Aşılama 1.aşılamadan sonra hamile kaldım............

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

MBASATAN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2009
76
1
38
kızlar merhaba 19.aralıkta ilk aşılamam yapıldı.4 ocak çarşamba günüde beta hcg testim yapıldı ve sonuç 166.8 çıktı.doktorum hamilesin ama pazartesi ultrasonla bakıcaz.dedi.aşılama ile kalınan hamileliklerden sonra %40 düşük riski varmış.şimdide çok korkuyorum pazartesi olmak bilmiyor.peki sizce ben nekadarlık hamileyim bu test sonucuna göre yardımcı olurmusunuz.birde vajinal ultrasonla yapılan muayene bebeğime zarar verirmi acaba.....:KK50:

öncelikle gözün aydın inşallah darısı başımıza.doktor büyük bi ihtimal karından ultrasyonla bakacaktır eğer alttan bakmaya kalkarsada istemediğini karından bakmasını söyle.çünkü alttan muayeneler düşüğe neden olur diye biliyorum...

senin adına çok sevindim. umarım ultrason muayenende güzel geçer. düşük riskini hiç düşünme. sadece Allaha dua et. bende ocak ayında aşılamayı düşünüyorum. nasıl geçti bu sürecin bana anlatırmısın. özeldemi oldun devlettemi? doktorun varmıydı? adetin 3. günü hormon tahlili yapıldımı? ilaca ne gün başladın ve iğnemiydi? bide sende yada eşinde herhangi bi sorun varmıydı? çok soru sordum değilmi. beni aydınlatırsan çok sevinirim.

canım hcg bellı bı sevıyeye gelmeden karından zaten gozukmez vajınal bakılacak ve vajınal ultrasonun hıc bır zararı yokkk emın ol
hatta yaptırmazsan bı sorun varsa bıle gorulmez ve hem bebek hem sneın ıcın kotu olur arastır bak vajınal goruntu ozellıkle gebelık basında daha net herseyı gosterır
bebegın senınle ıse ve senle kalacaksa hıc bısey olmaz canım benım rabbım ol desın yeterkı
sana tavsıyem maydonoz ada caylarından sıcak dustan uzak dur
dolaplara uzanma
agır kaldırma
ve sureklı ayaklarının altına yastık koy ve yat canım cok faydalı emın ol muhtemek dusuklerı engeller elınden gelıosa sureklı yat ıkı aylık olunca ayaklanmaya baslarsın
adetın gectıgınde sanırım 4haftalık oluosun bu tabı dollenme zamanınada baglı bısey gec olmus da olabılır hcg dende anlayabılırsın canım

senin adına çok sevindim. umarım ultrason muayenende güzel geçer. düşük riskini hiç düşünme. sadece Allaha dua et. bende ocak ayında aşılamayı düşünüyorum. nasıl geçti bu sürecin bana anlatırmısın. özeldemi oldun devlettemi? doktorun varmıydı? adetin 3. günü hormon tahlili yapıldımı? ilaca ne gün başladın ve iğnemiydi? bide sende yada eşinde herhangi bi sorun varmıydı? çok soru sordum değilmi. beni aydınlatırsan çok sevinirim.

canım ben avrupa florence nightinglee herman işçiye gidiorum.ben menogon ve ovitrelle tedavisi gördüm.yani iğne ile.yumurtalar çatlayınca aşılama yapıldı.sorun bendeydi hipo hipoluyum ben.yani adet olamama bi diğer adı amenore.ilaca 5 aralıkta başladım 19 aralıkta aşılama yapıldı ve 4 ocakta hamiş olduğumu öğrendim herman bey muhteşem bi doktor yavsiye ederim.

canım hcg bellı bı sevıyeye gelmeden karından zaten gozukmez vajınal bakılacak ve vajınal ultrasonun hıc bır zararı yokkk emın ol
hatta yaptırmazsan bı sorun varsa bıle gorulmez ve hem bebek hem sneın ıcın kotu olur arastır bak vajınal goruntu ozellıkle gebelık basında daha net herseyı gosterır
bebegın senınle ıse ve senle kalacaksa hıc bısey olmaz canım benım rabbım ol desın yeterkı
sana tavsıyem maydonoz ada caylarından sıcak dustan uzak dur
dolaplara uzanma
agır kaldırma
ve sureklı ayaklarının altına yastık koy ve yat canım cok faydalı emın ol muhtemek dusuklerı engeller elınden gelıosa sureklı yat ıkı aylık olunca ayaklanmaya baslarsın
adetın gectıgınde sanırım 4haftalık oluosun bu tabı dollenme zamanınada baglı bısey gec olmus da olabılır hcg dende anlayabılırsın canım

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşım

merhaba arkadaşlar ,

bende kısmetse bu ay 3. aşılama mı olucam bundan önceki 2 aşılamam da başarılı bir şekilde gerçekleşti hanmile kaldım ama hüsranla sona erdi ilkinde kürtaj olmak zorunda kaldım bebeğin kalp atışları durdu, 2. sinde düşük yaptım şimdi tekrar allah'a sığınıp işe koyulduk 3 gündür iğnelerimi vuruluyorum perşembe günü kontrolüm var bakalım yumurtaların gelişimine bakıcak heralde ona göre aşılama tarihini verir. allah hepimizin yardımcısı olsun ...............

canım ben avrupa florence nightinglee herman işçiye gidiorum.ben menogon ve ovitrelle tedavisi gördüm.yani iğne ile.yumurtalar çatlayınca aşılama yapıldı.sorun bendeydi hipo hipoluyum ben.yani adet olamama bi diğer adı amenore.ilaca 5 aralıkta başladım 19 aralıkta aşılama yapıldı ve 4 ocakta hamiş olduğumu öğrendim herman bey muhteşem bi doktor yavsiye ederim.

allah sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin öncelikle arkadaşım. inşallah bizde senin gibi hayırlı haberleri tez zamanda paylaşırız coşkuyla .bende geçen seferde bu seferde menagon isimli ilacı kullanıyorum o bende daha cabuk ve verimli etki yaptı ama göbeğim delik deşik :) olsun o mutlu haber herşeye değer ....

allah sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin öncelikle arkadaşım. inşallah bizde senin gibi hayırlı haberleri tez zamanda paylaşırız coşkuyla .bende geçen seferde bu seferde menagon isimli ilacı kullanıyorum o bende daha cabuk ve verimli etki yaptı ama göbeğim delik deşik :) olsun o mutlu haber herşeye değer ....

yaaa tulın bende asılama yaptım bugun 3. gun ya cok merak edıyorum ama belırtıler falan neydı ne zaman basladı yazar mısın lutfen

yaaa tulın bende asılama yaptım bugun 3. gun ya cok merak edıyorum ama belırtıler falan neydı ne zaman basladı yazar mısın lutfen

canım ben 2 kere aşılama oldum daha önce çarşamba günü benimde 3. sü olucak kısmet se diğer ikisindede gebelik elde ettik ama mesala ilkinde hamile olduğumu anladım ama 2. sinde hiç bir belirti hissetmedim yani her zaman aynı belirtileri göstermiyo vücut. ilkinde aşılamadan 1 hafta sonra göğüslerim acayip sizlamaya ve hassah olmaya başladı yürürken bile ağrıyodu sanki bide kahverengimsi ve yoğun akıntı vardı,aşırı derecede de uykuya meğil sürekli uyumak istiyordum. senin 5 günün geçmiş bile hayırlısı ile şubatın 2 sinde bize güzel haberlerini vericeksin inşallahhhhhh... allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun...

canım ben 2 kere aşılama oldum daha önce çarşamba günü benimde 3. Sü olucak kısmet se diğer ikisindede gebelik elde ettik ama mesala ilkinde hamile olduğumu anladım ama 2. Sinde hiç bir belirti hissetmedim yani her zaman aynı belirtileri göstermiyo vücut. Ilkinde aşılamadan 1 hafta sonra göğüslerim acayip sizlamaya ve hassah olmaya başladı yürürken bile ağrıyodu sanki bide kahverengimsi ve yoğun akıntı vardı,aşırı derecede de uykuya meğil sürekli uyumak istiyordum. Senin 5 günün geçmiş bile hayırlısı ile şubatın 2 sinde bize güzel haberlerini vericeksin inşallahhhhhh... Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun...
diğer 2 aşılamanda bebişlerine ne oldu çok merak ettim arkadşım

ilk hamile kaldığımda 2 aylıkken kalp atışları durdu kürtaj olmak zorunda kaldım, diğeride 6 haftalıkken düşük yaptım :KK43: ....... bugün son kontrole gittim kızlar 25 inde aşılama tarihi verdi doktor 6 taneden fazla yumurtm oluşmuş çok iyi dedi ama çoğul gebelik şansı çok fazla dedi. olsun dedim allahım onu kararlamıştır hayırlısı neyse o olsun hakkımızda :)

bende bugün ilk aşılamamı yaptırdım doktor gaytet iyi geçti dedi.bakalım nolacak...

bende bugün ilk aşılamamı yaptırdım doktor gaytet iyi geçti dedi.bakalım nolacak...

canım inşallah iyi sonuçlar alırız hepimiz,bende yarını iple çekiyorum,iş yerinden yarın için izin aldım yatmama gerek yok ama hem rahat olurum hemde iyice dinlenirim diye düşündüm :=))

canım inşallah iyi sonuçlar alırız hepimiz,bende yarını iple çekiyorum,iş yerinden yarın için izin aldım yatmama gerek yok ama hem rahat olurum hemde iyice dinlenirim diye düşündüm :=))

canım benimde cuma günü kontrolüm var çok korkuorum cuma günü 8 haftalık olmuş olucak ve kalp atışlarını dinlicekler şuanda progestan kullanıorum ama bi sorun var sigara içiyorum ve bebeğime bişey olucak die çok korkuorum uykularım kaçıo ama içmeden duramıorum deli olucam ya

ilk hamile kaldığımda 2 aylıkken kalp atışları durdu kürtaj olmak zorunda kaldım, diğeride 6 haftalıkken düşük yaptım :KK43: ....... bugün son kontrole gittim kızlar 25 inde aşılama tarihi verdi doktor 6 taneden fazla yumurtm oluşmuş çok iyi dedi ama çoğul gebelik şansı çok fazla dedi. olsun dedim allahım onu kararlamıştır hayırlısı neyse o olsun hakkımızda :)

arkadaşım benimde yumurtam çok fazlaydı dr. çoğul gebelik olabilir dedi, olsun dedim, şükür hamileyim ama yanında 2 tanede nur topu gibi kistim olmuş fazla yumurta olduğu için. ama olsun bebiş geldi ya, yumurta ne kadar çoksa gebelik şansıda o kadar artıyor

arkadaşım benimde fazla yumurtam oluşmuştu dr. banada çoğul gebelik riski var dedi, olsun dedim, şükür hamileyim ama 2 tanede kistim oluşmuş olus ama bebeğim gelecek ya, yumurta ne kadar çoksa hamilelik şansıda o kadar artıyor

izin alman çok iyi olmuş.dinlenmek çok önemli.inşallah Allah hepimizin yüzünü güldürür

X