Lekeler, Çiller Çinko Oksit Kremi Kullananlar, Yorumlarınızı Alalım :)

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Arkadaşlar, ben de kullandım hafta sonu bu kremi, oksizinc çinko oksit %40 olanını aldım, daha doğrusu eczanede bundan varmış, ismini de buradan öğrendiğim için içim rahat kullandım.
Ağır yoğun bir kıvamı var, kokusu da pek hoş değil, balık yağı kokuyor muhteviyatından ötürü, her neyse.
Akşam yatarken her hangi bir yağ karıştırmadan direkt sürdüm, sabah yüzümü yıkadığımda bile çıkmadı, o yüzden gül suyuyla müdahale edip pamuk yardımıyla sildim.
Sivilce izlerimi hafifletip ve yeni çıkmaya çalışan sivilcelerimin kızarıklığını ve acısını aldığını hissettim.
Haftada bir uygulamayı düşünüyorum, maske gibi 20 dakika bekletip yıkamak yerine bir gece yüzümde bekleteceğim, zaten yoğun olduğu için yüzden arındırmak biraz zor oluyor.
Düzenli kullanınca faydasını göreceğimden eminim ki bu işin peşini bırakmam en azından tüp bitinceye kadar uygularım, sonuçtan da sizi haberdar ederim.
Herkese porselen ciltli günler diliyorum :)

arkadaşlar bugün eczaneden aldım oksizinc çinko%40 lık krem cildim yağlı bunu nasıl kullanmamı önerirsiniz bi yerde bir arkadaş bebek pişik kremine bir iki damla limon sıkarak maske yaptığını anlatmıştı ama cildim yağlı olduğundan o şekildemi kullansam yada hiçbirşey katmadan mı sürsem bayadır konuya yazan da olmamış ama bakarsanız bi fikir lütfen :)

Arkadaşlar, ben de kullandım hafta sonu bu kremi, oksizinc çinko oksit %40 olanını aldım, daha doğrusu eczanede bundan varmış, ismini de buradan öğrendiğim için içim rahat kullandım.
Ağır yoğun bir kıvamı var, kokusu da pek hoş değil, balık yağı kokuyor muhteviyatından ötürü, her neyse.
Akşam yatarken her hangi bir yağ karıştırmadan direkt sürdüm, sabah yüzümü yıkadığımda bile çıkmadı, o yüzden gül suyuyla müdahale edip pamuk yardımıyla sildim.
Sivilce izlerimi hafifletip ve yeni çıkmaya çalışan sivilcelerimin kızarıklığını ve acısını aldığını hissettim.
Haftada bir uygulamayı düşünüyorum, maske gibi 20 dakika bekletip yıkamak yerine bir gece yüzümde bekleteceğim, zaten yoğun olduğu için yüzden arındırmak biraz zor oluyor.
Düzenli kullanınca faydasını göreceğimden eminim ki bu işin peşini bırakmam en azından tüp bitinceye kadar uygularım, sonuçtan da sizi haberdar ederim.
Herkese porselen ciltli günler diliyorum :)

canım nasıl sonçlar

canım nasıl sonçlar

Arkadaşlar, kullandım ama çok büyük bir değişiklik görmedim diyebilirim.
Cİldiniz daha mat ve beyaz görünse de tam bir sonuç alamadım, sivilcelerim de çıkmaya devam etti.
Şimdi ben bu kremi sadece sivilceyi sıktıktan sonra oluşan açık yarada kullanıyorum, daha hızlı iyileşiyor. O kadar..
Lekelere de çok etkili olmadı. Maalesef. :44:

Ben gayet memnunum lekelerime de cikan sivilcelerime de cok iyi geldi her aksam olmasa da cilt bakimi rutinime eklemeye kara verdim 2-3,gunde bir.. Tabi ben kantaron yagiyla beraber surup masaj yapiyorum yuzume.makyajdan dolayi cok bozulmustu simdi simdi toparlandi bayagi bi.

Merhaba kızlar. Cilt yaslanmasinin en onemli sebebi gensel faktorlerin yanısıra cildin çok kuru kalması gerekli nemi alamamasi hizlandiriyor kirismayi. Doktorum bana en önemli şeylerden biri cildi temizlemek ve nemlendirmek demişti. Su , Sabun , Nemlendirici en güzel en sağlıklı cilt bakimidir. Servet dokmenize gerek yok. Ben de tavsiyesine uyup kendime Dogacinin Kil Sabununu aldım. SadeCe sabahları ve akşam yatmadan yüzüm için kullanıyorum. Çok güzel bir sabun tamamen doğal ve cok uygun 5 tl. Yüzümü sabah yikadigimda kuruladiktan sonra temiz bildigim yuzumden kir kalkıyor resmen elime geliyor potur potür. Çok güzel temizliyor temizlemesine ama yüzümü kurutuyor gepgergin oluyordu yüzüm. Ben de doktoruma yüzümü YAGLANDIRMADAN GOZENEKLERIMI TIKAYIP SIVILCE OLUSTURMADAN NEMLENDIRECEK Bi krem söylemesini ama öğrenci olduğum için uygun bir şey olmasını çok istediğimi söyledim. O da bana ÇİNKO KREM i önerdi. cildimizi yaglandirip sivilcelendirmeden nemlendircek besleyecek uygun bir ürün. Bugün resimdeki kremi 11 tl ye aldım. Ancak doktorum Haftada 3 geceden fazla Kullanmamamı önerdi. uyguluyorsan da 1 saatten fazla bekletme dedi. Her gece uygulamak cildi fazlaca cinkoya maruz bırakmak kılcal damarlarimiza zarar verebilirmis. Ne demişler her şeyin fazlası zarar :)) Ben de bu geceden itibaren başlıyorum. Haftada 3 gece yatarken sürücem. Hadi bakalım sizlerle gelişmeleri paylasirim umarım şimdilik faydalı olmusumdur.

Eklentiler

• IMG-20150225-WA0004.jpeg
    IMG-20150225-WA0004.jpeg
    82,7 KB · Görüntüleme: 2.900
Merhaba kızlar. Cilt yaslanmasinin en onemli sebebi gensel faktorlerin yanısıra cildin çok kuru kalması gerekli nemi alamamasi hizlandiriyor kirismayi. Doktorum bana en önemli şeylerden biri cildi temizlemek ve nemlendirmek demişti. Su , Sabun , Nemlendirici en güzel en sağlıklı cilt bakimidir. Servet dokmenize gerek yok. Ben de tavsiyesine uyup kendime Dogacinin Kil Sabununu aldım. SadeCe sabahları ve akşam yatmadan yüzüm için kullanıyorum. Çok güzel bir sabun tamamen doğal ve cok uygun 5 tl. Yüzümü sabah yikadigimda kuruladiktan sonra temiz bildigim yuzumden kir kalkıyor resmen elime geliyor potur potür. Çok güzel temizliyor temizlemesine ama yüzümü kurutuyor gepgergin oluyordu yüzüm. Ben de doktoruma yüzümü YAGLANDIRMADAN GOZENEKLERIMI TIKAYIP SIVILCE OLUSTURMADAN NEMLENDIRECEK Bi krem söylemesini ama öğrenci olduğum için uygun bir şey olmasını çok istediğimi söyledim. O da bana ÇİNKO KREM i önerdi. cildimizi yaglandirip sivilcelendirmeden nemlendircek besleyecek uygun bir ürün. Bugün resimdeki kremi 11 tl ye aldım. Ancak doktorum Haftada 3 geceden fazla Kullanmamamı önerdi. uyguluyorsan da 1 saatten fazla bekletme dedi. Her gece uygulamak cildi fazlaca cinkoya maruz bırakmak kılcal damarlarimiza zarar verebilirmis. Ne demişler her şeyin fazlası zarar :)) Ben de bu geceden itibaren başlıyorum. Haftada 3 gece yatarken sürücem. Hadi bakalım sizlerle gelişmeleri paylasirim umarım şimdilik faydalı olmusumdur.

Canım ne durumdasın şuan? bende buna benzer bir rutin uygulamayı düşünüyorum. Sen düzenli kullandın mı sonucu merak ettim.

Kızlar cilt için çok acayip bi faydası yok kremin. En azından benim cildim için böyle ama sağlıklı bi nemlendirici ve yaraları çok hızlı geçiriyor. Bunun dışında sivilce izine vs faydasını görmedim ben haftada 1 gece kullanmak üzere cilt bakimimn bi parçası suan için. Güzelce nemlendiyor sivilce oluşturmuyor. Yüzde yara kızarıklık vs varsa çabuk iyilestiroyr. 11 tl lik krem zaten bunlar bile çok iyi diyip kullanıyorum

Ben Sudo Krem diye çinko kremi kullanıyorum, cildimi nemlendirdikten sonra normal güneş kremi yerine kullanıyorum, yüzümdeki kılcal damarları çatlakları gözle gürülür azaldı, yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, hem bazı lekeler de gitti.... güzel bende

Arkadaslar! Acaba bu kremi göz altı morlukları için kullanan var mi? Sürerken göz çevresine dikkat etmeli miyim? Yardımcı olursaniz sevinirim. Ilk defa kullanicam da teşekkür ederim

Merhabalar...Ben de bir kaç defa cildime pişik kremi sürdüm.
Çillerimde ve kızarıklıklarda azalma oldu.tavsiyem;Desitin marka...

Merhaba kızlar öncelikle sivilce sorunum yıllardır var yüzümde ve sırtımda saymakla bitmez bir sürü şey denedim neticede hergün iki diş kadar sarımsağı ufak ufak kesip suyla yuttum. Resmen kurtuldum tabi lekeleri azda olsa var. Diş hekimi asistanıyım ben yara iyileştirmede ağız içi pomadı olarak veriyorduk çinko oksitli pomadları şimdi leke için başlayacağım. Kullanın çinko iyidir candır :) :) :)

UP UP
KIZLAR 19 YAŞINDAYIM VE GÖZ ALTIM ÇOK KOYU VE BU BENİ RAHATSIZ EDİYO BU KREMİ KULLANABİLİR MİYİM GÖZ ALTINA BU ARADA GÖZLERİM ALERJENİK?

Vazgeçilmez ürünler listeme ekledim. Yanlış hatırlamıyorsam:KK64: çinko icerigi yüksek olan ürünlerin sık kullanımının dişlere zarar verdigini okumuştum bir yerlerde. Sık kullanmamak kosuluyla parabensiz olan Muhteşem bir tavsiye :super: teşekkürler

X