Bebek Beslenmesi 8 aylık bebek menüsü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
2 saatte bir derken sen verdiğin mamalarıda sayıyorsun.ben 5 öğün yapıyordum.emzirmeleri saymıyorum.mamada vermiyorum.
evdeysem 3 saatte bir de emziriyordum.evde değilsem.5-6 saatte bir emziriyordum.
şöylede bişey var anne sütü ile mama kıyaslanamaz.yani mama kadar anne sütü tok tutmaz.mama verdiğin için bilemiyorum şu kadar ver desem yemeyebilir.mama tok tutar sonuçta.ayrıca çok geç kalkıyor.kaçta uyuyor?
canım oğlum gündüz 2 defa uyuyor.öğleden önce 11-12 gibi,öğleden sonra 4-5 gibi.
o yüzden öğleden önceki uykusuna dalmadan kahvaltıyla-yoğurdu vermeye çalışıyorum.öğleden sonraki uykusundan öncede öğlen yemeğini
uyanıyor meyvesini veriyorum.2-3 saat sonrada akşam yemeğini.akşamda 10-11 gibi uyur.ancak o şekilde yetiştiriyorum.
bizim kasemiz çorba kasesi.200 cc kadar alıyor.hani güral porselenin beyaz,üstü çizgili kasesi var ya onlardan.miktarı çoğaltsan mama da içiyor fazla gelebilir
bilemiyorum o yüzden

canm açıklaman için sağol.ben miktarı bi çoğaltıp mama vermemeyi deneyecim.sütüm az ben yine birkaç saatte emziriyorum.sabah kahvaltısını bugün 200cc verdim mama vermeden emzirdim uyudu.gecelri zaten mama veriyorum.oda doymadığı için anne sütü dediğin gibi daha çabuk sindiriliyor.bakalım bide böyle deneyeceğim

benim bebeğim dokuz aylık ve bu dediklerinin hiç birini aynı gün yediremedim. bir de sormuşsun yeterli mi diye. gülesim geldi valla. bunları yedirebiilyorsan yat kalk şükret.

benim bebeğim dokuz aylık ve bu dediklerinin hiç birini aynı gün yediremedim. bir de sormuşsun yeterli mi diye. gülesim geldi valla. bunları yedirebiilyorsan yat kalk şükret.

siz konuyu kendi düşünclerinizle karıştırdınız sanırım.yediremediğimi yada yeterlimi diye idda etmiyorum ben.benmde size gülesim geldi.

slm benm oğlum bir hafta sonra 8 aylık olacak.iri bi bebek olarak doğdu ve kilosunu korudu.:nazar:benm endişem onu nasıl doğru besleyebileceğim.hazır şeylerden uzak tutmaya çalışıyorum.6. ayına kadar sadece anne sütü aldı şükür.ama şimdi dikkat etmeliyim ilerde obez olmasını istemem.şuanki kilosunu bilmiyorum.çok kiloluda görünmüyor.ama dikkat etmem lazım.

sabah:nazar:30-8:00 arası kahvaltı(1 çay bardağı suya 2-3tane bisküvi yada tahıllı mama-pekmez-bulunduğu zaman ceviz-1 gün labne peynir 1 gün yumurta)
9:30-10:00 arası 90-100 cc mama ondan sonra uyuyor.
2-3 saat sonra 100-150cc sebze püresi(brokoli-karnıbahar-patates-havuç-ıspanak-maydonoz-pırasa-mercimek-pirinç-irmik-et dönüşümlü olarak püre yapıyorum taze taze)
2 saat sonra 90-100cc arası mama yine uyku
3 saat sonra 180-250cc arası yoğurt dönüşümlü olarak meyve püresi(elma, muz)
2 saat sonra mama sonrasında uyku
ben pek muhallebi taraftarı değilim.aralarda emziriyorum tabiki bir damlada olsa vermek istiyorum.geceleri 1-2 kez emziriyorum(diş çıkardığı için uyuyamıyor yoksa acıktığı için istemiyor bence).2-3 kez 60-100cc arası mama içiyor.
sizler nasıl besliyorsunuz?ister istemez endişeleniyorum.önerilerinizide bekliyorum.

meraba benim kızımda 8. ayına giricek ben sabah kalkınca 150 cc devam sütü veriyorum , üç saat sonra sebze yemeği ,2-3 saat sonra devam sütü , 3 saat sonra meyveli yoğurt yapıp onu veriyorum 1.5 saat sonra devam 160cc devam sütü ve tekrar devam sütü gece rahat uyuması için . ayrıca farklı olsun die muhallebi yapıp pekmezle tatlandırıp veriyorum, balık yapınca ufaktan azına veriyorum , ekmek içini domatesin uyuna batırıp veriyorum , yumurtanın beyazını ufak ufak çok az veriyorum yani ağzına ne versem yemek istiyr . ayrıca kızım biraz tatlıcı annesine çekmiş:KK1:bebe bisküvisini doktorumuz tavsiye etmediği için kullnmadık . herkese kolay ve hayırlı çocuk yetiştirmeler:))

siz konuyu kendi düşünclerinizle karıştırdınız sanırım.yediremediğimi yada yeterlimi diye idda etmiyorum ben.benmde size gülesim geldi.

kusura bakmayın ben mesajınızı yanlış anladım sanırım. yedirdiklerim yeterli mi diye sorduğunuzu düşündüm, kendiminkiyle kıyaslayınca miktarlar fazla geldi v.s

benimde dokuz aylık kızım var. yedirdiklerinizi yediremesemde el yapımı tarhana çorbasına peynir katıp veriyorum, tavukları haşlayıp suyuna şehriye ile çorba yapıyorum, bir de doktorlar tahıl yedirmeyi tavsiye ediyorlar. bebeğinizde gaz problemi yoksa mercimek, bulgurdan yapılmış çorbalarda içirebilirsiniz. kolay gelsin.

Merhaba sevgili anneler.

Bu siteyi uzun zamandır takip etmeme rağmen yeni üye oldum.
Benim 1 hafta sonra 8 ayına girecek olan bir prensesim var. anne sütü yetmediği için 5. ayından itibaren mamaya başladık. devam sütünü kesinlikle kabul etmiyor. kaşık mamalarını severek yiyordu. 6. aydan sonra ek gıdalara başladık. sabah kahvaltısında 6-7 adet bebek bisküvisinin içine pekmez ve peynir ekleyerek yedirdik. öğlen 1 kaseye yakın sebze çorbası, ikindide yoğurt ve meyve akşam yatarken de 1 kase kaşık maması yiyordu. tabi bu arada bir gün öncesinden sağıp bıraktığım yaklaşık 500 cc anne sütünü de içiyordu. fakat son 15 günden beri, anne sütü dışında hiç bir yemeği yemiyor, şiddetle karşı koyuyor. Yemeğini başının altına yastık koyup yatırarak veriyorduk. Şuan başını yastığa koyduğumuz an çığlık çığlığa başlıyor ağlamaya. Ağlamasına rağmen zorla yedirdik şimdiye kadar, aç kalmasından iyidir diye. Ama içim parçalanıyor.

Acaba, yedirme pozisyonunu mu değiştirmeliyim. sulu gıdalar olduğu için oturarak yedirmek çok zor. acaba sizler çocuklarınıza hangi pozisyonda yemek yediriyorsunuz.

Daha önce çok severek yediği yemeklerin hiç birini yememesine rağmen, suya yada salatanın sosuna batırılmış ekmek içine bayılıyor. dün irmik helvası yemiş. o bunları yerken, bende stresten kafayı yemek üzereyim.

Bu arada kızım 4.dişini patlattı. iştahsızlığını şuana kadar diş sıkıntısına bağladım. umarım öyledir ve artık geçer.

Benzer sorunlar yaşayan anneler varsa yorumlarını almak isterim.

1 kase veriyorum bazen hepsini bitiriyor bazende çok az kalıyor aslında öğün miktarı bebeğin yiyebildiği kadar olmalı zorlamıyorum...ama öğün atlatmamaya çalışıyorum...şimdiki doktorumuzdan önceki doktorumuz bebeğin kilosunu 20 ile çarpın o şekilde cc miktarına göre yedirin demişti (örn.9 kilo bebek 20 ile çarp 1800 yiyebileceği miktar 180 cc miktarı) bebeğe göre değişedebiliyor işte
Merhaba benim 8 aylik bi kizim var sabah mama sonra ek gida mamayi fazla sevmiyor gunde 5 tabak corba ve ekmek latiyorum icine bir tabak cicibebe 1 tane meyve puresi ve 0 olcek mama yitor iyimi sizce

X