Lekeler, Çiller Çinko Oksit Kremi Kullananlar, Yorumlarınızı Alalım :)

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

SnOofles

Ben'ce :)
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2011
145
16
Araştırmalarım sonucu bende bu kremi almaya karar verdim ve aldım.
Sipariş etmiştim kremi, eczanelerin hiç birinde bulamadım çünkü.Bulduysamda %20lik olandı.%40lık istediğim için sonunda onuda netten aldım.

Uyguladığımda çok memnun kaldım özellikle yüzüme tabii bir beyazlık veriyor ve cildim pürüzsüzleşiyor porselen gibi.:21: Daha yeni başladığımdan bu kadar ayrıntı verebiliyorum.Neyse devam edelim.

Öncelikle çoğumuz bu kremin Demet Evgar ile daha popüler hale geldiğini biliyor.Oda şöyle demiş;

"1 Kadın 1 Erkek dizisinin sevilen oyuncusu ‘çinko’yu buldu. Güzellik için sihirli formülünü veren Demet Evgar, “Haftada bir gün bebek pişik kremiyle yüzüme maske yapar, 20 dakika bekletirim. İçindeki çinko cilt için çok yararlı. Yüzümdeki sivilcelerde bu sayede kurtuldum” dedi."

Ebru Şallı'nın da böyle bir formulu olduğunu biliyoruz.

Peki Cildimize Faydaları Nelerdir?:KK28:

Çinko cildimiz için vazgeçilmezdir saçlarımız tırnaklarımız hatta vucudumuz için.Ama şuan cildimizle ilgilendiğimiz için araştırmalarımla elde ettiğim bilgilerle faydalarından bahsedicem.Yabancı sitelerdeki bilgileride araştırdım.Özet olarak şudur;:KK68:

♥Cildin güzelleşmesini sağlar
♥Hücre yenileyicidir
♥Yüzünüzün gençleşmesini sağlar
♥Sivilceleri kurutur
♥Cilde güzel bir beyazlık verir
♥Çinko, cildin yenilenmesini ve onarılmasını sağlayan kolajen oluşumunda etkilidir.
♥Yaraların hızlıca geçmesini sağlar
♥Akneye düşmandır. Akneye karşı da çok etkili bir mineraldir, A vitamininin kimyasal bileşimini harekete geçirir ve mikrop öldürücü etkisi akne sivilcelerinin kaybolmasını sağlar.
♥Güneşin ultraviyole ışınları etkin bir şekilde engeller Çinko oksiti sürüp dışarı çıkıp hem güneşin zararlı ışıklarından korunursunuz hemde güzel olursunuz .
♥Uçukları hafifletir.
♥Güneş lekelerini yok eder.
♥Cilt tonunu eşitler.
♥Yıpranmış,matlaşmış ve kırışmış ciltler veya sivilce akne yanık ameliyat izleri taşıyan ciltleri gençleştirmek ,pürüzsüzleştirmek ve taze doku üretimini tetikleyerek cildin yenilenmesini sağlıyor.
♥El yüz çatlaklarında tahrişlerde kullanılır.
♥İnce bir tabaka halinde uygulandığında cildin su kaybetmesini önler.
♥Yazın güneş, kışın da soğuk yanıklarına karşı koruyucudur.
♥Kızarıklıkları geçirir
♥Cildin erken yaşlanmasını önleyen anti-oksidan özellikler taşır
♥Tahriş dermatit , egzama ve sedef hastalığı , kılcal damar tedavisinde kullanılır.
♥Çinko oksit, kaşıntı, döküntü ve, pişik gibi nemli cilt hastalıkları için yardımcı olur.
♥Cilt kanserini önler.

Okuduğunuz gibi faydaları bitmek bilmiyor.Ayrıca çinko kremi cildiyecilerin önerdiği vucudun ihtiyacı olan bir kremdir.Fiyatıda çok uygundur 5 liradan başlıyor.:114:

Cilthekimine ait bi sitede şöyle bir soru sorulmuş;

çinko oksit pomad yüz için kullanabilir miyim herhangi bir zararı olabilir mi eger kullnabilirsem göz çevremde sorun yaratır mı? teşekkürler

cilthekimi:hayır güvenilir bir krem.

soru:bu çinko oksit pomadın
yüze ne gibi yararı var?

cilthekimi:nemlendirici ,hafif cilt yenileyici gibi..

Ayrıca size önerim daha hızlı ve etkili olması için %40lık olandan kullanın.Ben Oksizinc % 40 Çinko Oksit Krem 40 gr. almıştım.
Ve unutmayın hemen sonuç bekleyip sabırsızlık yapmayın:97: tüm kremler için geçerlidir bu düzenli düzgün,sabırla ve uzun zaman kullanıldığında sonucu göreceğiz hanımlar.:KK55:

Güzellikle Kalın..:KK23::108:

Son düzenleme:
Anca bakıp geçin hiç emeğe saygı yok:KK20:

emeğine sağlık canım benim ben lekelerim için bişe aradıgım için yorum yapmak istemedim şöyle bol yorumlu herkesin kullanıp memnun kaldıgı bişe arıyorum

Bu kremi kullanmadım fakat zinco çinko tabletleri var kapsul şekilde onu nemlendiricime karıştırarak kullanıyorm arada hafif bir soyulma yapıyor ve cildim cok yumuşak oluyor, bu kreminde tahriş etmeden soyucu etkisi var mı?

Bende bugün alcamm arkadaşımla hatta dün akşam konuşmuştuk oda bana al ben kullanıyorum çok iyi demişti burdada görünce bende almaya karar verdim kullanıp yorumlarımı yazıcam:))

Çinko oksit krem

Ben de Dermotek firmasının "oksizinc krem - oxyde de zinc %40" isimli ürününü aldım dün ve şu an yüzümde hatta..

$oksizinc.jpg

İlk defa kullanıyorum, paraben içermemesi sebebiyle bu ürünü tercih ettim..
İçerdiği cod liver oil (Morina balığı karaciğeri yağı) sebebiyle biraz kötü kokuyor ama kısa bir süre için dayanılır sanırım.. Yüzümde kalmasını istemiyorum ama yıkamıycam da, 20 dk geçince maden suyu sıktığım pamukla yüzümden silicem hafifçe.. 3 gün düzenli kullanıp size de sonuçlarını burdan aktarırım..

kızlar bu çinko kremleri cildi beslerken güneş ışınlarına karşıda koruyormuş yani 50 faktörlü kremler gibi olmasada 15 falan vardır diye düşünüyorum . bir sitede doktorun biri yazıyordu

kızlar benim de yüzümde şuan oksizinc, elimden çıkmadı bi türlüü yüzümde nolcak cok merak ettim. acayip yoğun birşey, maden suyuyla mı temizlesem diyorum . kullananlar hiç çıkarmayı denedi mi ? naptınız meraktayımm . bir de ne sıklıkta kullanıyorsunuz??:KK23:

bende merak ettim, dün eczanede aldim deneyecegim umarim bi etkisi olur cildim de sivilce izleri ve lekeler var, umarim gecer :) tariflerde farkli yaglar var ben kayisi ve gul yagi kulanacam etkisini görursem yazacam size :))

bende düşünüyorum almayı..kullananların memnuniyeti devam ediyor mu acaba.?düşünüyormda cekiniyorm biraz

sivilce izleri lekeler için aloe vera lı cilt bakım ürünleri kullanıyorum oldukcada iyi kızlar cildim daha puruzsuz ve lekelerden eser kalmadı aloe fleur de jouvence die gecio sanırım araştırın güzel bence...

bende bebek pişik kremi kullanıyodum , nemlendirme açısından iyi geliyordu gerçekten :) bide bebek popoları neden hep güzeldir? :KK70: çinkonun yararı büyük :)

X