Nişan erkek nişan bohçası teferruatlı fiyat listeleri

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

FashionbyHatis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
1.926
9
arkadaşlar bu hafta nişan bohçasına çıkacağız galiba ne kadar para lazım nekadar alayım ailemden tahmini bir fiyat cıkarmam lazım
normalde traş makinası alınmıyormuş ama ben almak istiyorum
aldığınız urunleri tek tek fiyatları ile yazarmısınız ...

ÜRÜNLER
Çorap
boxer
atlet
tespih
seccade
parfüm
traş makinası
traş losyonu vs vs
kravat
gömlek
pijama takımı
röbdeşambır:KK70: (kimler eşine saten gecelik giydirmes solesin bakalım)
terlik(benımki şu ayıcıklılardan istiyor):)
cuzdan
kemer
herkeze şimdiden teşekkürler arkadaşlar

arkadaşlar bu hafta nişan bohçasına çıkacağız galiba ne kadar para lazım nekadar alayım ailemden tahmini bir fiyat cıkarmam lazım
normalde traş makinası alınmıyormuş ama ben almak istiyorum
aldığınız urunleri tek tek fiyatları ile yazarmısınız ...

ÜRÜNLER

herkeze şimdiden teşekkürler arkadaşlar

aslında kaçar tane alacağına ve markasına göre bütçe çok değişir. birçoğunu yeni aldım için hatırlıyorum markalarıyla fiyatları, aşağı yukarı yazdım.

Çorap - tanesi 3 lirayada var 10 lirayada ( ben 5 adet aldım 50 liraya berkten, annemde bugün 5 adet almış 25e aytuğdan ama bu kadar çok koymanız gerekmez 2-3 adet yeter diyorlar, benimkinin özel siparişi 100%koton veya bambu olsun ve çorap çok olsun du:)))

boxer - tanesi 10-15 liradır herhalde, ben daginin boxer olmayan klasik 2li miydi 3lü müydü setlerinden alacağım sanıyorum 27 tlydi.

atlet - bunuda net bilmiyorum ama dagiden 2 li set alacağım galiba 20-25 falandı. yanına da markasız alacağım bir sürü 5tl liklerden falan

tespih bilmiyorum koymuyorum

seccade bilmiyorum koymuyorum

parfüm hangi parfümü kullanıyorsa onu al cnm, 100-200 tl arasıdır, boyutlarına göre fiyat değişir.

traş makinası var almayacağım bilmiyorum

traş losyonu vs vs daha almadım bohça gitmesine yakın alacağım kozmetikleri ama bunlar traş bıçağı losyonu falan 50-60 tl diye düşünmüştüm

kravat 15ede var 50yede var??? ben daha almadım.

gömlek ben bir vakkodan aldım mesela 90a, 2 adette boynerden aldım tanesi 30a. Bunda da aslında bir adet yeterli.

pijama takımı pamuk alt-üst pijama dagi outlette 64 tl ye var cnm, normal sezon 85-90 gidiyor

röbdeşambır:KK70: (kimler eşine saten gecelik giydirmes solesin bakalım) ben almayacağım giymem diyor ve bende giydirmem:) ama 3lü set fiyatları yani alt-üst ve röbdeşambr fiyatları 130-180 arası gibi sanırsam

terlik(benımki şu ayıcıklılardan istiyor):) genellikle deri terlik konuluyor (ayıcıklı isteyedursun:) 40-50 tl gibi

cuzdan cüzdan kemer set halinde satılıyor 80 e falan bulursun normal mağazalarda.

ben kol düğmesi de aldım markalı gümüştü ama damatlıkta kullansın diye iyi almıştım, 95 tl ama uygun olanları var 20-30a, bence hepsi birbirine benziyor ben pişmanım o kdr para verdiğime ama ilk aldığım şey olduğu için gaza gelmiştim sanırım:)

bornoz seti almıştım, normalde bazı yerlerde bunu erkek alırmış ama ben beğenip taçtan almıştım, onun erkek bornozu, havluları, terliğine koyacağım. 235 e almıştım aile setini ama bunu almana gerek yok bence ama alırsanda koy bohçana.

ve anlayacağın yukarıdakilerin hepsini alırsan, ayrı ayrı markalı ve biraz çok adette alırsan en az 700-800 hatta 1000 tutar bunlar haberin olsun, komple damat bohçası satan yerlere de bak daha uyguna gelebilir ve uğraşmazsın.

umarım yardımcı olabilmişimdir:)

Canım biz nişanda ayrı bohça yapmadık düğünde yapacaz hepsini birden ; 23 haziranda da düğün var aldıklarımı yazayım bn:
Kip % 50 indiriminden indirimli fiyatları ile;
*gömlek 70 tl
*deri cüzdan-kemer seti 100tl
*kazak 90 tl
*ayakkabı-100 tl
*kol düğmesi 45 tl
*Pierre Cardin 3'lü yazlık pijama seti 95 tl
*Havlu seti (Vücut ve baş havlusu) Tapya'dan 50 tl.. Ayriyetten çeyizimde bornoz takımı var..
*Seccade,lif annemin el emeklerinden olacak
*Parfüm,duş jeli ve traş losyonu.. Tekin acar'dan aldık 197 tl idi (Burbery's indirimi vardı yılbaşında) Ayrıca 200 tl 'yi geçince de yarısı hediye kampanyası ile birleştirip 100 tl'ye de cilt temizleyici,traş köpüğü ve roll-on deodarant aldım..
*İç çamaşırlarını henüz almadık ama tahminimce 60 tl'lik bir alışveriş yaparız
*Çorap da henüz almadık ama bir adet kip'ten hediye vermişlerdi bambu çorap 5 de normal çorap alsak 25 tl onlar tutar..
*Terlik alınacak twigyde 30 tl'ye gördüm ama henüz almadım..
*Kravat kullanmadıpı için alamayacas damatlığınınkini alıcas..
*Traş makinası istemediği için almıycam ama erkek bakım kiti diye satılan 70 tl civarında fiyatlarla saç ve tüy kesme aleti var ondan alıcamm
Şuana kadar ki toplam alışverişim 745 lira tutmuş; alacak bu liste dışında pantolonu olacak birde damatlık var sanırım damatlıkla birlikte 1.500,00 Tl'ye biter:))
Ama ben parfüme çok para verdim çok beğendiğim için.. Daha ucuz listeler de daha pahalı listelerde olabilir.. Ama arkadaşın da dediği gibi hepsini toplu bir yerden alırsan daha ucuza gelebilir...

canım nısanım bır ay once oldu aklıma gelenlerı yazayım fıkır olur...

ÜRÜNLER
Çorap 5tane 45 tl
boxer 4 tane 100 tl
atlet 4 tane 100 tl
tespih 1 tane 3 tl
seccade elımde ısledım bohca havlu takımıyla bırlıkte
parfüm parfum ve bakım malzemelerıne toplam 250 tl verdık
traş makinası phılıps aldık 250 tl
traş losyonu vs vs
kravat 1 tane 15 tl
gömlek 3 tane toplam 100 tl cıvarı
pijama takımı dagı kıslık aldık 85 tl
röbdeşambır ıstemedı almadık yerıne esofman takımı aldık adıdas 100 tl
terlik derı olan 55 dıgerı 20 tl
cuzdan 45 tl
kemer 2 tane aldık toplam 85 tl
nevresım takımı saten 150 tl
damat hırkası kıgıllı 258 tl
pantolon 55 tl
saat 300 tl
ayakkabı 2 tane toplam 200 tl
kısa kollu tsırt 50 tl

Hay maşallah hiç bir eksiğin yok fazla fazla herşeyi yapmışsın, seccade havlu takımın hariç 2.266 bin tutmuş toplamda, ben daha çok yolun başındayım, sadece saat aldım seikodan beğendiğini 500 lira ve gezerken hoşuma gitti parfüm aldım diesel 90 lira verdim sadece bu kadar nişanım da 25 ocakta :18:

ben sadece saat sordum 1400 lira dediler isyanlardayım :KK43: beyaz seramik saat istiyordu seramik olunca biraz tuzlu oluyor daha standart bi şey alıp, klasik siyah bir modeli daha kalitelice alıcam :)
ayrıca ben de robdöşambır giydirmem diyenlerdendim adam zevk sahibi çıktı hem kalın hem ince istiyor :KK70:
herkese keyifli alışverişler :)

arkadaşlar bende bohça yapıcamda nişan için okudumda çoğu arkadaşım burda 4 tane atlet 5 tane çorap... gibi yazmış neden hepsinden birer tane değilde 4-5 tane oluyor ? pek bilgim olmadığından soruyorum şimdi ben gider birer tane alırım ayıp olur :KK70: 4-5 tane mi almak gerekiyor ?

Ölmüşüz ağlayanımız yok :KK1:
Neyse alabileceklerimi şimdiden alayım da , vakti gelince sıkışmayayım :KK1:
Biliyorum ki onlar çok daha iyisini yapacak, altta kalmam ben de ... Canımız sağolsun :KK1:

Bende 5 aylik nisanliyim. Nisanlim icin hazırladığımız bohcaya seccade, havlu, lif, tespih, pijama Takımı, gomlek, kravat, cuzdan, kemer, corap, ic camasiri ve tras takimi koymustuk. Ic camasiri ve corap 1 er taneydi. Bohcaya koyduklarimizin disinda kendi ceyizimle götürmek uzere nisanlim icin 10 tane corap 10 tane ic camasiri 1 tane gomlek 1 tane pijama Takımı 1 tane esofman aldim. Alinacaklarin adedi tamamen istege bagli annem fazladan corap camasir mutlaka olmali dedi.

9 Haziranda yazmışım heheh :)
Haftaya bohçasını götürüyorum beyimin :)
Zaman bol olunca herşey fazla fazla oldu tabii ki :)
Resimleri paylaşacağım sizlerle...Fiyat ve ürün bilgilerini de :)

Valla dışarı illerde böyle az oluyor sanırım ben sadece kıyafet olarak bile ne kadar eşya aldım yavaş yavaş yapıyorum :)

6 tane kazak
4 tane triko ceket
2 tane mevsimlik ceket
1 tane trençkot
2 tane gömlek
1 röpteşembır takımı
1 eşofman takımı
1 traş makinesi
1 şekillendirici traş makinesi
1 tesbih
1 çift havlu
1 damat seccadesi takım olarak
2 tırnak makası
1 ev terliği
1 güneş gözlüğü
1 eldiven

Aklıma gelenler bunlar daha ki iç çamaşırına başlamadım onları da çok alıcaz bunlar daha az bile bizim adetlere göre,yazlık kıyafette almadım henüz sizinkiler ne güzelmiş ayol :KK70:

Ha ayakkabıları da unuttum en az 5 tane de ayakkabı alınacak :)

Fikir olsun hanımlar :) Çok şükür bitti :)
11116181_1043511189009780_1530323836_n.jpg
11136530_1043511269009772_3569950_o.jpg
11144688_1043511232343109_447716258_o.jpg
11156936_1043511402343092_1805497380_n.jpg
11160471_1043511302343102_85911902_n.jpg
11167633_1043511042343128_1138833349_o.jpg
images.jpg

Valla dışarı illerde böyle az oluyor sanırım ben sadece kıyafet olarak bile ne kadar eşya aldım yavaş yavaş yapıyorum :)

6 tane kazak
4 tane triko ceket
2 tane mevsimlik ceket
1 tane trençkot
2 tane gömlek
1 röpteşembır takımı
1 eşofman takımı
1 traş makinesi
1 şekillendirici traş makinesi
1 tesbih
1 çift havlu
1 damat seccadesi takım olarak
2 tırnak makası
1 ev terliği
1 güneş gözlüğü
1 eldiven

Aklıma gelenler bunlar daha ki iç çamaşırına başlamadım onları da çok alıcaz bunlar daha az bile bizim adetlere göre,yazlık kıyafette almadım henüz sizinkiler ne güzelmiş ayol :KK70:

Ha ayakkabıları da unuttum en az 5 tane de ayakkabı alınacak :)

listene bayildim canimm
bende seni ornek alicam kalanlarida yaz sonra :-)
giysileri belki daha az alirim ben ama 2 kazak 2 ceket gibi ama listene bayildim gercekten :-)

Kızlarrrr
Bende bunları almıştım nişan bohçasına

1 tane gömlek
1 tane pantolon
1 tane ayakkabı
2 takım iç çamaşırı
Kravat kol düğmesi kemer seti
2 tane çorap
Kartvizitlik
Kişisel bakım ürünleri
3 tane havlu
Seccade