Bel Fıtığına Kesin Çözüm Ozon!!!

filizim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2007
4.706
17
40
Kızlar aranızda ailenizde yaptıran varmı bu uygulamayı????
xxxxxxx
Ozon Diskektomi (ozon nukleolizis)

Fıtığa neden olan Diskin içersine “OZON” verilmesi de benzer sonuçlara neden olan uyguladığımız faydalı,neştersiz bir yöntemdir. Ozon nükleolizis olarak adlandırılır. Çok emniyetli bir yöntemdir. % 85 civarında başarı oranı vardır. 10 dakikalık bir girişimdir. Hasta o gün evine dönebilir.

Ozon nukleolizis yöntemi tüm fıtık olgularında (patlamış olsun yada olmasın), dejenere disk hastalığında uyguladığımız bir yöntemdir.Özellikle diskojenik kökenli ağrısı olduğunu düşündüğümüz vakalarda provakatif diskografi yapıyoruz, 15 psi basınç altında 7/10 ağrı olması bu vakalardaki endikasyon kriterimizdir. İşlem diğer nükleoplasti ve nükleotomi girişiminin aynı teknik olanaklarında yapılmakta burada sadece uygulanan yöntem ozon olmaktadır. Komplikasyonları hemen hemen yok denecek kadar güvenli bir uygulamadır. Bazı hastalar işlemden sonra geçici ağrı , ağırlık ve yanma hissi duymaktadırlar, diskitis bizim görmediğimiz komplikasyonları arasındadır. Bilindiği gibi Ozon çok güçlü bakteri, virüs ve mantar öldürücüdür bu yüzden işleme bağlı enfeksiyon çok dikkatsiz ve sterilizasyon koşullarına dikkat edilmeyen girişimlerde görülebilir.

DİSCOSAN yöntemi
Discosan, bel fıtıklarında fıtık olan seviye civarına derin iki tarflı 10 gama doz ve 20 cc Ozon 10-14 gün verilerek yapılan yeni bir tedavi şeklidir. Oldukça etkin bir yöntemdir.

Bu neştersiz çözümlerin ehil ellerde hiçbir yan etkisinin olmaması, kısa sürede gerçekleştirilmesi, narkoz gerektirmemesi ve de işlemden sonra 1-2 saat içinde hastaların evlerine gidebilmeleri bu yöntemlerin cazibesini artmasına aşırı bir taleple karşı karşıya kalmamıza neden olmaktadır. Artık ameliyattan korkan hastalar için ciddi bir seçenekler önümüzde durmaktadır.

Cerrahi seçenek ise ancak hiçbir tedaviye yanıt vermeyen ağrısı olan, kol yada bacaklarında incelmelere neden olan yada refleks kayıplarına neden olan durumlarda devreye sokulabilecek en son seçenektir. Artık açık cerrahi ameliyatlarının bel ve boyun fıtığının tedavisindeki yeri çok sınırlıdır. Felç olursunuz korkutmacası doğru değildir. Ozon nükleolizis yöntemini; G.6.F.Dehidrogenaz eksikliği olanlarda, aktif hipertrodisi olanlara, aktif kanaması olan hastalarda, gebelerde, idrar ve büyük abdestini tutamayan hastalarda, ilerleyici motor defisiti yada duyu kuusuru olan hastalarda uygulamıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba filizim arkadaşım. özellikle bu konuyu size sormak için üye oldum ama mesaj nasıl gönderebileceğimi bulamadım forumda. kardeşimdede bel fıtığı var. istanbul ünv. cerrahpaşa tıp fakültesi doçentlerinden biriri yapıyormuş bu tedaviyi doçent deyince insan biraz daha güveniyo ama malum bel fıtığı dene yanıl yönetemi uygulanacak bir durum değil. siz bu tedaviyi gördünüzmü çevrenizde yaptıran varmı. lütfen bilginiz varsa paylaşırmısınız.

aklımda olsun bu yöntem de

ankarada bel fıtıgı için ozon yapan doktor var mı? bilen yazsın lütfen teşekkürler

aklımda olsun bu yöntem de

ankarada bel fıtıgı için ozon yapan doktor var mı? bilen yazsın lütfen teşekkürler

Denizcim merhaba. Özelden yazacaktım ama gitmedi mesaj. Onun için buradan yazıyorum. Ankara'ya ozonu ilk getiren hekimlerden biri Dr Mehmet Akgün. İstanbul'dakinden biraz daha farklı uyguluyor yalnız. İstanbulda Prof Dr Nureddin Lüleci var. O ameliyat yapar gibi ameliyathanede ve tomografi altında direk fıtığın içerisine uzun iğne ile girerek yapıyor. Mehmet Bey ise omurilik veya fıtığa hiç girmeden fıtıklaşan dokuyu ve onu çeviren kasları gevşeterek olayı çözüyor. Ama yine MR çektirip onunla gitmekte fayda var.

Denizcim merhaba. Özelden yazacaktım ama gitmedi mesaj. Onun için buradan yazıyorum. Ankara'ya ozonu ilk getiren hekimlerden biri Dr Mehmet Akgün. İstanbul'dakinden biraz daha farklı uyguluyor yalnız. İstanbulda Prof Dr Nureddin Lüleci var. O ameliyat yapar gibi ameliyathanede ve tomografi altında direk fıtığın içerisine uzun iğne ile girerek yapıyor. Mehmet Bey ise omurilik veya fıtığa hiç girmeden fıtıklaşan dokuyu ve onu çeviren kasları gevşeterek olayı çözüyor. Ama yine MR çektirip onunla gitmekte fayda var.

Ha bu arada unuttum. Akupunktur da uyguluyorlar bel fıtığı ağrı ve spazmları için. Son derece de ucuz bir yöntem üstelik

X