Adet geciktirici primolut n adet başladıktan sonra kullanılır mı

BosnakGuzeli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2009
930
1
Selam Arkadaşlar,
Sorumun özeti : Primolut n adet başladıktan sonra kullanılır mı?
Adet geciktirici hap adet olduktan sonra kullanılır mı?

Biraz önce hastalanmaya başladım galiba ama malumunuz önümüz yılbaşı ve tatile gideceğim.Bende eczaneden gidip primolut n adet geciktirici aldım.Ama kullansam durdurur mu acaba.Daha tam anlamıyla hastalanmadım, sadece leke var iç çamaşırım da.

Kısaca:
Primolut adetin kaçıncı günü kullanılır?
Adet olduktan sonra adet geciktirici kullanılır mı?
Eğer adet olmadan kullandıysak Primolut kullandıktan kaç gün sonra adet görülür?
Adet geciktirici ilacı nasıl ve günde kaç kez kullanmalıyız?
Adet geciktirici ilaç ne zaman içilmeli? Adetten önce mi sonra mı?

Lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de bir arkadaşım bir kaç ay üst üste kullandı hep denize gittiği zamanlara denk geldiği için. ilk gün kullandığında da durdu onun ki. Ama sonrasında çok kilo aldı haberin olsun

Evet etkili bir ilaç ilaçı bıraktıktan 3-4 gün sonra regli oluyorsun deniyor. Bu kişiye göre değişiyor bence ben iki kere kullandım her seferindede kullanmayacağım dedim ama kullandım:KK43: Hapı bıraktıktan sonra 4. gün rengli oldum Allahım bu nasıl bir ağrı size anlatamam çalışıyorsanız işten izin alabilecek kadar bir ağrı çekiyorsunuz.Sonraki regli de sarkıyor.
ikinci kullamamda ise tam bir facia 11 gün oldu olmadım doktora gittim söktürücü verdi. ertesi gün başlayacaktım mı hasta oldum ağrının tarifi yok ama bu bana ders oldu büyük konuşmuyorum ama bir daha mı asla

kullandıktan sonra pişman oluyorsunuz zaten ne gerek vardı diye düşünüyorsunuz.

bende geçen yaz tatilde kullanmıştım...
3. gün oldum bıraktıktan sonra....
öyle çok bi ağrım olmadı..
zaten normalde olmazdı sancım...
ilaçtan sonrada fazla bişey olmadı...
ağrı kesici bile almadım yani o derece....
memnun kaldım ben ama genelde pek memnun kalmıyo kullanananlar

bi kaç kez kullanmıştım denize gireceğim zamanlara denk geliyor diye
ama başladıktan sonra kesmez diye biliyorum doktor reglinden 3-4gün öncesinden içmeye başla demişti bana
düzenli kullanırsanız, ve uzun süre kullanmazsanız sorun olmaz
bıraktıktan 2-3 gün sonra regl olmuştum ama öncekilerden farklı değildi yine aynı ağrı yine aynı kanama

İlacı içtim hemen kesti adetimi.Tatilimi yaptım hapı bıraktım 2 gün sonra başladı adetim hiç ağrım sancım olmadı.4 Gün sürdü ama az az geldi.Önümüzdeki ay yoğun gelcek büyük ihtimal.Arkadaşımla birlikte kullandık ikimizde memnun kaldık.Böyle zamanlar için gerçekten iyimiş.

bugün 17 gündür adetliyim.acaba bende içsem bitirirmi bu adet olayını.psikolojim bozuldu vallahi of.dogum kontrol hapı kullanıyorum.ikisini birlikte kullanırsam acaba dogum kontrol hapının etkisini yokedermi acaba.bilginiz varsa cevaplarmısınız lütfen..

çok r-eski bir konuyu canlandırıcam
benim de 2 gün sonra olmam gerekiyordu ama bugün oldum ve hemen primolut a başladım. kesilir mi sizce? bayramda tatile gidicem başka da iznim yok bu sene o yüzden regl geçirmek istemiyorum:KK43:

çok r-eski bir konuyu canlandırıcam
benim de 2 gün sonra olmam gerekiyordu ama bugün oldum ve hemen primolut a başladım. kesilir mi sizce? bayramda tatile gidicem başka da iznim yok bu sene o yüzden regl geçirmek istemiyorum:KK43:

yahu herkes kesiyor adeti falan yazmış da yok öyle bir şey kesiyor adeti diyenlerin kanaması tam başlamadığı için veya ilk anda lekelenme şeklinde geldiği için durdurmuştur büyük ihtimal ama bu ilaç tahmini adet başlangıç tarihinden -en az- 2 gün önce kullanmaya başlanır ki adet kanamasını ertelesin. onun dışında adet olduktan sonra ilacı almaya başladıysan kanamayı azaltır belki ama kesmez yani bildiğim kadarıyla. kanama başladıktan sonra durdurmanın yolu yoktur diye doktorlar bile söylüyor

Son düzenleme:
yahu herkes kesiyor adeti falan yazmış da yok öyle bir şey kesiyor adeti diyenlerin kanaması tam başlamadığı için veya ilk anda lekelenme şeklinde geldiği için durdurmuştur büyük ihtimal ama bu ilaç tahmini adet başlangıç tarihinden -en az- 2 gün önce kullanmaya başlanır ki adet kanamasını ertelesin. onun dışında adet olduktan sonra ilacı almaya başladıysan kanamayı azaltır belki ama kesmez yani bildiğim kadarıyla. kanama başladıktan sonra durdurmanın yolu yoktur diye doktorlar bile söylüyor

Adı geçen ilacı bende bir kaç defa kullandım ve evet adet kanaması başlamadan önce (2-3 gün önce) ilaca başlamak gerekiyor.İlacı bıraktıktan sonrada 3 gün içinde kanama başlıyor.Bende tatil veya uzun zaatler süren kara/hava yolu yolculukları sebebiyle kullanmıştım ve her defasında birdaha kullanmayacağım diye kendime söz vermiştim çünkü sonrasında takip eden aylarda adet düzenini olumsuz etkiledi hep.Zaten doktorumda bu amaçla kullanımların sakınca doğuracağı ve kullanmamam yönünde uyarılarda bulunmuştu.Yani gerçekten çok önemli / kritik bir durum yok ise kullanmamakta fayda var bence arkadaşlar.

Merhaba arkadaşlar benim yumurtalığımda kist varmış.Doktorumda bana primolut-N 5 mg lık tabletinden verdi adet günümün başlangıcından itibaren sayıp 15. günü kullanmaya başlayacağım 2 aylık bir kutu verdi ondan sonra geçtimi bakacağız dedi. benim sorum şu olacak hiç bir zaman adet düzensizliği yaşamadım bu aya kadar ilk kez bu ay dengesiz bir adet dönemi geçirdim ve bebekte istiyorum artık.Kisti olup bu ilacı kullananlar oldumu olduysada sonuç verdimi??

Merhaba arkadaşlar benim yumurtalığımda kist varmış.Doktorumda bana primolut-N 5 mg lık tabletinden verdi adet günümün başlangıcından itibaren sayıp 15. günü kullanmaya başlayacağım 2 aylık bir kutu verdi ondan sonra geçtimi bakacağız dedi. benim sorum şu olacak hiç bir zaman adet düzensizliği yaşamadım bu aya kadar ilk kez bu ay dengesiz bir adet dönemi geçirdim ve bebekte istiyorum artık.Kisti olup bu ilacı kullananlar oldumu olduysada sonuç verdimi??

hayatım bu ilacı doktor bana kanamamı kessin diye vermişti rahmim kanama yapmıştı :KK43: başka bir arkadaşımda adetini geciktirsin diye alıyordu kistlerdeki etkisini bilmiyorum ama bana veriliş sebebi oydu

hayatım bu ilacı doktor bana kanamamı kessin diye vermişti rahmim kanama yapmıştı :KK43: başka bir arkadaşımda adetini geciktirsin diye alıyordu kistlerdeki etkisini bilmiyorum ama bana veriliş sebebi oydu

Yinede cevabın için teşekkür ederim canım. Hiç bir zaman hormonlarla ilgili bir problem yaşamadım eğer ilacı kullandıktan sonra vücut bu ilaca alışırsa diye endişelendim bi an.

merhaba kızlar pazar günü günü birlik denize gidicem tam o gün olcaktım hap iççektim ama erken regl oldum dün gece geciktirici içsem etkisi olur mu acaba ya cok şiddetli geliyor agrımda çok hiç kullanmadım daha önce.

X