Erginsena'nın Diyet Günlüğü 52 bedenden 36 bedenee

ErGiNSeNa

Umuda yolculuk..
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2010
13.079
15
SEVGİLİ ARKADAŞLAR...
Çok zayıf bir çocukluk geçirdim...babam beni kuru kızım diye severdi :KK31: ne zamanki 15-16 yaşına geldim mutfaqa girip bişeyler yapmaya başladım işte o zaman önlenemez kilo alışım başladı...gençliqin verdiqi duygularla gelen tehlikenin farkında deqildim...aile olarakta genetik açıdan kilolu olduqumuz için obezliqe kadar gidecek bu tehlikenin farkına varamadım :KK50:
19 yaşında nişanım olduqunda nişanlıma bir söz verdim....düqüne kadar kilo vericem istediqim gelinlik dar kesim o gelinliqin içine giricem dedim....o dönemler karpuz diyeti denen bir diyet vardı...sadece onu yedim bir süre ...tabiki tek yönlü beslendiqim için uzun sürmedi kilo falanda veremedim..ve düqünümde o gelinlik yerine tarletanlı kabarık bir gelinlik giydim :KK5: bu kadarlada kalmadı eşim çok uzun yıllar sen bana daha nişanlıyken söz vermiştin ama kilo veremedim diye defalarca yüzüme vurdu...bir söz vardır uzaktan atılan taş isabet etmezmiş ne gelirse yakındakinden gelirmiş..evet kızlar...eşim beni bu konuda çok kırdı....sevdiqim bişey olduqunda aşırı yediqimden bana ''işkemben dolmadı daha'' derdi :KK14::KK14: zoruma giderdi ve sinirden dahada fazla yerdim...
bir yaz tatiliydi annemlerin yanına safranboluya gitmiştik...çok sevdiqim elde açma bir börek yapmış...yedimde yedim..karnım doydu ama gözüm doymadı..son bitane daha derken bikaç tane daha yedim...taaki midem tıka basa dolup hiçbirşey alacak hali kalmayasıya kadar....sofradan kalktım...ve annem dediki ''kızım çok fazla yiyorsun biraz az ye çok kilo aldın biraz zayıfla'' dedi...zoruma gider diye yerken dememiş sofradan kalkınca söyledi...
işin tuhaf tarafı kendimi öyle çok kilolu görmüyordum...kilo almışsın diyenlere verecek cevabım hazırdı ''damadınız bana çok iyi bakıyor'' diyerek milletin aqzını kapatıyordum...hiç unutmam kendimi 46 beden sanıyordum...uzun zamandır kıyafet almamıştım...birgün pazarda çok güzel bir etek gördüm...ve 46 bedeni alıp arkadaşıma gittim...etek çok güzeldi...direk arkadaşıma gittiqim için orda hevesli hevesli eteqi giymeye çalıştım....ve şok oldum..etek bana olmuyordu fermuar kesinlikle kapanmadı hatta yanından bile geçmedi...kalıpları dar diye düşündüm...ben 46 giyiyordum...ama işin aslı öyle deqildi...aşırı kilo almış ve bunun bilincinde deqildim...ve o eteqi hiç giyemeden dolaptaki yerine koymuştum...uzun yıllarda öylece kaldı...
köye gittiqimiz dönemlerde akrabalarımızın çok kilo almışsın sözlerine alışmıştım artık....ve giydiqim kıyafetler artık iyiden iyiyye rahatsız etmeye başlamıştı...oturduqum zaman belim ve üst kısmım kat kat oluyor adeta etler dışarı fışkırıyordu...bu durumdan rahatsız olmaya başlamıştım...herkese seneye beni tanıyamıcaksınız çok zayıflıcam göreceksiniz dediqim yıllar birbirini kovaladı ama ben diyete bile başlayamadım :KK50::KK50:
birgün evde oqlumla oyun oynuyorduk daha doqrusu boquşuyorduk ne olduqunu tam anlayamadan bana ''şişko'' dedi :KK58: ve daha sonraki şakalaşmalarımızda bana ''100 kilo'' diye hitap etti :KK5::KK5: ama bu tarz sözler bana hep ters tepki etti...daha çok yedimm:KK56::KK56:
zaman zaman çocukların ödevlerini netten ararken kadınlar kulübü portalına rastlıyordum..bir göz aşinalıqı vardı....birgün konu okurken okuduqum konuya bende cevap yazmak istedim ama üyelik istiyordu...bende üye oldum...bir süre çeşitli topiklere girip merak ettiqim konuları okudum.. ve hayatımın dönüm noktası ''4 ayda 26 kilo verdim'' sloganıyla açılan topiqe tıklamam oldu...selintepe isimli arkadaş yaptıqı diyetle 4 ayda 26 kilo vermişti..ve okadar güzel anlatmışki herşeyi yüzlerce sayfayı birkaç günde tıpkı sürükleyici bir roman okur gibi okudum ve bitirdim..tabi bitirdiqimde bende kesinlikle beynimde bu işi bitirmiştim...kesinlikle diyete başlıyordum...ve ogün diyet serüvenime başlamış oldum...2 gün sonra 3 günlük geldikten 4 gün sonrada 1 aylık yaz tatiline çıktık..ama beynimde öyle bitirmiştimki olayı tatil bile engel olamadı bana...diyete başaldıqım ilk tarih 14 haziran 2010...
2 yada 16 kilo verdim...hem çevremden hemde annemden aşırı tepki ladım...2 ay için verdiqim kilo çok fazlaydı....ama yiyerek vermiştim hemde herşeyi yemiştim...hatta diyete başlamadan önce sırf hamur işi ve tatlı yiyen ben diyete başlayınca sebzemi meyvemi sütümü yoqurdumu kısaca vücuda faydalı olan herşeyi dengeli bir şekilde yemeye başlamıştım...ama annem çok tepki verdi ve 2 ay ara verdim...sonrasında tekrar dengeli beslenme adı altında kaldıqım yerden devam etmeye başladım...diyete ilk başladıqımda 90 kiloydum...bazen ipin ucunu kaçırıp yine çok yedim ama ertesi gün tekrar devam ettim....ve 62 kiloya kadar indim...90 kiloyken 52 beden pantolon giyiyordum 62ye indiqimde 36 bedenle bulutların üstünde gibiydim dünyalar benim oldu....yaz tatili ramazan ayı bayram tatili ve kurban bayramı derken ipin ucunu baya bir kaçırdım ve 69 kiloya kadar çıktım...ve şimdi 68 kiloyum....diyet yolculuquma sizlerle beraber buradan devam etmek istiyorum...
yaşım 37 ... istanbulda oturuyorum muhasebeciyim...2 gün önce işten ayrıldım inşallah daha güzel bir iş bulabilirim....16 yaşında bir kızım 13 yaşında birde oqlum var....hayata dair ne varsa eşlerimiz aile yaşantımız sorunlarımız üzüntülerimiz ve sevinçlerimizi burada paylaşarak diyetimizde de birbirimize destek olarak ve bilgilerimizi paylaşarak güzel bir ortam oluşturmak dileqim....şimdiden senanın dünyasına hoşgeldiniz kızlarrr :KK16::KK16::KK16::KK16:

tebrik ederim.bende 5 kilo vermek istiyorum. 55im 50 olmak istiyorum uyguladığın yöntemler nelerdir.
bravo valla bende 36 beden olsam ne güzel olur ama olucam bende yarından itibaren yediklerime daha da dikkat edicem.

waww diorum ve tebrik ediorum bu serüvene beraber başlayalım ve uyguladıgın diyeti banada yollarmısın :)

canım öncelikle hoşgeldin aramıza :KK71: benim için çok özelsin çünkü başarı hikayeme ilk cevap veren arkadaşımsın çok teşekkür ederim :KK16::KK16::KK16:

tabiki paylaşırım...
öncelikle sabah kalktııqmda mutlak 1 bardak su içtim...ve çok güzel bir kahvaltı yaptım..kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta domates salatalık peynir zeytin ve 2 dilim ekmek yedim...bazen iki dilim ekmekten tost yaptım...buqday tahıllı ve çavdar ekmeqini dönüşümlü olarak kullandım..kepek ekmeqi yemedim çünkü kansızlık yapıyor...ara öqün yaptım..mesela kuru incir kuru kayısı gibi şeyler yedim..öqlen 1 kase çorbam ve yanında sebze yada et yemeqim mutlaka oldu..salata ve yoqurduda sınırsız yedim...ikinci ara öqünde meyve yada süt ürünlerini tercih ettim...akşam öqününde ise ben hep tek çeşit beslenim..yani tek çorba yada tek çeşit yemek gibi....günde 2-3 fincan bitki çayı içtim...ve 3 litre suyu mutlaka bitirdim...börek falan yemek istediqimde kahvaltıdaki 2 dilim ekmeqimin yerine sabah kahvaltısında yedim....hiçmi canım gün içinde yada gittiqim yerde bişeyler istemedi istedi tabiki...nefsimi körlücek kadar ucundan tadımlık yedim...ve inanamadım onca kilo birkaç aya varmadan gidiverdi....ben başardım sizlerde başarıcaksınız canım :KK34:

tebrik ederim.bende 5 kilo vermek istiyorum. 55im 50 olmak istiyorum uyguladığın yöntemler nelerdir.
bravo valla bende 36 beden olsam ne güzel olur ama olucam bende yarından itibaren yediklerime daha da dikkat edicem.

fulyacım çok teşekkür ederim cnm...uyguladıqım yöntemleri bir üstteki yazımda yazdım cnm yinede sormak istediqiniz bişey olursa cevaplarım...hergün yedikleirmizi yazalım menülrimizi yazıp yorumlayalım birbirimize ışık tutmuş oluruz...sayımız artarsa her hafta liste yaparız daha güzel olur ne dersiniz :KK34:

canımmm çok güzel anlatmışın o kadar duygulandım ki bende çocukluktan beri hepiriydi doğum sonrasında hep kaldı dikkat ediyorum amasorunum diyet yapamıyorum bir de bir kere bozunca ipin ucu kaçıyor 88 kiloyum bir kızım var .çalışıyorum memurum. ama kendime hiç öz güvenim yok bu konu da kendimi hep ezik hissediyorum. o memlekete gitmeler benim de hep sinirimi bozmuşturrr :KK43:( arkadaşlarım arasında en şişmanı benim eşim evlendiğimiz gün kü gibi duruyor bazen resimlere bakıyorum şu halimle ablası gibi duruyorum yanında .iş yerinde bana ne zaman şaka yapılsa hep kilomla ilgili yapılır. annem komşularının akrabaların hep benim hakkımda ne kadar kilo aldığımdan bahseder durur vs vsss ama nerden başlayacam iradem çok zayıff

canımmm çok güzel anlatmışın o kadar duygulandım ki bende çocukluktan beri hepiriydi doğum sonrasında hep kaldı dikkat ediyorum amasorunum diyet yapamıyorum bir de bir kere bozunca ipin ucu kaçıyor 88 kiloyum bir kızım var .çalışıyorum memurum. ama kendime hiç öz güvenim yok bu konu da kendimi hep ezik hissediyorum. o memlekete gitmeler benim de hep sinirimi bozmuşturrr :KK43:( arkadaşlarım arasında en şişmanı benim eşim evlendiğimiz gün kü gibi duruyor bazen resimlere bakıyorum şu halimle ablası gibi duruyorum yanında .iş yerinde bana ne zaman şaka yapılsa hep kilomla ilgili yapılır. annem komşularının akrabaların hep benim hakkımda ne kadar kilo aldığımdan bahseder durur vs vsss ama nerden başlayacam iradem çok zayıff

canım beraber başlayalım ne dersin...sil baştan...bu yaz şaşırtalım sizinkileri :KK23:

fulyacım çok teşekkür ederim cnm...uyguladıqım yöntemleri bir üstteki yazımda yazdım cnm yinede sormak istediqiniz bişey olursa cevaplarım...hergün yedikleirmizi yazalım menülrimizi yazıp yorumlayalım birbirimize ışık tutmuş oluruz...sayımız artarsa her hafta liste yaparız daha güzel olur ne dersiniz :KK34:

olur valla ama ben sanırım yanlış besleniyorum.geç yatıyorum geç kalkıyorum şöyle diyim gece 3 te yatıp sabah 11 de kalkıyorum işe gidiyorum bazen 12 de bir şeyler yiyyorum bazende 2,5 gibi aslında çok yemem ama bu aralar nedense durdu kilo vermem sabit kaldı resmen.
mesela bugün 2dilim ekmek içine krem peynir bir bardak çay ve bol su
öğlen yine iki dilim ekmek içine zeytin ve krem peynir yine bol su
akşam da canım profiterol istedim profiterol yedim akşam dediğim saat 7 gib bu saatten sonra bir şey yemem zaten hep su içerim gece yatmadan önce bilerek değil ama vücudum istiyor.

Tebrikler :KK9::KK9::KK9::KK9: önce beyinde bitmesi gerekiyor, süperrrr.

çok teşekkür ederim canım..evet kesinlikle beyinde bitirmek gerekiyor....karar vermek çok önemli...ama bir okadarda bu topikler yardımıma koştu...motivasyonumu hep buraya gelerek saqladım...benim gibi kilo vermek isteyen arkadaşlarımla bu yola devam etmek bana güç verdi...

ben birde bölgesel zayıflamak istiyorum basenlerim var biraz ordan gitse yağlar süper olur 36 bedene girerirm

olurrrrr tamam neler yapalım ayyyy heyecanlandım. birden kendimi 60 lı rakamlarda hayal ettim süper bir duygu olsa gerek :) seni canı gönülden tebrik ediyorum

olur valla ama ben sanırım yanlış besleniyorum.geç yatıyorum geç kalkıyorum şöyle diyim gece 3 te yatıp sabah 11 de kalkıyorum işe gidiyorum bazen 12 de bir şeyler yiyyorum bazende 2,5 gibi aslında çok yemem ama bu aralar nedense durdu kilo vermem sabit kaldı resmen.
akşam da canım profiterol istedim profiterol yedim akşam dediğim saat 7 gib bu saatten sonra bir şey yemem zaten hep su içerim gece yatmadan önce bilerek değil ama vücudum istiyor.

ayyy benimde uyku düzenim böyle bide şuan tedavi görüyorum hep uyumak istiyorum banada moral verin kilo vereyim vereyimde evladıma kavusayım :KK43:

canım tebrik ederim seni peki kaç ayda 90 dan 62 ye indi birde akşamları ekmek yedinmi bende pazartesi başlıcam inşallah gerçi kaç kez başladım bitrdim kasımda çok iyi yaptım devam etsem bir 10 kilo gitmişti nerdeyse 100lere merdiven dayadım çok üzülüyorum :KK43:

canımmmm sormayı unuttum spor yaptın mı
canım 90 kiloyken spor yapacak halde deqildim..çok yoruluyordum yürümek bile gözümde büyüyordu...75 kiloya inip vücudum hafifleyince yürüyüşlere başladım...çokta faydasını gördüm...vücudumda hiç sarkma olmadı....70in altına indiqimde ise 1-2 ay kadar plates yaptım cnm :KK16:

canım 3 ana 2 ara öqün yapalım olurmu..o zaman hem acıkmıcaksın hemde ani yeme krizlerini önlemiş olucaz:KK16:

canım 90 kiloyken spor yapacak halde deqildim..çok yoruluyordum yürümek bile gözümde büyüyordu...75 kiloya inip vücudum hafifleyince yürüyüşlere başladım...çokta faydasını gördüm...vücudumda hiç sarkma olmadı....70in altına indiqimde ise 1-2 ay kadar plates yaptım cnm :KK16:

canım 3 ana 2 ara öqün yapalım olurmu..o zaman hem acıkmıcaksın hemde ani yeme krizlerini önlemiş olucaz:KK16:

başlarda hiç spor yapmadınmı canım ozamanlar ne kadar verdin çok soru sordum ama bu halde spor yapmak çok zor oluyor spor yapmıyıncada hiç vermicem zanıyorum gerçi azda olsa yaptım her zaman

X