Lekeler, Çiller Cilt Rengini Açmak İçin : Pirinç Unu

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

SnOofles

Ben'ce :)
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2011
145
16
Kızlar pirinç suyu lekeleri geçiriyor cildimizin rengini açıyor biliyoruz hatta kanıt olarak;

Antis kozmetik Eğitim Müdürü Melike Yumlu anlatıyor: 'Uzakdoğu'da pirinç tarlalarında çalışan kadınlar, su olmadığı için pirinçleri yıkadıkları suyla banyo yaparlarmış. Bütün gün güneşin altında çalıştıkları halde bronzlaşacaklarına beyazlayan kadınlar, uzmanların dikkatini çekiyor. Pirinç suyla birleşince ortaya çıkan 'fitik asit', hem cildin beyazlamasını sağlıyor hem de üstteki ölü deriyi atıyor. Dermalogica'nın kurucularından Jane Wurwand, Hindistan ziyaretlerinde de kadınların beyazlamak için pirinç tozu kullandığını fark edince pirinç suyu üzerinde çalışmaya başlıyor'.

Ama hem pirinçleri israf ettiğimiz için hemde üşendiğimiz için bu küründe bi etkisi kalmıyor.:101:

Pirinç unu bu yüzden daha mantıklı ve ugulaması daha kolay geldi.Diğer sitelerde ve yabancı sitelerde falan araştırdım.Pirinç unuyla ilgili maskeler var hatta kalıcı beyazlattığı yazıyordu.:KK12:

Bizde bu pirinç unu ve gülsuyunu birleştirip kremsi bi hale getirsek ve yüzümüze uygulasak nasıl fikir sizce:KK31:

Yabancı siteden aldığım bir fotoğraf kadın maden suyuyla pirinç ununu karıştırıp kremsi hale getirip uyguluyor.

$whitening-effects-of-rice-powder.jpg

Ayrıca uv ışınlarından güneşin zararlı ışınlarından korunuyormuşsunuz.Asya'da Anti-aging bi tedaviymiş.Geyşaları bilirsiniz bembeyazlardır.Pirinç unu sayesinde çok makyaj yapsalar bile ciltleri pürüzsüz

Buda Milliyetin sitesinden

"Pirinç tuzu ve suyu

Pirinç tozu, pişmemiş pirinçlerin öğütülmesiyle meydana getirilir. Öğütülmüş pirinçlere süt veya su eklenerek bir macun kıvamı verilir. Bu karışın yüz maskesi olarak kullanılır.

Pirinç suyu ise oldukça değerli bir sudur ve pirinçlerin içerisinde bekletilmesiyle hazırlanır.

Pirinç tozu cildi nasıl beyazlatır?

• Pirinç, bol miktarda PABA denilen bir madde içerir. PABA yani “para aminobenzoik asit” cildin güneşten korunmasını sağlar. Bu enzim besin maddeleri yoluyla alındığında C vitamini seviyenizi artırır.

• Pirinç aynı zamanda diğer 2 güneş koruyucu madde içerir: ferulik asit ve allantoin. Ferulik asit antioksidan bir maddedir. Bilim adamları ferulik asitin C ve E vitaminine eklendiğinde güneş koruma kapasitesinin 2 kat arttığını ortaya çıkarmıştır. Allantoin ise anti-enflamatuar özelliğe sahiptir. Allantoin güneş yanıklarını azaltır ve cildin onarılmasına yardımcı olur.

Pirinç suyu veya maskesi sadece cildinizi beyazlatmaz, aynı zamanda kırışıkları da azaltıcı özellik gösterir."

Japon Peelingi: Pirinç unu ve sıcak suyu karıştırıp krem yapın kalın bir tabaka olarak yüzünüze sürün 10 dakika sonra yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak ılık suyla yıkayın.

Un biraz pütürümsü yani ince kum gibiymiş.Daha kremsi hale getirmek için ya dövün yada blenderdan geçirin..

Tabi ilk bi ay düzenli kullanmak şart..

Son düzenleme:
Okuduklarıma göre işe yarıyor.Lekeler için birebir.Zaten umudumda o bıyık bölgemde hafif güneş lekesi var ama ben iyi sonuç alacağımızı düşünüyorum:128:

benim de cildimde güneş lekeleri var, en kısa zamanda denemeye başlayacgm. paylasım için teşekkürler:)

Kızlar pirinç unu ile gülsuyu karıştırdım yüzüme masaj yaparak sürdüm 20 dk bekledim sonra soğuk su ile duruladım.Gözlemlerim;
Dediğim gibi pirinç unu biraz pütürlü ve peeling etkisi yapıyor.
Böyle olduğu içinde ölü deriyi atıyor ve sivilcelerim ve sivilce izlerim kurudu kabuk oldular
Gözeneklerimin küçüldüğünü gördüm
Cildim gerginleşti
Ve ciltim bi kaç ton beyazladı.:KK23:

Ben daha önce bunu krem olarak kullanırdım diye düşünüyordum ama küçük pütürler yüzünden olmuyor.Belki blenderden geçirirsem tam un gibi olur.Aslında ilk elinize alıp baktığınızda yumuşak geliyor ama yüzünüze sürdüğünüzde anlıyorsunuz.

Şimdide şöyle birşey yaptım biliyorsunuz ki daha önce pirinci koyup suyunu bekletip dibindeki nişastayı alıp sürüyorduk.Bende az miktar pirinç unu ile gül suyunu sulu bi kıvama getirdim bi kabın içine koydum yarına kadar bekleticem sonra süzüp yüzüme süreceğim.
Böylece hem özünden yararlanırız hemde pütürlük olmaz.:21:

Aklıma birde pirinç nişastası geldi.Sizce en mantıklısı bu değilmi ? çünkü pirinç suyu yaptığımızda yüzümüze sürdüğümüz onun nişastası ve yüzümüze beyazlık veren gerginlik sağlayan sivilce ve lekelere iyi gelen o. Sanırım mantıklı:KK28:

Kızlar pirinç unu ile gülsuyu karıştırdım yüzüme masaj yaparak sürdüm 20 dk bekledim sonra soğuk su ile duruladım.Gözlemlerim;
Dediğim gibi pirinç unu biraz pütürlü ve peeling etkisi yapıyor.
Böyle olduğu içinde ölü deriyi atıyor ve sivilcelerim ve sivilce izlerim kurudu kabuk oldular
Gözeneklerimin küçüldüğünü gördüm
Cildim gerginleşti
Ve ciltim bi kaç ton beyazladı.:KK23:

Ben daha önce bunu krem olarak kullanırdım diye düşünüyordum ama küçük pütürler yüzünden olmuyor.Belki blenderden geçirirsem tam un gibi olur.Aslında ilk elinize alıp baktığınızda yumuşak geliyor ama yüzünüze sürdüğünüzde anlıyorsunuz.

Şimdide şöyle birşey yaptım biliyorsunuz ki daha önce pirinci koyup suyunu bekletip dibindeki nişastayı alıp sürüyorduk.Bende az miktar pirinç unu ile gül suyunu sulu bi kıvama getirdim bi kabın içine koydum yarına kadar bekleticem sonra süzüp yüzüme süreceğim.
Böylece hem özünden yararlanırız hemde pütürlük olmaz.:21:

Aklıma birde pirinç nişastası geldi.Sizce en mantıklısı bu değilmi ? çünkü pirinç suyu yaptığımızda yüzümüze sürdüğümüz onun nişastası ve yüzümüze beyazlık veren gerginlik sağlayan sivilce ve lekelere iyi gelen o. Sanırım mantıklı:KK28:

İlk sefer için çok olumlu gelişmeler bunlar
Hergün mü yapmayı planlıyorsun ?

İlk sefer için çok olumlu gelişmeler bunlar
Hergün mü yapmayı planlıyorsun ?

Hergün yapmak cildi yorar diye düşünüyorum.haftada 3 kere ideal ilk ay için:114: kendime ince bir bezden maske yaptım gözünü dudağını ve burun deliklerini kestim.Bu beze yaptığım kürü sürücem sonrada yüzüme yapıştırıcam yarım saat falan kalacak.Öyle etkisi daha iyi oluyor.Michella Phan'ın videosundan izledim

Son düzenleme:
[SUP]benim annem domatesin birazını dilimliyor ve içine de biraz pirinç koyuyor. bunu da yüzüne ovalaya ovalaya uyguluyor. cildi gerçekten tertemiz ve capcanlı. ama yine aynı şart: düzenli kullanmak. [/SUP]

arkadaşlar biraz ilgisiz olcak sanırım ama bizim burdada minik bebek ilk kez birinin evine gidiyorsa ve karaysa adetten 2 yanağına azcıkta alnına un sürülür . öyle una bulanmazda işte adet yerini bulsun diye. sonra o bebekler beyaz tenli olur. ilginç di mi.. :)

esmerler kullanmasın sonra yuzlerı beyaz vucutları sıyah kalır besıktas olurlar eheh

ya ole karısık yazmıssnkı ınan anlamadım bı ole bı bole bı sole
sen gulsuyu dıon kadın maden suyu demıs.
napıcaz sımdı:KK53:

evet efenm bende yaptım suan yıkandım nemlendrdım
goruntude hıc bır fark yok
sadce dokunnca acayıp yumusak
ben pırınc ununu maden suyuyla karstrdım gul suyu yoktu

Açıklayıcı ve ayrıntılı yazdım iyi okursanız anlarsınız.Her ikisiyle de olabilir hatta su,limon suyu,yoğurt farketmez.
Düzenli kullanımda farkedilir ilk başta yazdığım gibi ilk uygulamada mucize beklemeyin.Diğer kullandığınız ürünler içinde geçerli.

Son düzenleme:
arkadaşlar biraz ilgisiz olcak sanırım ama bizim burdada minik bebek ilk kez birinin evine gidiyorsa ve karaysa adetten 2 yanağına azcıkta alnına un sürülür . öyle una bulanmazda işte adet yerini bulsun diye. sonra o bebekler beyaz tenli olur. ilginç di mi.. :)

Bak bunu öğrendiğim iyi oldu gelecekte çocuğum olunca yapayım bari:KK9:

Açıklayıcı ve ayrıntılı yazdım iyi okursanız anlarsınız.Her ikisiyle de olabilir hatta su,limon suyu,yoğurt farketmez.
Düzenli kullanımda farkedilir ilk başta yazdığım gibi ilk uygulamada mucize beklemeyin.Diğer kullandığınız ürünler içinde geçerli.
INSALLH
YA sız demıssınız ya ılk kullanımda 3 4 ton acıldım gozenegım kapandı svlcelerım gectı dıe
bnde olmadı bısı

X