sezeryan sırasında tüpleri bağlatma

sevcangoksel

Allahım sana emanetiz
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
6.096
14
41
Arkadaşlar 1 yada 2 Şubat'ta ikinci oğlum aramıza katılacak Allah kısmet ederse
Sezeryan sırasında tüpleri bağlatmak istediğimi söyledim doktora
O da "çocuk defterini kapattık" derseniz bağlarız ama bi daha geri dönüşü yok dedi
Geri dönüşü yok lafı bana çok dokundu
Eğer ki tüpleri bağlatırsam Allahın gücüne gidicekmiş gibi geliyo ve çocuklarıma bişey olucakmış gibi korkuyorum
Bağlatan var mı,memnun mu, yada pişman olan var mı?
Hap kullanmak yada aylık iğne vurunmak istemiyorum çünkü hormon salgıladığı için

tüpleri bağlatmak banada sıcak gelmiyor.kuzenimin eşi bağlattı ama onun korunmasına rağmen 4 çocuğu oldu ondan bağlattı.belki ilerde bi çocuk daha yaparsınız bence bağlatma.başka korunma yollarıda var.spiral deneseniz.

gecen gun tv de gördum 2 cocugu varmış tuplerını baglatmış çocugu olunce bebek hasretıyle yanıp tutuşuyordu kesınlıkle baglatmayın derım çok pişman olursunuz sonra

İkincim 6 aylık.Üçüncüyü pek düşünmüyorum ama ben cesaret edemedim. 30 yaşındayım, ilerde pişman olacağım birşey yapmak istemiyorum.Gel gör ki şu an huzurlu muyum, hayır... Korunma konusu sıkıntı...

2,5 yaşında oğlum var,spiralle korunmama ve her 6 ayda bir düzenli kontrollere gitmeme rağmen hamile kaldım
şimdi ikizlere hamileyim,inşallah bunlarda sağlıcakla doğsunlar 3 çocuğum olacak, sezeryanla doğum yapacam o esnada tüplerimi bağlatmayı düşünüyorum
eşim de bende kesin kararımızı verdik ve doktorumla da konuştum şimdilik kararımız bu..

vallahi tüplerimi baplattıktan sonra yok çocuklarıma bişey olur ölür tekrar çocuk isterimde olmaz üzülürüm bu çok yanlış bir düşünce bana göre.. ölüm herkesin her saniye karşılaşabileceği bir durumdur. 1 çocukta 10 çocukta aynıdır bana göre.. allah kimseye yaşatmasın.. çocuklarımı kaybedip tekrar çocuğum olursa acısını dindirebilecekmi asla.. ben bir bebeğimi kaybettim,sonra oğlum oldu,şimide ikizlerim o acımı unutturdumu hayır o anı düşününce yine o yavruma üzülüyorum değişen bişey yok yani..
hep tüplerini bağlatmasına karşın hamile kalanlar da var
hiçbir şekilde korunmayıpta hamile kalamayanlar da var
allah nasip ederse olurmuş bu durumlar
ben spirale rağmen hamile kaldım demekki allah böyle uygun görmüş
yani kısacası ben bu tüp olayına karşı değilim şahsen bağlatmayada karar verdim
tabiki herkesin kendi şahsi fikri saygı duyarım

2. çocuğumu doğurduktan sonra sezeryan esnasında bağlattım tüplerimi.2 çocuk yeterli dedik.pişman olmadım, çok memnunum.
tabii ki çok iyi düşünüp karar vermelisiniz bu işlem için.
son günlerde bağlanan tüpler de başarılı operasyonlarla açılabiliyor, haberlerde izledim.
ayrıca hala çocuk doğurabilirim ama doğal yollarla olmaz.yani tamamen kısırlaştırılmıyorsunuz.
5 dakilalık kolay bir işlem, sezeryan sırasında yapılıyor.isterseniz sonradan laparoskopi işlemiyle de yaptırabilirsiniz.
sizin ve eşinizin imzalı onayı gerekiyor.

çocuğum ölürse yeni bebek isterim diye değil ama çocuğum hasta olur ve bizim tekrar bebek yapmamız gerekebilir diye karşıyım ben bu yönteme.
Kordon kanı günümüzde kanserin tek kesin çözümü,kanser vb hastalıklara yakalanan biçok çocuk için doktorlar anne ve babadan 2. bebeği istiyor,doğum sırasında kordan kanını alıp hasta kardeşi kurtarmak için...
Ayrıca o kadar çok korunma yolu var ki,neden kendimi kısmen de olsa kısırlaştırayım sokak kedisi miyim ben?
Biraz kendi hazlarınızdan fedakarlık edip prezervatif gibi %99.9 koruma vadeden bi yönteme başvurun da Allah'ın büyük bi lutfu olan doğurganlık özelliğinizi kendi ellerinizle yok ettirmeyin.Çünkü hap unutulabiliyor ayrıca hormonları da bozabiliyor uzun yıllar kullanılınca,spiral kayması çok sık duyuyorum.

canım bende bebek bekliyorum 21 haftalık hamileyim.
4.çocuğum olacak sürpriz bir hamilelik oldu.
3çocuğumu normal doğurdum ama allah kısmt ederse bu doğumumu
sezeryanla yapıp kordonlarımı bağlatmayı istiyorum.
benimde tereddütlerim vardı.dr.umla konuştum araştırdım,çocuk istenmiyorsa eğer
en iyi yöntemlerden biri.

çocuğum ölürse yeni bebek isterim diye değil ama çocuğum hasta olur ve bizim tekrar bebek yapmamız gerekebilir diye karşıyım ben bu yönteme.
Kordon kanı günümüzde kanserin tek kesin çözümü,kanser vb hastalıklara yakalanan biçok çocuk için doktorlar anne ve babadan 2. bebeği istiyor,doğum sırasında kordan kanını alıp hasta kardeşi kurtarmak için...
Ayrıca o kadar çok korunma yolu var ki,neden kendimi kısmen de olsa kısırlaştırayım sokak kedisi miyim ben?
Biraz kendi hazlarınızdan fedakarlık edip prezervatif gibi %99.9 koruma vadeden bi yönteme başvurun da Allah'ın büyük bi lutfu olan doğurganlık özelliğinizi kendi ellerinizle yok ettirmeyin.Çünkü hap unutulabiliyor ayrıca hormonları da bozabiliyor uzun yıllar kullanılınca,spiral kayması çok sık duyuyorum.

burda kordon bağlatan ve düşünen insanlara saygısızlık etmeyin lütfen bizler sadece durumumuzu ve düşüncelerimizi tecrübelerimizi paylaştık
benim bünyem sağlığım sadece spirale elverdi kullandım ve sonuç hamile kaldım bu saatten sonra ve 3 çocuk sahibi olarak tüplerimi bağlatmak istemem bence en mantıklı yol
bunun kediye benzetme gibi bir durumla kıyaslanması hiç hoş ve yakışık birşey değil..
siz prezervatifi öneniyorsunuz ya benimde şahsi görüşüm; pis plastik bir şeyin tenimle teması midemi bulandırıyor
şimdi kalkıpta bu şekilde korunan insanları bişeylere mi benzeteyim
hem prezervatif % 99,9 diyorsunuz yaa spiralde aynı ölçüde korunma vadediyor ben bu sonuça rağmen hamile kaldım
ne yapayım şimdi preservatif kullandım diyelim hamile kalırsam kürtajmı yaptırayım yazık değilmi bir cana kıymak

hem kesin ve net bir şekilde çocuk istenmiyorsa en kesin garantili yol düşünülmeli bence
çünkü hamile kalma riskinin çok fazla olduğu durumlarda bir kürtaj olayı çok daha ağır
eğerki kişiler gerçekten çocuk istemiyorsa ben tüplerin bağlanmasında bir saçmalık göremiyorum

33 yaşındayı geçen yıl ocakta 3.bebeğimi sezaryanla aldırırken tüplerimi bağlattım.31 yaşımda 2. bebeğimi doğururken benimde aklıma ya ilerde istersek ya bi olumsuzluk olursa gib idüşünceler geçmişti ve bağlatmamıştım şimdi 3.yü çok seviyoruz ona bişi olacak diye ödüm patlıyor(istemedim hamileliğimi öğrendiğimde çok ağladım).3. de bu kararı vermek zor olmadı bizim içni.zaten hamileliğimde gebelik şekeri fln sıkıntılarım olmuştu.4.bir hamilelik ağır gelir hem maddi hem manevi diye bağlattık.hissetmedim operasyon birazcık uzadı sadece.şimdi çok rahatız.(gerçi buna rağmen de hamile kalanlar oluyormuş tıbben imkansız ama)
bende tam kısırlaşmak olarak görmüyorum tüp bebekle çocuk şansımız oluyormuş çünkü.

benden doğuma girerken imza falan almalarına rağmen doğum anında unutmuş doktorcuğum.çıkınca ''biz unutmuşuz''demez mi.hala snirim geçmedi.2-3 ay sonra gel küçük bi operasyonla bağlarız dedi ama sanırım tekrar cesaret edip gidemem.....

33 yaşındayı geçen yıl ocakta 3.bebeğimi sezaryanla aldırırken tüplerimi bağlattım.31 yaşımda 2. bebeğimi doğururken benimde aklıma ya ilerde istersek ya bi olumsuzluk olursa gib idüşünceler geçmişti ve bağlatmamıştım şimdi 3.yü çok seviyoruz ona bişi olacak diye ödüm patlıyor(istemedim hamileliğimi öğrendiğimde çok ağladım).3. de bu kararı vermek zor olmadı bizim içni.zaten hamileliğimde gebelik şekeri fln sıkıntılarım olmuştu.4.bir hamilelik ağır gelir hem maddi hem manevi diye bağlattık.hissetmedim operasyon birazcık uzadı sadece.şimdi çok rahatız.(gerçi buna rağmen de hamile kalanlar oluyormuş tıbben imkansız ama)
bende tam kısırlaşmak olarak görmüyorum tüp bebekle çocuk şansımız oluyormuş çünkü.

sezeryan sırasında mı bağlattınız yoksa doğumdan.merak ettiğim doğumdan sonra nasıl bi işlem uygulanıyor acaba.sezeryan gibi zahmetlimi

benden doğuma girerken imza falan almalarına rağmen doğum anında unutmuş doktorcuğum.çıkınca ''biz unutmuşuz''demez mi.hala snirim geçmedi.2-3 ay sonra gel küçük bi operasyonla bağlarız dedi ama sanırım tekrar cesaret edip gidemem.....

operasyonun içeriğinden bahsettimi nasıl bi işlem acaba..büyük bir ameliyat gibimiymiş..

cok kisisel bir karar bu,ayni zamanda da kadinlarin dogurmak kadar dogal da bir hakki tuplerini baglattirmak.O kadar farkli ortamlarda ve eserle yasiyoruz ki kimsenin kimseyi yargilamaya ve yadirgamaya hakki yok,kimin icin en iyisi neyse o uygulanmalidir.Sarhos kocaniz vardir,bir turlu korunamiyorsunuzdur,baska gebelik istemiyorsunuzdur vs vs bir suru neden olabilir bu islem icin.Ama elbette ki bu neresinden bakilirsa bakilsin cok radikal bir cozumdur ve ciddi bir karardir,donusu yoktur.hatta ayni islemi esiniz de yaptrabilecegi halde bunu kabul edecek es azdir,ama haniminin bu islemi yatirmasini destekler.Ayni beyefendiler tuplerini baglatmak istemezler ama prezervatifle de korunmak istemezler,plastikmis hissedemezmis vs vs bir suru bahane.En kolayi hanim caresine baksindir,ister hap icsin,ister spiral isterse tup baglatsin.Olaya feminist yaklasiyorum gibi algilamayin sakin,bizler zaten hamilelikti dogumdu emzirmeydi vucudumuzu bir suru riske ve tramvaya ugratiyoruz,eger korunma yontemi olarak tupler baglanacaksa,bir zahmet o tupler kocanin tupleri olsun benimkiler degil.Oyle bir islemi de kabul etmeyecegine gore pasa pasa prezervatifini takacak.Ki bence en saglikli en kolay ve guvenilir korunma yontemi hala prezervatiftir.Rahim agzi kanseri dahil cinsel yolla bulasan hastalikliklari engelleyen tek korunma yontemi budur.Ustelik bazen hamilelik sirasinda da kullanimi gereklidir,spermin rahim agzini gevsetip dogumu baslatma riskinden dolayi riskli gebeliklerde iliskiye musade varsa bile prezervatifle vardir.Sagicakla.

cok kisisel bir karar bu,ayni zamanda da kadinlarin dogurmak kadar dogal da bir hakki tuplerini baglattirmak.O kadar farkli ortamlarda ve eserle yasiyoruz ki kimsenin kimseyi yargilamaya ve yadirgamaya hakki yok,kimin icin en iyisi neyse o uygulanmalidir.Sarhos kocaniz vardir,bir turlu korunamiyorsunuzdur,baska gebelik istemiyorsunuzdur vs vs bir suru neden olabilir bu islem icin.Ama elbette ki bu neresinden bakilirsa bakilsin cok radikal bir cozumdur ve ciddi bir karardir,donusu yoktur.hatta ayni islemi esiniz de yaptrabilecegi halde bunu kabul edecek es azdir,ama haniminin bu islemi yatirmasini destekler.Ayni beyefendiler tuplerini baglatmak istemezler ama prezervatifle de korunmak istemezler,plastikmis hissedemezmis vs vs bir suru bahane.En kolayi hanim caresine baksindir,ister hap icsin,ister spiral isterse tup baglatsin.Olaya feminist yaklasiyorum gibi algilamayin sakin,bizler zaten hamilelikti dogumdu emzirmeydi vucudumuzu bir suru riske ve tramvaya ugratiyoruz,eger korunma yontemi olarak tupler baglanacaksa,bir zahmet o tupler kocanin tupleri olsun benimkiler degil.Oyle bir islemi de kabul etmeyecegine gore pasa pasa prezervatifini takacak.Ki bence en saglikli en kolay ve guvenilir korunma yontemi hala prezervatiftir.Rahim agzi kanseri dahil cinsel yolla bulasan hastalikliklari engelleyen tek korunma yontemi budur.Ustelik bazen hamilelik sirasinda da kullanimi gereklidir,spermin rahim agzini gevsetip dogumu baslatma riskinden dolayi riskli gebeliklerde iliskiye musade varsa bile prezervatifle vardir.Sagicakla.

hep savunduğum bir şeydir bu...erkek keyfine bakar,kadın bir sürü eziyet çeker.yok hap,yok spiral.sürekli kendine zarar verecek şeyler içinde oluruz.hele ki bir de kordon bağlatmak.doğum yapmak gibi bir olay benim payımsa erkek kişi de korunma tarafını üstlenebilir pekala.hiç de bunun için hormon içerikli ilaçlar,reglimi bozacak,türlü eziyetler çektirecek spiraller falan kullanamam.kullanana saygım sonsuz ama ben bu konuyu ezilme olarak görüyorum biraz,hayat bu kadar da erkekler için değil.

ben şahsen bağlattım 2.doğumum olduğunda. Allah uzun ömür versin bir kızım bir oğlum var. rahatım süperim iyiki yapmışım. şimdi benim o masada öyle yatarken doğumda yani bağlatma şansım varken, neden eşimden bekleyeyim onu. bu benim kararım kimseden etkilenmedim ve fikir almadım. iyiki yaptırmışım diyorum. tüp bebek olur dediler ve tıp değişti ufak 4 saat içinde hastaneden çıkacak şekilde açtırılabiliyor dediler. tabi isteyenler için :)
31 yaşındayım. oğlum henüz 8 aylık. kızım 7 yaşında. yedi sene ara vermişim. bi 7 sene daha beklesem yaşımdan yapmam. her ay acaba hamilemiyim diye bekleyenler çok çok fazla.hiç birşey değişmedi hayatımda bebeğim 3 aylıkken adet görmeye başladım. 25 kilo almıştım. verdim. bağlı olduklarını unuttum bile. isteyenler düşünmesin. mutlu bir evliliğiniz olduğunu düşünüyorsanız. birinin fedakarlık yapması gerekiyorsa. şartlar dolayısıyla o kişide bensem, seve seve yaparım ve yaptım.

ben 25 yaşındayım 4 yaşında bi oğlum var ve 3 aylık hamileyim ikinci çoçuk hiç düşünmüyorduk eşimle bunun üzerine 1 ay düşündükten sonra doğurnmaya karar verdik ve ben şimdi doğumum sezeryan olmasında kararsısım doğacak olan bebeğime haksızlık etmiş olurmuyum ama doktorum derseki sezeryan hiç düşünmeden tüplerimi bağlatmak istiyorum aslında ilkini normal doğum yaptım aslında çok sancı yada çok krkutucu değildi ama iki kere normal doğum gözümü korkutuyo ilerde çıkabilecek sorunlar olurmu diye daha erken doktorumla bu konuları konuşmadım kararım kesinleşince konuşmak istiyorum ama normal doğum yaparsamda bebeğimi sütten kestikten sonra kesinlikle operasyon yaptırıp tüplerimi bağlatıcam...

mrb arkadaşlar insanı cok derinden yarlayan bir konu bu tü baglatma işlemi tabi kişisine göre degişmekle birlikte,ama ben bir yıl önce son 3 sezeryanımda baglattım kordonlarımı 15 gün sonrası ise bebegimi acı bir sonla kaybettim :KK43: 2 ci evliligim ilk evliligimen bir kızım var ikinci evliligimden de 2 oglum ama malesfki bu 4 cü bebegimin ölümü beni pisikolojik olarak bunalıma soktu cooook pişman oldum yavrumun acını unutamadım bir türlü 3 evladım olmasına karşın ölen yavrumun yeri dolmadı işte öylesine bir hal aldıkı bu bendeki 4 cocuckistemi vaz geçmedim anne olmaktan tekrar ve tü bebek yaptım malesef ki negatif sonuçlandı :KK43: merkezdeki insanlar benle alay ediyor gibi geliyordu bana bu kadın delimi 3 cocıktan sonra 4 cocık arayışına girmiş die ama anlatılmaz yaşanması gerk bir olay bu bendeki işte her kadında aynı etkiyi yatırmı bilmiyorum ama bana hiç iyi gelmedi bu kordon tüp baglatma olayı düşmanıma dhi tavsiye etmem yapmasınlar emin olup karar vermeden ben bilgilendirilmedim spiral gib bir olay sandım da baglatmaya ewet dedim sonrasında acıkladı dortorum bana geri dönüşü yok die ve o an yıkıldım işte :KK43: diyecegim o ki arkadaşlar bu yazıyı okuyan tüm kadınlarımaza sesleniyorum ASLA BAGLATMAYIN sonrasında ister istemez pişmanlık oluyor insan da şimdi halenda vaz geçmiş degilim yolumdan rotik cerrahi le tüplerimi actırmayı düşünüyorum tabi yeterli tüpüm kaldıysa oda :KK43: beni sakın yadırgamayın ama yaşımın verdigi mi desem(27) yoksa evlat acısımı veyahut anne lige doymamış olmak mı bilmem ama ben 4 kez anne olabilmek için canımı vermeye razıyım artık pişmanlıgımı analtmak istedim sace sizlere ben hak verende cıkar kınayanda yaşanmadan anlatılmaz diyorum ya gerisini yaşamayan bilmez

Biraz kendi hazlarınızdan fedakarlık edip prezervatif gibi %99.9 koruma vadeden bi yönteme başvurun da Allah'ın büyük bi lutfu olan doğurganlık özelliğinizi kendi ellerinizle yok ettirmeyin.Çünkü hap unutulabiliyor ayrıca hormonları da bozabiliyor uzun yıllar kullanılınca,spiral kayması çok sık duyuyorum.[/QU

11 yaşında bir kızım 4 yaşında bir oğlum var üçüncü bebeğime prezervatif kullanarak hamile kaldım hiç bir koruma yöntemi çok güvenli değil bana göre kedi gibi kısırlaştırmak sözünüz çok talihsiz bir şekilde çıkmış ağzınızdan son sezeryen hakkım ve allah izin verirse hamile kalıp aldırdıktan sonra bu doğumumda tüplerimi bağlatmayı düşünüyorum bu şekilde günaha girmektende kurtulmuş olurum .

X