Saç Bakım Ürünleri Argan Yağı

Argan yağı saç boylarında daha başarılı bir yağ bence. Şimdi saç uçlarıma macadamia yağı kullanıyorum. Yıkadıktan sonra havlu ile fazla suyunu alıp serum mantığıyla az miktar avucuma alıp önce elimde dağıtıp sonra ıslan saç uçlarıma sürüp tarayıp tekrar havlu ile sarıyorum saçlarımı bir 10dk sonrada kurutup fönlüyorum.

Aynı şekilde hindistan cevizi yağıda düşük zincirli yağ grubunda olduğu için saça çabuk tutunup sarılıyor. Hindistan cevizi yağında serum mantığında uyguluyorum.

Cildin için nar çekirdeği yağını tavsiye ederim haftada 4-5 gece yatmadan önce yüzümü nar yada nane sabunumla yıkayıp nar çekirdeği yağı ile 5dk civarı aşağıdan yukarıya hareketlerle masaj yapar sabah uyandığımda yıkarım. :KK34:

Hindistan cevizi yağını nerede saklıyorsun. Ben buzdolabına koydum. Serum olarak kullanıyorsan bende kullanayım, çünkü saç uçlarım çok kötü. Dışarıda mı tutmak gerekiyor, yoksa katımı sürmek gerekiyor? :)

Hindistan cevizi yağını nerede saklıyorsun. Ben buzdolabına koydum. Serum olarak kullanıyorsan bende kullanayım, çünkü saç uçlarım çok kötü. Dışarıda mı tutmak gerekiyor, yoksa katımı sürmek gerekiyor? :)

Temmuz ağustos aylarında yumurta rafında buzdolabında duruyordu ama şimdi bakım dolabıma aldım.
Bir dene bakalım katı olarak mı sıvı olarak mı daha kolay kullanacaksın:KK34:

Son düzenleme:
Merhaba;

Arkadaşlar bende yaklaşık 10 gündür deniyorum argan yağını. Açıkçası saçımda pek bir etkisini görmedim hatta saçlarım çok gür olsada bakımsız görüntü verecek bir kabarıklığı olmuyordu. Dün akşam ki uygulamadan sonra sabah kalktığımda uçuş uçuş olmuştu :KK25:

Yüzümde sadece yoğum bir nemlenme var hatta sanırım cildime uygun değil, sabunla yıkadığım halde arınmadığını hissediyorum. Özellikle alnımda kalıp gibi duruyor.

Merhaba;

Arkadaşlar bende yaklaşık 10 gündür deniyorum argan yağını. Açıkçası saçımda pek bir etkisini görmedim hatta saçlarım çok gür olsada bakımsız görüntü verecek bir kabarıklığı olmuyordu. Dün akşam ki uygulamadan sonra sabah kalktığımda uçuş uçuş olmuştu :KK25:

Yüzümde sadece yoğum bir nemlenme var hatta sanırım cildime uygun değil, sabunla yıkadığım halde arınmadığını hissediyorum. Özellikle alnımda kalıp gibi duruyor.

Hangi markadan aldınız yağı?
Eğer yanlış anlamadıysam belli ki likit parafin yada pamuk yağı ilaveli, kalıp gibi kalmasının, arınmamasının başka açıklaması yok!

X