Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Mecitefendi sarımsak şampuanı hakkında saç dökülmesine çözüm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
kızlar ben bu şampuanı hiç bir yerde bulamayınca bende internetten siparis ettim atrıkın napim, etrafta nere gitsem hep zigavus var, bende onun hakkında olumsuz çok fazla yorum duydugum için almıyorum, baktım olacak gibi degil internetten sipariş ettim. iki gün içinde gelicek mecitefendicigim :KK9: Allahın izniyle saçlarıma iyi gelsin çogaltsın,döküntüsünü azaltısnn daha ne istiyim :KK9:

Internetde bir cok arastirma yaptim herkess cok begeniyor...

Ama yumsatici fln kulanilmamaliymis...

Hic yaglaniyormu saclar ?

Fiyati neydi o sampuanin ?

canım ben kullanıyorum saç kremi veya maske. gliss in ürünlerini. benim saçlarım yağlanmıyor. eskiden çok kuru ve dipleri de pul pul dökülürdür. onu dengeledi. saçlarım eskisi gibi kabarmıyor. tabi buna şampuanım ne kadar etkili oldu bilemiyorum ama şampuanımı çok seviyorum :KK9:
ben genelde hep 15 ten alıyordum geçen bi yerde 10 tl ye buldum hemen kaptım :KK52:

saçkırana da iyi midir acaba bir de saçı uzatıyor mu hangi şampuan saçı uzatır acaba

Kızlar bende dün itibariyle övgüyle bahsedilen şu şampuanı aldım ve kullanmaya başladım. Bugün ilk kez yıkadım :) Normal dökülmemin yarısı kadar döküldü saçlarım ve birde ben normalde elimi saçıma attığımda sürekli gelirdi şu an bile elimi sacıma atıyorum ama dökülen saç teli yok! Tabi bugün ilk günü bakalım ileriki zamanlarda ne olucak.
Birde ben bununla yetinmeyip aktardan karanfilde aldım onuda suya koydum fısfıs icin beklıorum ve tüm bunların yanısıra tüpleri haftada birkez sacıma uyguluyorum.Alnıma yakın noktalarda ufak ufak saç çıktı ama 4 hafta oldu henüz. Kızlar öyle böyle degil inanılmaz bir bakım yapıorum :) yani ben bile kendime şaşıyorum! Bakalım bir kaç ay sonra neler olucak :))

Kızlar bende dün itibariyle övgüyle bahsedilen şu şampuanı aldım ve kullanmaya başladım. Bugün ilk kez yıkadım :) Normal dökülmemin yarısı kadar döküldü saçlarım ve birde ben normalde elimi saçıma attığımda sürekli gelirdi şu an bile elimi sacıma atıyorum ama dökülen saç teli yok! Tabi bugün ilk günü bakalım ileriki zamanlarda ne olucak.
Birde ben bununla yetinmeyip aktardan karanfilde aldım onuda suya koydum fısfıs icin beklıorum ve tüm bunların yanısıra tüpleri haftada birkez sacıma uyguluyorum.Alnıma yakın noktalarda ufak ufak saç çıktı ama 4 hafta oldu henüz. Kızlar öyle böyle degil inanılmaz bir bakım yapıorum :) yani ben bile kendime şaşıyorum! Bakalım bir kaç ay sonra neler olucak :))

ya bir yıkamada mı? yaptı bunu, bence şampuan değil senin yaptığın bakımların sonucudur, yoksa bir şampuanın saç dökülmesi problemini çözmesi diye bir şey olamaz gibime geliyor.

ya bir yıkamada mı? yaptı bunu, bence şampuan değil senin yaptığın bakımların sonucudur, yoksa bir şampuanın saç dökülmesi problemini çözmesi diye bir şey olamaz gibime geliyor.

Evet canım ilk yıkamada dökülmeyi yarıya indirdi tamamiyle kesmedi ama yinede güven olmaz çünkü bazı ürünler ilk yıkamada farklı sonuclar yaratıyor. İlerleyen günlerde etkisini sizlerle paylaşacağım. Karanfili suya koydum henuz kullanmaya başlamadım bakalım o da yarın artık :KK70:

merhaba işe yaramasına çok sevindim :KK54: ben de aynı şekilde ilk yıkamada etkisini görümüştüm. gerçekten inanılmaz dökülüyordu saçlarım. alt tarafı şampuan ama çok işe yarıyor.

saçkırana da iyi midir acaba bir de saçı uzatıyor mu hangi şampuan saçı uzatır acaba

arkadaşım merhaba,
saç kıranı bilmiyorum ama, uzama ile ilgili şöyle söyleyebilirim. benim hiç uzamayan, aşırı derece tiftik ve kabarık saçlarım vardı. boyu omuzlarımı hiç geçmiyordu ve uçları çok kırılıyordu.
bundan bir sene önce saçımı dümdüz ve katsız omuzlarımda kestirdim. o sıralar da bu şampuana başladım. ayrıca forumda belirtilen rezeneli kürü bir süre uyguladım.
daha sonra şampuanım kadar süper bi ürünle karşılaştım : gliss in siyah serisinin maskesi. bu maske saçımı yatıştırdı bütün kabarıklığını aldı. ayrıca saçım bakımlı olduça uzamaya başladı ve saçımı hiç ama hiç kestirmedim. şu kuaförlerin dediği gibi sık sık kestirmek kesinlikle saç uzatmıyor.
umarım yardımcı olur. bu şampuanın da uzamaya ve bu bakıma etkisi olmuştur. benim kullandığım ürünler bunlar. saçımı hem uzattı hem bakımlı hale getirdi. artık yıka kurut çık yapabiliyorum. :KK52::KK52::KK52:

bugün bi komşumuza da önerdim kızlar hemen aldı. bakalım ona nasıl gelecek duruma göre size bildiricem :KK54:

deryanın dünyası'n da çıkmıştı.ingiltere den ithal ve sağlık bakanlığınan onaylı bir ürün lduğunu saç dökülmesini tamamen durduran bir ürün olduğunu söyledi.şampuan ve serumdan oluşuyormuş.bu ürün hakkında bilgisi olan varmı??????? çok merakediyorumm

ya kızlar sls tek temizleyici değil, dünya kadar şampuan var içerisinde sls içermeyen...

gülbencimm mecitefendin geldimii..
kullanmaya başladın mı?

kızlar bende sarımsaklı şampuan kullandım bir ara mecitefendinin ama saçlarımı acayip sert ve kuru yaptı normalden daha fazla döküldü kuruluktan. saç kremi kullanmak ta hiç adetim değildir. ben kuru ısırganı suyu kaynatıp demledim o suyla haftada bir kere saçımı duruladım hiç bişey kalmadı dökülmem durdu. bir de kan tahlili yaptırmıştım b12 biraz düşüktü onuda takviye ettim bişeycik kalmadı :) hem içten hem dıştan desteklemek lazım.

Son düzenleme:
ya kızlar sls tek temizleyici değil, dünya kadar şampuan var içerisinde sls içermeyen...

evet şampuanın içinde sls var ama hiç bir şampuan % 100 doğal değildir sls olamayanlarda daha tehlikeli kimyasalar ola bilir bilmediğimiz bir şey hakında yorum yapmayalım sls olamaz diger yüzey aktifkerde masun degilki hepsine karşı bir suçlama var kimisinde jel var kimisinde silikon var ben aradım fabrikayı mecitefendinin adamlar anlatdı
mükün olduğunda bitkisel kaynaklı şeyler kulanıyolar adamlarda diğer firmalar gibi üfürmüyo %100 doğal diye ama yüzey aktiflerde bile masun olanını seçiyorlarmış

X