evlenemedim , neden kısmet gelmez

canim bence hic üzülme
bende 24 yasindayim ablamda 30 olacak..
ikimizinde hayatinda kimse yok sevgilimizde olmadi..
ayni senin gibiyiz.. niye kimse yok falan diye sorariz kendimize :)
fakat artik ikimizde farkli düsünmeye basladik..
ben dedim ki ablama, bir düsünsene evliligi, ne varki evlilikte ?
ev isi, temizlik bulasik, bide kocanin derdi, oda yetmiyormus gibi
kaynanan, kayinbaban, eltiler görümceler.. isin yoksa bütün bunlari dert et, bu bekar hayatini sorunsuz yasarken ?
bunca sorumlulugu neden üstümüze yükleyip dahada mutsuz edicez kendimizi ?
bide cocuk dogur, ona bak büyüt, ne kadar büyük bir sorumluluk bir insan yetistirmek..
herkes cocuk doguruyor ama acipta bir kitap okumuyor dogru yetistirirmiyim diye..
evleneceksin esine belki asik olup evleneceksin ask bitecek hersey monotonlasacak..
bide kocan kiskancsa, etek giyme makyaj yapma, oraya gitme , sunu yapma, arkadaslarinla görüsme..
sen , sen olamadiktan sonra ne anlami var askin ve hayatin ?
birde artik o kadar cok bosanan ve sürekli mutsuz evlilik görüyoruzki, ben evlenirsem yüzde yüz mutsuz olurum diye
düsünmekten kendimi alamiyorum.. etrafimda üstelik canli örnegini gözlerimle görürken..
ben bebeklere bayilirim cocuklarida severim fakat kücükken o kadar cok cocuk baktimki komsunun cocuklarina, akraba cocuklarina..
bu yüzden hic bir zaman cocuk hayalim olmadi ve hala yok.. bu durumda evlilik bana ters bile düsüyor..
bunlari okuyup bide benim baktigim pencereden bakmani isterim..
bekarlik sultanlik bana göre..

burdaki yazılanlara ben pek katılmıyorum insan doğru kişiyi bulunca inan çok çok mutlu oluyo.. ben evlendikten sonra yeniden doğdum diyebilirimm ve bekarlığımdan da daha rahatım nereye gittin şunu bunu giyme veya şöyle böyle yap diyen kocam yok aksine hep arkamda duran bi kocam var.. burdaki yazılanlarla nerdeyse kızı evlilikten soğutacaksınız evliliği gözünüzde o kadar da büyütmeyin derim.. inşallah Allah sanada en kısa zamanda böyle mutlu bi evlilik nasip etsin canım...

bencede evliliği kötü gidenler kızcağızın hevesini kırmasın
eğer tanışmakta bir sakınca görmeyen birileri varsa yazsın hatta bana kardeşimle tanıştırayım bakarsınız kısmet olur

valla ben gerceklerden bahsettim daha cok
pembe hayallerle hayal kirikligina ugramaktansa..
gercekleri görmek daha iyidir..
en azindan yazdiklarim ona bir nebze iyi gelebilir baska yönden baktiginda..

ben de 29 a giricem hala bekarım. ilginçtir 1 sene öncesine kadar çok kafama takıyordum. ama şimdi evlilik korkutuyor beni. elbette istiyorum yuvam düzenim olsun ama herşeyin hayallerim kadar tozpembe olmadığınıda biliyorum. aslında bir adayımda var evlenmek isteyen iyi de anlaşıyoruz ama mantık olarak kafama yatmayan durumlar var. ve ben özellikle son bi kaç haftadır bekar kalmanın beni daha mutlu edeceğine inanıyorum

ben 28 yaşında evlenmeyi düşünmüyordum aklım fikrim tatillerdeydi 2 ay çalışır biray tatil yapardım bekarken.gezer tozardım beni ya denizde yüzerken yada güneşlenirken yakalrdı telden arayanlar...ahh ahhh ne güzel günlerdi..şimdi bak dört duvar arasındayım resmen iş ev...hafta içi iş haftasonu ev işi.gündüz çalış çocuk bak akşam eve git çocuk bak uykusuz uykusuz tekrar işe..evlilik düşünmüyordum ama birden oluverdi.şu reklamdaki özgür kız tarzında yaşayan ben şimdi köle durumuna düşmüş durumdayım..

bencede evliliği kötü gidenler kızcağızın hevesini kırmasın
eğer tanışmakta bir sakınca görmeyen birileri varsa yazsın hatta bana kardeşimle tanıştırayım bakarsınız kısmet olur

Sanal ortamda ki birine nasıl güveniyorsunuz, onun güvenmesini nasıl bekliyorsunuz.Arkadaşlık sitelerinden farkı olmaz ki böyle bir tanışmanın.

..........

İnşaallah mutlu oılabileceğiniz bir evliliğiniz olur.Zamana bırakmak lazım.Yaşınız evlenmek için geç değil.

Son düzenleme:
Hiç merak etmeyin nikah gunü şaşmıyor.

Evleneceginiz kisi, o tarih geldiginde ayağınıza dolaşıyor resmen.

Yeter ki umutsuzluğa kapılıp enerjinizi kilitlemeyin.

ben 28 yaşında evlenmeyi düşünmüyordum aklım fikrim tatillerdeydi 2 ay çalışır biray tatil yapardım bekarken.gezer tozardım beni ya denizde yüzerken yada güneşlenirken yakalrdı telden arayanlar...ahh ahhh ne güzel günlerdi..şimdi bak dört duvar arasındayım resmen iş ev...hafta içi iş haftasonu ev işi.gündüz çalış çocuk bak akşam eve git çocuk bak uykusuz uykusuz tekrar işe..evlilik düşünmüyordum ama birden oluverdi.şu reklamdaki özgür kız tarzında yaşayan ben şimdi köle durumuna düşmüş durumdayım..
eminimki senin eşinde öyle bir evlilik düşünmüyordu bence siz sorunu eşinizle konuşup yine tatillere gitmek istediğinizi yine özgür olmak istediğinizi belirtin sonuçte sizi zorla kimse evlendirmedi anlaşarak evlenmişsinizdir mutlaka insanoğlu en akıllı varlık her problem çözülür

eminimki senin eşinde öyle bir evlilik düşünmüyordu bence siz sorunu eşinizle konuşup yine tatillere gitmek istediğinizi yine özgür olmak istediğinizi belirtin sonuçte sizi zorla kimse evlendirmedi anlaşarak evlenmişsinizdir mutlaka insanoğlu en akıllı varlık her problem çözülür
tatil demek maddiyat demek..çocuk var birsürü sorumluluk hiçbirşey eskisi gibi olamaz.birde ben biraz daha bekletseydim evlilik işini diyorum kendi kendime sadece 1yıl mesleğimden kazandığımı harcadım keyif yaptım.şimdi aklım olsa bir yıl daha uzatırdım.ogünleri düşününce mutlu oluyorum,inş yine böyle rahat rahat gezerim..

Kısmet deyip geçtiğimiz durumlar nasıl da gün gelip önümüze dikiliyor...
Seni anlıyorum anlamakla da kalmıyorum ne yapılacağını bilsem kendime de uygulardım diyorum...
Hayırlısı lafı benim için çok önemli bir kelime olsa da bu durumlar için hayırlısı kısmet denip geçilmesine sinir oluyorum :KK37:

Kızlar, sıkıntınıza farklı bir şekilde yaklaşayım.

Tabi ki herkes evlenmek mutlu bir yuva kurmak, o yuvada çocuklarıyla mutlu mesut yaşamak ister. Evlilik her yaşta olur, 30 da, 40 da 50 de ancak biyolojik saat hiçte öyle değildir. Eğer içinizde bir kocadan çok evlat hasreti varsa mutlaka adetin 2. veya 3. günü gidin tüm hormon testlerinizi yaptırın. Bir sürü genç kadın herşey yolunda sanırken erken menopozla karşılaşıyor. Durumunuzu bilin öğrenin.

Eğer yaşı kritiğe giren varsa 40 lara yaklaşmış onlarda yumurta kaliteleri düşmeden yumurtalarını dondurtsunlar derim.

Tabiki yumurta dondurtmak malum bir işlem gerektiriyor şimdi diyeceksiniz ki eğer kişi biriyle birilikte olmadıysa ne olacak ? İşte burada kişinin dünya görüşü, çevresi, eğitimi devreye girecek. Ve kendi kararını kendi verecek evlat mı, bekaret mi ? Evlilik her yaşta olur 45 de evlense bile mis gibi köşedeki yumurtasını kullanır.

Bu benim kişisel görüşüm, bir kişi bile hiç olmazsa tahlil yaptırayım haklı derse ne mutlu bana. Yaş ilerledikçe aşk, eş ikinci plana gidiyor asolan evlat oluyor.

Ben mi ? Eğer çocuk yapacak bir eşim olmasaydı hiç düşünmez sperm bankasına gider evladımı gene kucağıma alırdım. Benim önceliğim evlat, sizde kendi önceliğinizi kendiniz belirleyeceksiniz.

Ne yazık ki kadın olmak zor, doğa hergün aleyhimize çalışıyor.

Son düzenleme:
Seni anlıyorum anlamakla da kalmıyorum ne yapılacağını bilsem kendime de uygulardım diyorum...
Hayırlısı lafı benim için çok önemli bir kelime olsa da bu durumlar için hayırlısı kısmet denip geçilmesine sinir oluyorum :KK37:

bende sınır oluyorum neden benım gonlumdekı hayırlı olsun ıstıorum benım ıcın yuvam olsun evleneyım yasım gecemden bebegım olsun ıstıyorum...bırde evlenıp napacaksın dıyenlere sınır oluyorum ya ıstıyorum sen olumsuzluk yasın dıe benım de yasıycagım dıe bı kuralmı var degılmı?

bende sınır oluyorum neden benım gonlumdekı hayırlı olsun ıstıorum benım ıcın yuvam olsun evleneyım yasım gecemden bebegım olsun ıstıyorum...bırde evlenıp napacaksın dıyenlere sınır oluyorum ya ıstıyorum sen olumsuzluk yasın dıe benım de yasıycagım dıe bı kuralmı var degılmı?

Konu sahibi yeryüzünde senin bilmediğin seni bekleyen kişiler vardır.o kişi en kısa zamanda karşına çıksın inşallah.

Kısmet derler aslında ama evlilik kadermi yoksa seçim mi? sanırım bu bir seçim. Bizler adım atarken yada bize akıl veren kişiler sanırım buna etken oldu .. Sen istersin ailen istemez seni etkiler. Aİlen ister sen istemezsin. Ya sen onlara uyacaksın yada onlar sana ..

bende acaba kısmetim mi bağlı. beddua mı aldım. neden? sorusunu çok sordum. kendimde hatalar buldum mutsuz oldum. bir zaman olduğunu söylerler hep. kısmet derler. buna inanmak istiyorum.
bazende diyorum ya hiç olmayacaksa ... bir ömür boyu üzülmekle ömür geçmez.

zaman zaman umutsuzda olurum. hiç takmak istemem ama olmuyor her evli çift sana ne kadar yanlız olduğunu hatırlatıyor.

Kısmetler azalıyor yaşlar geçiyor.... Allah büyük inşallah bize çizdiği yol en hayırlı yoldur. yada doğru yolu seçmiş. verdiğimiz hatalardan ders almışızdır. imtihanımız güzel bir mükafat sunar bize. her şekilde hayırlısını dilemek lazım. Zaman ne gösterir bilemeyiz.

Her zorluktan sonra kolaylık vardır. Buna inanmak lazım.

Son düzenleme:

seni seviyorum ben ya:KK54:

not: bende sinir oluyorum. Allah kimseyi baba evinde bırakmasın :KK31:

28 Ne ki ? :) Takılcak bir yaş değil. Hayatının kısmeti 3 saniyede karşına çıkabilir. İnan bana kısmet işleri hemen olur. Merak etme. Bir gün her zaman gittiğin yoldan gitmezsin, bir yan sokaktan geçersin. Bir tanıdığın seni çevirir ve yanında kuzeni, arkadaşı vs olur. Elektrik olur aranızda face'e ekler. Ya da arkadaşıyla haber gönderir ve bir de bakmışsın 1 sene sonra evlisin. Hiç belli olmaz. Ben aynı bu dediğim şekilde biriyle tanıştım çünkü. Ben hep demişimdir 35 e kdr zaman var.

ben görümce olcam önce ben beğeneyim bi gelin hanımı
şaka bir yana Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın çok zor bu işler

X