Maske Tarifleri Cilt lekelerine kantaron yagı

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
arkadaşlar ben dün aktara gittim kantoron yağını baktım ama bir türlü güvenipte alamadım.sizin kullanıpta tavsiye edebileceğiniz marka varmı.kurtulayım artık bu güneş lekelerinden.

benim bildiğim bir sarı kantaron bir de kırmızı kantoran var birbirinden farklı özellikleri war mı bilmiyorum sanırım olusmus lekelere değil de yaralanmalarda olsuabilecek lekeleri önlemek icin kullanılıyo

arkadaşlar bugun kantoron yağ almaya gittim ama alamadan geri geldim çünkü kullanan arkadaşlar ciltteki lekeleri giderdiğini söylüyor ama kullanım kılavuzunda vucudu kuvvetlendirmeye hazmı kolaylaştırmaya ishali kesmeye mide agrılarını dindirmeye yardımcı olur. yara ve yanıkları iz bırakmadan iyileştirir diyor hangisi dogru bunun? benim yüzümde ufak ufak lekeler var onun için tavsiyeleriniz nedir?:

benim bildiğim bir sarı kantaron bir de kırmızı kantoran var birbirinden farklı özellikleri war mı bilmiyorum sanırım olusmus lekelere değil de yaralanmalarda olsuabilecek lekeleri önlemek icin kullanılıyo

sagol canım renk konusunda kafam karışmıştıa.s.

Benim oldum olası bitkilere ayrı bir düşkünlüğüm vardır.İnanılmaz keyif alırım bitkisel arastırmalar yapmaktan,aktar gezmekten:)Cilt bakımına önem veriyorum ve bunu doğal yollarla yapmayı tercih ediyorum.Hergün mutlaka 1 bardak ısırgan cayı,1 bardak yeşil cay içmeye özen gösteriyorum.Her akşam yoğurt+cekilmiş üzüm cekirdeği yiyorum.Akşam cildimi iyice temizleyip(sabun hariç),iyi marka gülsuyu ya da elma sirkesiyle siliyorum(tonik),ardından kantaron yağıyla masaj yapıp nemlendiriyorum(siyah noktalara,sivilcelere iyi geliyor,cildim daha sıkı ve temiz).Haftada bir bal+limon karısımından maske yapıyorum,gözenekleri sıkıstırıyor ve besliyor.Bunların yanı sıra dengeli beslenmeye gayret ediyor,bol su içiyor ve düzenli yürüyüş/spor yapıyorum.

Hepinize sağlıklı,güzel günler:KK66:

bende düşkünüm vicdan ama bi türlü denemek nasp olmadı,neyse denemeye çalışcam bilgiler çok güzel teşekkür

kanraton yağının hangi rengini kullanıtosunu z hangisi iyi 2 renk varmış kırmızıyla sarı

kanraton yağının hangi rengini kullanıtosunu z hangisi iyi 2 renk varmış kırmızıyla sarı

ben bütün yorumları okudum arkadaşlardan sarı diyenler var.
ama sen aktara sor yine canım.
bende alcam hemde bugün hemen vallla.
sağolun arkadaşlar verdiğiniz değerli bilgiler için.
:kahve:

Selam arkadaşlar, kendimi bildim bileli bizim evde sarı kantoron çiçeği yağı vardır ve biz onu çok fazla kullanırız. Diğer arkadaşların yazdıklarına ek olarak aklıma gelen; uçuk tedavisi, sabah aç karnına 1 kaşık içildiğinde hemoroit tedavisi, hafif boğaz ağrılarında ağzı yağla çalkalayıp sonra yutulması, dişeti ağrılarında aynı şekilde çalkalayıp yutma... Yalnız biz bu yağı kendimiz yaparız. Babam, kavonoz veya şişeyi sarı kantoron çiçeği ile çok sıkı olmayacak şekilde doldurur (eskiden kendisi toplardı, artık aktarlarda satılıyor, aktardan alıyor) üzerine sızma zeytin yağı doldurur, bu karışımı güneşte rengi değişinceye kadar bekletir ve her gün çalkalar. Tabi bu daha çok yazın yapılacak bi iş, tavsiye ederim, kendi yaptığına daha çok güveniyor insan...

vicdan ;
Bu yazdıklarını düzenli yapıyorsan tebrik ederim seni
Mşlh deyip azcıkta kıskandıımı belirteyim

Bizde de URANUS un dediği gibi kendi toplayıp zeytinyağında beklettiğimiz kantoron yağı var
Bizimki sarı
Yengemdede aynen kendi yaptığı vardı onun ki kırmızı idi
Daha çok yaraları kısa sürede iyileştirme özelliğini biliyordum
Burlarda okuyunca bende sivilce oluşumuna sürüyorum
Tüm cildime uygulamadım
Sadece sivilce üzerien sürüyorum
Çabuk geçiriyor
İzlerde de ii ve çabuk sonuç almayı bekliyorum
Ve sanıırm artık akşamları tüm cildime sürücem
İnşlh aksi bi durum oluşmaz

Birde bu yağı soğuktan dolayı bıçakla kesilmişcesine çatlayan dudağıma sürdüm ve çok ii geldi hem kapattı hem yumuşattı
Yüzüme uygularken dudaklarıam sürüyorum hep
Bu şekilde sorun yaşayanlarda denesin

Ben egeliyim.Egede farklı bitkileri kolay bir şekilde bulabiliyoruz.Annem kantaron yağı dahil bir çok yağı doğal yolla yapıyor.Bunlar katkısız olduğu için daha yararlı diye düşünüyoruz.Kantaron yağını ben arada akşamları yatmadan önce yüzüme sürüp masaj yapıyorum.Cildime iyi geliyor.Lekeleri de hafifletiyor.Geçenlerde dudağımda uçuk çıkmıştı sürdüm ve hemen etkisini gösterdi.Ellerime ve ayaklarıma da masaj yapıyorum ve yumuşacık oluyorlar.Bunalrın yanı sıra kantaronu çay olarak da içmenizi tavsiye ederim.Benim bacaklarım ayakta durma zorunluluğu olan bir mesleğim olduğu için çok ağrıyordu.Annem kantaron çayı içmemi söyledi.Ben zaten bitkisel çayları çok araştırdım ve vakit buldukça da araştırıyorum.İlgimi çok çekiyor.20 günlük kürler uygulayarak içmeye başladım.Bacaklarımda ağrı sızı hiç bir şey kalmadı.Gerçekten bitkiler bilinçli kullanılırsa çok faydalı.

:kahve:Kızlar cildiniz için alıyorsanız kesinlikle kırmızı yağı tavsiye ederim.Sarı olan yağ,cok kötü ve ağır kokuyor bilginizeyerimseniben

X