Diyetisyen Dr.Ayça Kaya 1 Ayda 8 Kilo Zayıflatan Liste

gayet mantıklı bence de eşinin verdiği taktikler.akşamları yağ ve karbonhidrat alınmadığı zaman harika kilo veriliyo.ama mesela akşam yemeğinde ailece balık yenecekse o zaman napıyosun safinaz.? onu yemeyip sebze haşlamsı mı yapıyosun? protein olmuyo mu hiç akşam ki menün de .?

ya canım akşam yemeğinde ben hamilelikten önce herşey yiyorduk eşimle sadece yağı az kullanırım ben tuzu da birde ekmek az yeriz iki kşiyken bir çavdar ekmeğibize baya giderdi yani akşam da yemekten sonra yeme alışkanlığımız yok meyve yeriz ben salatalık falan severim film izlerken onları yerdim,, diyet yapmıyordum yanii bazen abartıp aynı gece iş yerine götürmek için yaptığım kurabiyelerden falan da fazlasıyla yediğimiz olurdu ama öğlenleri iş yerinden eve geldiğimiz için biz ağır olan pilav makarna kuru yemekler falan akşamdan yapardımeve gelince çğlen ısıtır yer işe giderdik o yüzden akşama da sadece hafif sebze yemeğimiz yapılırdı. ama ben şimdi hamilelikten sonra kilo vericem diye bireysel olarak haşlama usulü yiyorum eşime yine yemeğini eski usul yapıyorum, ona pilav yapıyorum ama ben kendime bir cezvede iki kaşık haşlıyorum mesela ona nohut pişiriyorsam yağını salçasını koymadan 2-3 kaşık ayırıyorum öğlen yine beeraber nohutlu pilav yiyoruz tek farkı benimkinde yağ- salça- tuz yok, pilav haşlama. ama kilolarımdan kurtulduktan sonra eskiden yeme sistemime döndüğümde öğlen tahıl akşam sebze zaten kilo alınmaz:)

tatlım balık güzel bi seçenek bence de..ama şunu öğrenmek istiyoum: akşam yemeğinde balık yiyiyor musun yoksa öğlen mi yiyiyorsun?

yok öğlen yiyemem kokarım zatiiiii:))))) ya balıktan tavuktan zarar gelmez istediğin kadar yiyebilirsin diye biliyorum ben:) hatta balık yağı kullanıyorum bebeğim için haftada 2 kez sütümden yararlanması için, balık yağının bile kilo aldırdığı sanılır ama düzenli kullanımda kilo bile verdirirmiş, çok faydalı bir şey bide zeka için, balık ye canım ne olacak, salata yaparsın z. yağı ile bide yağsız salçasız çorba tamam günlük yağ ihtiyacıını 2 tatlı kaşığı z. yağı ile al, iyot için de az tuz bitti yani ben böyle yapıyorum, akşam yiyorum yani

yok öğlen yiyemem kokarım zatiiiii:))))) ya balıktan tavuktan zarar gelmez istediğin kadar yiyebilirsin diye biliyorum ben:) hatta balık yağı kullanıyorum bebeğim için haftada 2 kez sütümden yararlanması için, balık yağının bile kilo aldırdığı sanılır ama düzenli kullanımda kilo bile verdirirmiş, çok faydalı bir şey bide zeka için, balık ye canım ne olacak, salata yaparsın z. yağı ile bide yağsız salçasız çorba tamam günlük yağ ihtiyacıını 2 tatlı kaşığı z. yağı ile al, iyot için de az tuz bitti yani ben böyle yapıyorum, akşam yiyorum yani

ohh ii o zaman ..yarın akşam balık yapmayı düşünüyodum da..yok olmaz desydin yapmıcaktım valla..açıklamaların için saol canım benim..

bende aralardaa galeta v büskivi yiyorumm 2-3 gündür ama onları keisp süt vve yogurt yemem laızm aslındaa
gereksizz kh alıyorum ama kendimii çok sıkmakta istemiyorum
kalan kilolarıd avermek istiyorum çok şey istiyorum sanırım:KK31::KK31::KK31:

ohh ii o zaman ..yarın akşam balık yapmayı düşünüyodum da..yok olmaz desydin yapmıcaktım valla..açıklamaların için saol canım benim..

proteinden korkma safinazın dediig gibi he rögün jokerdir
depolanan karbonhidratları eritir proteinlerr..

bende aralardaa galeta v büskivi yiyorumm 2-3 gündür ama onları keisp süt vve yogurt yemem laızm aslındaa
gereksizz kh alıyorum ama kendimii çok sıkmakta istemiyorum
kalan kilolarıd avermek istiyorum çok şey istiyorum sanırım:KK31::KK31::KK31:

canım yaa senin vermen gereken beş kilo zaten..canını sıkma fazla,kafana takmadan aa bi bakmışsın vermişsin..

ahh valla billaha veremiyorum 1 yıldır dön dolaş aynı yerdeyim:KK43:

keşke benim de verece 5 kiilocuğum olsa :)))ne dert kalır ne gam :))) allah bebişime uzun ömür versin. proteinler kas yapımı için önemli, spor salonuna gidenlere protein ye derler haşlanmış yumurta bol yoğurt süt falan, sporla beraber bunlar acayip kas yapıyo kas da kilo yakıyo, klo vermek istiyorsan fırsatınız da varsa kas kütlenizi arttırın derim ben, sözde ben iki haftadır stepe başlayacaktım ama bebekten fırsat olmuyo, vücutta ne kadar çok kas varsa enerji ihtiyacı artar dolayısıyla kaslar enerjiyii harcamak için yağlarını kullanır, eskiden ekmek -karbonhidrat yedikten sonra yürüyüş yapardım eritmek için ben sonradan tam tersini yapmaya başladım proteinli şeyler yedikten sonra yaptım. şimdilerde nerdeeee spor ...vakit bilem yok

Ebru74 54.9 ************** 53.5
Ladyyookie 62 **************
Asude 92 ************** 89**********87
2008elif 78.8 ************************79.3
Banu145145 105.5************** 105***105
Sahili 91 ************** 92***********90.6
persephonecik 67 **************
Burcu 75 ************** 75***********75
Beste 63.5 **************
Peri08 70 *************** 67
Nitroit 80 ************** 77***********76
Sevimli çirkin 80 ***************
Mpuder 68 ***************
Ahesenecem 69 *************** 67.3****67.3
Beyazbulut 66.3 ***************
Pinkvısne 59 *************** 57
Safinaz 85 *****************?*********77.1
Sezen 55 ***************
İncecik 63.5 ****************
Safinaz 85 ****************80.4********77.1
Doğa3 *******************96.2********95.3

Arkadaşlar bir çok kişi bildirim yapmamış yapanlara teşekkür ederim...

Kızlar haftanın şampiyonlarını yazıyorum....
1.Safinaz 3.300
2.asude 2000
3.Sahili 1.400
Kızlar süpersiniz tebrikler.

Kızlar haftanın şampiyonlarını yazıyorum....
1.Safinaz 3.300
2.asude 2000
3.Sahili 1.400
Kızlar süpersiniz tebrikler.

teşekkürler ayrıca tebrikler, hafta sonu moralim baya bozulmuştu aç olmadığım halde bir ara kendimi buzdolabıınn önünde buldum,insan depresifleştimi olabiliy yani.saol banucum seninde emeğin için

kızlar kusura bakmayın..

sabah 7:30 da çıktım evden ve daha yeni girdim..

gerçi bişey değişmez..zira hiç kilo verememişim:KK50::KK50:
napılacak demek ki listeye aynen uyulacak..
banucum, hala 53.500 kiloyum..:KK43::KK43:

Banucuğum 3. Mü oldum çok şükür sabah teraziye çıkıp 90 .60 görünce bende şaşırdım heralde dedim yanlış indim tekrar çıktım sonuç aynı napıyoruz yola devammmmmmmm............. Hadi kızlar daha önceki hafta 1 kiloda fazlam vardı ama yılmadım :)):KK16::KK8:

bir kaç saat sonra sabah olacak ve ben yeniden başlıyorum diyete, umarım bir daha bozulmaz:118:

Son düzenleme:
boyumuz ve hedefimiz aynı canım.ama şimdiki kilolarımız nasıl acaba.ben 79 kiliyum:KK43:
kolay gelsin hepimize temmuza kadar inşallah hedefime ulaşırım diyoum ben..

Benim kilomda dün akşam tartıldım.74 çıkdı malasef:KK43:
Buğün diyetimdeki 2. günüm.
Ben gün içinde çok acıkmıyorum gayet istikrarlı gidiyorum.
Bana ne oluyorsa akşam oluyor:KK43:
Umarım bir hafta içinde düzene sokacağım kendimi hiç kaçamaksız devam edeceğim.

slm arkadaşlar
bir haftayı bitirdim bu diyeti yapıyoum..
ayrıca yemeklerden önce soğan suyu da içiyoum.iştahımı kapatıyor.

bugün ki menüm şöle:

sabah:
1 dilim etimek(ödem atıyomuş)
bi parça peynir
2 zeytin

ara:3 bisküvi

öğle:
3 köfte
1 dilim etimek
söğüş domates marul
ayran

ara
1 kepekli beyaz peynirli tost
ayran yarım portakal

akşam
yoğurtlu haşlanmış broli
taze soğan
1 dilim ekmek

ara da da sütlü kahve ve meyve yicem..

Menün bence gayet başarılı arkadaşım.
Etimek'i bende duymuştum ama o bana çerez gibi geliyor yedikçe yiyesim geliyor:)
Devamında da ıstikrarlı devam etmen ve çıtır hatun olman dileğiyle:)

bide ne kadar çok yersen o kadar çabuk zayıflarsın yeterki kalorisine dikkat et metabolizma çalıştıkça kilo verirsin unutma, kesinlikle akşam karbonhidrat almamaya çalış, ekmek gündüz 5 dilim bile ye ama akşam kesinlikle yarım dilimbile yeme metabolizma hızı akşamları oldukça düşük ve yağ depolamaya yatkındır, mesela tavuk falan yerken 100 gr gibi bir sınırlamaya girme safi protein nekadar yersen ye çok önemli değil, sebze de aynı şekilde.bir de yağ alımınızı kısarsanız ki ben günde sadece ihtiyacım olan kadarını alıyorum (2 tatlı kaşığı civarı zeytin yağı ve bunu da mutlaka gündüz saatlerinde ya sabah ya da öğlen alıyorum) inanılmaz kilo kaybı yapıyor vücut yağları enerjiye dönüştürürken siz yağ almadığınız için depo yağlarınızdan harcıyor.yani işin özü akşam üzerinden sonra mümkün olduğunca karbonhidrat almamak. benim iki ayada 7 civarı oldu ama emzirmek de ayda 1,5 civarı zaten kaybettiriyor o avantajım benim bu dönemde de iyi kullanmam lazım

Valla süpersin ne diyeyim.Söylediklerin gerçekden çok mantıklı geldi.
Bende akşama köfte yerine bence tavuk yapayım.Yanınada yoğurt,tamamdır.
Eşimlede karar aldık akşamki kahve yerine bitki çayı içeceğiz.

Şimdi iş yerindeki ablamız önüme türk kahvesi getirdi,yok içmem dedim iç,iç dedi oy oy.
Ama içmiyeceğim,soğudu derim ne yapayım.

Sabah kahvaltım

09:00 09:30

Bir tutam dere otu,bir tutam maydanoz,bol limon
Bir dilim çavdar ekmek
Bir bardak çay ( Tek şeker)

Çok iyi gidiyorsun afiyet olsun.
Senindemi ilk günün? Darısı diğer günlerin başına inşallah.

Evet benimde dün ilk günümdü...ve sıfır kaçamakla bitirdim üstelik 1 km de yürüyüs yaptım...
Bugün 2. gün ve sabah daha az bi şişkinlikle uyanmak harika :)

Dün akşam 6 kaşık zeytinyağlı pırasa ve bir dilim ekmek azıcıkda haşlanmış karnıbahar yedim..
bi kahve fincanı beyaz leblebide suyla epey tok tuttu sabaha acıkmamışım :)

Sabahta maydonoz ve penirle kahvaltımı yaptım..İnşallah böle devam eder :)

Bu arada bende listeye alınmak istiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmm :))

Evet benimde dün ilk günümdü...ve sıfır kaçamakla bitirdim üstelik 1 km de yürüyüs yaptım...
Bugün 2. gün ve sabah daha az bi şişkinlikle uyanmak harika :)

Dün akşam 6 kaşık zeytinyağlı pırasa ve bir dilim ekmek azıcıkda haşlanmış karnıbahar yedim..
bi kahve fincanı beyaz leblebide suyla epey tok tuttu sabaha acıkmamışım :)

Sabahta maydonoz ve penirle kahvaltımı yaptım..İnşallah böle devam eder :)

Bu arada bende listeye alınmak istiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmm :))

Afiyet olsun.
Ben beyaz leblebiyi ara öğünde uyguluyorum.
Peynir yemediğim için tost,ayran,bana uymuyor.
Bende leblebi ve portakal yiyorum eve kadar tok tutuyor beni güzel oluyor.

Akşam ki menüm benim

Çıtır tavuklu salata yanında 500 ml su

Dün suyu toplamda 2,5 litre olarak tamamladım.
Ve günü kaçamaksız bitirdim:)

Benim kilomda dün akşam tartıldım.74 çıkdı malasef:KK43:
Buğün diyetimdeki 2. günüm.
Ben gün içinde çok acıkmıyorum gayet istikrarlı gidiyorum.
Bana ne oluyorsa akşam oluyor:KK43:
Umarım bir hafta içinde düzene sokacağım kendimi hiç kaçamaksız devam edeceğim.

Menün bence gayet başarılı arkadaşım.
Etimek'i bende duymuştum ama o bana çerez gibi geliyor yedikçe yiyesim geliyor:)
Devamında da ıstikrarlı devam etmen ve çıtır hatun olman dileğiyle:)

merhaba aynilll
kilonu ögrenmekiçin sabah aç karna wc ye çıkmış halde tartılcaksın
akşam ile sabah arasında neredeyse enaz 1 kilo oynar seni yanıltmasın bu
sabah erkenden tertıl

X