evlenemedim , neden kısmet gelmez

Tabiki Allah herşeyin hayırlısını versin ama insanın fıtratında var hayatta tadabileceğim bütün tadları taddım eğitimimi tamamladım işimi yapıyorum aileme bekarlığa doydum yaşamadığım bir eş ve evlat sevgisi var.ister istemez bunuda yaşamak istiyor insan.Birde etrafındaki arkadaşlarına bakıyorsun evlenmişler çoluk çocuğa karışmışlar insanın içinde bir ukte oluveriyor.Rabbim herşeyin hayırlısını versin hepimize :))))

İnanamıyorum ya.
25-28 yaşında kızlar gelmiş "evlenemedim" diye ağlaşıyor.
İşiniz, gücünüz, arkadaşlarınız, hobileriniz, hayalleriniz yok mu sizin kızlar?
Ben 32 yaşındayım. Ben de hayat arkadaşımı hala bulamadım.Bütün arkadaşlarım evli ve çocuklu.hatta iki çocuğu olanlar var. Nişanlandım, 5 ay sonra ayrıldım, adam gitti 4-5 ayda tanıdığı biriyle evlendi. İnanın benim çektiğim yalnızlık ve acıyı hiçbiriniz çekmiyorsunuzdur. Ama yaşınız başınız daha kaç yaaa? Sinirlendirdiniz beni valla.

doğru söylüyorsunda canım benim.... yalnızlıga tahammül etmek sende biliyorsun ki çok zor... insan ailesi başındayken evlenmek ve yuva kurmak istiyor... ki menapoz yaşı da maalesef erken yaşlara doğru geriledi:KK43: çocuk sahibi olmak istiyor insan..... hem biyolojik hem manevi ihtiyaçları da katarsak..... ALLAH hayırlı eşler nasip etsin..... bir an önce.... bende umutla bekliyorum hala :KK43:

bende 25 yaşındayım evlenmedim evlenilcek adammı var evlenelim herkes cin olmuş adam çarpma peşinde .

Dualarıma sizi de katcm arkadaşlar...Hayırlısı ne ise o olsun üzülmeyinn pis bir insan olacağına hayatı size zindan edeceğine hiç olmasın daha iyi.. şimdi çevreme bakıyorum erkekler iğrenç olmuş iyiden iyiye.. kızı kullanıp sonra da kullandırtmasın o da kendini diyeni bile var yaaani birine güvenip de sevmek aynı hayatı paylaşmak çok zor :44::44: Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah o sebepten..

Kızlar hepiniz çok şirinsiniz belirtim:)

Şunu biliyorumki insan belli bir yaştan sonra hayatını paylaşıcak birini arıyor bi evim bir düzenim olsun istiyor.Çünkü sevmek sevilmek gerçekten çok güzel birşey..Ayrıca bizde bir toplum baskısı varki sormayın gitsin.25 yaşındayım şu yaşta evde kaldın muamelesi görmeye başladım.Ki o ne demekse??Hiç sevmem bu benzetmeleri..

Belki çok klasik olucak ama gerçekten kaderimizi yaşıyoruz biz.Eğer kaderinde varsa bunu yaşamak elbet vakti ve zamanı geldiğinde yaşıcaksın.Ama sakın umutsuzluğa düşme çünkü ben olumsuz düşüncenin beraberinde olumsuzluğu getirdiğine inanırım.Ayrıca hayatına değişiklikler kat belliki şuan yaşadığın hayat yeniliklere gebe değil:)Farklı ortamlara gir ne biliyim herzaman gittiğinden farklı bir cafeye git mesela..

Benim bir kuzenim vardı erkek.33yaşında evlendi belki erkek için çok geç gelmeyebilir ama tüm sülale kısmet arıyorduk ona .Şehirlerarası bi çaba vardı.Ailesi annesi çok takmıştı bu mevzuyu kafasına.Çok kişi tanıştırıldı ama hepsine bir kulp buldu.Ben o zamanlardada aynı şeyi diyordum kısmetinde varsa evlencek o abartmayın bu kadar.Ve dediğim gibi oldu işyerine yeni gelen bir kızı sevdi ve 6 ay içinde evlendiler.Çokta mutlular bebişleri bile var şuan.Anlıcan sakın bozmayın moralinizi hayat nelere gebe belli olmuyor hiçbir zaman..

Çok zor nasıl seçicek insan doğru kişiyi .Hayatınn sonuna kadar elini bırakmayacak ,aldatmayacak vs vs ben korkuyorum evlenmekten yani ya hüsran olursa ... 25 yaşımdayım hiçte umrumda değil biran önce kısmet gelsin felan diye. :KK9: Tek iştediğim kendimi çok iyi yerlerde görmek ayaklarımın üzerine basmak ve geliştirmek.Bilmiyorum ne kadar doğru.

konuyu acan arkadasım lafım sana bu işler gercekten istemekle olmuyor tamamen kader kısmet ben 22 yasındayken ve cok güzel bir iş hayatım varken evlılıgın e sını anmazken 2 ay içinde evlenıverdım.... agzım dılım baglandı resmen hayır dıyemedım... esimde asla düsünmüyomus... annesını buldugu kızlara bakmıyomuş bıle evlenmek istemıyorum die ama bırdenbıre oluverdı... sımdı 3 yılımıza giricez insalllh... tabi bizimde farklı sorunlarımız var hersey evlenmekle bitmiyo.... mesela sımdıye kadar 4 defa tüp bebek yaptırdık olmadı dedık kısmet deılmiş...anlayacagın kafana takma sen istesende istemesende olacagı varsa oluyo...ve umarımm hepımıziçin en ıyısıolur:) :123:

canım benimm ne warki 28 yasta daha gencsin hem evliliğin yası olmaz bakarsın 5 sene daha kimse olmaz hayatında ama sonra öyle bi adam cıkarki karsına iyiki beklemisim iyi ki baskasını bulmamısım dersin:KK39:

Halamın kızı 35 yaşında evlenmek istemiyo hala , annesi deliriyo ne zaman evlencek diye. kısmetleri bir sürü ama istemiyor. Çalışıyor annesinede düşkün bir türlü istemiyo . İlerde birine ısınırım inşallah diyip duruyo .. Siz de relax olun böyle :KK34:

bekarlık sultanlık
bende 29evlendim evleneli 6 ay oluyor
evet mutluyum ama bekarken yaşadığım gibi yaşayamıyorum e normal haliyle
bende sorun yapmıştım evlenmeden önce çevremde 18 ler 20ler evlenirken ben neden evlenemiyorum diye
ama bu işler kısmet
şimdi derdin 1
evlenince derdin 2 olacak bide kocanın derdi
sonra derdin 3 olacak kaynanan
sonra kayınbaban 4
görümcen varsa ettimmi sana 5
ee eltin falan bu böyle devam edip gider
bence sen böyle iyisin iyi :KK52::KK52::KK52:
daha doğacak çocuklarının derdinide saymadım:KK9:

bu yazı beni sözlenmekten soğuttu ahahha:KK52:

canım bence hiç dert etme iyi düşün iyi olsun , inan bana bu çok önemli bigün çok seveceğin birinin karşına çıkıp evleneceğine inan ben öyle yaptım olduda gerçekten çok şükür, Allahım sanada göstersin inşallah en kısa zamanda bende çok umutsuzdum ama inanıyodum inanmak çok önemli, üzme kendini geç olsun güç olmasın bak neler var erken evlenip mutsuz olmaktansa biraz geç olsun ama mutlu ol inşallah :KK34:

24 yaşımda ilk kez aşık oldum. bir ay kadar görüştük ve bu görüşme sonunda benim gözümde büyüttüğüm kahramanım ne yazık ki keyfine düşkün, sorumsuz, çapkın, her çiçekten bal almayı seven bir pislik çıktı.

ona çok aşıktım. fakat prensiplerim var deyip arkadaşlığı kestim. kendime gelmem epey zaman aldı. benim aşk acısı çektiğimi gören arkadaşlar çivi çiviyi söker diyerek bir sürü insanla tanıştırdı beni.

nerede bir üçkağıtçı, nerede bir haydut, nerede bir yalancı varsa beni buldu.

en son kurs arkadaşım bana kazık attı. ben onu erkek arkadaş olarak değil de bir dost olarak görüyordum. o ise aşık olduğu kızı etkilemek için benim adımı kullanarak "bana çok aşık, sürekli arıyor ne yapmalıyım" gibi şeyler söylüyormuş. ben onu haftada 1 kez arıyordum ama o beni şimdi aradı diyerek hergün kıza telefon ediyormuş. kız gelip bana bunları söyledi. şok oldum.

işte o gün hayatıma erkek sokmamaya karar verdim. 27 yaşındaydım. çalışıyordum. 11 ay eşek gibi çalışıp, 1 ay bey gibi yemeye karar verdim.
hatta kendime araba almak hedefi koydum. çevremdeki herkes evde kaldığım konusunda hemfikirdi. evlilik konusunu açtırmıyordum.

29 yaşına gelince "sizi tanıyorum ve sizinle tanışmak istiyorum" diyen esrarengiz bir telefon aldım.
10 yıldır karşılıklı apartmanlarda oturmamıza rağmen komşu oğlu ile tanışmamıştık. tanıştık, anlaştık ve 30 yaşında evlendim.

yani kısmet herşey. bak 10 yıl karşılaşmamışız. sonra birden bire oldu herşey...

benim çalıştığım yerde de çok tatlı ve bekar bayanlar var. mutlaka kurslara katıl. ingilizce veya dans kursu olabilir.

asla sadece iş-ev arasında gidip gelme. psikolojik olarak çökersin. mutlaka sosyal ortamlarda bulun. yani kurslar veya kültür turları gibi geziler...

kısmetin zamanı gelince seni bulacak ama biraz yardım etmek kötü olmaz...

Bekarlar evlilik şöyledir böyledir aman ne acelen var demek evlilik isteğine engel olmuyor arkadaşlar :) Benimde 30 küsür yaşında bekar arkadaşlarım var, teselli etmek için evliliğin kötü yanlarını sayıyorum ama nafile... Konu sahibi arkadaşım yaşın geç değilki 28 telaş edilecek bir yaş değil, öncelikle hayırlısını, seni sevecek sayacak birini dile...yoksa evlenmişsin mutsuzsun neye yarar, konularda okuyorsundur her gün konular açılıyor boşanıyorum diye. Komik gelir belki ama eşimle nişanlıyken bile "Allahım hayırlı değilse şimdi bitsin, hayırlıysa nasip et" diye dua ediyordum. Herşeyin hayırlısını kalpten istemek çok önemli. Halamın kızı 35 yaşında, herkesin evde kaldı vah vah dediği bir anda evlendi, hemde ne düzgün bir insanla, çocuklarıda oldu. Kısmetin er geç bulur seni hayırlısıyla içini ferah tut.

Böyle geç evlenen arkadaşları görünce bende umutlanıyorum
27 yasındayım hala bekarım ve evlenip düzenimi kurmak istiyorum Ama hiç yaşayamayacakmışım gibi geliyor.Ve ben buna çok üzülüyorum...

bende 28 yaşındayım ve 3 sene deli gibi aşık olduğum bir insan vardı , maalesef evlenmemiz mümkün olmadı , o başkasıyla evlendi..Ama hala sevdiğimi hissediyorum ve biliyorum artık vazgeçmek zorundayım..

Şimdi arkadaşlarımın fotolarına bakıyorum çoğu evli çocuklu, bende artık bir düzenim olsun istiyorum ..Bu aralarda çok düzgün bir insan çıktı karşıma , maddi manevi tam anlamıyla bir evliliği devam ettirebilecek biri.. Bütün bu olanakları çok cazip geliyor şuan ama hala karar veremedim , evlensem nasıl olur, acaba ilerde tam anlamıyla sevebilirim?

bende 28 yaşındayım ve 3 sene deli gibi aşık olduğum bir insan vardı , maalesef evlenmemiz mümkün olmadı , o başkasıyla evlendi..Ama hala sevdiğimi hissediyorum ve biliyorum artık vazgeçmek zorundayım..

Şimdi arkadaşlarımın fotolarına bakıyorum çoğu evli çocuklu, bende artık bir düzenim olsun istiyorum ..Bu aralarda çok düzgün bir insan çıktı karşıma , maddi manevi tam anlamıyla bir evliliği devam ettirebilecek biri.. Bütün bu olanakları çok cazip geliyor şuan ama hala karar veremedim , evlensem nasıl olur, acaba ilerde tam anlamıyla sevebilirim?

canım şunu bil ki evlilikte sadece sevgi yetmiyor. senin için ısındıysa, içine siniyorsa, mantığına yatıyorsa bi değerlendir derim.
ben de 29 yaşındayım. sözlüyüm. nişanlanıcam kısmetse 3 hafta sonra.
ama bu işler de zormuş. bekar olsan ayrı dert, evlenmeye kalksan ayrı dert. herşeyin hayırlısı olsunn.

elbette ki kısmetten ötesi yok, her şeye rağmen olmayabilir ama bazen de 35 yaşına falan gelip de evlenemedim evlenmek istiyorum diyen kişilere bakıyorum, evde oturup kendi kendilerine hayıflanıyorlar hiç bir çaba sarfetmiyorlar. evde oturup beklersen kısmet senin ayağına gelmez ki çaba sarfetmek lazım ortamlara girmek lazım kafana yatan birini bulduğun zaman da fazla ince eleyip sık dokumamak lazım bana göre. çünkü çoğu kız armudun sapı üzümün çöpü demekten evlenemiyor. ama şunu asla ve asla unutmamak lazım ki dünyada mükemmel insan yoktur. herkesin kusurları vardır kendine göre. düşünürseniz kendinizin de mükemmel olmadığını görürsünüz. önemli olan geçinmeye gönüllü olmak, hoşgörülü olmak, ortak bi paydada buluşabilmek. ha siz derseniz ki yok ben taleplerimden taviz vermem arkadaş, o zaman hayalini kurduğunuz evlilik hiç bi zaman sizinle olmaz. Allah herkese tez zamanda hayırlı kısmetler versin inşallah.

HAYAT bu bi bakarsın herşey bi anda son bulur... HAYAT bu son dediğin an herşey yeniden can bulur...

Kızlar duanın açamayacağı bi kapı yoktur... inanarak dua edin ben 21 yaşındayım ve bekarım evlilik hayırlı ise olsun diyorum.. iş yerinden bi arkadaşım 32 yaşında 2 ay önce nişanlandı onun ne kadar özendiğini ben biliyorum... ama hayırlı zaman ne zamansa o zaman olsun derdi hep.. sonuçta evlenip mutsuz olmakta var .. evlişlik demek herşey demek değil ki... allah hayırlı yazılar yazsın inşALLAH...

Kısmet gercekten benim annem de 28 yasında evlenmis 1,5 yıl sonra beni kucagına almıs, Allah size de hayırlı bir kısmet nasip eder insallah..

bekarlık sultanlık
bende 29evlendim evleneli 6 ay oluyor
evet mutluyum ama bekarken yaşadığım gibi yaşayamıyorum e normal haliyle
bende sorun yapmıştım evlenmeden önce çevremde 18 ler 20ler evlenirken ben neden evlenemiyorum diye
ama bu işler kısmet
şimdi derdin 1
evlenince derdin 2 olacak bide kocanın derdi
sonra derdin 3 olacak kaynanan
sonra kayınbaban 4
görümcen varsa ettimmi sana 5
ee eltin falan bu böyle devam edip gider
bence sen böyle iyisin iyi :KK52::KK52::KK52:
daha doğacak çocuklarının derdinide saymadım:KK9:

Dediginiz dogru ben evli olmadıgım halde anlıyorum sizi, bekarlık bana da eskiden sultanlıktı, özgür sayılırdım suan ise annem' in ölümüyle evin, babamın ve kardeslerimin sorumlulugunu üstlenmis durumdayım. Camasır, bulasık, yemek, temizlik, ütü derken bir bakıyorum aksam oluvermis bile
Koca, kaynana, kayınpeder vs. olmasa bile bir evin sorumlulugunu almak hic kolay birsey degilmis bunu anlamıs oldum...
:KK14:

Son düzenleme:
X