatını daha iyi bilir,tabi kii kendi bedenini de,bu yüzden ben de sana hoşgeldin diyorum,
yapabilirsek bir tablo falan bile yapabilirz aslında,

ben kendimi yazayım,
28 yaşındayım,
ikiz doğumum ve çok kıymetli polikistlerim var,
boyum 1.60,kilom bu sabah itibariyle 80.4 canım..
sanırım topiğin en kötüsü de benim bööööö :KK14:

1. canımcııımmm hep beraber üstesinden gelicez bu kiloların sen hiç merak etmee :21::21::21:
  2. hep destek,tam destek :)

1 haftada cok iyi 3.2 kilo bravo.. ben de malesef 2 ay kilo verdikten sonra simdi duraklama (hatta biraz kilo alma) evresindeyim ipin ucu kacmadan beni yola getirecek bir diyet ariyordum bunu denemeyi dusunuyorum

işte böyle direnç gösterebiliyo vücut bazen.ama sabırlı olur ve bozmazsan bu süreden kazançlı çıkan sen olursun.yaz bakıyım sen bu gün yediklerini,bi yorumlayalım :KK23::KK23:

X