Bebek Beslenmesi doğum parası için öğretmen arkadaşlardan yardım?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

derinsular

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
503
66
arkadaşlar ben kadrolu öğretmenim bugün para için sgkya gittim sadece süt parası (80) tl mi alacağım ykksa artı bi doğum parası da mı var bana sadece pttye 80 tl yatacak dediler yanlış değil mi

benim haberim bile yok arkadaşım öğrenirsen paylaş lütfen.zaten ücretsiz izindeyim kapalıyım dışarıya yani:))

bende 4 ay önce doğum yaptım.okul idaresine sorabilirsin.sanırım bir dilekçe yazıp alabiliyorsun.ama küçük bir miktar.bebişe bez parası :emir_bebek:

Dogum parasi olayini biliodum ama sut parasini bilmiodum...canim kimlik fotokopin ve dogum belgeni okulun mutemetine veriosun yatiomus...peki ben bisey sorayim sana..sut parasi icin sgkya ne zaman gidilmeli dogum sonrasi izin bitmeden mi

6 ay önce doğum yaptım, eşimde öğretmen, dilekçeyi o yazıp kendi okuluna verdi.Doğumu yapan benim ama parayı eşin alacak dediler :) 100 tl civarı aldık.

Doğum parası için doğum belgesi ve bebeğin kimlik fotokopisini istemişlerdi. 150-160 tl arası bir para aldım. Bana da önce eşin alacak demişlerdi ama sonra bana verdiler :) Ben de süt parasını duymadım. Nasıl alacağız? Önce okula mı gideceğiz yoksa SGK'ya mı gitmek gerekiyor?

aynen ben de 160 tl aldım. acaba calıstıgın yıl sayısıyla mı alakalı? ben 7 yıllık ogretmenim. bundan olabilir mi acaba? bazen milli eğitimin boyle cinslikleri oluya ya ondan dedim.

bende mutemete bebğin kimlik fotokopisi ve doğum raporu verdim maaş olarak hesaba yatacak dediler ama gecen ay yatmadı bu ayı beklicem bakalım yatmazsa tekrar dönücem mutemete....

X